Kayınvalide ve Gelin gezme problemi

geçen bir yere gittmiştik kayınvalidemin komşusuna neyse işte ikramlar gelecek benden başka bi yeni gelin daha vardı nese kadının biri ev sahibine yardım için kalktı mutfağa gidiyodu kayınvalidem demezmi dyg ile zuhal yapar sen otur yani iki yeni gelin olan bizden bahsediyo sinir olmuştum yani benim adıma böyle konuşulmasına üstelik biz zaten ev sahibiyle daha onlar gelmeden tabakları hazırlamıştık mutfakta ama işte böyle tavırlarda bulunulunca gıcık oluyorum bende şakayla karışık alla alla biz buraya iş yapmayamı geliyoruz falan dedim , kayınvalidem öyle diyince yapasım varsa bile kalmadı hiçte bişey yapmadım oturdum ikramları yedim bi güzel kaydirigubbakcemile5

bekarkende annem çanta gibi taşırdı yanında hayatım hep benden büyüklerle veya küçükelrle geçti. evlenincede kaynanam yapmak istedi bir iki gittim sonra gitmedim. eşim ben izin vermiyorum dedi. zaten çalıştığım için hafta içi bişey diyemiyorlardı da hafta sonu içinde eşim ben evdeyim nereye gidecekmiş dedi çeneleri kapandı. eşine havale et boşver.

eee kızlar sizde anlatın ya sizinde böyle hikayeleriniz varmı :)

Benim kaynanam uzak ama görümcem denedi
Günlere gezmelere beni bulaştırmayı
Aman sakın ben nefret ederim öyle kalabalıklardan
Ne gelsinler ne gideyim dedim
Gak guk etti ama bişey diyemedi
Bencede açıkça söyle madem iyi insanlar anlayışla karşılayacaklardır

Uygun bir dili yok bunun..

--Ben sizle gezmek istemiyorum anne, lütfen bu konuda beni zorlama, zorlasan da birşey değişmez.İstersem gelirim yine ama beni mecbur tutma lütfen..

Bu kadar..Uzatmaya, kafana takmaya gerek yok..Basit bir konu bu..
Bırak söylensin dursun duyma hiç, kalk başka odaya git o söylenmeye başladığında, ya da başka konuya geç hemen...

eee kızlar sizde anlatın ya sizinde böyle hikayeleriniz varmı :)

olmazmı canım benim kayınvalidede böyleydi hem alır götürür hemde benim yanımda beni anlatırdı deli ederdi beni bende sevmem zaten kalabalığı gitmedim akşam eşim gelince yanımda beni şikayet ederdi gitmiyorum diye eşimde benden yana tavır koyunca deli olurdu

İşte benim konum... kaydirigubbakcemile3

Her çagırdıgınız yere gelmek zorundamıyım..Hamile halimle sürüklemediğiniz yer kalmadı şimdide oglumla sürüklemeye çalışıyosunuz..E yeter artık ..

Bazen inada bindirip gitmediğimde oldu ama ısrardan nefret ediyorum..Ben bunu yapan k.walidelerin çok ta iyi niyetli oldugunu düşünmüyorum..Ele karşı kenilerini gösterme,Bakın gelinim benimle dolaşıyo hawası vermeye çalışıyolar.. akannehir

Ben de hiç sevmem günleri.:kızgın:
Kadınların birbirlerine marifet gösterisi ve boşa zaman kaybından ibaret.
Sanmıyorum ki bizden başka bir toplumda böyle adetler olsun.
Kurslara katıl, kendi yaşıtlarınla planlar yap.
Açıkça ben istemiyorum de ve gitme.
Bir iki konuşur ve susar.
Oralarda ruhun yaşlanır.a.s

en son gezmişliğim akrabalara gitmişdik kaynana ile orada erkek kardeşlerin eşlerine beni
karaladı :umursamaz:bu gelin temizliğimi yapmıyor hiç yardımı dokunmuyor diye (yeni evlendiğimde temizliğini yapar yapmaz arkamdan tekrar temizlerde tabi bende eşime gösterdim onun üzerine eşim bu son olsun bir daha yapma dedi)bende eşime anlattım mafoldumbensakın beni arayıp da annenin çağırdığını söyleme gittiğimiz yerlerde beni karalıyor dedim ve son oldu zaten artık küstüm onunla valla böyle daha çok mutluyum!!
kaydirigubbakcemile

bende sevmiyorum çok kalabalık oluyor
eve gelince insaın başı agrıyor.
bende arkadaşlara katılıyorum.
açık açık söyle anne ben istemiyorum sıkılıyorm de.
tepki alırsın orası kesin
ama yapacak birşey yok .
başka şekilde kurtulamazsın.

Gidersen bir sürü kusur sayacaklar.Vay şöyle kalktı böyle oturdu.Şöyle hizmet etti etmedi kayanansına böyle baktı bilmeme ne.Gitmezsen tek bişey söyleyecekler gelmemiş.

