Kayınvalide ev problemi

mavimavi22

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2024
79
59
43
Merhaba 5 senelik evliyim 2 sene önce kayınvalidem köye yerleşti bende kiradan onun evine yerleştim. Eşime pay olarak orası düştüğü için tekrar ev almadılar. Ama şuan benim evime geldiğinde kafasına göre insan çağırıp sürekli kendi düzenini anlatıyor. Diğer oğluna da ev aldı. Bu evin artık benim olduğunu daha açık nasıl belli edebilirim çok bunaldim

Ev zaten onunmuş malesef ölmeden miras paylaşımı yaptıysanız böyle söz sahibide olur, imkan varsa evi kiraya verin başka eve geçin
Üç oğlu var üç ev şeklinde bölüşme yaptıkları için bize burası düştü nasıl olsa köye gideceğim orada yasacagim diye şimdi de buraya geliyor hala kendi evi gibi söz hakkı yapıyor diğer evlerde onun parasıyla alındı benim günahım ne 😔

Üç oğlu var üç ev şeklinde bölüşme yaptıkları için bize burası düştü nasıl olsa köye gideceğim orada yasacagim diye şimdi de buraya geliyor hala kendi evi gibi söz hakkı yapıyor diğer evlerde onun parasıyla alındı benim günahım ne 😔
Sizin günahınız falan yok, ev kadına ait sonuçta. Bundan rahatsızlık duyuyorsanız kiraya çıkacaksınız.

Demek diğerlerine gücü yetmiyor yüz vermiyorlar tahmin ediyim ailede yumuşak yüzlü en vicdanlı senin eşin kimseye ses çıkarmayan cinsten 😬

Merhaba 5 senelik evliyim 2 sene önce kayınvalidem köye yerleşti bende kiradan onun evine yerleştim. Eşime pay olarak orası düştüğü için tekrar ev almadılar. Ama şuan benim evime geldiğinde kafasına göre insan çağırıp sürekli kendi düzenini anlatıyor. Diğer oğluna da ev aldı. Bu evin artık benim olduğunu daha açık nasıl belli edebilirim çok bunaldim
Kocanın halletmesi gereken bir konu. Allah sabır versin

Yetişkin insanlar gibi kendi evinizi kendiniz alın veya kiraya geçin.
Ev zaten kayınvalidenizin sizin değil.

eşinize pay olarak düşmesini anlamadım. şimdi ev kimin üstünde? tamamen eşinizin mi değil mi? yoksa herkesle eşit hakka sahip olduğu aile evi mi? eğer böyleyse zaten orası ailesinin evidir tamamen eşinizin değildir. malesef elinizden bir şey gelmez. tamamen eşinizin ise benim evim diye bal gibi de üste çıkarsınız kendinizi savunursunuz.

Şu şekilde söyleyeyim anne ve babası üç ev aliyor diğer oğullarına evlerini veriyor biz kiraya köye yerleştiklerinde eşyalarını alıp geçiyor bizde artık kiradan bu eve geçiyoruz bizde buraya geçirmek istedikleri için eksta bir ev almıyorlar üç ev şehir de bir ev köylerinde geldiklerinde herkeste kalıyor hepsi benim evim modunda zaten ama benim durduğum ev tamamen kafasına göre misafir çağırma ansızın gelen insanlar giden insanlar komşularını çağırma ve benden habersiz izinsiz ansızın kapı çalıyor ben bunu istemiyorum yoksa zaten ben kaç sene kirada oturdum madem herkes evinde keyif yapıyor diye bizde hakkimiza gelip oturduk ben bu rahatlığıni istemiyorum ne olursa olsun burası sizin eviniz gelin evinize oturun dedi bizde geldik oturduk ama tabi öyle değilmiş

Yoksa ben kimseyi evinden çıkarıp evine geçmedim Allah razı olsun çocukları için yapmış etmiş verdi oturduk ama dün akşam zil çalışıyor isimsiz kişi gelmiştir demiyor onu çağırdım bunu çağırdım diğerlerinde böyle birşey yok ama bende sadece orası da onun evi napabilirim bilmiyorum

