Kayınvalidem eşimi haksız yere çok dolduruyor Lütfen bi akıl verin hayattan soğudum

Lima_

herşey çok güzel ve daha da güzel olacak
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2012
237
57
Arkadaşlar sizden başka anlatacağım kimsem yok, anneme filanda anlatamam üzülüyo... Ben size 5/6 yılı özet geçeyim siz akıl verin yapın lütfen bunaldım artık....

Eşimle 4.5 yıl çıktık, 1.5 yıllıkta evliyim... Bekarken eşimin yengesi ve kayınvalidem ve diğer tüm aile hep iyi olmaya çalıştım... Eşim İstanbulda okudu, burda tanıştık.. onlar iç Anadolunun bi köyündeler.. Yıllarca hep hediyeler, telefonlar, gidip gelmeler..... Kendi ailemden daha iyi oldum hepsine... Kayınvalidemin durumu pek iyi değil diye isimsiz yardımlar bile yaptım... Eşim mahçup olmasın diye.. Eltimin düğününe gittim neler neler yaptım.... Ben az söyledim siz çok anlayın... Kendi annemin babamın ailesine yaptığını bende onlara yapmak istedim... :KK43:

Yanlız kv. (( kayınvalideyi kısaca yazayım )) ben iyi, yakın, sıcak oldukça bana hep evlenince ben direk size yerleşcem, sizle kalıcam demeye başladı. Eşimin ailesi sen ii kızsın kv.ne kimse bakmaz sen bakarsın demeye başladı. Daha bekarken yüzüme hep böyle şeyler söylediler... Eşim öğrenciyken kv. 1 yıl kadar geldi İstanbula.. Daha yakından tanıma olanağı buldum ve şok gecirdim.. Özür dileyerek yazıyorum 2 haftada bir banyo ederdi asla temizlik yapmazdı. Aynı tencerede defalarca yemek yapardı... Ev o kadar kötü kokardıki... Eşimin ev arkadaşlarıda, anlardım, çok rahatsız olurlardı bu durumdan. Eşimle biz o zamanlar sevgiliydik birlikte kpss calışırdık.. Odada bizi dinlerdi... Ben düğün dernek adetlerimizi anlatrdım 2. üni mezunu gelinini küçümserdi ve aynen şu tabiri kullanırdı '' Onu dinleme sen oğlum onun aklına uyma öyle seymi olur sakın öyle bişey yapma herkesi kendine güldürürsün '' diye küçümserdi.. Ki adetlerimiz tüm kız arkadaşlarımın düğünlerinde yaptığı normal sıradan şeyler..

Canı sıkılmasın diye hep giderdim, gezdirirdim. Meselabi gün arkadaşlarıma götürürdüm.. Çok üzülerek yazıyorum yemesiyle içmesiyle beni bırakın eşimi o kadar rencide ederdiki.... Arkadaşımın durumu çok iyi değildi yeni düğün yapmıştı kızcağız evinde ne varsa önümüze koymuştu biz kıyamadığımızdan yük olmak istemedik kayınvaldemi bi görseniz :KK43: 40 yıl aç kalmış sanki.. tanımadığı evde :KK43: sonra kızın Üni. öğrencisi kuzenleri geldi zamane çocukları sac sakal uzatanlar varya.. garipsedi yüzlerine karşı neler söyledi :KK43:( ne mahcup olmuştum O zaman özelde kendi işimi yapıyodum işlerim öyle bozulmuştuki cebimde bi iki tl olmadığı günleri bilirim yinede ona bişeyler yapmaktan mutlu oluyodum bayramlarda filan bütün aileye beşikteki bebekten en yaşlısına kadar hediyeler alırdım telefonlar acardım hüznümü ve mutluluğumu paylaşırdım... Aileyle o kadar iyiydim ki...

Sonraaaaaaaa nışan faslı düğün faslı.. ve evliliğimin ilk 6 sonra kritik ikinci 6 ayı tam bi kabustu :KK43:( ve hep kv ve eltim yüzünden....

