Kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz biter diye korkuyorsunuz eşinizin hiç öyle bir korkusu yok. Çünkü kovduğu halde gitmemişsiniz. Neden çekinsin.
Lohusa halde onun annesini idare edecek olan siz değilsiniz. Herkes sizi idare edecek.
Elti neden el üstünde. Çünkü resti çekmiş. Ailesi arkasında. Biter, bir daha deneyeyim, konuşsam düzelir, alttan alayım dememiş. Sınırlarını net bir şekilde çizmiş.
Ailenizle dönmeniz evliliği bitireceğiniz anlamına gelmiyor. Bitmesinden korkmadığınızı eşiniz anlarsa davranışlarına bir çekidüzen verecektir.
Ailenizle dönün. Babanızda güzel bir konuşma yapsın. Biz kızımızı yolda bulmadık, bu haliyle bunları yapan ilerde neler yapar diye.
Sınırlarınızı ne kadar geri çekerseniz o kadar alanınıza girerler.
Çok doğru sınırlar net şekilde çizilmeli

El üstünde tutulması falan geçtim bana karışmasalar yeterli. Kadın 3 günde bütün huzurunu bozdu. Çocuğa bile yansıdı. Çocuk sürekli huzursuz KV geldiğinden beri. Sütüm bile azaldı, kesilecek diye korkuyorum. Eşime her halükarda ailemi arattıracağım. Özür dilemek zorunda. Bu da koşullarından biri zaten. Çünkü benim ailem gerçekten hep destek oldu.
KV NEDEN her şeyin içindeler anlamıyorum...

Arkadaşlar konu 3 senelik. Üstünden çok sular aktı anlayacağınız. Ama kısaca son durumu özet geçmek gerekirse ben odun yontmayı öğrendim. Eşimin burada bahsettiğim halinden eser kalmadı çok şükür. Kayınvalide hala aynı kafada ama en ufak bir bakışında, imasında bile oğlundan alıyor cevabını. Benim üstünde düşünmeme bile gerek kalmıyor. Hayatımızdaki tüm dengeler değişti anlayacağınız.

Arkadaşlar konu 3 senelik. Üstünden çok sular aktı anlayacağınız. Ama kısaca son durumu özet geçmek gerekirse ben odun yontmayı öğrendim. Eşimin burada bahsettiğim halinden eser kalmadı çok şükür. Kayınvalide hala aynı kafada ama en ufak bir bakışında, imasında bile oğlundan alıyor cevabını. Benim üstünde düşünmeme bile gerek kalmıyor. Hayatımızdaki tüm dengeler değişti anlayacağınız.

Sizin adiniza sevindim ❤

Kızlar bu hem iç dökme hem de akıl alma olacak. O yüzden uzun olabilir. Okuyanlara teşekkür ederim.

