Kayınvalide sorunu

Artı yalancı kayınvalide ile annenin aynı mahallede oturmasına ne gerek var?
Annem onun yüzünden kıralarda sürünüyor yazmadım zaten. Öyle uygun fiyatlara her yerde ev bulunmuyor kaldı ki
Tepkiniz bana biraz abartı geldi. Özellikle annem tek başına yıllardır kirada sürünüyor kısmında çok dramatik yaklaşmışsınız. Aynı mantıkla kayınvalideniz de yıllardır kirada sürünüyor. O ev gerçekten uygun fiyata ve güzel bir ev olsaydı zaten beklemezdi koskoca bir sene. Bu bir sene boyunca madem annenizin ev almak niyeti var başka hiç mi uyguna ev bulamadınız? Bunun faturasını kayınvalideye kesmeniz anlamsız olmuş o yüzden.

Kayınvalidenizin yalan söylemesi evet doğru değil o an belki ayıp olur diye düşünüp kendince böyle bir cümle kurmuştur. Zaten evi alsaydı evin hala satılık olduğunu öğrenecektiniz. Dünürüyle aynı sokakta oturmak istemiyor bile olabilir en doğal hakkıdır
Gizlenicek saklanacak birşey yok bunda hiç birşeyi içinde tutmayan bunu mu gizliyor sorun zaten yalan söylemesi. Ve başkasının önüne taş koyması

Uyanık olup olmamakla bi ilgisi yok ki durumun alıcı gözüyle konuşmadığı için anneme alalım gizliden gidip aldık demekte beni kötü yapar eşimin annesi olarak bı nokta da samimiyetine güvenmek istiyor insan kaldı ki ev de gözü olmamasının sebebi benim haberim olmadan eşimden para isticekti durum bundan ibaret
bak canim sana kotu bi sey soylemek icin oyle demedim ama gercekten acemi davranmissin. orada kendi icin bir sey soylemis, sen aa annem alsin demissin. bunlar para-mal meseleleri ve netametli konular. boyle olacagi bastan belli. ben de diger arkadaslara katiliyorum, yalan soylemesi kotu ama onun yuzunden ev alamadik meselesi bence abarti. ayrica ayni sokakta oturmalari iyi degil, anlasamazlarsa ne olacak? ayni komsularla gorusecek, millet oradan oraya laf tasiyacak sonra film izler gibi izleyecek.

ayrica o esinin ailesi, samimi degil politik olman gerekiyor. cok icinde kalacaksa git konus kirildim vs de. ama ben olsam bu konuda yuz goz olmazdim.

Sevgili kyınvalideciğim ben öğrendim durumu evi almak istemende bi sakınca yok ama yalan söylemen beni kırdı... Belki kırmamak için nasıl söyleyeceğini bilemediğin için yalan söylemiş olabilirsin ama sebep ne olursa olsun lütfen benden hiç bi gerçeği saklama beni en çok yalan söylemen üzer . Bu konuşma iyi bence 😊
Sence kayınvalide bunu anlar mı 😂

Gizlenicek saklanacak birşey yok bunda hiç birşeyi içinde tutmayan bunu mu gizliyor sorun zaten yalan söylemesi. Ve başkasının önüne taş koyması

Yalan söylemesinin yanlış olduğunu yazdım zaten başkasının önüne taş koyduğuna katılmıyorum. Sanki ülkede tek ev var onu da elinizden almış tavrınız abartı. Kadın zaten kiracı hadi ev sahibi olsa neyse uygun ev var bizim sokakta dediği an atlamışsınız annem diye. Siz taş koymuşsunuz aslında onun işine. Belki dünürüyle aynı sokakta oturmak istemiyor. Eğer böyle bir niyetiniz vardıysa siz biraz atıştırıp öğrenseydiniz satılık evin varlığını. Kayınvalide söyleyince öğrenmişsiniz geçmiş bir koca sene hala anneniz ev falan da almamış. Sizin semtte bir tane mi uygun ev var? Dahası uygun ev ama bir senedir kimse neden almamış burası da çok ilginç geldi. Evi zaten hemen satılsın diye uygun fiyata koyarlar öyle de olur.

Son düzenleme:
Öfke kusacak birşey yok ki, kayınvalide Evi kendine düşünmüş buralarda uygun fiyatlı ev var diye girizgah yapmış muhtemelen konuyu dile getircekken siz kendinizin de ifade ettiği gibi ‘atlamışsınız’ anam alsın diye. 🙂
Yani taş koyan o değil biraz siz olmuşsunuz. Burdan bakınca da aynı muhitte yaşayan kayınvalidenizin alması çok daha akla yatkın.

Annenize farklı evler bakabilirsiniz veya kendi bakabilir. Fırsat kimseye oturduğu yerde gelmiyor bak kayınvalide araştırmış sormuş soruşturmuş bir şekilde aklına yatan ev bulmuş. E kadın bulduğu Evi ne diye dünürüne düşünsün kendisi dururken?

