Kayinvalidenin ismini çocuğuna vermeyince gelişen durum

Ben mi yanlış anlıyorum noluyor sürecinin içinde ailemin kmlerce uzağında yaşadığım şehirde artık pes etmek üzereyim. Daha bir buçuk senelik evliyim. Eşimin ailesinden yana evlendigim günden beri çeşitli sıkıntılarım var . Evimin içine müdahale etmeleri saygı sınırını asmalar vs. Uzun uzadıya bu süreci anlatmak değil derdim esasen ama şunu soyleleyim ne hamilelik ve doğum sonrası zerrece desteğini görmediğim insanlar içinde iken sadece su konuyla ilgili bana yorum yapar mısınız bu ne demek ben mi fazlaca başka olayların etkisinde kaldım yiprandim artık yanlış anlıyorum her şeyi noluyor Allah aşkına ne bir arkadaşım ne bir cevr var. Tayin aldım geldim riskli gebelik sürekli iş hayatından uzak hastanede kal vs derken sağlıklı düşünen iki insana bu nedir diye fikir sormak istiyorum.

Eşimin annesi eşim vasıtası ile, kızı vasıtası ile sürekli doğacak çocuğuma hamileliğimde beri kendi adını verme peşine düştü. ( Verilebilir mi verilmez mi ortasında değilim. Fakat ne üzerimde emek ne hatır birakmadigi halde bunu isteyebilmesi de şaşırtıcı. Düğün gunumdden itibaren sürekli laf sokmalar sürekli bir kibir . Okuyarak zaman ayiracaksiniz kusurma bakmayın direkt başlık konumu sorayım diğer konulara girmeyerek.

Cocugm doğdu ismini tabiki de kendim verdim . Büyüktür diye fikir de sormadım çünkü bitmiş krediler kirginlar dolu. Neyse çocuğumla hstaneden taburcu olduk evime geldik daha 1 günlük . Laf lafı açtı isimden kendisi girdi konuya benim büyük kızımın adı babaannesinin adı bız öyle gördük koyduk kemkum peşine de kaldırdı bir günlük bebek için " benim adım bana özel ismimi ayağa dusuremem ben sizin benim adimi vermediğiniz iyi oldu vermeyin zaten." Gibi bir cümle kurdu. Şimdi ben bu cümleyi 1 günlük bebeği ayak eden kafayı yanlış mı anliyorum buna göre iletişim kesecek değilim zaten hamileliğimde beri iletişim yok . Gebelik zehirlenmesi gebelik geçirdim adamlar bir kere umursamadı zaten ama evimin işlerine burun sokmak çok ala. Çok şey var çok. Bu aşamaya gelmek çok laf soz kibir begenmezlikle oldu ben sadece bu cümleyi asamiyorum sinir oluyorum alavere dalavereleri içinde. Fikir sormak istedim ben çok gerginim artık bıktım işlerinden hallerinden sahteliklerinden
K.V Arzu Sabancı mı sanıyor kendini

Küçücük bebeğiniz varken, sizin yanınızda ve evinizde mi içiyor sigarasını ? Lütfen evinizde, yanınızda sigara içmesine müsaade etmeyin; sigara içmiş haliyle de bebeğinize yaklaştırmayın.
Hamileyken yaptı bunu. O Mutfakta sigara içerken çay almaya mutfağa gittiğimde iki taşın arasına sıkıştırdı resmen. Bı şeyden anladıkları insanı dinledikleri yok ki. Varsa yoksa kibir. Çocuğumun burnunu temizlemek için herkes ne kullanıyorsa ondan almışım ki 8 yeğeni olan bir insanım ilk çocuğum olsa bile dağda yaşamadım. Kaldırıp oğluna biz dolbent koyup nefesimizle burnunu çekiyorduk onlar işe yaramaz dolbenti ıslat burnunu kulağını öyle çek temizle diyen tip. Eşim bana deyince iyi de böyle bir fikre ihtiyacımız yok ki ilk çağda mi yaşıyoruz ne dolbenti ne çekmesi diye itiraz edince sanki ben annesinin her şeyine itiraz ediyor oluyorum. Mantıklı değil ne yapayım hem çocuğumu ayak et hem oğlun aracılığı ile fikrini sormadigim şeylere karışıp fikir vermeye kalk. Fikir de fikir olsa bari.

Öncelikle çok haklısınız.İyi ki de ismini vermemissiniz.

