Kayınvalidemin planlarından kurtulamiyorum ?

Ohooo daha anlatsam neler neler...
Esi yok, kardesime 3yil dayandi. Suan yeni evlilik yolunda insallah ayni sekilde olmaz

Aslinda anneme sorsaniz onlarin iyiligi icin yapiyor. Diyelim yemek yapip gonderiyo, hadi bazen anlarim ama tencerelerle yemek yapip gondermesi hic guzel bi hareket degil. Bunu soyleyince onlari dusunuyomus yemek skntisi yasamasinlarmis....
Kadinda erkekde anne babaya cizgisini cizmeli bence
İnşallah bu sefer iyi olur. Aynen bence de hoş değil. Hadi 1 2 kere yollarsin da, devamlı devamlı olmaz. Bu sefer kadın ben yetersiz miyim demeye başlar.

İki tarafı için de geçerli aynen bu durum.

Yazdığınız her kelime için teşekkür ederim . Zaten yazmamdaki amaç fikir almak yaptığım yanlış nerde neden devam ediyor kendim göremiyorum . Etkenler ve sebeplerinden dolayı . Eşim ile konuştum tartışarak da güzel bir şekilde de . Ancak ailesi kızın annesinin ölmesini , acındirarak ve dahası bunu sürekli kullaranark nasıl yapıyorlar bilmiyorum bı yerlerde kopuyoruz esimle . Eşim Cok seviyor beni ben ilk defa belkide sevildigimden eminim . Bazı şeylerin elinde olmadığını ,katlanmak zorunda olmadığımi söylüyor . Gitme diyor gitmiyorum ama evime gelme de denilmiyor diyo . Onca şeyin arkasından hiç çekinmeden geldi evime .
Eşim kızı ile aramdaki iliskiye asla laf ettirmiyor . Eşim evlendi diye eski eşinin ailesi tepkili . Dedikodular , kötü sozler herşey hayatımıza fazlasiyla dahil oldu biz bunları birbirimizi hiç incitmeden hallettik üstesinden geldik ancak anne ve babasının davranışlarının üstesinden gelemiyoruz . Çocuğu vermediler ilk başta eski eşinin ailesi istemiyod denildi kavgalar kötü sözler herseye rağmen şimdi hiç birşey yaşanmamış gibi gelip konuşabiliyorlar bile

Senin içini karartmak istemiyorum ama eşin daha kendi çocuğunun üzerinde söz sahibi değilmiş gibi, onun iyiliği için ailesine karşı lafı geçmiyor.
Kendi kanından canınından, annesi ölmüş bir çocuğun yaşayan tek ebeveyni olarak " çocuğum benimle olacak," diyemiyor. Ne acı.
Sen bu adamdan beklentiye girme.
Bir şeyler değişsin diye yola çıkacaksan boşanma ihtimalini göz ardı etme. Çünkü bu adam pasif ve değişmeye niyeti yok gibi.
O çocuğa çok üzüldüm ya.
Keşke çocuğu alabilseniz...

Kırmadan anlattım . Ben çocuklarla gidelim diyorum dedim . Bı günümüz olsun , bunaldım doğumdan beri gittiğim tek yer hastane . Kafamda dönen tek şey sağlık ,çocuk bakımı , yemek ,temizlik ... Kendimi iyi hissetmiyorum beni anla dedim. E evde birlikte vakit geçirmek benimle yan yana olmak sana yetmiyor mu diyo
Bence madem sabah kahvaltıda geliyolar . Diğer gün geceden gidin plan yapın bi yerde kalım hemde gezin biz çıktık diyin öyle kala kalırlar 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😱

Bir de benim anlamadığım, yeni doğmuş bebegi bırakıp nasıl gidecekmissiniz? Kim emzirecek çocuğunuz gidince? Gidin biraz kafanızı dinleyin. Keşke eşinizin kızını da yanınızda goturebilseniz. En azından ona da değişiklik olur. Eşiniz de anasıyla otursun bütün haftasonu.😀

Sabahtan hazırlanın çocukları alip çıkın. Gelirse kapida kalsın. Her hafta her hafta ayıp.
Birde eşinizin çocuğu değil artık bence o sizin de çocuğunuz.

Eşinizle birlikte ağız birliği içinde olmak en önemli mevzu aslında.
Bizim bugün programımız var. İşimiz var. Dışarı çıkacağız. VS....
Gelseler de hazırlanmaya devam edeceksiniz. Biz dışarı çıkacaktık söylemiştik isterseniz siz oturun hatta dilerseniz çocukları da size bırakalım diyeceksiniz. (eşimin çocuğu yerine biraz daha sahiplenici olursanız bir de o da eminim annesinin vefatından sonra anne eksikliği hissediyordur.)
Başka çözümü yok. Yok yani.

