Kayınvalideyle yaşamak? Kafam çok karışık...

çalış bebeklere bakıcı tut bakıcıyla anlaşırsın hem işten kopmamış olursun evde olsan ne karın olacak bebeklerle yine ilgilenirsin hem vakit kaybetmeden işe girmiş olursun

bence de işe gir madem bu kadar sıkılıyorsun,manevi olarak sen güçlü oldun mu çocuklara da faydan olur

kreşe veya çevrende bakabilecek bir komşu filan bul
sonuçta sigortan işler ileride emekli olursun

kendi masraflarını karşılasan yeter maksat koca eline bakmamış olursun

benim fikrim ....

Huzur olmadıktan sonra işiniz oldu diye mutlu olabilecekmisiniz? Kayınvalidenizin huyunu siz kendiniz söylüyorsunuz. Aman eksik kalsın öyle çalışmada, düzenimizin bozulmasıda derim ve böyle birşeyi asla kabul etmem ben olsam... çocuklarınızı kendiniz büyütün, yarın bir gün huyları değişince kesinlikle iş işten geçmiş olur. Eşiniz tabii çalışmanızı isteyecektir, hem annesi yanında olacak hem eve para girecek. Önce huzurunuzu ve çocuklarınızı düşünün.

kesinlikle kayınvaliden bakmasın...
hele bi de bu kadar sorunluyken..
madem ki emekliliği de düşünüyosun o halde şuan kazandığın paranın bi kısmını çocukların bakımı için kullanman mantıklı..zaten anaokulu yaşları gelince idare edebilrler..
o zamana kadar hem sen işe girmiş olursun hem de kendini iyi hissedersin..her açıdan rahat edersin..paranın çoğu bakıcı veya kreş masrafına gtmiş olsa bile elinde kalanla idare edip, 4-5 yıl sonrasını düşünerek hareket edersn..
sonrasında zaten kazancın elinde kalır ve çocuklar büyümş olur..
Allah yardımcın olsun..

bencede hic girisme kayinvalide isine basina dert alirsin valla iyi melek gibi birisi olsa zaten sormazdin bu soruyu dimi.bence kendi basinizin caresine bakin kimseye muhtac olmayin kimsede arkanizdan laf etmez sonra biz yaptik biz ettik diye esinle de konus bu konuyu icime sinmiyor de iste bebisi yaparken kendiniz yaptiniz sorumlulugu kendiniz üstlenin onu yok mus farz edin kimsezissiniz ne aparsiniz?o sekilde düsünün canim.

İşe gidenler huzursuz mu oluyor? CADIARZU

Konuya tam anlamıyla vakıf olamadınız anladığım kadarıyla...

Elbette işe gidenler huzursuz olmuyor.Demek istediğimiz,konu sahibesinin işe girmesiyle kayınvalidesi onda kalmaya başlayacak,ve sorunlar çıkacak dolayısıyla huzursuz olacak bu nedenden ötürü de...

Zaten anlaşamıyorlarmış kayınvalidesiyle ,sorunları çokmuş...

Konuya tam anlamıyla vakıf olamadınız anladığım kadarıyla...

Elbette işe gidenler huzursuz olmuyor.Demek istediğimiz,konu sahibesinin işe girmesiyle kayınvalidesi onda kalmaya başlayacak,ve sorunlar çıkacak dolayısıyla huzursuz olacak bu nedenden ötürü de...

Zaten anlaşamıyorlarmış kayınvalidesiyle ,sorunları çokmuş...

Konuya tam anlamıyla vakıfım.Kayınvalidesi gelmesin ,ama işe gir çalış,çocuklarını kreşe ver ,diyenler de var.
Siz konuya vakıf mısınız? sempatiksalakcinni

Konuya tam anlamıyla vakıfım.Kayınvalidesi gelmesin ,ama işe gir çalış,çocuklarını kreşe ver ,diyenler de var.
Siz konuya vakıf mısınız? sempatiksalakcinni

sempatiksalakcinni Vakıfım...gel seninle vakıf kuralım sempatiksalakcinni

Şaka bir yana da bence cidden işe girmesin.Maaşının çoğu hatta tamamına yakın kısmı kreş yada bakıcı parasına gidecek.

Geriye kalan cüzi bir miktar da konu sahibinin dediğine göre işe yaramayacak onlar için.

O zaman ya huzur,yada iş arasında bir seçim yapması kaçınılmaz :nazar:

Canım seni çok iyi anlıyorum durum özetle gerçekten zor..Ama sana şunu söylemeliyim bence kayınvalidenle oturmayı aklından bile geçirme..
Bende senin gibi üniveriste bitirdikten sonra oğlum oldu ve evde oturdum 20 ay kadar ve daha yeni işe başladım..
Kayınvalidemle hiç bir sorunum olmadığı halde onunla oturmayı düşünmem..
Yine senin kararın ama huzurun kaçacağı kesin canım..