Nışanda bütün ailem akrabalarım arkadaşlarım kv.me bu ne biçim insan gözüyle baktı, oğlunun nışanı sanki el gibi. Oturup sadece yemek yiyo ne kadar kendini düşünen insan yorumları kulağıma geldi :KK43: Eşimi çok mahcup ettiler. O kadar görgüsüzlük yaptıki :KK43: Gercekten neyi anlatacağımı bilmiyorum :KK43:

Ve düğünümüz 1 yıl ertelendi:KK43: Eşim dolandırıldı :KK43: Kayınvalidemin yüzünden :KK43: Durumları pek iyi değil ama köyde miras paylaşımı olunca son kalan tarlalar vardı o tarlalardan eşimin kardeşinin düğünü
için 25.000 TL lİk satmıştı, eşimde kendi düğünümüz için satmasını istedi tarla kalmadı filan dedi... (( Kİ var )) Sıkışınca satıp küçük kaynımla kullanıyolar.. Eşimde ''anne bu yıl eksek düğünüme faydası olsa'' diye teklif etti ''uğrasamam kolaymı sanıyosun, bu yastan sonra yapamam'' diye reddetti. Ama diğer oğlu ondan isteyince ona yıllarca sattı yaptı hayvan baktı maddi manevi her yarımı o oğlu için yaptı.. Benimde ofisim kapanınca çok kötü duruma düştük :KK43: eşimde 10 bin kadar köylerinde bi rencbere kredi çekip verdi, ekip biçsin 1 yıl sonra bize 20 bin olarak versin diye senet aldı düğünümüz için :KK43: Kayınvaldem ve kaynım önerdi bu kişiyi :KK43: Ve biz mahkemelere düştük senedimizi adamdan zor aldık düğünümüz 1.5 yıl geç oldu :KK43: ne kadar maddi sıkıntılarla boğuştuk :KK43:(

O dönemlerde o çok iyi olmaya çalıştığım görümcemden, diğer büyük eltimden, eşimin teyzelerinden hiç bi yakınlık göremedim. Hiç arayıp sarmadılar. Nasıl yaptınız ettiniz demediler…
Arkamdan o kadar çok laf yapmışki  Hepsi kulağıma geldi… Eltim bu süreçte o kadar çok şey yaptıki  Onu ayrı konuda anlatıp size akıl danışmak istiyorum… Eşim hep beni desteklemişti…. Kayın validem bana iyice kinle dolmuştu Özür dilerim ama pazardan mal alır gibi davranıyodu bana…..

6 ya kadar işte çalışırdım 6 da yeni tuttuğumuz eve giderdim gece 12 ye kadar temizlik ev yerleştirmesi yapardım 12 de eve dönerdim nişanlıma yemek vs çok ağır gelirdi. Bel fıtığı oldu bende düğün için koşturmaktan eşimin ailesinden durumları uygun olmasına rağmen hiç biri hiç bişeye el atmadı… Arayıp kv.me derdimki ‘’ ya oğlun kps ye gircek hiç değilse gel 6 7 ay yemeğini yap bak vardiyalı çalışıyo gece 2 de geliyor sabah 8 de tekrar işe gidiyo kps hazırlanamıyor bari gel yemeğini yap da ders çalışma fırsatı bulsun ben herzaman gidemiyorum yapamıyorum dedim gelmemişti…
... İşlerim düzgün değil… Maaş alamıyorum.. eşim dolandırılmış özelde çok zor şartlarda çalışıyo yol parası bulamadığı günler oldu… Bu süreçte kv arkadamdan o kadar dedikodu yapmışki  Hiç oralı olmuyodu oğlu evlniyodu umurunda bilşe değildi.. Arkadaşımdan ödünç bilezik aldım kv me verdim bana taktı düğün sonrası geri ark.ıma verdim bileziği… daha bunlar devede diken.. kendi bohçamı o hazırlıyo gibi aileme gösterdim. Arayıp sormazdı arıyo bende arıyorum dewamlı konuşuyoruz derdim…
Artık düğüne 2 / 3 hafta var. 1.5 yıldır nışanlıyım kv bi kere bile ilgilenmedi….. öyle doldumki ve ağlayarak aradım konuşmak için.. teli eltim açtı denize düşen yılana sarılır içimi döktümm döktümmm döktüm.. Kayın validemin 4 yılda yaptıklarını anlattım… ‘’düğüne bir hafta kala gelcek ‘’dedi.. ‘’Ya bırak neolursun 1.5 yıl bi kez bile ilgilenmedi 1 hafta kala gelse ne olacak’’ dedim.. bu güne kadar gelmedi bundan sonra gelse ne olcak.. istersede duysun ben artık çok bunaldım dedim…
Artık kvme ne dediyse kv nin işine geldi.. Bu güne kadar oğlumun gözünden ne yaptıysam düşüremedim, bu lafı arayım oğluma diyim ddi. Düğün günüde gideyim onu akrabalarına söyleyim rezil edeyimde görsün gününü dedi. Kaynımı aradım ne olur ikna et haksız değilim ilgilenmediği için öyle dedim düğünümü birbirine katmasın elini vicdanına koysun dedim.. Kv mi aradım tamam özür dilerim ne olur düğünümde bişey yapma bu güne kadar hiç ilgilenmedin bari düğünümde bunu yapma haksızmıyım dedim.. telefonları yüzüme kapattı gelcem oğlumla konuşcam senin nışanlın beni istemiyo bana bakmıcak dicem dedi.. kına akşamı odaya kapandık ellerini öptüm haklı olamma rağmen af diledim sen benim annemsin dedim yok dedi.. düğün olunca söylicem herkese dedi… kendi kendini rezil etti ama herkes hem 1.5 yıldır el gibi hemde düğünde gelinin kesiyo dediler.. eşimin amcası bunlar düğün sonu köylerine dönünce o kadar kızmışki kv.me o küçük daralmış söylemiş ki haksızda değil demiş… ne bileyim bilenler kendi ailesi bile bana hak veriyor…