Size de birşey diyememiş satılık değil demiş ne yapsın. 1 yıldır bekletmesi de herhalde dünür almasın diye değil parası çıkışmamıştır vs.
Gönül koyacak birşey yok annenize yapılan bir haksızlık da yok

Merhaba arkadaşlar hemen konuya giriyorum geçen yıl kayınvalideme ziyarete gitmiştik sohbet ederken kayınvalidem oturmus olduğu sokakta bı evin satılık olduğunu ve fiyatının cok uygun olduğunu söylemişti tabi bende hemen atladım annem kira da oturduğu için anneme bakalım madem fiyatı da uygun gelsin baksın dedim çünkü gerçekten annem yıllardır kirada oturuyor ve belli bı bütçenin üzerinde ev alabilecek parası yok herhangi bir desteği de yok bu ev için çok heveslenmistim. Ertesi gün kayınvalidem ev satılık değilmiş sordum falan dedi öyle diyince bende kapattım konuyu ama aklıma zerre kötü birşey gelmedi insanlar satmaktan vazgeçmiştir diye düşündüm. Ama gel gelelim kayınvalidem o evi kendine almayi düşünüyormuş ondan satılık değilmiş dedi ama 1 yıldır alamadı ev bekliyor öyle ve hala satılık.
Kızdığım şey onun evi alacak olması değil sorun bana yalan söylenmesi. Kayınvalidem de kira da oturuyor. Kızım biz bu evi almayı düşünüyoruz böyle böyle diye anlatsaydi ben onlardan daha çok isterdim ev sahibi olmalarını ama hem bana yalan söyleniyor hem de yalan söyleyip almıyor evi bekletiyor belki öyle yapmsaydi annem şu an ev sahibiydi kıralarda tek başına sürünüyor olmucakti çok zoruma gitti. Ve asıl beni sinirlendiren konu şu o evi alabilmek için eşimden para istiyor bunu da eşim çitlatti bana yoksa hiç birşeyden haberim olmucakti. Nasıl davranmalıyım öfkemi nasıl kusmaliyim gerçekten terbiyesizlik yapmak istemiyorum ama icimd tutamam nasıl bir tavir sergilemem gerekiyor sizce öğrendiğimden haberleri yok bu arada..
Hemen annenize söyleyin evi alsın hemen. En iyisi bu olur bence

bak canim sana kotu bi sey soylemek icin oyle demedim ama gercekten acemi davranmissin. orada kendi icin bir sey soylemis, sen aa annem alsin demissin. bunlar para-mal meseleleri ve netametli konular. boyle olacagi bastan belli. ben de diger arkadaslara katiliyorum, yalan soylemesi kotu ama onun yuzunden ev alamadik meselesi bence abarti. ayrica ayni sokakta oturmalari iyi degil, anlasamazlarsa ne olacak? ayni komsularla gorusecek, millet oradan oraya laf tasiyacak sonra film izler gibi izleyecek.

ayrica o esinin ailesi, samimi degil politik olman gerekiyor. cok icinde kalacaksa git konus kirildim vs de. ama ben olsam bu konuda yuz goz olmazdim.
Teşekkür ederim çok kirildigim abartmış olabilirim buraya yazmamın nedeni de fikirlerinizden yararlanmakti zaten.

Yalan söylemesinin yanlış olduğunu yazdım zaten başkasının önüne taş koyduğuna katılmıyorum. Sanki ülkede tek ev var onu da elinizden almış tavrınız abartı. Kadın zaten kiracı hadi ev sahibi olsa neyse uygun ev var bizim sokakta dediği an atlamışsınız annem diye. Siz taş koymuşsunuz aslında onun işine. Belki dünürüyle aynı sokakta oturmak istemiyor. Eğer böyle bir niyetiniz vardıysa siz biraz atıştırıp öğrenseydiniz satılık evin varlığını. Kayınvalide söyleyince öğrenmişsiniz geçmiş bir koca sene hala anneniz ev falan da almamış. Sizin semtte bir tane mi uygun ev var? Dahası uygun ev ama bir senedir kimse neden almamış burası da çok ilginç geldi. Evi zaten hemen satılsın diye uygun fiyata koyarlar öyle de olucok

Teşekkür ederim yazmış olduğum şeye göre bu şekilde yorum yapıyor olmanız da haklisiniz üstün korlu anlatmis bulundum özet geçtim. Ama şöyle bir durum var anne evden bahsedince eşim sordu almak isterseniz kredi çekip destek olurum diye istemediğini söyledi bende ondan sonra söyledim zaten madem istemiyor annem baksın diye burda yanlış anlaşıldim üzüldüm gerçekten çünkü herkes ben haksizmisim gibi yorum yaptı

Teşekkür ederim yazmış olduğum şeye göre bu şekilde yorum yapıyor olmanız da haklisiniz üstün korlu anlatmis bulundum özet geçtim. Ama şöyle bir durum var anne evden bahsedince eşim sordu almak isterseniz kredi çekip destek olurum diye istemediğini söyledi bende ondan sonra söyledim zaten madem istemiyor annem baksın diye burda yanlış anlaşıldim üzüldüm gerçekten çünkü herkes ben haksizmisim gibi yorum yaptı

Yanlış anlaşılmadınız çünkü kendiniz yazmışsınız ‘tabi hemen atladım’ diye. Eğer dediğiniz gibiyse yanlış anlatmışsınız.

Kusura bakmayın ama haksız bulunan üyelerin her defasında anlatmadıkları bir ayrıntı hatırlamaları bu forumda çok sık karşılaştığımız bir durum ve bana inandırıcı gelmiyor. Şimdi de eşinizin kredi çekip almak isterlerse yardımcı olurum dediği çıktı ortaya. Sayfalar ilerledikçe daha bir sürü yeni ayrıntılar hatırlayacak gibisiniz

o oyle demis olsa bile ben o topa girmem. ben baska insanlar bir sey alinca cok takmam, benimle birisi ayni kiyafeti giymis olsa mesela cok onemsemem, ama insanlarin cogu boyle degil. kendi mali olsa bile baskasini kiskanir, kaldi ki kayinvalidenizin evi yokmus annenizin olacakmis. yani kiskanmasi normal demiyorum ama insanlarin buyuk cogunlugu oyle. ben olsam oradan alabilecek olsam bile gozune sokup almam, baska ev mi yok..

Bir senedir söylendiği üzere bu kadar uygun fiyatlı bir ev satılmadıysa, ben şahsen evde bir kusur olduğunu düşünürüm.

X