Kayınvalidem ve ısrarcılığı

Ölümü gösterip sıtmaya razı etmişler sizi, yazık, çocuk için hiç iyi değil bu düzen, belli ki çok zorlanacaksınız
Bilmiyorum ki..o tarafıda incitmek istemiyorum 8 yıldır çalışıyorum kızıma özene bezene bakıyorlar..Hastalansam kendi ailemden önce yanımda kendine birşey alsa banada alır hani iyi yünlerini görüncede kırıp dökmek istemiyorum onları birde başka başka çocuğu yok silip atmak istemiyorum..Ama bir düzen kurup ona alıştırmaya çalışacağım ve sanırım bende artık kırmadan hayır demeyi öğreneceğim..

8 aylık evliyim. Evet benim yerimde başkası olsa sorun etmezdi belki de. Ama ben böyle gelim gidim sevmiyorum. Bunu başta biliyordu şimdi salağa yatıyor. Sürekli çağırıyor gelmek istiyor.
Kayın validemi seviyorum ama benimki de aynı sürekli birlikte olalım istiyor üstelik bebekte geliyor şimdi 🤦🏻‍♀️İşten de ayrıldım ne yapmak lazım bilmiyorum

Bilmiyorum ki..o tarafıda incitmek istemiyorum 8 yıldır çalışıyorum kızıma özene bezene bakıyorlar..Hastalansam kendi ailemden önce yanımda kendine birşey alsa banada alır hani iyi yünlerini görüncede kırıp dökmek istemiyorum onları birde başka başka çocuğu yok silip atmak istemiyorum..Ama bir düzen kurup ona alıştırmaya çalışacağım ve sanırım bende artık kırmadan hayır demeyi öğreneceğim..

Bu kadar yardımcı oluyorlarsa kırmayın bence de, ben benim eş ailesi gibi toksik ve zararlı olduklarını düşündüğüm için o yorumu yaptım ama açık konuşayım böyle bir aile olsalardı başımın üstünde tasirdim,talep ederlerse her gün de ugrardim doğrusu

Acik acik gozune bakar ben gelmek istedigimde gelirim cagirmak istedigimde de arar cagiririm benm evime baskalarini davet etme bana sormadan beni bi yere davet etme diceksin. Ben kendi kv me bunu 8 yil once yaptim. Bi oturma vardi benm evimde. Cagirmadigim halde kiz kardesi geldi. Ki severim de kadini. Cektim mutfaga. X teyze niye geldi dedim. Ben cagirdim dedi. Benim aklim yok mu cagirmak istesem arardim ben senin evine senden habersiz misafir cagiriyo muyum belki hazirligim cagirdiklarima kadar dedim. Agladi🤪 ama geri adim atmadm. Kendi hatta cocuklari bile aramadan musade istemeden gelmezler. Biraz kiricaksin laftan anlamayani

Arkadaşlar kayınvalidemden kurtulamıyorum. Nasılsın diye arasam bile çağırıyor sırf bu yüzden artık aramıyorum. Nişanlıyken annem açık açık söyledi kızım ev oturmalarından pek hoşlanmıyor vs şeklinde. Olsun benim çocuklarım da öyle diyip geçiştirmişti. Şimdi beni hiç rahat bırakmıyor. Üstelik yoğun çalışıyorum ve akşamları yorgun oluyorum. Evimde dinlenmek istiyorum. Ya arayıp çağırıyor ya da birilerini alıp bana getirmek istiyor. Üstelik eşim vardiyalı ve onun evde olduğu zamanlarda asla gelmiyor. 4-12 vardiyasında yani akşamları eşim olmadığında her gün arıyor şununla sana gelelim falan filan. Yahu oğlun yoruluyor, o evdeyken dinlensin diye gelmiyorsun da ben yorulmuyor muyum? Üstelik ben yorulmasam da yani çalışıyor olmasam da istemiyorum böyle gelmeler gitmeler. Gerçekten kocamın ailesi olduğu için değil. Kendi annem bile çağırmaz beni bilir huyumu. Annem sevdiğim bir yemek yapsa geçerken uğrayıp al istersen der. Emri vaki olmasın diye yemeğe bile çağırmaz. Eşim evdeyken akşamları aramaz. Babam keza damat bizim yanımızda yatıp dinlenemez diye asla evime gelmez doğru düzgün.

böyle anlatınca sadece yorulduğum için istemiyormuşum gibi oluyor ama yorgun olmasam da istemiyorum.