ve düğünümde ben kuafördeyken kv. İleri geri konuşmuş kızınız önceden beni aradı bana haber gönderdi gelmesin ddi bende o yüzden aramadım sormadım diye söylemiş. benim babanem dayanamamış ya kimseye laf düşmez onlar herşeyi kendileri yaptı ne sana ne banma laf düşmez demiş.. halam ikna etmeye çalışmıoş neler yapmışlar.. anneme ne laflar söylemişler…..
Ve evliliğimin ilk 6 ayı rezil geçti…. Eşimi fena doldurdu….. acı edebiyatı o kadar güzel yaptıki….. aradan 1.5 yıl geçmiş dün eşimle bunları tartıştık.. beni anlamak istemiyo hep beni suçluyor artık ben ne yapıcam ?? ne zorluklarla büyüdük ne zorluklarla düğün yaptık evimize ekmek alamadığımız günler oldu… eşim memur oldu ama 7 8 ay maaş alamadı tek maaş düğün borçları bamnkalar.. evlendiklten sonra bile arayıp ya tek maaşla büyük sehirde ne yapıyosunuz diye sormadı bile.. 

Ben artık iyimi olsam .. ki iyi oldukça çok tekme yedim…. Otursam konuşsammı ?? kurban bayramında gitcez nasıl olcak bilmiyorum annemde geliyor.. annem gelemse eşim ve kv ile oturup yüzleşmek istiyorum ben dedim ama haksızmıyım diye.. çünkü kv eşimi gece 12 de arayıp dolduruyor ve eşim tuhaflaşıyor bana….. ne yapayım ya eşimi çok seviyorum oda cok seviyor ama bu olay onu cok üzdü… annesi biliyorum atsa atılmaz ama banada hak veremz mi ???
O askerdeyken para bulamazdı düğüne giderdi aldığı para…. Yemek parası bulmazdı annesini aradı anne açlığımı hissetmemek için uyuyorum derdi annesi napıym ya oğlum bendede yok derdi ben dayanamazdım annemde gizli gizli alır gönderirdim sonra yerine koyardım ya hangi birini anlatayım arakadaşlar eşim için Allah biliyor annenin evladına yapmayacağı şeyi yaptım hayatım o ve onun ailesi oldu ama nişandan beridir verdğim değerin karşılığını çok kötü aldım….
Şuan hissediyorum eşimi dolduruyor.. korkuyorumda inanmak istemiyorum ama büyüylede uğrasıyo hiç hediye almayan kv oğluna bi eşofman almıştı afedersiniz eşim onu giyince aramız cok soğuk oluyodu neyse benim derdim eşimle nasıl eskisi gibi güçlü bağlar kurabilirm…. Dert insanı söyletiyor maalesef konu açılınca cektiklerimi anlatıyorum eşimde uzaklaşıyor oturup dinlemiyor hak vermiyor… ne yapacağım… Kayın validem inanın inanılmaz büyük oyuncu ve onu tanıdım tanıyalı acı edebiyatı yaparak 2 oğlunu parmağında oynatıyor ama büyük abi öyle değil o biliyo mesela herşeyi.. görümcemde mesela düğünümde kv ile iyice yangına körükle gitti hiç sakinleştirmedi..

hayattan soğudum ölmek bile istedim.... biliyomusunuz...

