kayınvalidem yönetmeye çalışıyor

Ne yapmam gerekiyor yardımcı olun lütfen ya
Sayfalarca yazılmış zaten ne yapmanız gerektiği. Ya rahatsız olduğunuzu belirteceksiniz ya da taşınacaksınız. Ki net çözüm taşınmak. Eşiniz pasifse siz sesinizi çıkaracaksınız. Yok laf olur, yok eşim üzülür bilmem ne bilmem ne. Allah aşkına siz ve huzurunuz hiç mi önemli değil. Taşınalım deyince evliliğiniz bozulmaz. Ama orada kalırsanız bir süre sonra tartışmalar artacak ve boşanacaksınız.

Ama öyle de yaparsak kırılırlar diye eşim cesaret edemez sanki istemiyormuşuz gibi algılarlar kırgınlık olur eşimde buna cesarte edemez söylemeye öyle bir konuma düştüm ki eşimin gözünde kimseyi istemiyormuşum gibi bence edepli gelseler gideceği vakti bilseler amenna sorunca belli değil ne zaman gidseceğimiz diyolar şimdide annesini babasını getir götür yapmanın planlarını yapıyor ki hemen arka sokağımda kızı otururken bana mı kaldı kayınvalidem sen çalışıyorsun ama ben bakarım diyor ama tamamne düzenim değişecek işten geldiğimde konuşmaya bile mecalim kalmıyor benim sorun birinin bakması değil ki bunları söyleme cesareti de bulamıyorum kendimde kırılmaya msait yapıdalar eşim de etkilenir diye

Ay kusura bakmayin ama pöööööfff yani. Artik millet kirilacaksa kirilsin. Evinizin mahremiyeti yok. Ben kayinvalidem ve kayinpederimle ayni binadayim sizin kadar görmüyorum onlari galiba. Sizin o evden cikmaniz lazim. Orda kendilerine oda biraktiklarindan kokuyu almaniz gerekirdi. Esiniz de kirilsin bi zahmet. Evinin ve evliginin mahremiyetini koruyamayan adama fazla hassas davaniyorsunuz

Ben yokken kalmalarına da alıştırmak istiyorum iyice düşüncesiz davranacaklar bu sefer
Öyle de ben olsam vazgeçmedim giderdim hem sana hem eşine iyi gelirdi. Çok şükür benim kayınvalidem öyle değil yılda bir iki kere gelir geldiği zaman da uzun süre kalmaz kayınbabama kalsa o kalmak ister onuda kayınvalidem halleder🙂 kayınvalidem bize geldiği zaman eşim herşeyi ister anne şu yemeği yap bu yemeği yap benim de işime gelir bende arada yaparım. (Benim yemeklerimide tatlılarımıda beğenirler kv. Kp.)
Siz çalıştığınıza göre eşinizi öğretin anne senin şu yemeğini ya da şu tatlını özledim her gün çeşit çeşit yemek istesin. Kayınvalidenizden temizlik yaparken de yardım isteyin işte çok yoruluyorum yardım eder misin gibisinden kötü olmadan da kayınvalidenin gelip gitmesini azaltabilirsin

Ben o niyetteyim zaten hanfendi para göz değilim kimseye minnet etmem mesleğim var çalışıyorum ama bunu o insanlara nasıl anlatıp çıkıcaz eşim biraz pasif bu konularda söylese onlarda kırılır çok mu geldik diye kimsenin evinde gözüm yok ayrıca kayınvalidemin kayınpederinin gelmesine değil kendileri haber vermeden 3.cü kişileri davet etmesine tepkim neden beni anlamıyorsunuz bak yarın geleceklerdi 4 5 gün kalmaya haftaya izin aldık tatile gitmek için kayınvalidem diyetli haftaya gelicez biz bundan bahsediyorum tamamen planlarımız değişiyor lütfen biraz empati ya
Kırılsınlar huzurunuzdan önemli mi? Taşınmak dışında bir çözüm görüyor musunuz siz gerçekten? Kızınız da siz de rahatça evinize gelirsiniz biz başka yere taşınıyoruz diyeceksiniz bu kadar ama eşinizin taşınacağını hiç sanmıyorum.