Konu sahibi cevap yazmamışsınız ya da ben göremiyorum ama bu çocuk neden sizden bağımsız sürekli babaannesine yatılı kalmaya gidiyor? Yukarıda bir üyenin de yazdığı gibi o artık sizin çocuğunuz. 4 yaşında bir bebe sayılır hâla. Pinpon topu gibi ordan oraya… babaanne sizin doğurduğunuz çocuğu nasıl ki zırt pırt alıp götüremiyorsa o çocuğu da almamalı. Çocuk üzerinde söz sahibi değilim demeyin lütfen, siz o çocuğun üzerinde öz annesi kadar söz sahibi olmalısınız ebeveyni artık sizsiniz.

Eşinizle birlikte ağız birliği içinde olmak en önemli mevzu aslında.
Bizim bugün programımız var. İşimiz var. Dışarı çıkacağız. VS....
Gelseler de hazırlanmaya devam edeceksiniz. Biz dışarı çıkacaktık söylemiştik isterseniz siz oturun hatta dilerseniz çocukları da size bırakalım diyeceksiniz. (eşimin çocuğu yerine biraz daha sahiplenici olursanız bir de o da eminim annesinin vefatından sonra anne eksikliği hissediyordur.)
Başka çözümü yok. Yok yani.
Anlatırken neden bu şekilde olduğunu açıklamak adına eşimin kızı diyerek yazıyorum elbetteki benim çocuğum benimle büyüyor . Bana anne diyor ,bı ihtiyavi olunca bana söylüyor

Senin içini karartmak istemiyorum ama eşin daha kendi çocuğunun üzerinde söz sahibi değilmiş gibi, onun iyiliği için ailesine karşı lafı geçmiyor.
Kendi kanından canınından, annesi ölmüş bir çocuğun yaşayan tek ebeveyni olarak " çocuğum benimle olacak," diyemiyor. Ne acı.
Sen bu adamdan beklentiye girme.
Bir şeyler değişsin diye yola çıkacaksan boşanma ihtimalini göz ardı etme. Çünkü bu adam pasif ve değişmeye niyeti yok gibi.
O çocuğa çok üzüldüm ya.
Keşke çocuğu alabilseniz...
Söz sahibi olsam keşke ama değilim .

Kırmadan anlattım . Ben çocuklarla gidelim diyorum dedim . Bı günümüz olsun , bunaldım doğumdan beri gittiğim tek yer hastane . Kafamda dönen tek şey sağlık ,çocuk bakımı , yemek ,temizlik ... Kendimi iyi hissetmiyorum beni anla dedim. E evde birlikte vakit geçirmek benimle yan yana olmak sana yetmiyor mu diyo
Yetmiyor diyeceksiniz,bunda kirilacak gücenecek bir şey yok.Beyefendi ne güzel manipüle etmiş sizi.
Pazar günleri sabahın köründe gün aymadan çıkın evden,bir kaç sefer gelip sizi evde bulamasınlar.

Başka bir gün tam çıkarken mi geldiler,anne siz oturun bizim bir iki işimiz var halledip gelicez.Ve kesinlikle çıkın,hiç bir sekilde vazgeçmeyin.Eşiniz illa kalmak mı istedi,bırakın bebeği kendiniz çıkın, alış veriş yapın,bir kahve için dönün kendi bilir.

Başka bir hafta sonu akşamdan çıkın bir gün yatılı bir yere gidin,sabah kahvaltinizi yapar gezer tozar dönersiniz.

Yani bir şekilde mutlaka çıkılabilir,nasıl asla çıkamiyorsunuz ben anlamadım.Kafaniza koyduğunuzu yapın,pes etmeyin,kimsenin sizi vazgeçirmesine izin vermeyin.Çikamiyorsaniz bu "siz" izin verdiğiniz içindir.

Yetmiyor diyeceksiniz,bunda kirilacak gücenecek bir şey yok.Beyefendi ne güzel manipüle etmiş sizi.
Pazar günleri sabahın köründe gün aymadan çıkın evden,bir kaç sefer gelip sizi evde bulamasınlar.

Başka bir gün tam çıkarken mi geldiler,anne siz oturun bizim bir iki işimiz var halledip gelicez.Ve kesinlikle çıkın,hiç bir sekilde vazgeçmeyin.Eşiniz illa kalmak mı istedi,bırakın bebeği kendiniz çıkın, alış veriş yapın,bir kahve için dönün kendi bilir.

Başka bir hafta sonu akşamdan çıkın bir gün yatılı bir yere gidin,sabah kahvaltinizi yapar gezer tozar dönersiniz.