çalışmak sizde karşı konulamaz bi istek çok ii anlıyorum ama kayınvaliden yüzünden de sorunlar çıkması hoş olmaz yani bakacak bi komşu falan yok mu yada kendi tanıdığın falan? zor bi durum :eek:

bence asla kalkısma ...cocuklkarının buyumesını bekle egerkı kayınvalıden gelrıse sonra donusun olmaz ve cokkk pısman olursun kazandııgn para sana huzur ve mutluluk vermıycektır ...

kendimi tamamen sizin yerinize koyarak şunları söyleyebilirim ki hemen hemen durumlarımız aynı, bende 2 üniversite bitirdim bulunduğumuz şehirde ne benim nede eşimin ailesi yok. kızım doğduktan sonra bir süre evdeydim fakat atamam oldu ve kızım 4 aylıkken işe başladım. üstelik hiç tereddütüm olmadı işe başlama konusunda, belli bir eğitim aldım dediğin gibi diplomalar sertifikalar da cabası. hem eve azda olsa bir katkıda bulunmak hemde emeklilik var bunlar ciddi sonuçlar bence. benim tüm maaşım kira ve bakıcıya gidiyor eşimin maaşıylada geçiniyoruz şükür Allah nasip ederse yakında ev sahibi olma durumumuz bile var. ondan sonrada kızımın eğitimi için olacak çabamız. elinize az miktar kalmasını dert etmeyin bence faturaları bile ödeseniz o parayla ilaç gibi gelecektir...:)
kızıma gelince ilk aylarda annelerimiz gelip gitti bakmaya ama evde birinin sürekli varlığı olmuyor burda belirtmem gerek benim kayınvalidem dünya iyisi bir kadındır Allah razı olsun. sonra bir bakıcı buldum tanıdık vasıtasıyla şuan kızım onu çok seviyor gözüm arkada değil, seneyede nasip olursa ikinci kez anne olmak istiyorum. bakıcımızla çok rahat ve huzurluyuz annelerimiz varken bu kadar değildi açık söylemek gerekirse, yanlış anlamayın lütfen annemizin yerini kimse tutamaz tabiki ama aynı evi paylaşmak söz konusuysa olmuyor malesef.
fikirlemin özü ortada sanırım, hiç düşünmeyin çalışın derim, çalışmanın nasıl bir özgüven getirdiğini anlatamam size ki sizin zaten bir çalışma hayatınız olmuş. sağın solun ne dediğini boşverin önemli olan sizin eşinizle verdiğiniz karardır bence. çocuklarınıza kayınvalidenizin bakması fikrine ise kesinlikle karşıyım, verin kreşe yada bulabilirseniz iyi bir bakıcıyla halletmeye çalışın derim
sizin için hayırlısını dilerim:))

çocuklarını kreşe vermeyi düşünüyorsan ha 1 yıl sonra vermissin ha 3 yıl sonra
değişen bişey olmayacak
ama bence sen bencilik ediyorsun
hem kadını sevmiyorsun huzurumu kaçırıyor diyorsun, hem hayallerını gerçekleştirebilmek için yinede onun yardımına ihtiyaç duyuyorsun ama onunla işim bitincede tıpış tıpış evine dönsün diyorsun
kayinvaldenin yerinde olsam asla kabul etmezdim kendimi kullandırmazdım
bence sen önceliklerini belirlemen gerekiyor
veya kayinvaldenle bir uzlaşmaya varman gerekiyor
ama görünen o ki zaten sorunlu olan ilişkiniz aynı evde yaşamay başlayınca iyice çıkmaza girecek
belki bu senin evliliğinide etkliyelecek zamanla çünkü eşin senin ve annesi arasında kalınca annesine hak verecek çünkü annesini çağıran sen olmuş olacaksın
hem çağırdın hem geçınemiyorsun demeyecekmi ozaman?
yok arkadaşım bu iş yaş
ya gözünü kapayıp kreş paarsına razı olacaksın yada çocuklarına sen bakacaksın
önünde 1 yıl var...koskoca 1 yıl
bence bir bakıcı araştırmak için çok uzun bir zaman
ben olsam iyi bir bakıcı bulup öyle işe girerdim

kayınvalidenle aran iyi olsa gelsin çocuklarına baksın sende işe gir derdim ama şu anlattığın durumda açıkcası ben senin yerinde olsam ya hiç işe girmezdim yada çocuklarımı kreşe verip cebime az para kalmasına razı olurdum.
para çokşey bu devirde ama herşey değil canım bu kayınvalideyle evinde hiç huzurun olmuyacak gibime geliyor belki eşinlede aran bozulabilir.üstelik evine yerleşme durumuda varmış.akannehir
bence asla çağırma huzurunu bozma:1no2:

Asla çağırmayın yanınıza sorunlarınız belkide çığ gibi büyüyecek bu sefer....
Elinize az parada kalsa kafanız daha rahat ve huzurlu olur..
Allah bir şeklide yardımcı olur merak etmeyin siz yuvanızda huzurlu olmaya bakın ..

işe gir tüm maaşını bakıcıya versen bile kardasın sigortan ödenecek sonuçta evde oturmaktan iyidir hem çocuklarda alışacak sonra kreşe anaokuluna verirsin dediğin gibi ama kayınvaliden olmaz sakın düşünme yuvanı bile yıkar allah korusun
katılıyorm kaydirigubbakcemile5
emeklilikte cabası sositososito

Canım sakın kayınvalidenle oturma iyi bile olsa oturulmaz .Bence iyi bir bakıcı bulup öyle işe başla.Bütün huzurun kaçar herşeye karışır.

X