BENİM YERİMDE SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ????????????????????????

Son düzenleme:
Canım işin çok zor gerçekten. Ama benim anlamadığım eşin tüm bu fedakarlıklarını nasıl görmezden gelebiliyor? Evlenmeden önce size yardım etmemesi hatta oğlu askerdeyken oğlunun aç uyumasına bile razı olması eşinin aklına gelmiyor mu hiç.

bu anlattıklarım özetin özeti...... ne yasadığımı sadece Allah biliyor.. 5 yılda bi gün mutlu olmadım onlardan yana........

konuyu okurken kendi kendime acıdım :KK43: Kayınvalidemi ve görümcemi Allaha havale ediyorum eşimede böyle dedim...

dün artık tartıştık eşime annen kimle anlaşıyor saöylesene ?? sorun bendeyse 2 halanla küs 2 ve ben dahil 3 gelini ile sorunlu ve kavgalı hadi biz eliz 2 öz kız kardeşi ile konuşmuyor dayılarınla ve dayı eşlerinle arası limonu yani söylesene kimle barışık diyorum .... yengelerinle küs.. komşuları ile küsler..

annem saf herkes hatalı diyo ne bileyim şaştım iyce...

Canım işin çok zor gerçekten. Ama benim anlamadığım eşin tüm bu fedakarlıklarını nasıl görmezden gelebiliyor? Evlenmeden önce size yardım etmemesi hatta oğlu askerdeyken oğlunun aç uyumasına bile razı olması eşinin aklına gelmiyor mu hiç.

bigün eşimin mezuniyetinde eltimin dolduruşları ile kv eşime o kadar kötü davrandı.. eşimi ilk kez ağlarken görmüştüm....

afedersiniz acıkca benim annem yesin için .. gezsin böyle bi insan demişti elin mezuniyetine gelmiş gibiydi....

onu hatırlattım aradan gecen zaman annesinden ayrı oluşu bunları unuttrudu hep....bende biraz dertten konuşunca beni suçlu görüyo....

kabul etmezlerr hayatta annam eiyi niyetli sen yanlış anlamışsındır vs vs vs

tartışarak suçlayarak konuşursanız da gözlerinden daha da büyür durumlarr sizi suçlayabilir bile fesatsın kötü niyetlisin diyerek

bir anda olucak gibi değil zamaan yayarark şikayetr etmeden üzüntülü konuşarak durumları anlatıcaksınız yavaş yavaş

Ahhh be arkadaşım senin en büyük hatan"mesafeyi"koyamaman olmuş malesef:KK50:daha evlenmeden nedir bu samimiyet??tabii başına çıkar,bunlar anlamaz iyilikten hoş sözden..bende evliyim ama kv ile aramızda öyle bi mesafe varki..kafam öyle rahatki,özel günler dışında aramam,evime 2kere geldi..şimdi senin ki klasik kv şımarıklığı ama eşin neden sana soğuk davranmaya başladı acaba???büyü müyü demişsin,uzak dur kadından..yemek falan gönderirse sakın yemeyin..bu devirde insanlar nelerle uğraşıyor yaa, hele birde evlatları "mutsuz"olsun diye çabalayan insanları hiç anlamıyorum arkadaşım..ölmeyi falanda UNUT:KK47: bi kv için ölmek??mücadeleye devam...sırf kv için hayatını zindan etmeye değer mi?? Oda bunu istiyor işte ve sen onun istediğini ona veriyorsun..eşinle aranı bozmamaya çalış,haa sorun olduğunda al eşini karşına ve "nedenleri"konuşun..birde kv ile ilgili hiç bişey söyleme eşine.

k.validenin dengesizlikleri sürpriz olmamış ki senin için daha sevgiliykn nasıl bir insan olduğunu belli etmiş kendini hiç saklamamış ki..yani sana iyi görünüp arkandan laf söyleyip rol yapmamış..hep aynıymış.

hani kendi ailemden yakın davrandım diyorsun ya işte sen çok büyük br hata yapmışsın yanlış anlama ama aranızda seviye diye birşey kalmamış ki..eşin de kocaman adam neler yaşadığını biliyor bu satten sonra böyle bir annenin dolduruşuna geliyosa o adama diyecek tek laf yok bence..sen artık mesafeni koymalısın muhabbetini en az şkilde devam ettirmelisin..