mesela bugün bana mesaj attı kızım çok acil beni ara yazmış. Bir toplantıdaydım çıkınca aradım diyor ki biz x’ deyiz seni de çaya çağırıyor. Akşam 8 de çıkacağım diyorum hiç boşluğun yok mu boşluğunda gel diyor. Kolejde çalışıyorum ve öğle aramda çay içmeye çağırması dışında bir sorun yok. Çağırdığı yer arabayla 15 dk falan.

fırında bir yemek yapsa çağırıyor, mercimek köftesi yapsa çağırıyor. Yahu yaptıysan ye işte. Defalarca anlattım benim için yatıp dinlenmek yemekten daha önemli dedim. Akşamları okuldan çıkınca direkt eve gidip pijamamı giymek istiyorum dedim.

eşim de kendisiyle konuşmuş. Kızcağız eve yorgun geliyor kimseyi davet edemiyoruz, her çağırılan yere de gidemiyoruz demiş. Sen de idare et birileri gelmek isterse falan biliyorsun işte yorgun oluyor demiş. Çünkü daha önce direkt çağırma dediğinde ağlamaya başl ben ne yaptım ki diye. Daha önce de kanser tedavisi gördüğü için eşim de annesini kırmak istemiyor. Buna saygı duyuyorum benim yüzümden annesini ağlatsın istemem ama dayanamıyorum bu duruma.

diyor ki Ramazan’da yemek yapma her akşam gelin ben nasıl olsa yemek yapıyorum. Evet çok güzel bir şey bu. Bazıları diyecek ki buldun bunuyorsun. Ama istemiyorum ben evime gelmek istiyorum. Eşim de bizim evimizde de yemek pişiyor niye gelelim dedi. Okuldan geç geleceksin yemekle mi uğraşacaksın diyor. Hemen arkasından da eşime diyor ki sana geçen yıl fabrika Ramazan için fiş vermişti bu yıl vermeyecek mi? Böyle huyları da var tabi. Yani fişi getir hem yemeği de beraber yiyelim diyor. Fiş olmasa da çağırır ama onu da araya sokuyor illaki.

hadi şimdi çalışıyorum bahanem var. Yazın evdeyim şimdiden ne yapacağım diye düşünüyorum. Bu arada şu zamana kadar çağırdığında hiç gitmedim. Yani gitmezsen zamanla çağırmaz diyenlere söyleyeyim asla pes etmiyor. Bu arada hamileyim ve çocuk olunca hiç kurtulamayacağımı biliyorum. Sürekli birilerini bebek görmeye getirecek sürekli sülalesini toplayıp gelmek isteyecek. 8 kardeşler 🤦🏻‍♀️ Kendisi asla kocasının akrabalarıyla vakit geçirmiyor. Bir görümcesi var yakın oturmalarına rağmen kırk yılda bir iletişim kuruyor. Her gün kendi kardeşleriyle beraber ama sürekli benim onunla olmamı bekliyor. Benim de ailem arkadaşlarım var. Sen hiç kocanın ailesiyle vakit geçiriyor musun ben niye tüm boşluklarımı seninle geçireyim? Tabi açık açık bunu da söyleyemiyorum işte. Kurtarın beni ne olur bir çözüm yolu söyleyin deneyeyim.

eşim uzak bir yere taşınalım diyor ama kendi annemden babamdan da uzaklaşmış olacağım. Neden uzaklaşayım zaten annem babam yaşlı en azından okuldan geçerken yolumun üzeri uğrayıp ne haldeler bakabiliyorum. Bir de doğumdan sonra tekrar işe başladığımda çocuğu da kayınvalidem bakacak mecbur. Bakıcı paraları uçuk. Harika maaşlar almıyoruz bakıcıya verecek olsam maaşım bakıcıya gider.

keşke annem gibi olsa. Yengem ev hanımı olmasına rağmen birileri yengemle ilgili gelmiyor etmiyor dese annem hemen savunur ev işi bitmiyor yoruluyor der ki haklı. Evde olunca gerçekten daha çok iş oluyor. Anneme bakıyorum asla yengemi darlamaz, gelirse mutlu olur gelmezse zorlamaz arayıp zorla çağırmaz. Sevdiğimiz yemeklerden yaptığında haber verir isteyen gelip alsın der. Herkes çalışıyor yorgun isteyen istediği yerde yesin der. Biz zaten anneme yemeğe gitmek istersek gidiyoruz.