Kaynayla ilgisi yok bunun.Benim annem de öyle.Günlerinden gelince konuştukları tek şey falanacanın kızı filancanın gelini

Benimde üst kattaki görümcem,çok uğraşmışdı bu konuda..amaç gelmemi istemesinden ziyadee,ele güne gösteriş..bi iki sefer gittim..çok sıkıcıydı..zaten sonra bir çağırdı gitmedim,iki çağırdı gitmedim (bahanelerle;işim var,şu var bu var vs..) sonra bakdı gelmiyorum çağırmadı oda=)) artık biliyo sıkıldığımı..öyle bi gün konusu açıldığında laf arasına sıkıştırıverdim çok sıkıcı,benim yaşıtlarım yok diye =))

Gidersen bir sürü kusur sayacaklar.Vay şöyle kalktı böyle oturdu.Şöyle hizmet etti etmedi kayanansına böyle baktı bilmeme ne.Gitmezsen tek bişey söyleyecekler gelmemiş.

Kaynayla ilgisi yok bunun.Benim annem de öyle.Günlerinden gelince konuştukları tek şey falanacanın kızı filancanın gelini

çok akıllıca bir yorum olmuş valla tutttum bunu kaydirigubbakcemile3 :hulya: sositososito :lepi:

ben bu konuda şanslı olanlarnım galiba :hulya:

ilk baştan kayınvalidem söylemişti zeytincimm ikimizinde arkadaşları farklı ortamları farklı gelinin gideceği yer farklıdır kayınvalidenin gideceği yer farklıdır beraber gideceğimiz yer farklıdır demişti.bu konuda hiç sıkılma arkadaş ortamına tabii kide gelmem cnm ne işim var senin arkadaşlarının içinde demişti...(yeni evliyken arkadaşlarla toplanıcaktık bende çekinip sende gel anne beraber gidelim demiştim.ayıp olmasın diye oda sağolsun böyle cevap vermiştiopuyorumnanaktan)bida da bu kobu hiç olmadıı.. anlayışlıdır annem...

sana gelince iyilerdir diyosun sende o zaman açıkca konuş bunda darılacak ne var anne benim yaş grubum olmadığı için çok sıkılıyorum falan de bence sen uygun dille söylersen oda anlayışla karşılayacaktır yada eşinle konuş o halletsin anne gitmesini istemiyorum falan desin başka yolu yok

sanırım bende şanslı gelinlerdenim benim kayınvalidemde öle zorlama olmaz evlerimizin arası 15 dk yol öle her gelene çağırmaz bende onu öle eğer ogün telde konuştuysak teklif ederiz ama ısrar olmaz ama beni görmeyen misafir olursa kayınvalidem arar bugün sende gel der canım istemio dersemde yarım saat olsun gel bi çay iç git der amannnnn allah bozmasın:nazar: şubatta eşim askere gidecek ben kayınvalidemle kalacağım ve eminimki ozmnda teklif edecek ama ısrar edemicek gidelim die nasıl başladıysan öle gidio

İyi akşamlar arkadaşlar, içim sıkılıyo ve bilmiyorum çok düşündüm yazsam mı yazmasam mı diye insanların o kadar sıkıntısı varken ben çok mu abartıyorum diye düşündüm. Biz kayınvalidemlerle altlı üstlü evlerde oturuyoruz ve yaşadığımız yer nedeniyle komşular ve günler baya bi oluyor. Ama benim yaşımın dengi insanlar olmadığı için kendimi uzak tutuyorum bu durumdan zaten evlenmeden öncede açık açık söylemiştim günlere girmem diye, (kafadengi insanlar olmadığı sürece) zaten eşimin iş saatleri nedeniyle benim için zor bir durum günlere girmek. Ama ne hikmetse çevre insanlar kayınvalidem bir yere gittiğinde benide yanlarında görmek istiyolar Çok üzgünüm çoook

Bu durumdan etkilenen kayınvalidemde bana bozuk atmakla meşgul, ya 60 yaş ve üstü insanlarla takılıcam ya da bunu istemediğimi uygun bir dille dile getiricem kırmadan incitmeden ama nasıl sonuçta bir kaçgünlük olmayacak bu olay devamlı pişip pişip önüme gelecek :uhm:

Aslinda sen calisan bir bayansin kayinvalidenen benim gelim calisiyor ev gezmelerine gitmeye vakti yok deyip milletin agzini kapatmasi lazim. Kendiside anlayisli olmasi lazim bunu ona kirmadan söyle bence.

benim kayınvalidem de çağırırdı beni.bikaç kez gittim sonra ki çağırdıklarında benim yaşıtım olmadığı için sıkılıyorum anne ben gelmeyim sen git dedim .bikaçkez böyle deyince sonra kendiliğinden çağırmaz oldu zaten
kırılacak alınacak bişe de yok ki

X