KAYINVALİDEMMM

Benimkine göre kendi kızlarına iyi davranilsinda prensesler gerisinin pek bı önemi yok.
Bu düşüncede hiç olmadım,gerci tek bi oğlum var,kızım olursada bole düşünmem,ya ben gelinimide damadımada kıyamam ki,onlarda can,bi annenin kuzusu sonuçta,zamanında öpmeye kıyamadılar aileleri,dışlamak,bezdirmwk nedir..

Cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏 evet aslında Anne daha fazla kurabiye yapma,buzdolabında yer kalmadı,bnde biliyorum kurabiye yapmayı dedim sadece,normal bi ses tonuyla,bagırmadım o gece..Ama özür diledim,çok gergindim anne hakkını Helal et dedim,Ertesi gün de ailemin yanında elini 5.eğilmemde verdi,yine özür diledim,hatta bak gitme bak biz huzursuz olucaz dedim,saatlerce agladım,oruclu agzımla yalvardım gitti,biz esimle salonda konusurken apartman kapısına cıkmış kaynımı beklemeye bile.. sana kırgın değilim arıcam dedi giderken qma engelledi,,oğlum yalvardıyok oralı olmadı.. ilerde oğlum niye babaannem gelmiyo derse,vebalini almaktan korkuyorum,mesafe uzak oğlumla esimi yollim evine desem,oğlum bnsiz kalmaz asla gece..

ne vebali bacım? sen elinden geleni yapmışsın artık.. bu kadar hoşgörülü olmanın kimseye yararı yok ki görüldüğü üzere kötü olan sen olmuşsun..
oğlun aklı başına geldiğinde gidip görüşmek isterse görüşür.
bayrammış seyranmış böyle günler için mevzuları arabeskleştirmenin manası yok.. senin düşündüğün kadar kv düşünseydi bayramı seyranı bu saçmalıkları yapmazdı yıllardır.
kendinize değer verin ve saçma sapan insanların sizi üzmesine/yıpratmasına izin vermeyin.

Özür dilemişsin tamam demiş ardından olay çıkartmış
Görüşürüz demiş seni engellemiş
Sen neden açıklama yapacaksın oğluna ? Babaannesi yapsın ! Gerçekten çok yorucu bir tip
Evett aynen bu şekilde başladı devam etti,en çok engellemesine şaşırdım kaldım,özellikle instagram dan,hayır ben zaten instagram da onu rahatsız edecek birşey yapmamki,yapmadım da, yordugu bedenim,beynime ragmen düşünüyorum hala orta yol ama nafile işte..

ne vebali bacım? sen elinden geleni yapmışsın artık.. bu kadar hoşgörülü olmanın kimseye yararı yok ki görüldüğü üzere kötü olan sen olmuşsun..
oğlun aklı başına geldiğinde gidip görüşmek isterse görüşür.
bayrammış seyranmış böyle günler için mevzuları arabeskleştirmenin manası yok.. senin düşündüğün kadar kv düşünseydi bayramı seyranı bu saçmalıkları yapmazdı yıllardır.
kendinize değer verin ve saçma sapan insanların sizi üzmesine/yıpratmasına izin vermeyin.
Ben sanırım fazla ince düşünüyorum,,birde hatamın farkındayım bağırdığım için kendimi kötü hissettim,bagırırkende hakaretler etmedim, beni kıran şeyleri söyledim hep yüzüne.. Tabii oğlum vakti gelince gidip görebilit,esimde öyle,asla engel olmam..

kusen kisiye karsi yapilacak en iyi taktik,
tavsan daga kusmus, dagin haberi yok
taktigidir.

ne diye barismaya calisiyorsunuz,
zaten anlamadim da,
bu sekilde ancak karsi tarafi daha bir nazlandiriyorsunuz orasi kesin.

yerinizde olsam su sonuca sevinirdim.

Oooo çok çok kötü olmuşsunuz :KK43:( umarım tekrar yasanmaz birdaha böyle birşey,ben küslüğü sevmiyorum kimle olursa olsun,tabii bu saatten sonra mesafeli olacagım,eskisi gibi değil ama barışmaktan yanayım yinede,bakalım kinini inadını kırabilecekmiyim ?
Bence kırılır inadi bak görün siz aradığınız zaman. Bu tip kişiler zaten alıngan olduğu için bu şekilde davranır. Bazıları aman banane onunlami ugrasicam diyor yahu iki kelam etmek ne zaman uğraşmak oldu anana sovmemis namusuna sovmemis onunda ruhsal halı o işte. Kırıldığı darildigi için öyle yapıyor yani kin guttugunu sanmıyorum gurur yuzundede kuyruğu havada tutmaya çalışıyor işte konuşursanız eğer gelişmelerden haberdar et merak ettim dogrusu

