KAYINVALİDE İLE ALTLI ÜSTLÜ OTURUP BİR DE ŞEHİR DEĞİŞTİRMEK

Of Antakya ne kadar büyük bir şehir ki, annesine babasına birşey olsa yetişemeyecek. Bu bahane tamamen yalan bence. Bu kadar baskın bir kayınaileye girmeyi reddederek iyi etmişsiniz.

26 yaşındasınız daha ya. elbet gönlünüze göre birini bulursunuz. Siz yeter ki ayaklarınız üzerinde sağlam durun.
Alt katınca olunca kurtaracağını sanıyor aklınca, işte baştan ailesi olduğunu kabullenemiyor ama onun bu kriterine göre birini bulması çok zor, bulsa da adım gibi eminim sorunlu bir evlilik olacak.

Hatay’da ama ayrı bir evde yaşamanıza da mı sıcak bakmıyor?
İlla alt kat olsun kira vemeyiz bilmem ne muhabbeti yapıyor ya , çalışan iki insanız Hatay gibi bir şehirde de ev alınabilir alınmasa bile kiraya da razıydım ama illa aile apartmanı olsun mantığındalar, ben de onları kendi haline bıraktım bulsunlar istedikleri gibi birisini ben pes ettim.

Aile apartmanı nedir gerçekten ya. Aynı evde yaşamanın değişik bir şeklidir altlı üstlü yaşamak. İsterlerse çok iyi insanlar olsunlar eve kaçta gelip gittiğinden, eve dışarıdan yemek istemene, kendi evine aldığın her özel eşyanın takibinden filancalar geldi haydi giyinip gelin hemen demelere, hiç bir tartışmanın ve özel günün aranızda ve özel kalamamasına vs vs anlatmakla bitmez binbir sorunlarla yaşamayı kabul etmek demektir aynı binada yaşamak. Hem ne manadır ki bu tip erkeklerin ille de yanlarında olmazsam vicdan yaparım mantığı? Siz ağaç kavuğundan mı çıktınız, sizin ailenizle aynı binada neden oturulmuyor? Ya onların size ihtiyacı olursa kim vicdan yapacak?? Yok gitmeyiz, yok gelmezler, yok hiç rahatsız etmezler masallarına da inanmamakta haklı bir karar vermişsiniz. Lütfen üzülmeyin. Şu gerçeği de görün ki siz iş ve kariyer sorununa rağmen o şehire gitme fedakarlığını göze almışsınız, o kişi ise buna karşılık bir mahalle ileride ev kurmak gibi küçücük bir özveride bulunmamış! Sizi kaybetmeyi gerçekten göze almayan bunu size kendisi sunardı. Bunun gerisinde tüm ayrıntılar bahanedir benim gözümde. Sizinle ayrı bir hayat kurma derdinde olmuyor bu tipler, sizi onlardan biri yapma derdinde oluyor. Hiç üzülmeyin. Bu kadar yıl daha nasıl emek veririm filanı da düşünmeyin. Hayat bu. Kısmet işleri hiç belli olmaz. Ona dört yılınızı verirsiniz adam özgürce bir yuva kurmayı beceremez. Yarın öyle biri girer ki hayatınıza dört ayda evleniverirsiniz. Bunun öyle çok örneğine şahit oldum ki hayatımda inanamazsınız
''Sizinle ayrı bir hayat kurma derdinde olmuyor bu tipler, sizi onlardan biri yapma derdinde oluyor.'' Bu cümleniz gerçekten zaten her şeyi özetliyor, gerçekten de öyleydi o böyle yaptıkça ben annesinden de babasından da kardeşlerinden soğudum.

insanın nasibi varsa zaten hiç beklemediğin anda beklemediğin yerde bulur seni zamanıma yazık oldu diye düşünme hiç daha güzellerini bulursun eminim

Ne güzel, bu kötü tecrübe insanın umudunu kırıyor ama söylediğiniz gibi de çok insan var böyle
Bu kişinin istedikleriyle alakalı. Ben birey olmuş kendini yetiştirmiş ne istediğini bilen hiçbirkızın kabul ediceğini düşünmüyorum. Bakın her gün olay yaşıyorum. Dün evdeyim canım bişeyler çekiyor iftara yapıcaktım 2 gün kaynanam çağırdı fırsatım olmadı diye dün yine gelin diyor. Bırakmıyorlar rahat.

insanın nasibi varsa zaten hiç beklemediğin anda beklemediğin yerde bulur seni zamanıma yazık oldu diye düşünme hiç daha güzellerini bulursun eminim
Çok teşekküe ederim güzel dileğiniz için, bakalım yaşayıp göreceğim . :)

kaç yaşına gelmişsin zaten senin de özel bir hayat beklemen çok doğal bir istek bence keşke bunu biraz olsun anlayışla karşılayabilseymiş ama olmamış üzülme sen kaybetmedin bence :)

Altkatta oturmaya gelmeden önce, sen işini bıraktığında Hatay'da tekrar nasıl iş bulacaksın, bunu düşündü mü ya da ayarladı mı acaba?
Şu ara iş bulmak çok zor.
Çalışmamayı göze alacak mısın bulamazsan?
Bir de 4yıl boyunca hiç bunu düşünmedin mi? Sadece altıüstlü oturcaz deyince mi aklına geldi?

X