evlenirken eşlerin ailesini çok iyi tanmak gerekir çünkü sadece sevdiğin adam ile değil aslında onun ailesi ile de evleniyorsun..her ne kadar kulağa garip gelse de bu böyle.

kabul etmezlerr hayatta annam eiyi niyetli sen yanlış anlamışsındır vs vs vs

tartışarak suçlayarak konuşursanız da gözlerinden daha da büyür durumlarr sizi suçlayabilir bile fesatsın kötü niyetlisin diyerek

bir anda olucak gibi değil zamaan yayarark şikayetr etmeden üzüntülü konuşarak durumları anlatıcaksınız yavaş yavaş

mesefaden dolayımı acaba unuttu herşeyi ?? anlayamıyorumki.....

bende maalesef tartışarak konuşuyorum hemen köpürüyorum ama eşim dinlemediği için iyice agresif oldum.... haklısın canım bi anda olcak sey değil zamana yayayım artık.. Allah yardımcım olsun.. tek istediğim eşim ne kadar yıprandığımı görsün.. sağlığım elimden gitti

Ahhh be arkadaşım senin en büyük hatan"mesafeyi"koyamaman olmuş malesef:KK50:daha evlenmeden nedir bu samimiyet??tabii başına çıkar,bunlar anlamaz iyilikten hoş sözden..bende evliyim ama kv ile aramızda öyle bi mesafe varki..kafam öyle rahatki,özel günler dışında aramam,evime 2kere geldi..şimdi senin ki ___klasik kv şımarıklığı___ ama eşin neden sana soğuk davranmaya başladı acaba???büyü müyü demişsin,uzak dur kadından..yemek falan gönderirse sakın yemeyin..bu devirde insanlar nelerle uğraşıyor yaa, hele birde evlatları "mutsuz"olsun diye çabalayan insanları hiç anlamıyorum arkadaşım..ölmeyi falanda UNUT:KK47: bi kv için ölmek??mücadeleye devam...sırf kv için hayatını zindan etmeye değer mi?? Oda bunu istiyor işte ve sen onun istediğini ona veriyorsun..eşinle aranı bozmamaya çalış,haa sorun olduğunda al eşini karşına ve "nedenleri"konuşun..birde kv ile ilgili hiç bişey söyleme eşine.

yakın arkadaşlarım durumu biliyo onlar bana çok kızıyo daha bekarken bu kadar yakın oldun karşılığını böyle aldın diyorlar hatta eşim bile bigün böyle söyledi..

annemden gördüğümü işledim oysaki..... mesefeyi koyamadım :KK43: aynen öyle ya ne güzel dedin seninki kv şımarıklığı hakkaten öyle valla....... istedği oğlunun gözünden beni düşürmek.. eskiden eltim neler yapardı eşim hepsini odaya ceker ya bu kız saf neden uğrasıyosunuz derdi kayınvalidem bnunlara cok içerlemiş olcakki ufacık açığımın kinini 1.5 yıldır güdüyo

kv den konuşmassak evliliğimizde hiç bi sorun yok ama yaptıkları aklıma gelince ben kendimi ettiğim lafları tanıyamıyorum psikoloğamı gitsem bilmiyorum ki borc harc cok gidememde :KK43:(

k.validenin dengesizlikleri sürpriz olmamış ki senin için daha sevgiliykn nasıl bir insan olduğunu belli etmiş kendini hiç saklamamış ki..yani sana iyi görünüp arkandan laf söyleyip rol yapmamış..hep aynıymış.

hani kendi ailemden yakın davrandım diyorsun ya işte sen çok büyük br hata yapmışsın yanlış anlama ama aranızda seviye diye birşey kalmamış ki..eşin de kocaman adam neler yaşadığını biliyor bu satten sonra böyle bir annenin dolduruşuna geliyosa o adama diyecek tek laf yok bence..sen artık mesafeni koymalısın muhabbetini en az şkilde devam ettirmelisin..

evlenirken eşlerin ailesini çok iyi tanmak gerekir çünkü sadece sevdiğin adam ile değil aslında onun ailesi ile de evleniyorsun..her ne kadar kulağa garip gelse de bu böyle.

