kayınvalide

Smyrnadenizz

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2019
131
-69
33
kızlar merhaba aranıza yenı katıldım.kayınvalıde belasına bulaştım bnde. 1 aylık evliyim nişanlandığımızdan beri kayınvalıdem sürekli eltimle beni kıyaslıyor. halbukı aramızda dağlar kadar fark var ve bunu cevremızdekı herkes görüp soyluyor da. benım ıyı bir işim var elimden her ıs gelır insani ilişkilerim kuvvetlidir. esımın aılesı ıle aynı kulturdenız. eltim ıse turk degıl hatta muslumanda degıl ne yemek ne mısafır ne de saygı bılıyor. yapmacık ınsanalrın onunde bırkac bısey yapıyor annecım , annecım diye bizimki de saf ınanıyor. her yerde biri bnden bahsetse hemen benım diğer gelninim de soyle yapar boyle yapar mevzuna gırıyor. ben cılıdrıyorum. kım bana iyi bısey dese ınsanların ıcınde hemen hafıfe alıyor soylenılenı ve bu yuzden esımle tartısıyoruz. ınanın aıleme de bısey anlatamıyorum gurbetteyım cok sınırım bozuluyor ne yapmam lazım bana bır yol gosterırmısınız

hayır diğer gelinini de kendı kulturunun şeylerini yapıyor gibi methediyor. ben anlamıyorum kımseye lafım yok eltıme de. ama kıyas yapılması bnı sınır edıyor herkesın evı ayrı ne yaparsa yapsın benı ılgılendırmez.ama bana boyle yapıldıgında haksızlık yapıldıgını hıssedıyorum.

Sizde bilmemkimin eltisi var hem Türk hem becerikli, hem diğer eltesi ile çok iyi geçiniyor, içten ve samimi, hele bı arkadaşımın kv si var kadın o kadar iyi niyetli o kadar iyi kalpli gelinlerine yardım eder koşar candan içten konuşur. Kimseyi kimseye kırmaz deyin.
Madem öyle işte böyle 😁

Uf hayatta en son takacağım sey bu olurdu. Ben evliyken, eltımı elde börek acıyor diye overlerdı. Ovduklerı seyin vasatlıgını bak.
Bı araya geldıgımızde, x bize elde borek actı dediklerinde "yiyin ozaman" dıyıp etrafıma bakıyordum ben buraya nerden dustum der gibi.

Xte bunlardan cesaret alır, benden ogrenecek cok seyin var derdi "ne gıbı un markası gibi mı" dıyıp sac uclarıma bakardım kırık var mı diye.

Sizde bilmemkimin eltisi var hem Türk hem becerikli, hem diğer eltesi ile çok iyi geçiniyor, içten ve samimi, hele bı arkadaşımın kv si var kadın o kadar iyi niyetli o kadar iyi kalpli gelinlerine yardım eder koşar candan içten konuşur. Kimseyi kimseye kırmaz deyin.
Madem öyle işte böyle 😁

valla mantıklı dneeyecegım bunu :) hayır her yerde de ben soyle adaltelıyım soyle durustum soyle ayrım ypmam sallıyor valla. bnde soyle dusundum senın ıkı kızın var bırı gelının bırıde dıger kızın ben sana elim. diyeyim ama onemsemıs olurum onu dıye dusunuyorum :)

hayır diğer gelinini de kendı kulturunun şeylerini yapıyor gibi methediyor. ben anlamıyorum kımseye lafım yok eltıme de. ama kıyas yapılması bnı sınır edıyor herkesın evı ayrı ne yaparsa yapsın benı ılgılendırmez.ama bana boyle yapıldıgında haksızlık yapıldıgını hıssedıyorum.
Aynı ortamlarda bulunmayın kv ile.
Diğer gelini överse oda değiştirin.

Uf hayatta en son takacağım sey bu olurdu. Ben evliyken, eltımı elde börek acıyor diye overlerdı. Ovduklerı seyin vasatlıgını bak.
Bı araya geldıgımızde, x bize elde borek actı dediklerinde "yiyin ozaman" dıyıp etrafıma bakıyordum ben buraya nerden dustum der gibi.