Yani bir şekilde mutlaka çıkılabilir,nasıl asla çıkamiyorsunuz ben anlamadım.Kafaniza koyduğunuzu yapın,pes etmeyin,kimsenin sizi vazgeçirmesine izin vermeyin.Çikamiyorsaniz bu "siz" izin verdiğiniz içindir.
Sunu cok iyi anladım ki ( kendim görmemişim yorumlar sayesinde dönüp düşündüm ) eşim bazı şeyleri bana tamam dedirterek çözmeye çalışmış . Eee ben de insanım tikandigim yerde problem çıktı . Hâlâ kölelik yapsam , hala sürünüyor olsaymişım ben hariç herkes mutlu ve halinden memnun yasayacakmis . Bugün eşime sende gel demeden ben biraz hava alıp donucem diyerek çocukları aldım çıktım parka . Sonra da annemlere gittim gelecek olan varmış yokmuş umursamadan . Keyfini çıkardım güneşli günün . Ve ne kadar özlemişim yürümeyi bile

eşiniizn kızı annesini siz olarak mı biliyor kaç yaşındayken vefat etmiş annesi?

Sunu cok iyi anladım ki ( kendim görmemişim yorumlar sayesinde dönüp düşündüm ) eşim bazı şeyleri bana tamam dedirterek çözmeye çalışmış . Eee ben de insanım tikandigim yerde problem çıktı . Hâlâ kölelik yapsam , hala sürünüyor olsaymişım ben hariç herkes mutlu ve halinden memnun yasayacakmis . Bugün eşime sende gel demeden ben biraz hava alıp donucem diyerek çocukları aldım çıktım parka . Sonra da annemlere gittim gelecek olan varmış yokmuş umursamadan . Keyfini çıkardım güneşli günün . Ve ne kadar özlemişim yürümeyi bile
olması gerekeni yapmışsınız, siziznin özgürlüğünüz kimse almamalı

benimde ikinci evliliğim eşimin ölen eşinden bir oğlu var ayın senin gibi anlayışsız bi kadından çektim boşanma arefesindeyiz bi sürü promlemimiz var eşimle
O zaman üvey anne yaftasi yiyorum çocuğu hayatına sigdirmiyor oluyorum . Söz konusu çocuk olunca söyleyecek her lafımin anlamı kötü oluyor . Eşimle bu konuda çok tartıştık . Ne yapım kızı getirmemi diyeyim demeye beni yanlia anlamaya başladı anne ve babasının ithamlari yuUndenyüzünd

Konularım o kadar çok ki bu konuda . Belki icinizden çoğu akıllanmadin mı sen hâlâ da diyen olacaktır ki bunları duyacagimi bile bile yazıyorum . Çok yorgunum . Eşimle güzel giden evliliğimiz var kayınvalidem dışında . Torunlarını görme bahaneleri ile hayatımıza sızdılar yine . Çok büyük tartışmalar oldu aramizdaki soğukluk devam etmesine rağmen hiç birşey yaşanmamış gibi gayet rahat bir şekilde hayatımızda. İlk olarak eşimin kızını almaya geldiler haftasonu o bahane ile çocuk gitmek istemedi önce öyle oturdular ,sonra yenidoğan bebeğimi görmeye gelen başka misafirlerim ile birlikte geldiler . Bunun gibi emrivaki ,catkapi bir sürü ... Bebeğim doğduğundan bu yana eşim ile bı yere hı çıkmadık . Anne babam ,erkek kardeşim ile fırsat oldukça kendimi motive etmek ve içime kapanmamak için hep çıkmaya çalıştım ama ben evliyim . Eşimle birşeyler yapmak istiyorum . Sahilde yarım saat yürümek , parkta yürümek ,yada hiç önemli değil sokak da dolaşmak gibi . Hafta sonları defalarca plan yaptık ya anne babası Cat kapı geldi öylece kaldık ... Eşimin kızı anneannesindeydi bı sure . Ondan sonra babaannesi aldı aralarında o şekilde anlaştılar beni bu konuya dahil etmiyorlar zaten . Bebeğimin de bazı sağlık problemlerinden dolayı uzunca süre kendimiz ile ilgili zaten bişey yapamadık. Aylardır plan yapıyoruz her haftasonu için bir kez uygulayamadik . Eşim mesafeyi koyamıyor ailem bu yapacak bişey yok diyor artık bikti . Kavga da ettik olmicak şeyler söylendi yapıldı yinede herşeyi olmamış sayıp kendilerini ilah gibi görmeye devam ediyorlar . Eşimle bu konuda problem yaşamaya basladik iliskimezi etkilemeye başladı . Sürekli planlarımızı elimizde patlaması , öylece kalakalmak beniahvetti sinirlerim bozuldu . Kendimize ait hayatımız kalmadı . Artık.tahammul edemiyorum . Eşimin kızını kullanıyor ne evimden ne hayatımdan çıkmıyor . Dahil olmasa onların hayatımda olmalarına alıştım zaten . İşine geldiği gibi çocuğu haftaici görmeye gelmiyorlar çalışmadığı halde mahsus haftasonu geliyor . Hadi siz evdesiniz biz gidelim planımız vardı desek eee biz şimdi kalkicaz diye diye o günü hiç ediyorlar .
Tam bir baş belası, çok zor gerçekten Allah yardımcın olsun bacım

X