Ayna olmaya örnekler verebilir misin
Mesela sen bana gülümsedin ya ben de sana gülümserim. Tam tersi de olur . Mesela adaşım olan bir arkadaş var okulda , beni akşam eğlencelerine gitmediğim için küçümser , kendince laf vurur . Bir duymazdan geldim iki görmezden geldim üçüncüye , kötü bir şey biliyorum ama , ben de onun bazı özel durumlarına nasıl katlandığını sordum . Aynı adamla 2 kere evlenip iki kere nasıl boşandığını vs söyledim . Bitti .
Annemle babam daha ölmeden , sırf elin oğlu mu yiyecek mallarımızı diye tüm her şeyi kardeşimin üstüne yaptılar , az önce annem aradı yaz tatilinde gelecek misin diye soruyor . Yok dedim, benim orda oturacak bir minderim mi var sanki . Annem sus pus oldu . Bir de bana ne kindarsın ne paragözsün diyor .
Bir de yanımda olan bana iyi gelen insanlar var tabi . Onlara da elimden gelen her şeyi yapıyorum .

E sizi zaten eve istemiyormuş
Sorun ne ki?
Bahaneniz bu olsun.
Evet öyle söyledi,ama acıkcası vicdanen yinede bn adım attım ama yinede istemedi demek adına karar vermeye çalışıyorum,amacım kendimi haklı çıkarmakda değil,ben saygısızlugımı telafi etmeye calıstım,esimin annesi,cocugumun babaannesi diyip mesafeli olarak yoluma devam ederim bunuda yaparım,sadece ilerde oğluma içim rahat cevap vermek istiyorum,çok direndim ama olmadı diye,en azından kötüde örnek olmayayım oğluma..

Mesela sen bana gülümsedin ya ben de sana gülümserim. Tam tersi de olur . Mesela adaşım olan bir arkadaş var okulda , beni akşam eğlencelerine gitmediğim için küçümser , kendince laf vurur . Bir duymazdan geldim iki görmezden geldim üçüncüye , kötü bir şey biliyorum ama , ben de onun bazı özel durumlarına nasıl katlandığını sordum . Aynı adamla 2 kere evlenip iki kere nasıl boşandığını vs söyledim . Bitti .
Annemle babam daha ölmeden , sırf elin oğlu mu yiyecek mallarımızı diye tüm her şeyi kardeşimin üstüne yaptılar , az önce annem aradı yaz tatilinde gelecek misin diye soruyor . Yok dedim, benim orda oturacak bir minderim mi var sanki . Annem sus pus oldu . Bir de bana ne kindarsın ne paragözsün diyor .
Bir de yanımda olan bana iyi gelen insanlar var tabi . Onlara da elimden gelen her şeyi yapıyorum .

Bence kırılır inadi bak görün siz aradığınız zaman. Bu tip kişiler zaten alıngan olduğu için bu şekilde davranır. Bazıları aman banane onunlami ugrasicam diyor yahu iki kelam etmek ne zaman uğraşmak oldu anana sovmemis namusuna sovmemis onunda ruhsal halı o işte. Kırıldığı darildigi için öyle yapıyor yani kin guttugunu sanmıyorum gurur yuzundede kuyruğu havada tutmaya çalışıyor işte konuşursanız eğer gelişmelerden haberdar et merak ettim dogrusu
Yooo asla gurur yapmıyorum,yapmamda hem büyüğüm,hemde esimin annesi,bnde bi anneyim,ilerde belki görürsem bende kırılıcam gelinime,bi arama,mesaj beklicem,özür beklicem,ilk evlenirken kıramamıştı kimse inadını umarım bu defa kırarım ben,mutlaka hbr vereceğim,işk defa bayramı bu kadar sabırsızlıkla bekliyorum 🙈

kusen kisiye karsi yapilacak en iyi taktik,
tavsan daga kusmus, dagin haberi yok
taktigidir.

ne diye barismaya calisiyorsunuz,
zaten anlamadim da,
bu sekilde ancak karsi tarafi daha bir nazlandiriyorsunuz orasi kesin.

yerinizde olsam su sonuca sevinirdim.
Sadece eşim ve oğlum için.. Cabam sırf bu yönde,yoksa gercekten fırsata cevrilebilir bi durum baktıgımda..