çook uzun oldu ama gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var. Kırmak kötü olmak istemiyorum. Kötü bir insan değil. Sadece sınırlarını bilmiyor. Bir de insanlara gösteriş yapmayı seviyor. Gelinim geldi gelinim şunu aldı gelinimle şuraya gittik falan. Birlikte otururken bir anda çat diye resmimi çekip aile gruplarına falan atıyor. Orda olduğumu herkes görsün diye. Bir kere kahve içmeye gittim hemen görüntülü kız kardeşini aradı zorla bana verdi telefonu. Karmakarışık anlattım farkındayım ama aklıma geldikçe yazdım nasıl biri olduğunu anlayın diye.
Uygun bir dille anlat derseniz anlattım. Çağırınca gitme derseniz zaten gitmiyorum. Ama artık mesaj atınca arayınca bile geriliyorum yine kimi getirecek ya da çağıracak mı diye. Çok sıkıldım boğdu artık. Anlattıklarımın fazlası var eksiği yok.
Lütfen bana etkili fikirler verin :KK43:
Ben 5 yillik evliyim surekli arar sorar kendi istedigini yaptırmaya calisir bizim cocugumuz olmuyordu tedavi ile yeni hamile kaldim ama bu hamilelik surecini beni zehir etti doktorla gorusmeye peşime takilir, doktora surekli beni sikayet eder artik sınır koyulmasini istedim kaynanalarin cogu boyle Asla kizlari olarak gormezler hep kendi istediklerini yaptirmaya çalışırlar olmayınca da canavarlasirlar Allaha havale ediyorum rabbim hakkindan gelsin artik o kadar nefret ediyorum ki adini bile duyunca sinirlerim tepeme cikiyor

Acik acik gozune bakar ben gelmek istedigimde gelirim cagirmak istedigimde de arar cagiririm benm evime baskalarini davet etme bana sormadan beni bi yere davet etme diceksin. Ben kendi kv me bunu 8 yil once yaptim. Bi oturma vardi benm evimde. Cagirmadigim halde kiz kardesi geldi. Ki severim de kadini. Cektim mutfaga. X teyze niye geldi dedim. Ben cagirdim dedi. Benim aklim yok mu cagirmak istesem arardim ben senin evine senden habersiz misafir cagiriyo muyum belki hazirligim cagirdiklarima kadar dedim. Agladi🤪 ama geri adim atmadm. Kendi hatta cocuklari bile aramadan musade istemeden gelmezler. Biraz kiricaksin laftan anlamayani
Bazi kaynanalar anlamazlar benim kaynana anlamaz hatta kendisi bana davet ettigi kişileri sanki ben cagiriyormusum gibi konusur kac kere uyardik bir gune katilir kendi misafirlerini bende agirlamaya calisir ogluyla ufak tartismada benim uzerime yurur nefret ediyorum elimden gelse bir kasik suda bogacagim o derece sinirliyim kadinin ismini bile duymak istemiyorum

Bazi kaynanalar anlamazlar benim kaynana anlamaz hatta kendisi bana davet ettigi kişileri sanki ben cagiriyormusum gibi konusur kac kere uyardik bir gune katilir kendi misafirlerini bende agirlamaya calisir ogluyla ufak tartismada benim uzerime yurur nefret ediyorum elimden gelse bir kasik suda bogacagim o derece sinirliyim kadinin ismini bile duymak istemiyorum
Esiniz nerde bu arada. Tartismanizdan niye haberi oluyo mesela. O ustunuze yururken esiniz napiyo. Nasi insanlar ya bunlar

Esiniz nerde bu arada. Tartismanizdan niye haberi oluyo mesela. O ustunuze yururken esiniz napiyo. Nasi insanlar ya bunlar
Gebeligim suresince hastahane o kadina yakin oldugu icin malesef orda kalmistim esimle telefon konusmamizi duyup hafif tartismamizda uzerime yurudu esime anlattım inanamadi benim yanimda yapmiyor diyor sen yokken yapıyor dedim

Gebeligim suresince hastahane o kadina yakin oldugu icin malesef orda kalmistim esimle telefon konusmamizi duyup hafif tartismamizda uzerime yurudu esime anlattım inanamadi benim yanimda yapmiyor diyor sen yokken yapıyor dedim
Kamera kaydi ses kaydi bu gibi durumlar icin var. Ayrica inanmamak neymis anasiyla nasi bi derdin olabilir ki inanmiyo.

X