Xte bunlardan cesaret alır, benden ogrenecek cok seyin var derdi "ne gıbı un markası gibi mı" dıyıp sac uclarıma bakardım kırık var mı diye.

keske senın gıbı yapabılsem dunyanun en mutlu ınsanı olurdum ınan . herseyı kafama takıyorum

Allahtan diğer elti senin gibi iyi işi olan, elinden her iş gelen, insanı ilişkileri kuvvetli, aynı kültürden olup bi de üstüne MÜSLÜMAN değil yoksa sizdeki kıskançlık dağları aşardı.
Kamu spotu :Ego sağlığa zararlıdır.
EGO yapabilecek seylerin varsa yapcaksın tatlım :)

nereye kadar kı ıllakı denk gelıyor yanı . ben duymasam arkamdan baskalarına soyluyor duyuyırum
Başkaları kasıtlı size laf taşıyor.
Sadece yanınızda olursa tepki gösterin.
Ki bence umursamayın.
Mış muşlu anlatılanları hiiiç duymayın.
He he deyin geçin.

keske senın gıbı yapabılsem dunyanun en mutlu ınsanı olurdum ınan . herseyı kafama takıyorum
Bende takarım hatta buyuzden doktora cok gittim, ılac kullandım uzun bir dönem.
Sadece boyle cahil tek marifeti borek acmak, ve yemek olan insanları ciddiye alamıyorum. He ok dıyıp gectıgımde onlar cıldırıyor.

Bıgun bi ortamda bana ananesı sey demisti, seni pazara cıkaracagız hepsi aralarında gulmustuler. Mevzunun cırkın bisey olduguna emindim ama ne demek o diye sormadım. Fakat bunun anlamını anneme sordugum da, kısır hayvanları eskiden pazara cıkartıp satarlarmıs bana bunu demek ıstemıs ler. Kısır demıs ler yanı bana.

Ben böyle cahil ve kotu insanlara ancak acırım. Zaten suan hıcbırı hayatımda yok canları cehenneme hepsinin.

Başkaları kasıtlı size laf taşıyor.
Sadece yanınızda olursa tepki gösterin.
Ki bence umursamayın.
Mış muşlu anlatılanları hiiiç duymayın.
He he deyin geçin.
ya kadın he he dıyosun . benım evımde benım yanımda baskalarına fısır fısır soyluyor oz anneme bıle dıyokı benım gelınım soyledır boyledır . annmde benım kızımda yapr nıye yapmasın dıyor. aaaa gelınım cok guzel yapar laflar boyle

Siz niye bu kadar taktınız ki? Överse övsün. Belki insanlığını seviyordur, belki frekansları tutmuştur. Kendini ona daha yakın hissediyordur. Asıl sorun sizin bunu sorun etmeniz bence.

Bende takarım hatta buyuzden doktora cok gittim, ılac kullandım uzun bir dönem.
Sadece boyle cahil tek marifeti borek acmak, ve yemek olan insanları ciddiye alamıyorum. He ok dıyıp gectıgımde onlar cıldırıyor.

Bıgun bi ortamda bana ananesı sey demisti, seni pazara cıkaracagız hepsi aralarında gulmustuler. Mevzunun cırkın bisey olduguna emindim ama ne demek o diye sormadım. Fakat bunun anlamını anneme sordugum da, kısır hayvanları eskiden pazara cıkartıp satarlarmıs bana bunu demek ıstemıs ler. Kısır demıs ler yanı bana.

Ben böyle cahil ve kotu insanlara ancak acırım. Zaten suan hıcbırı hayatımda yok canları cehenneme hepsinin.

işte ben tamamamen hayatımdan çıkarırısam evıme de gıremezler bır daha esıme acıyorum

Siz niye bu kadar taktınız ki? Överse övsün. Belki insanlığını seviyordur, belki frekansları tutmuştur. Kendini ona daha yakın hissediyordur. Asıl sorun sizin bunu sorun etmeniz bence.
ıstedıgıyle ıstedıgı seyı tutabılır benı katmasın ısın ıcıne derdım bu. benı neden baskasıyla kıyaslıyor

X