Sizde bnm gibi sabırlısınız,bendede bittimi bitiyor işte,ne yazıkki geri dönüşü de olmuyor kin tutmuyor ama yüzüne yılda bi kere de baksam o acıyı hatırlatıyor bana,haketmediğim muamele görünce,yas 35 o kdr zoruma gidiyor ki,herkes gibi. . Sizin ailenizin düşüncesine inanın burda okudukça içim cız etti,sizi hiç tanımıyorum,ömrümde görmedim ama söylenenin aksine dünya malında gözünüzün oldugunu hiç sanmıyorum,umarım yasadıgınız bu ayrımcılık tatlı sonuca bağlanır🤲

Evet öyle söyledi,ama acıkcası vicdanen yinede bn adım attım ama yinede istemedi demek adına karar vermeye çalışıyorum,amacım kendimi haklı çıkarmakda değil,ben saygısızlugımı telafi etmeye calıstım,esimin annesi,cocugumun babaannesi diyip mesafeli olarak yoluma devam ederim bunuda yaparım,sadece ilerde oğluma içim rahat cevap vermek istiyorum,çok direndim ama olmadı diye,en azından kötüde örnek olmayayım oğluma..

Bence aşırı hassas düşünüyorsunuz
Hak edene bağırmak saygısızlık değil
Kadın sizi çıldırtana kadar uğraşmış
Üstelik daha önce bir özür dileme durumunuz olmuş sanırım
Peşinden bu kadar koşmanıza gerek yok
Kısacası siz bir kere adım atmışsınız. Bu yeterli.
Oğlunuzda bunu bilir. Annem adım atmış. Babaannem arkasından konuşmaya devam etmiş. Bitti.

Güzel arkadaşım,
saygı karşılıklıdır. Saygı görmek isteyen önce saygı gösterecek. Sadece yaşı senden büyük diye, kocanı doğurdu diye saygıyı baştan hak etmiyor. Sesini yükselttiysen seni bu duruma o getirdi. Otursun düşünsün,ben ne yaptım da gelin çileden çıktı diye. Ki düşünecek biri değil.
Bence oğlun açısından da büyütecek bir durum yok. Büyükler arasındaki meselelere kafa yormamasını, dilediği zaman babaannesini ziyaret edebileceğini söylersin. Yetişkin yaşlara geldiğinde hala görüşmüyor olursanız da zaten oğlun eğriyi doğruyu anlayacak yaşa gelmiş olur.
Bence durumu daha fazla kendin için zorlaştırma.

Sizde bnm gibi sabırlısınız,bendede bittimi bitiyor işte,ne yazıkki geri dönüşü de olmuyor kin tutmuyor ama yüzüne yılda bi kere de baksam o acıyı hatırlatıyor bana,haketmediğim muamele görünce,yas 35 o kdr zoruma gidiyor ki,herkes gibi. . Sizin ailenizin düşüncesine inanın burda okudukça içim cız etti,sizi hiç tanımıyorum,ömrümde görmedim ama söylenenin aksine dünya malında gözünüzün oldugunu hiç sanmıyorum,umarım yasadıgınız bu ayrımcılık tatlı sonuca bağlanır🤲
Dediğiniz gibi çok sabrettim , yıllarca üvey evlat muamelesi gördüm ve yadırgamadım . Ne zaman ben de anne oldum , o zaman anladım aslında ne olması gerektiğini.
Dünya malına pek tamah etmem , hatta bir çok yardım kuruluşunda gönüllü olarak çalışırım . İhtiyaç sahibi çocuklar için kurslar açarım . Sonuçta ne verirsek elimizle o gider bizimle .
Bizim aramız düzelmez , çünkü içimde kocaman bir sabır kasesi vardı da paramparça olmuş gibi hissediyorum. Eskisi kadar kızmıyorum bile .

Yooo asla gurur yapmıyorum,yapmamda hem büyüğüm,hemde esimin annesi,bnde bi anneyim,ilerde belki görürsem bende kırılıcam gelinime,bi arama,mesaj beklicem,özür beklicem,ilk evlenirken kıramamıştı kimse inadını umarım bu defa kırarım ben,mutlaka hbr vereceğim,işk defa bayramı bu kadar sabırsızlıkla bekliyorum 🙈
Keşke herkes sizin kadar vicdan merhamet sahibi olsa

Neden oğlunuza ne cevap vereceğinizi düşünüyorsunuz? Kv deniz huzursuzluk çıkartırken acaba oğlum ne düşünür diye kaygilaniyormu? Hayır. Siz kv denizle böyle sağlıksız bir ilişki sürdürmeye devam ederseniz ileride oğlunuz babaannesi için keşke ölsede kurtulsak diye düşünür.