Esas sorun insanlarin kirilmasi degil bence. Esinize tasinalim deseniz gercekten tamam hanim.hemen dicek mi?
Eşim sen konuş diyor söyle bu evin hanımı olduğunu sen hissettireceksin dedi ama oğluyla konuştu geleceklerdi bu hafta bizde tatile çıkacaktık siz gidin biz kalırız işlerimizi hallederiz falan demiş yabancı mıyız falan eşimde anne burası artık bekar evi değil evin hanımı belli demiş onlarda tamam diğer hafta geliriz demiş ama eşimde ne vardı gelselerdi annemiz babamız moduna girip beni üzüyor ben de alışkanlık oluyor kimse danışmayım kafasına göre hareket ediyor falan dedim

Eşim sen konuş diyor söyle bu evin hanımı olduğunu sen hissettireceksin dedi ama oğluyla konuştu geleceklerdi bu hafta bizde tatile çıkacaktık siz gidin biz kalırız işlerimizi hallederiz falan demiş yabancı mıyız falan eşimde anne burası artık bekar evi değil evin hanımı belli demiş onlarda tamam diğer hafta geliriz demiş ama eşimde ne vardı gelselerdi annemiz babamız moduna girip beni üzüyor ben de alışkanlık oluyor kimse danışmayım kafasına göre hareket ediyor falan dedim
Esinize bu firsati vermeyin. Ve evet esiniz yapamiyosa konusun kendiniz. Ben esim konussa bile kendi isimi kendim cozup arayip gerekeni soyluyorum yeri gelince. Acikca kv ye evliligimi bilmedim kocami bilmedim kalabaliktan deyin. Bi daha da gelirse tasinmaktan abska alternatifiniz kalmaz. Cunku yine soyluyorum ev onlarin

Benim babamda abilerime ev verdi. Dördüne de.. Ama abimler davet etmezse bir çay içmeye bile gitmez.

Ayrıca verdiği evler için onlar benim evim demiyor. hepsi evlatlarımin diyor.

Sizin kayınvalide işin b.kunu çıkarmış. Kendini kullandırma, emrivaki yapmalarına izin verme.

Bence siz o evden taşının. Sürekli gelip gittikten sonra o evde oturmanın ne anlamı kaldı

Kusura bakmayın ama çok pasifsiniz. Ne demek çıkmak istersem eşim bozulur? Bozulursa bozulsun. Siz çok mu mutlusunuz sanki? Kayınvalideniz de ne düşünürse düşünsün. Tabii ki o kadar kişiyi evde istememeniz normal. Bunu bilip ona göre davranırlar işte. Eşinizde iş yok ayrıca. Görmüyor mu sizin huzursuzluğunuzu? Ama umrunda değil. Rest çekip derhal başka bir eve çıkıyoruz diyeceksiniz. Gelmezse anasıyla oturur bu kadar basit.

Benim kv evine giren çıkan bitmezdi. Tüm sülale eve toplanırdı. Ben evlenince ona yakın oturdum bir süre. Daha eve girmeden uyardım onu. Sana yatıya gelen misafirlerin bir kısmını bana göndermeyi sakın düşünme. Ben kimseyi istemem evimde dedim. Bozuldu mu evet bozuldu. Ama şimdi herkes duracağı yeri biliyor. Bırakın milleti düşünmeyi. En önce kendinizi düşünün.

hemen arka sokağımda kızı otururken bana mı kaldı
E arka sokaktaki ev kızının eviyse, içinde oturduğunuz ev de kilimcinin köroğlunun evi değil ya oğlunun evi ona bakılırsa.
Üstelik kızına değil oğluna ev vermiş bu yüzden damadından çekinir ama oğluna verdiği eve rahat rahat kurularak oturur haklı olarak. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Benim babamda abilerime ev verdi. Dördüne de.. Ama abimler davet etmezse bir çay içmeye bile gitmez.

Ayrıca verdiği evler için onlar benim evim demiyor. hepsi evlatlarımin diyor.

Sizin kayınvalide işin b.kunu çıkarmış. Kendini kullandırma, emrivaki yapmalarına izin verme.
Sadece oğullarına mı verdiler, size ev vermediler mi?