ben onun iç niyetini görünce keske mesafe koysaydım üstüne üsatüne gittim hem ona hem eltime insanlıkla cevap verdim.. oysa konuşmayı asgariye indrsem bu kadar başıma çıkmazlardı :KK43: görümcemde düğünümde kv mi iyice doldurdu ama onunda iki kızı var biliyorum görcekler bana yaptıklarını... :KK43: o küçük kızlarını bile görseniz düğünden sonra faceden laf yazmalar.... Allaha havale ettim.... artık bundan sonra dikkat etmeliyim neden sevdiremeye çalışıyosam :KK43:

Allah yardımcınız olsun,bol bol dua edin Allah eşinizin gözünü açsın
zararın nersinden dönerseniz kardır
kesinlikle görüşmeyin,görüşürseniz de soğuk durun

yakın arkadaşlarım durumu biliyo onlar bana çok kızıyo daha bekarken bu kadar yakın oldun karşılığını böyle aldın diyorlar hatta eşim bile bigün böyle söyledi..

annemden gördüğümü işledim oysaki..... mesefeyi koyamadım :KK43: aynen öyle ya ne güzel dedin seninki kv şımarıklığı hakkaten öyle valla....... istedği oğlunun gözünden beni düşürmek.. eskiden eltim neler yapardı eşim hepsini odaya ceker ya bu kız saf neden uğrasıyosunuz derdi kayınvalidem bnunlara cok içerlemiş olcakki ufacık açığımın kinini 1.5 yıldır güdüyo

kv den konuşmassak evliliğimizde hiç bi sorun yok ama yaptıkları aklıma gelince ben kendimi ettiğim lafları tanıyamıyorum psikoloğamı gitsem bilmiyorum ki borc harc cok gidememde :KK43:(

Bak kendinde diyorsun,kv hakkında konuşma o zaman..kapınızı kapattığınızda sadece eşin ve sen varsın o evde değil mi??eee bırak öyle kalsın...eşinin ailesi ile ilgili tek kelime etme arkadaşım..sen aklına geldikçe,eşine"ailesi" ile ilgili şikayet yada sıkıntından bahsedersen,eşinin gözünde antipatik görünmeye başlarsın..yeni bi sayfa aç,sanki hiç bişey yaşanmamış ve hayatta sadece ikiniz varmış gibi yaşa..

çok muhabbet böyle tatsızlaşıyo işte..
eşini ikna etmekten başka şansın yok..
konuş eşinle ama ailesini suçlayarak konuşma sakın onu sevdiğini,mutlu olmak istediğini fln söyle...

Ne gereği var beşikte ki bebekten en büyüğe kadar hediyeler alıp, ilgilenip bu kadar yüz vermeye be arkadaşım? Baksana okuluna, flörtüne. Hep verici olmuşsun, el üstünde tutmuşsun hani bir laf vardır yüz verip astarını istemek gibi, onlarda daha da ileriye gitmişler. Eşine de kızdım şuan, görmedi mi bunların hepsini? Senin iyi niyetinin suistimal edildiğini, hatta hala edilmekte olduğunu? Yoksa hep bir tarafın el pençe olması mı hoşuna gitti onunda? :KK14:

Ahh ahhh aslinda kav dede esinizde size gercek yüzünü göstermis evlenmeden önce siz miye bukadirana izin verdinizki...kv yaptiklariyla esinizde susmakla sizi korumamakla karakterini göstermis zaten...esim zamaninda cekti kenara konustu diyosunuzda hic kusura bakmayin bisey yapmamis...kesin dille demis olsaydi bunlar basiniza gelmezdi, tavrini koycakti annesini engelliye bilirdi bu onun elindeydi ve hala onun elinde ama belliki esinizi fazla ilgilendirmiyor sizin yaptiginiz fedarkarliklarda sizin cektiniz cilerlerde mutsuzlugunuzda...olan olmus artik bile bile kendinizi atese atmissiniz...bundan sonra sizde sizi sayani sayin...esinizde dahil...son kez kararli suclamadan ve kesin esinizle konusun...ailesiylede görüsmeyin o görüsürse görüssün ona bunu yasaklamayin, kesin dilee ona deyinki ben daha görüsmiyc senin ailendir görüs ama bana laf getirme bundan sonrada benimle onlarin yüzünden dolup dolup gelip kavga cikartirsan bu benim sucum degil...siz görüsmeyip oglularini engellemeyip onlar hala sizi kötülerse nekadar kötü niyetli olduklari belli oldugunu esinize asilayin... Ne gicik insanlar var yaaa...iyi olmuycaksin böylelerine disini göstereceksin, esinizede artik böyle gitmiyceni gösterin güclü olun...allah yardimciniz olsun...

