Kayınvalide sıkıntısı

Gecmis olsun demeye geldim. Allahtan eşin laf söylüyormuş annesine. Gerisi sabır. Ve mesafe.

İnşallah canım tek dileğim o
Canım o geldiğinde sağa sola görbileceği yere iç çamaşırlarını serpiştir üstünde de sabahlık olsun mesela gece çok yoruldum anne toplayamadım ortalığı de utanır da arar belkş

Nerdee habersiz olunca ilgi göstermiyorum ama umrunda değil hiç torun gelince de onlar bakmıyor mecbur ben koşturuyorum peşinden aman birşey olmasın diye

Torunun annesine söyle

Kv geliyor ama ben çocuktan anlamam korkuyorum, ilgilenemem de başına bir şey gelir diye, benim evim çocuğa uygun değil, bir şey kırılır düşer tutar içer vs say da say

Çok belli etmemişsin istemediğini bence senle ilgilenemem misafir falan geldiğinde demen ona çok nazik kaçmış bence .Birde canı sıkılıyor sanırım senin için değilde gelen misafirlerle konuşayım diye geliyordur.Torunda bunaltıyorsa.

Normalde bu yazacaklarımı yazmam ama oğlumun evi bilmem ne diyen insana müstahak.
Misafir varken evde ses olacaktır geldiğinde açmayın kapıyı, evde olduğunuzu ister anlasın ister anlamasın.
Misafir varken geldiğinde de yüzüne bakmayın, ilgilenmeyin. Evet, evde huzursuzluk çıkabilir ama bir süre çıkar, ömür boyu bunu yaşamaktansa bir süre sıkıntı çekin.

Muhtemelen kayınvalidenizin tavrına nazaran siz çok naziksiniz. Olmayın. Kayınvalideniz gibi insanlar nazik dilden anlamaz, sert konuşmaktan anlarlar yalnızca, becerebiliyorsanız baskın çıkacak uzak tutacaksınız başka yolu yok.

Sen haklısın öğrensin diyor gidiyor annesiyle de konuşuyor ama ben konuyu biraz daha uzatınca ben annemi silemem annen mi ben mi durumuna düşürme beni diyor
O zaman sen mesafeni koyacaksın nasıl anliyorsa öyle!

Muhtemelen kayınvalidenizin tavrına nazaran siz çok naziksiniz. Olmayın. Kayınvalideniz gibi insanlar nazik dilden anlamaz, sert konuşmaktan anlarlar yalnızca, becerebiliyorsanız baskın çıkacak uzak tutacaksınız başka yolu yok.
Kaynanam laftan anlayan biri olsa konuşucam ancak ben bir şey deyince lafı çeviriyor istediğini anlıyor bı de eşime lafı carptirip beni kötülüyor

Çok belli etmemişsin istemediğini bence senle ilgilenemem misafir falan geldiğinde demen ona çok nazik kaçmış bence .Birde canı sıkılıyor sanırım senin için değilde gelen misafirlerle konuşayım diye geliyordur.Torunda bunaltıyorsa.
Torunu bize getirip rahatlicak aklınca köpeğim de var köpekle oynasinlarmiş

Hepsi aynı demekki bençalışmayı terch ediyorum mesafe herzman iyidir 1. Seçenek acilen uzağa taşın 2. Seçenek işe git başka hiçvr yolu yok eşn elinden geleni yapmş

X