Eşimle 6 senedir tanışıyoruz, 2 senelik evliyiz.12 günlük bir bebeğim var. KV ile başlangıçta harika bir ilişkimiz vardı. Ne zaman nişanlandık, çeyizler vs almaya başladık kv ile sorunlar da başladı. Ona bir şey demesemde zaman içerisinde doldukça eşime patlamalar vs oldu. Ama dün büyük bir kaos yaşadık.
Doğum için aileler geldi, bizde kalıyorlar.Normal doğum yapacaktım, acil sezaryene döndü. Psikolojik olarak bitik bir şekilde doğuma girdim. Sonra KV geldi ve sorunlar başladı. Biz eltimle görüşmüyoruz. Daha doğrusu eltim ve kayınbiraderim kimse ile görüşmüyor. Eltimin ailesi falan da düşman bu tarafa karşı. Biz de eşimle arada kaynadık bize de küstüler falan. Eltim de benden kısa zaman önce doğum yaptı. KV hamilelik sürecinden tutun, doğum yaptığım gün hastaneye kadar sürekli olarak onun yaptıklarından bahsetti. O bu marka beze iyi diyo sende al, o emzirme danışmanı tuttu sende tut, o bu babynesti aldı sende bu renk al, o bu doktora iyi diyo sende git vs vs bütün hamileliğim böyle geçti. Doğum yaptığım gün de yedi sülalesini ve konuşmadığım eltiyi arayıp sütü gelmiyo diye duyurunca ki yeni doğum yapmışım hiç de gelmeyebilirdi ben delirmeye başladım. Haliyle suratım asıldı. Eşim o ara yoktu. Mesajda bu konu yüzünden başlayıp ağır bir tartışma yaşadık. Annesi ben surat astım diye küstü eltime gitti 1 hafta kadar orda kaldı 3 gün önce eltimin ailesi gelecek diye mecburen bana geldi
Geldiğinden beri annemi de beni de her lafı her hareketiyle aşağılamaya çalışıyor. Biz duymazdan geliyoruz. Emzirme ile ilgili aşırı bir baskı var 15-20 dj da bir emzireyim diye baskı yapıyor, bebeği alıyor memeye dayıyor mememi sıkıyor falan. Sürekli aç bu çocuk, doymuyor, memeyi tutamıyor vs diye konuşuyor. Ben de darlandım haliyle.En son ben bebeğinde belli bir kapasitesi var obez mi olsun diye cevap verince eşime şikayet etmiş beni. Zaten tahmin etmiştim. Bu süreçte eşimle aramız da berbat durumda. Her an ayrılabilecek vaziyetteyiz. Aileler haberdar. Benim ailem beni götürmek için bekliyor falan. Şikayetini eşim bana söyledi, ben durumu açıkladım, konu bizim aramızda sertleşti. İstediğin zaman git annenlerle falan dedi. Sinir anıyla kovmuşluğu da çoktur. Ciddiye almıyorum. Bu sefer ağladım, annem gördü. Dayanamadım herkesin yanına gittim. Biz bebekle gidiyoruz minvalinde bir konuşma başlattım. Başta konu uzamasın diye kv falan karıştırmadım. Eşim resmen ısrar etti esas konu bunlar değil diye. Başladım kv ye anlatmaya elti mevzusu dan ne kadar rahatsız olduğumu. Sonra bi an herkes bağırıyordu. Kp bana sen zaten devam etmek istemiyorsun diyordu. Eşim net bir şekilde bitti falan diyordu. Benim babam şoklar içinde. Beni zaten dinleyen yok falan. İnanılmaz bir kaos vardı. Akşamın sonunda bir şekilde bebek için şuanlık benim dönmememe, ayrılmaya karar verdik belirli koşullarla. Bugün tüm aileler dönecek evlerine. Daha bebeğimi yıkamadık bile.
Benim yardım istediğim konular şunlar. Kendi aileme çok ayıp oldu. Çünkü konulara dahil de değiller, alakaları da yok ama eşim tam bir misilleme insanı. Ailem maddi manevi her zaman her türlü desteği old. Kayınailem manevi olarak sürekli yıprattı. Maddi olarak da evlerine gidince yediğim içtiğim dışında ne düğünde ne doğumda 1 liraları geçmedi. Hatta onlara verilen altınları falan saklıyorlar benden. Ben gönüllerini nasıl alıcam anne babamın? Evet bana kırılmadılar, kızmadılar. Ama üzüldüler biliyorum.
Eşime şans vererek hata mı ettim? 12 günlük bebeğinize verdim aslında ben bu şansı. Ama sanki annemlerle gitsem daha mı iyi olacaktı? Eşim çabuk gaza gelen biri. Sinirli de bir yapısı var. O yüzden kavgalarının şiddetli oluyor genelde. Bu sefer ailelere de yansıyınca iş iyice büyüdü.
Ayrıca özellikler kv yı hayatımdan uzak tutmam lazım. Ne yapmalıyım?
Sen annenin evine gideceksin eşin de içine ettiği hayatınızı düzeltmeye çalışacak. Sonra paşa gönlün dönmek isterse dönersin. Ama ben diyim bu ne ilk ne de son olur. Annesinin haddini kocan bildirecek. Lohusalık çok farklı bir psikoloji kimsenin size gık demeye hakkı yok. Hele de sütü gelmeyen bir anne varsa bu daha da yıpratıcı oluyor. Kv ler burunlarını nefes almak için kullansa keşke, gelinlerin hayatına sokmak için değil 😒

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X