Ahh ahhh aslinda kav dede esinizde size gercek yüzünü göstermis evlenmeden önce siz miye bukadirana izin verdinizki...kv yaptiklariyla esinizde susmakla sizi korumamakla karakterini göstermis zaten...esim zamaninda cekti kenara konustu diyosunuzda hic kusura bakmayin bisey yapmamis...kesin dille demis olsaydi bunlar basiniza gelmezdi, tavrini koycakti annesini engelliye bilirdi bu onun elindeydi ve hala onun elinde ama belliki esinizi fazla ilgilendirmiyor sizin yaptiginiz fedarkarliklarda sizin cektiniz cilerlerde mutsuzlugunuzda...olan olmus artik bile bile kendinizi atese atmissiniz...bundan sonra sizde sizi sayani sayin...esinizde dahil...son kez kararli suclamadan ve kesin esinizle konusun...ailesiylede görüsmeyin o görüsürse görüssün ona bunu yasaklamayin, kesin dilee ona deyinki ben daha görüsmiyc senin ailendir görüs ama bana laf getirme bundan sonrada benimle onlarin yüzünden dolup dolup gelip kavga cikartirsan bu benim sucum degil...siz görüsmeyip oglularini engellemeyip onlar hala sizi kötülerse nekadar kötü niyetli olduklari belli oldugunu esinize asilayin... Ne gicik insanlar var yaaa...iyi olmuycaksin böylelerine disini göstereceksin, esinizede artik böyle gitmiyceni gösterin güclü olun...allah yardimciniz olsun...

çok sıkıntılar yaşamıştık bekarken eşim her zaman beni desteklediği için işte kayınvaldemin eline büyük bi koz geçti.... ben bu güne kadar gelmedi bundan sonra gelse ne olcak dememi eşime öyle kötü ilettiki eşimi öyle doldurduki...... eşim yoksa bekarken her zaman beni desteklemiştir... hatta düğün günü sonrası ben bunları duyup evde ağlayarak sinir krizi geçirdğimde (( baygındım )) çok yakın 2 akrabam ve eltim evdeydi onlar anlattı ellerini duvara vurup anne sen benim yuvamımı yıkacaksın neden tutamadın dilini diyerek bayağı kızmış..... onlar memleketine dönmüş ben balayına vs hangi ara eşimi doldurdu bilmiyorum telefon edip işte bire bin katarak eşimi ailemden soğutmak istemiş... dediğin gibi yapmam lazım eşimi karşıma alıp konuşmam lazım :KK43: ama benim kardeşime suan sahip çıktı oda werdi onu sınavlara hazırlıcak onun bu iyiliği karşısında çıkıp böyle diyemiyorum ama annesi ile ysamak istemediğimi biliyo kavga esnasında söyledim :KK43: şuan aileme yakşalımlarımdan dolayı ben bişey diyemiyorum..... keşke benim annem kardeşim gibi olsa bize kayın valdemler kaynımlarda bende insan gibi karşılık versem... ama çok tuhaf ve benciller..... saol canım ya işte bizim annemiz insan.... böyle görmemişiz... dediğin gibi böylelerine eşinin ailesi olsa bile hakkını arayacaksın ama yapamıyorum eşime üzülüyorum acıyorum ona annelik gördüğünü sanıyo bunu Allah bilir ama anlatsam artık sayfalara sığmaz benim onun için yaptığım fedakarlıkları... Allah biliyo neler yaptım.... aileden hiç bişey görmemiş normal sanıyo ...... ailesi çok ilgisiz, herkes kendini düşünüyo kendi çıkarı için koşturuyo hak korkmadan yiyolar umurlarında bile değil benim eşim... eşim benim annemin ailesini görüyo annesine diyo ya anne limanın ailesi ne güzel... toplanıyolar birinini sıkıntısı olunca hep birlikte yardıma koşuyolar destek veriyolar o birlik bizde yok diyo. Kayın valdem bizde öyleyiz oğlum onlar yakın oturuyolar ondan diyo... ne kadar yakın her bir akrabam ayrı şehirde aralarında 5 6 7 saatlik mesefeler var.. onlarda bir ilin yakın köylerindeler... ya eşimi çok güzel etkisi altına alabiliyo