Bence kayın ailesi kesinlikle haksız .
Ev vermiş , tapusu kp üzerine olabilir ama orada oturan da oğlu sonuçta . El değil .
İnsan biraz düşünceli olur , zırt pırt gelmeler kalmalar , anlayışsızlık uzerıne kv kendı ana babasını da eve getırmeyı planlıyor yok artık .
Ben olsam zannetmıyorum katlanamazdım.
Size tavsiyem , eşinize yüklenmeyin . Anlattığınız kadarıyla adam zaten ailesiyle konuşuyor güzelce . Tepkısız ana kuzusu değil .
Ya açık açık konuşun karşılarına geçip , ev sizin oldugu için mi bizi huzurumuzu bu kadar yok sayıyorsunuz , öyleyse taşınacağız biz falan diyin. Baktınız hala aynılar , eşinde sende çalışıyorsunuz kiraya çıkın . Başka bir seçenek yok gibi .

Kpss çalışıyormuşsunuz ya atladığınız bazı konular var galiba anlatım bozukluğu, cümlede anlam, noktalama işaretleri, paragraf gibi. Önce bunları öğrenin bence.

Ev kayınvalideniz evi öncelikle orda bi anlaşalım. Bedavaya başkasının evinde oturmanın bir bedeli var. Memnun değilseniz ki olmayabilirsiniz normal o zaman kirasını ödeyeceğiniz bir eve çıkarsınız. Şu an insanlar sizin evinize değil içinde odaları bulunan, tapusunun üstlerine olduğu kendi evlerine geliyorlar

Bence kayın ailesi kesinlikle haksız .
Ev vermiş , tapusu kp üzerine olabilir ama orada oturan da oğlu sonuçta . El değil .
İnsan biraz düşünceli olur , zırt pırt gelmeler kalmalar , anlayışsızlık uzerıne kv kendı ana babasını da eve getırmeyı planlıyor yok artık .
Ben olsam zannetmıyorum katlanamazdım.
Size tavsiyem , eşinize yüklenmeyin . Anlattığınız kadarıyla adam zaten ailesiyle konuşuyor güzelce . Tepkısız ana kuzusu değil .
Ya açık açık konuşun karşılarına geçip , ev sizin oldugu için mi bizi huzurumuzu bu kadar yok sayıyorsunuz , öyleyse taşınacağız biz falan diyin. Baktınız hala aynılar , eşinde sende çalışıyorsunuz kiraya çıkın . Başka bir seçenek yok gibi .
Teşekkür ederim ne güzel yorumlamışsınız eşimle konuştuk annesiyle babası gelebilir diğer insanları da kafamıza uymuyorsa anneme söyle çekinmeden dedi öyle yapacağım sadece takıldığım nokta biz tatildeyken geleceklermiş işleri varmış biz yokken anahtarları var bi kaç gün kalmaları normal mi bi yandan olumlu bakınca kayınvalideleriyle temelli yaşayan insanlarda var arada sadece annesi babası biz yokkende gelebilir diye düşünüyorum sizce bu kadarında pişmanlık duyar mıyım

Kpss çalışıyormuşsunuz ya atladığınız bazı konular var galiba anlatım bozukluğu, cümlede anlam, noktalama işaretleri, paragraf gibi. Önce bunları öğrenin bence.

Ev kayınvalideniz evi öncelikle orda bi anlaşalım. Bedavaya başkasının evinde oturmanın bir bedeli var. Memnun değilseniz ki olmayabilirsiniz normal o zaman kirasını ödeyeceğiniz bir eve çıkarsınız. Şu an insanlar sizin evinize değil içinde odaları bulunan, tapusunun üstlerine olduğu kendi evlerine geliyorlar
Noktalama işaretleri takılmış millet mesele oysa iş yerinde çalışırken ancak bu şekilde yazabildim bunları umursamayın gerçekten bu şekilde de bilinçli bilmiyorda olabilirdim insanları eleştirmek size mi kaldı siz kendi kusurlarınıza bakın

Noktalama işaretleri takılmış millet mesele oysa iş yerinde çalışırken ancak bu şekilde yazabildim bunları umursamayın gerçekten bu şekilde de bilinçli bilmiyorda olabilirdim insanları eleştirmek size mi kaldı siz kendi kusurlarınıza bakın