Merhabalar,ben 11 yıllık evliyim,7 yasında bi oğlum var,isteme/söz merasimlerim sorunsuz gecmişti,fakat yüzükler takıldıktan bi süre sonra kayınvalidem esime sudan bi sebebten küstü,evin anahtarlarını bile alıp esyaları yla kapının önüne koydu gözümün önünde,büyük bi kavga koptu aralarında,zaman gecti aradım,aradık,evine gittik,ailem akrabalarım,maddi hiç birsey istemiyoruz,yeterki düğünde yanımızda ol dedik yok gelmedi,sonra dan öğrendim ki esimin abisinede aynı seyi yapmış,anladıkki düğündü evdi esyaydı maddi konulardan bu şekilde kacıyor. Oğlum 9 aylıkken,tam 4 yıl sonra 2 kardes,2 elti bianneler gününde gittik evine,hiçbişey olmamış gibi karsıladı bizleri.

Derken gidip gelmeler basladı,kayınvalidem i o xmn dan beri tanımaya basladım,emrivaki ci,mesela bi pazar günü arkadaslarımız gelicek evimize(corono öncesi) arardı,abinler geliyo hadi sizde gelin,derdim anne arkadaslar geliyo,aaa annemiz hastalandı oraya gidiyoz diyin e anne yoldalar ayıp olur derdim de tribini cekerdik.

Hep idare ettim,laf soktu sustum,duymamazlıktan geldim,eltimle mukayese etti duymadım,bana gelip eltimi kötüledi,zamanında,günümüzde yaptıgı kendi adlandırması ile saygısızlıkları anlattı,, sustum yorum yapmamaya calıstım.. sonucta bana anlatan,benide gider ona anlatır,ara acar diye..

Derken; suanki yasak öncesi,ilk yasak bayramdaydı bilirsiniz,bizi kiraladıgı yazlıga cagırdı,epeydir gorusemiyoruz,tmm dedim 5 gün fln arefe öncesi gidicez,dayanırım. Ve ardından küt diye ikinci yasak,aradık dedik biz gelemiyoz, usulen hani sen gel dedik,ikiletmedi geldi,geldiği gün basladı kurabiye yapmaya.. kurabiyeleri meshurdur,10 gün boyunca heraksam tıklım tıklım 8 cesit kurabiye yaptı,bunlar size baya gider diye. Yemekleri yaptı,amnemleei iftara aldı,menü onda,evin düxeni onda.. Aramızda bi helva muhabbeti oldu,aaa helva yapmayıdamı öğrendşn dedi dalga gecer gibi...
Dedimki 35 yasındayım anne,nası bilmim artık,9 kurabiye yi yapıyordu oara,buzdolabı tıklım tıklım dolu,anne dqha fazla yapma dolapta yer kalmadı,cok şükür bnde biliyorum yapmdyı dedim.

İşte o gece küstü...
Sonra sabah namazında uyandurdım ezan okunuyor diye,oara özür dilerim eger kırdıysam dedim.
Tmm dedi,ertesi gün kaynımı aramış,gel beni al diye.
Haberimiz yok,ailem geldi nerwye gidiyon olurmu daha biz iftara alcaz seni vs vs beni şikayet etti kızınız beni istemiyo evinde diye.
Duydugum an salona girip patladım.

Yıllardır sustuğum kırıldıgım ne varsa bagıra bagıra aglaya aglaya yüzüne saydım.
Kşmse susturamadı beni.
Gitti.
Beni instadan whatsapp dan engellemiş.

Evinede yalnızca oğlunu ve torununu kbl ededekmiş,bni istemiyormuş...

Şimdi uzun oldu kusuruma bakmayın lütfen.
Esim hiçbişe demiyo,hani sildim bitti bnm için dersem,ama oğlumu babaanesşnden mahrum etmek istemiyorum.

Dogum günü özel gün vs olursa adımını atmaz evine,asırı kinci ve inat.

Ne yapacagımı şaşırdım,oğlum için bayramda arayıp konusup barışmalımıyım,yoksa tamamen silmelimiliyim?
Canım ne guzel iste kadin hiçbirşeye karışmamış küsmüş sen niye gidip barıştın kayınvalidesiz çok güzel sorunsuz bir hayatın olacaktı 😁Hem hiçbirşeye karışma hem de ben gelip özür dileyeyim hayatımıza dahil ol karış bize.Madem oğluyla torununu kabul ediyor evine,ben olsam seve seve kabul ederim eşim de sonuçta anneme niye gitmiyorsun diyemez.Ama hata sende olur o zaman farkli gider barışirsin ama ben bu şartlar altında barismazdim

X