Kayınvalideyle yaşamak

Zor değil sen zorlaştırdın.
Ne çocuğu böyle saçma sapan bir hayata? Boşanıp başka şehre gidip 1 odalı ev tutup çalışıp geçinecektin. Kendi başını kendin kaşıyacaktın ama kendi başını kendin yakmışsın, çocukla iyice yangın yerine dönecek, hiiiç şansın yok.

Yerinde olsam kürtaj olup dediklerimi yapardım.
6 aylık olmuş bebek,iş işten geçmiş artık.İnsanlar kendi seçimlerinin bedelini öder ama bu çocuklara çok üzülüyorum.

Bence biraz abartıyorsunuz.
Tamam beraber yaşamak hata ama, bu kayınbabanın direkt olarak geline küfür etme hakkı olduğu anlamına gelmez.
Ha evde küfür ediyor olsa, adamın evi edebilir derdim. Ama geline edemez. Para düdük ilişkisi bence yok.
Bakın ben hakkı var demiyorum ,doğruda demiyorum .ama adama bana nasıl kufredersin dediğinde adam s****tır git burası benim evim , sen kimin evinde kime laf ediyosun dese ne diyecek ?!

Zor değil sen zorlaştırdın.
Ne çocuğu böyle saçma sapan bir hayata? Boşanıp başka şehre gidip 1 odalı ev tutup çalışıp geçinecektin. Kendi başını kendin kaşıyacaktın ama kendi başını kendin yakmışsın, çocukla iyice yangın yerine dönecek, hiiiç şansın yok.

Yerinde olsam kürtaj olup dediklerimi yapardım.
Çocuğumla yasasam olmaz mı

Evden calisirim

Altınım var bir miktar da para çocuğum buyuyunceye kadar idare ederim
Kac para edecek. Bir miktar altının ?
Ev kirası , çocuğun masrafları hepsine yetisebilecwk misin kaç ay kaç gün gidecek ?
Sen cocuguda al hatta hamileyken anne evine git .kocanada ya evi ayır yada ben bosaniyorum de

Kaynananız boş yapmış he deyin geçin takmayın
Ayrıca diğer bisküvileri yiyen torunsa
sizin karnınızdakide torun
Nasıl böyle küçük şeyleri büyütüp sizi strese sokabilir ayıp.
hamilelikte ya stres olup çocuga zarar gelse allah korusun

Ev üstüne ev kurulmaz. Eskidenmiş o kayınvalide ile yaşamak. Hatta birçok üye bana kızacak ama sürekli içli dışlı olmak da doğru değil. Siz ses çıkarmayarak buna göz yummuşsunuz. Küfür varken bisküvi olayı basit kaçmış. Bana ayrı ev açamayacak kadar pasif kalan bir erkekle evlenmek istemezdim.

Toplu yasamlarda herkes hoşgörülü olmazsa, pire deve olur, bakış açısı çok önemli, siz de bunalmışsınız, karsınızdakiler de, mesafe her zaman iyidir, ben de kv ile 7 senenin sonunda iyi olduk diyebilirim, eskiden en ufak lafıma alınırdı, şimdi içimden geleni direkt söylesem de kızı gibi benimsedi beni, çünkü ben onu hatalarıyla anlamayı başardım o da beni anlamayı, ama buna rağmen aynı evde yaşamakta muhakkak sorunlar olur ve siz birbirinize patlamak için bekliyorsunuz, benim tavsiyem konuşun, icinizdekileri suçlamadan anlamasa da samimiyetinizle konuşun, asla içinizde bir şeyleri saklamayın, ve mümkünse evleri ayırın

Kayınvalide ile yaşayarak hata etmişsiniz. Böyle sorunlar yaşanması kaçınılmaz. Boşuna ev ev üstüne olmaz dememişler. Olayda sizi hatalı buldum ama. Şakasına söylemediğinizi ikimiz de biliyorum. Çocuğun anneannesinin evinde yediği bisküvinin lafının yapılması hoş değil. Neticede yalan söylememiş sizin cümlenizi söylemiş kayınvalideniz. Asıl sorun size küfür edilmesiyken sanki basit bir olay gibi sonda bir cümle geçiştirmeniz garip ayrıca
Çocuğun anneannesi değil babaannesi eltimin küçük kızı dedim ya üst katta yaşıyorlar köyde

Annem kabul etse
Anneniz o sizin dogru duzgun anlatin cektiklerinizi kocanizin sizi korumadigini ne kadar mutsuz oldugunuzu kiyamaz kabul eder anne yuregi ama kavga etmeyin tatlilikla icinizi dokun gerekirse yalvarin ayaklarina kapanin elaleme ezilip buzuleceginize annenize ezilip buzulursunuz.