Eşiniz gibi insanlar yaprak dökümü Hayriye kivamindadir.Aman ağzımızın tadı bozulmasın gibi.Siz de laf soylesesniz çok farketmez yani.Sonuc, aranızı hep hoş tutmaya çalışacak.O yüzden siz de hakaret ve kötü söz söylemeden lafinizi pat pat söyleyeceksiniz.Deliyle deli olacaksiniz.İcinizi dokeceksiniz akşam o kuracak kafasinda bizim gelin niye böyle diye.Siz de mışıl mışıl uyuyacaksiniz miniş bebisinizle.

Ben mi yanlış anlıyorum noluyor sürecinin içinde ailemin kmlerce uzağında yaşadığım şehirde artık pes etmek üzereyim. Daha bir buçuk senelik evliyim. Eşimin ailesinden yana evlendigim günden beri çeşitli sıkıntılarım var . Evimin içine müdahale etmeleri saygı sınırını asmalar vs. Uzun uzadıya bu süreci anlatmak değil derdim esasen ama şunu soyleleyim ne hamilelik ve doğum sonrası zerrece desteğini görmediğim insanlar içinde iken sadece su konuyla ilgili bana yorum yapar mısınız bu ne demek ben mi fazlaca başka olayların etkisinde kaldım yiprandim artık yanlış anlıyorum her şeyi noluyor Allah aşkına ne bir arkadaşım ne bir cevr var. Tayin aldım geldim riskli gebelik sürekli iş hayatından uzak hastanede kal vs derken sağlıklı düşünen iki insana bu nedir diye fikir sormak istiyorum.

Eşimin annesi eşim vasıtası ile, kızı vasıtası ile sürekli doğacak çocuğuma hamileliğimde beri kendi adını verme peşine düştü. ( Verilebilir mi verilmez mi ortasında değilim. Fakat ne üzerimde emek ne hatır birakmadigi halde bunu isteyebilmesi de şaşırtıcı. Düğün gunumdden itibaren sürekli laf sokmalar sürekli bir kibir . Okuyarak zaman ayiracaksiniz kusurma bakmayın direkt başlık konumu sorayım diğer konulara girmeyerek.

Cocugm doğdu ismini tabiki de kendim verdim . Büyüktür diye fikir de sormadım çünkü bitmiş krediler kirginlar dolu. Neyse çocuğumla hstaneden taburcu olduk evime geldik daha 1 günlük . Laf lafı açtı isimden kendisi girdi konuya benim büyük kızımın adı babaannesinin adı bız öyle gördük koyduk kemkum peşine de kaldırdı bir günlük bebek için " benim adım bana özel ismimi ayağa dusuremem ben sizin benim adimi vermediğiniz iyi oldu vermeyin zaten." Gibi bir cümle kurdu. Şimdi ben bu cümleyi 1 günlük bebeği ayak eden kafayı yanlış mı anliyorum buna göre iletişim kesecek değilim zaten hamileliğimde beri iletişim yok . Gebelik zehirlenmesi gebelik geçirdim adamlar bir kere umursamadı zaten ama evimin işlerine burun sokmak çok ala. Çok şey var çok. Bu aşamaya gelmek çok laf soz kibir begenmezlikle oldu ben sadece bu cümleyi asamiyorum sinir oluyorum alavere dalavereleri içinde. Fikir sormak istedim ben çok gerginim artık bıktım işlerinden hallerinden sahteliklerinden
Merhaba öncelikle geçmiş olsun ben de gebelik zehirlenmesi geçirdim, gerçekten zor bir süreç yasayan bilir ancak, size tavsiyem muhatap olmayın ve de uzak durun, sık görüşmeyin, bildiğinizi okuyun geçin..

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun umarım her şey yolundadır İyi sağlıklı günlere erişmenizi dilerim
Merhaba öncelikle geçmiş olsun ben de gebelik zehirlenmesi geçirdim, gerçekten zor bir süreç yasayan bilir ancak, size tavsiyem muhatap olmayın ve de uzak durun, sık görüşmeyin, bildiğinizi okuyun geçin..

ahaha sindirememiş.

İsim koymadiginiz için hırsını çıkarmış gitmiş.Bosverin o Kudursun.Cocuk sizin.Buyuyunce illaki diyecek bana neden babannemim adını verdiniz diye.