Noktalama işaretini düzgün kullanmanın ne hızlı yazmakla ne o an müsait olmakla ilgisi var. Tamamen alışkanlık meselesi. Noktalama işaretleri ilkokul konusu, okuma yazmayı bilen herkes noktalama işaretini de öğrenmiştir. Bilmiyor olabilmeniz sandığınız gibi normal bir durum değil yani. Forum sitesinde konu açıyorsanız okuyacak insanların daha rahat okuması için doğru düzgün yazmanız gerek. Milleti eleştirmek bana kaldı evet. Ben konu açarsam benim kusurlarımı o zaman konuşursunuz, konu ben değilim. Bilgisizliğiyle bu kadar gurur duyup üste çıkmaya çalışanı da ilk kez görüyorum. Kpss çalışmayı bırakmanız doğru bir karar olmuş. Türkçe netiniz olmadan kazanamazdınız zaten

Noktalama işaretini düzgün kullanmanın ne hızlı yazmakla ne o an müsait olmakla ilgisi var. Tamamen alışkanlık meselesi. Noktalama işaretleri ilkokul konusu, okuma yazmayı bilen herkes noktalama işaretini de öğrenmiştir. Bilmiyor olabilmeniz sandığınız gibi normal bir durum değil yani. Forum sitesinde konu açıyorsanız okuyacak insanların daha rahat okuması için doğru düzgün yazmanız gerek. Milleti eleştirmek bana kaldı evet. Ben konu açarsam benim kusurlarımı o zaman konuşursunuz, konu ben değilim. Bilgisizliğiyle bu kadar gurur duyup üste çıkmaya çalışanı da ilk kez görüyorum. Kpss çalışmayı bırakmanız doğru bir karar olmuş. Türkçe netiniz olmadan kazanamazdınız zaten
Bence de güle güle hadi size

Teşekkür ederim ne güzel yorumlamışsınız eşimle konuştuk annesiyle babası gelebilir diğer insanları da kafamıza uymuyorsa anneme söyle çekinmeden dedi öyle yapacağım sadece takıldığım nokta biz tatildeyken geleceklermiş işleri varmış biz yokken anahtarları var bi kaç gün kalmaları normal mi bi yandan olumlu bakınca kayınvalideleriyle temelli yaşayan insanlarda var arada sadece annesi babası biz yokkende gelebilir diye düşünüyorum sizce bu kadarında pişmanlık duyar mıyım
Benim düşünceme göre bu kadar içli dışlı kalmalı çok gelmeli gitmeli bi ilişkili asla olmamalı .
Herkes evini yurdunu bilmeli . Tamam hastalık olur birşey olur eyvallah , ama devamlı daha peşine hısım akraba toplayıp gelmeleri hiç güzel etik bir davranış degıl . Anahtar konusuna çok zıttım mesela . Asla vermezdim .
Ama sizin durumunuzda , anladığım kadarıyla ev onların üzerine oldugu için evi benımsıyorlar . Hatta kendılerine özel yatak odaları bile var . Siz tatildeyken gelmeleri vs siz de beraber yaşıyor gibisiniz zaten pek bir fark yok .
İçiniz rahat edebilecekse gözünüz arkada kalmayacaksa siz tatildeyken de gelebilirler zaten hep gelıyorlar .
Bakın yanlış anlamayın neden bu kadar net konuşuyorum çünkü ben böyle davranıyorum .
Bende evlıyım , evımız kendı babam ve kayınpederim ıkısıde arsa sattılar bizde altınlarımızı verdık öyle aldık ve ev eşim ve benim uzerıme . Arabamız eşim bekarken almıştı babasıyla beraber ödemişler kredisini eşimin üzerine . Yani para veren zaten evladına verıyor sokakta ki insana değil ki . Sonra herkes bakıyor hayatına . Bağ evi var kp . Oraya ev yaptı mesela eşimle biz çok destek çıktık . İçerinin eşyasına kadar biz aldık , hani durumlar müsaitti yaptık . Onlar fedakarlık yaptı biz de yaptık .
Bizde gelır gideriz ama hep bir o saygı , arada ki mesafe devam etti . Ben gelinim , o kv . Ikımızde yerımızı bildik . Allah’a şukur daha hiç küçük dahi olsa bir problem yasamadık .
Umarım bu problemleri aşarsınız çünkü istermez eşinizle de aranız bozuluyor .

X