Şu şekilde söyleyeyim anne ve babası üç ev aliyor diğer oğullarına evlerini veriyor biz kiraya köye yerleştiklerinde eşyalarını alıp geçiyor bizde artık kiradan bu eve geçiyoruz bizde buraya geçirmek istedikleri için eksta bir ev almıyorlar üç ev şehir de bir ev köylerinde geldiklerinde herkeste kalıyor hepsi benim evim modunda zaten ama benim durduğum ev tamamen kafasına göre misafir çağırma ansızın gelen insanlar giden insanlar komşularını çağırma ve benden habersiz izinsiz ansızın kapı çalıyor ben bunu istemiyorum yoksa zaten ben kaç sene kirada oturdum madem herkes evinde keyif yapıyor diye bizde hakkimiza gelip oturduk ben bu rahatlığıni istemiyorum ne olursa olsun burası sizin eviniz gelin evinize oturun dedi bizde geldik oturduk ama tabi öyle değilmiş
ev verip çocuklarını kirada oturtmayıp parmağında oynatacaklarını sanmışlar klasik aile işte. halbuki insan annesine babasına güvenmeyecek kime güvenecek.
maddi imkanım varsa yine kiraya çıkardım sanırım duramazdım.
alsın evini.... misafir ağırlasın bol bol. en nefret ettiğim insan tipinden biri. benim benim benim benim, hay senine de sana da diyesi geliyor insanın.

Bu siz şehirdeki eve geçin biz köye gideriz demek=yılın belli dönemlerinde birlikte yaşayacağız demektir. Bunun kışı var, hastalığı var, düğünü var, var da var… Ev dururken akrabada, otelde kalacak değil. Evlerin üçü de hala kayınvalidenizin, hayattaki insanın mirası olmaz. Durumdan rahatsız olmakta haklısınız, belli ki bugünleri öngöremediniz. Ama ya kabulleneceksiniz ya kiraya çıkacaksınız. Diğer türlü kendi kendinizi yıprattığınızla kalırsınız.

Bedavadan ev sahibi olmuşsunuz. Kendinizi diğer elitlerle kıyaslamak yerine normal yetişkin bireylerle kıyaslarsanız mutlu olursunuz diye düşünüyorum😌
Çünkü bizler ev sahibi olmak için çoluğumuzu çocuğumuzu bırakıp sabahın köründe işe gidiyoruz mesela. Bizim günahımız ne.

Sağolsun hayattayken çocuklarım zorluk çekmesin diye vermiş evleri,rahmetli babaannemde öyle yapmisti.Hatta kendi oturduğu evide küçük halama vermişti.Ama bir günden bir güne de gidip bura benim evim diye konu komşu çağırmadi düzen değiştirmedi.Kimi insan ölmeyi bekleyene kadar yaşamında mirasını paylaştırabiliyor.Bu kadincagizda öyle yapmış.Ama Ama Ama ki yaptığı da yanlış düşünsenize siz birine birşey hediye ediyorsunuz ve yok bunu ben verdim soyle kullan, böyle kullan,oraya koyma buraya koy demek ne kadar mantıksızsa bu kayınvalidenin yaptığı da mantıksız.Verdiysen artık onun tasarruf hakkı o insanlara geçmiştir.Konu sahibi, güzel bir dille sağolasın anneciğim yada eşin tekrar teşekkür ederek yaptığının sizi rahatsız ettiğini güzel bir dille izah edin.İnsanlar yaşlandıkça çocuksu davranışlarda bulunabiliyor onu da hoşgörün kalbini kırmadan da bunun önüne geçin.Cocuk gibi bu çikolatayı ben verdim sana o çocuğa ısırt buna ısırtma yok vazgeçtim geri ver gibi birşey bu yaptığı komik yani

Oturup konuşun misafir davet etmesini biliyorsa size de söylemesi gerektiğini bilsin.
Baktınız dinlemiyor misafir geldiğinde anneö sizi çağırdığını söylemedi bende davetliyim arkadaşım davet etti ,alışveriş yapacağım gibi bahaneler ortaya koyun yüzüstü kalsın .
Kalkıp misafirini ağırlasın şehzade annesi

Maalesef yapıcak hiçbirşeyiniz yok. Kocam çok merhametli demeniz annesini uyaramıyor demek öyle olunca da o evde sizin söz hakkınız kalmıyor. Eşiniz rahatsız olmuyorsa birşey diyemiyorsa siz de katlanacaksınız ya da sesinizi çıkarıp eşinizle kötü olmayı göze alıcaksınız. Kadının çevresi orda . Eskiden o evde yaşıyordu her türlü benim evim diye düşünüyor.

X