Çocuğa isim vermek anne babanın hakkı.
Ben öyle babaanne dede adı vermeyi sormayı falan doğru bulmuyorum.bu hak anne ve babanindir.
Kanunda bile böyle geçiyor.
Benim babaannem de babama " cocugun ismi X olmazsa sütümü helal etmem " demiş biri.😆 sonunda ismime on ad olarak babaannemin ismini koymuşlar.
Ben seviyorum ama annem tabi çok üzülmüş.
Kardeşime de dedemin ismini koymak istedi.
Annem dedemin ismini beğeniyordu ve dedemi sever normalde.gercekten önceden sutumj helal etmem e gelmeseydi olay , dedemin ismini koyardı.
Ama daha önce yapılan terbiyesizlikten dolayı kardeşimin ismini koydurmamakta direndi.
Bu defa babaannem bütün köye kardeşimin ismine dedemin ismini ekleyerek çift isimmis gibi yaymis😆

Kardeşim bir gun köyde ağladı. Anne benim ismim "XY " imiş diye. Annem de hayır oğlum senin adın " X' diyerek anlatmaya çalışmıştı

Yani resmen saçmalık büyüklerin yaptığı.
Tam benim içinde bulunduğum aile refleksleri gerçekten. Amca kızına babaannenin adını vermişler isim kıtlığı var sanki bir de ilk biz verdik yarışına giriyorlar . Eşimin ablasının adı babaanne adı, amcasının kizinin adı babaanne adı , ama yeni nesilde yok böyle bir şey bahsettiğim kizlar 30 40 yaş aralığında. Ki buna rağmen ismi beğenmediği için ( 2 isim var ) amca kızı üniversitede öğrenci olduğu yıllarda gitmiş kimlikten sildirmis . Yeni nesilde yok dediğim ilk örnek ; eşimin abisi bile çocuklarina vermemis . Keza 2 tane ablası var birinin eşinin ailesi ile arası yok bozusmuslar hadı eşi de başka şehirli . Ama diğer kızı buralı aynı kök aynı kültür iki çocuğunun adı da dede nine ismi değil . Bizde öyle öyle dedikleri her şey alavere dalavere .

Son düzenleme:
Yanınızda refakatçı olarak eşinizkalabilirdi. Bir şey yapmak zorunda değil. Kendi kayınvalidesinden görmemiştir. Annesinden de görmemiştir. Hayatı boyunca kimseden ilgi görmediyse. Doğumlarında her işini bir başına yaptıysa senin bu beklentilerin onda karşılık bulmuyordur.
Bu bambaşka bir konu.kendinizi doldurmayın destek olmadı diye. Olmadı işte o böyle bir insan.
Ama kayınvalidemin ismini çocuğuma koymam için kadının evliya falan olması lazım.
Siz istediğinizi yapmışsınız bitmiş. Bırakın kudursun kendi kendine.
E olmayacaksa niye geldi ozmaan ?

E olmayacaksa niye geldi ozmaan ?

Torun görmeye. Yani bunu sorgulamak şu an yalnızca sinir bozar onu anlatmaya çalışıyorum. Bitti gitti.
Benim kayınvalideyle de benzer bir şey yaşadım. Annem yanımdaydı. Çok güzel baktı bana. Mis gibiydi evim de ben de. Yemekler hep hazırdı annem varken. Sonra kv de gelsin diye gitti. Kv gelmesiyle ne olduğumu şaşırdım tepetaklak oldum. Eşim de gördü aradaki farkı. O an sinirlendim evet. Ama dedim ki bu yüzden ona bilenip kendimi doldurmayacağım. Benim kv doğum yaptığında yanında annesi yoktu vefat etmiş. Kayınvalidesi de yardım etmemiştir. E bilmiyor yahu. Annelik ne demek bilmiyor. Ben nasıl hallettim o da halledebilir dedi içinden belki. Kendi hırsını bile çıkarmış olabilir. Affettim gitti.
Tabi ki yapması gerekir ama yapmıyorsa da yapacak bir şey yok. Ben onun hırsıyla ömrümü geçirmem. Yarın öbür gün gelinim olduğunda elimden geleni yaparım onun sınırlarını ihlal etmeden. İstemediği noktada uzak dururum. Doğum annenin en özel zamanı. Kv nefretiyle yıpratılmayacak kadar özel.
Bir de hastaneden refakatçı olarak eş varken annelerin kalması mantıklı değil bence. Aile olarak ilk geceyi birlikte geçirmek çok özel. 🫶

X