Ne gereği var beşikte ki bebekten en büyüğe kadar hediyeler alıp, ilgilenip bu kadar yüz vermeye be arkadaşım? Baksana okuluna, flörtüne. Hep verici olmuşsun, el üstünde tutmuşsun hani bir laf vardır yüz verip astarını istemek gibi, onlarda daha da ileriye gitmişler. Eşine de kızdım şuan, görmedi mi bunların hepsini? Senin iyi niyetinin suistimal edildiğini, hatta hala edilmekte olduğunu? Yoksa hep bir tarafın el pençe olması mı hoşuna gitti onunda? :KK14:

canım bende anlamıyorum yani yedi yabancı bile biliyo benim yaptıklarımı eşim herzaman neler derdi bana.. sayende ailevi ilişkilerim sıcaklaştı öz kardeşimle sayende barıştım bana karşı yengem dolduruyodu teyzemlerle annemin arası soğuktu sen onları birbirine bağladın.. ya böyle diyen bi insan suan benim sıkıntımı paylaştığım insanlara dedikodu yaptın diyo ki ben dedikodu yapmam asla.. çektiğim sıkıntıyı kv min ilgisizliğini nelerin başımıza geldiğini anlattım... eşimin ağzında kvmin bakış açısıyla kurulan cümeler var... ya Allah günah yazmasın kv ölse ağlarmıyım diyorum.. ağlamam biliyomusunuz ben düşmanıma bile dua eden bi insanken kv bnei ne hale getirdiyse nasıl bi kinle dolmuşsam sadece eşim bi anne görmedi annesiz kaldı diye ağlarım... kv öldü diye değil..... kurban bayramında gitcez annemde gelcek ne yapıcam bilmiyorum

Bak kendinde diyorsun,kv hakkında konuşma o zaman..kapınızı kapattığınızda sadece eşin ve sen varsın o evde değil mi??eee bırak öyle kalsın...eşinin ailesi ile ilgili tek kelime etme arkadaşım..sen aklına geldikçe,eşine"ailesi" ile ilgili şikayet yada sıkıntından bahsedersen,eşinin gözünde antipatik görünmeye başlarsın..yeni bi sayfa aç,sanki hiç bişey yaşanmamış ve hayatta sadece ikiniz varmış gibi yaşa..

tamam canım :KK43: öyle yapmağa çalışayım. ailesi hakkında konuşmak bizi çok yıpratıyo haklı olarak annesininde haklı yanlarını görmeye çalışıyo... ama işin ilginç yanı kv min en ufacık bi haklı yanı yok .. bunu öz diğer iki oğlu ve öz kardeşleri hatta görümceleri bile söylüyo... büyük amca var o bile kv me kızdı bu konuda..... hak veren bitek kendi ve eşim........ eşimi anlamaya çalışıyorum annesi üzülüyo opda düğünümde böyle tatsızlıklar yasansın istemezdi eşimde babasız sonuçta.. ne şartlarla okumuş bu günlere gelmiş.. üstelik annelik namına bişey görmemiş.. yani benim anneme akrabalarımın ve arkadaşlarımın annesine göre eşiminm annesi bana çok çiğ geliyo.... bunlara rağmen haklı görmeye çalışması bana tuhaf geliyo...... Allah tan başka hakkımı arayacak yok ALLAHIM SEN İÇİMİ DIŞLIMI BİLİYOSUN ÇÖZ ŞU DERTLERİMİ YARABBİM........ sıkıntıda olan haksızlığa uğrayan herkesin derdini gider... amin...

ben sunu anlamıyorum.eşinin ailesiyle nişanlılık dönemde sorun yaşamıssın ve bu sorun dahada büyümüş.bu evliliğin yürüyemeyecegi bunların yaşanacagı önceden belliymiş.neden ısrarla o aileye girmeye çalışıyorsun tamma eşini seviyorsun ona asıksın ama sevgi herşeyi çözmüyor işte...

böyle erkek ailelerini okuyunca bazen Hürrem sultan olmak gerekiyor diye düsünüyorum.bence sende Hürrem sultan taktiklerinden faydalanabilirsin.kocanın yanında aynen eskisi gibi yani basta davrandığın gibi davran kocanın olmadığı yerde söylüyceni söyle.politika yani.sadece erkek aileleri deil.erkeklerde bundan anlıyolar...

X