Hamile olduğunuz için çok bir şey söylemek istemiyorum ne desem üzebilir sizi, umarım sağlıkla kucağınıza alır evladınızı sonraki dönemde de evlerinizi ayırırsınız

Rize ,Trabzon aile ilişkileri çok karışık, kadınlar yoldan geçerken hiç tanımadığı arabaları durdurup binerler ( köye gidip gelmek için) bu benim tuhafıma gitmişti mesela , bir de ben yeni evine gittiğim komşumun evinde kocasi direk gelip masaya oturdu tanımam etmem yani bir hoşgeldiniz deyip gidebilirdi, adam oturup sohbet etmeye başladı tuhaf oldum hiç sevmem öyle şeyleri, kadınları ise çok eziliyor tüm yük onlarda , e haliyle kadınları hırçın ve sert mizaçlı oluyorlar, çoğunlukla evi çekip çeviren yine kadınlar oluyor, erkekler ise akşama kadar kahvehanede, kürtlerde ise kadınlar genelde çalışmaz ev hanımı çoğu, karadenizde tam tersi çalışmayan kadını kınarlar ...
Kayınvalide ve kayınpeder bizimki rahat geniş fazla modern bulurlar. Ben doğurdum. Kayınvalidem iki bekar kayınbiraderi ve kayınpederle gelecek oldu doğuma. Ben erkek istemiyorum diyince şok oldu kardeşin baban diyor. Dedim kardeşim değil. Rahat edemem. İç içe bir evde yaşamaya alışmışlar bizi tuhaf buldular. Sonra kayınvalide kayınpeder geldiler. Akşam teyzelerim kuzenlerim geldiler. Hiç biri eşini getirmedi dayım dahi eşini gönderdi gelmedi. Lohusa rahat edemezsin diye. Sorsan bizden daha muhafazakarlar. Çok şaşırmıştım o dönem. Bizde lohusa rahatsız edilmez çünlü

Kayınvalide ve kayınpeder bizimki rahat geniş fazla modern bulurlar. Ben doğurdum. Kayınvalidem iki bekar kayınbiraderi ve kayınpederle gelecek oldu doğuma. Ben erkek istemiyorum diyince şok oldu kardeşin baban diyor. Dedim kardeşim değil. Rahat edemem. İç içe bir evde yaşamaya alışmışlar bizi tuhaf buldular. Sonra kayınvalide kayınpeder geldiler. Akşam teyzelerim kuzenlerim geldiler. Hiç biri eşini getirmedi dayım dahi eşini gönderdi gelmedi. Lohusa rahat edemezsin diye. Sorsan bizden daha muhafazakarlar. Çok şaşırmıştım o dönem. Bizde lohusa rahatsız edilmez çünlü
Bence sonuna kadar haklısınız rahatsız edilmemeli yeni doğum yapan bir anne, bebeğini emzirecek dikişleri olacak vs bide gelip oturup hizmet mi bekleyecek erkekler

Bence sonuna kadar haklısınız rahatsız edilmemeli yeni doğum yapan bir anne, bebeğini emzirecek dikişleri olacak vs bide gelip oturup hizmet mi bekleyecek erkekler
Diyorum ya onlar alışmışlar koloni gibi yaşamaya. Doğuma geldi hastaneye emzireceğim adam gitmiyor. En sonunda annem babası aşağıda kafeteryada yalnız kaldı siz de inin dedi. Şuursuzluk desem değil tuhaftı. Kayınvalidem açık giyinen kadından rahatsız olur ben onların yanında emzirmiyorum diye rahatsız okurdu. Baban baban o diyordu durmadan. Karadenizliler gerçekten zor millet. Hem muhafazakarlar hem fazla iç içeler

Arkadaşlar nerden başlasam bilmiyorum 2 seneye yakın bir evliliğim var 6 aylık hamileyim ama kayınvalidemle yaşanan küçük sebeblerden dolayı bunalım içindeyim hem sizinle dertleşmek istedim hem fikir almak istedim dün yaşanan küçük olaydan dolayı canım çok sıkkın ne yapacağımi bilmiyorum ben büyük bir eltim var onun küçük kızı var 6 yaşında 4 tane kızı var da diğerleri büyük neyse konuya geleyim 2 3 gün önce akşam çay demledim çayın yanındada yemeye birşey yok bisküvi falan bu eltimin küçük kızı her gün paket paket bisküvileri şunları bunları yiyor bende bu kız alıp alıp yediğinden dolayı çayın yanında yemeye birseyimiz kalmadı dedim tabi bu kayinvalidemin zoruna gitmiş dün hastaneye gelmiştim (bu arada 1 haftadan beri de koydeyiz fındıktan dolayı) hastane çıkışı da çayın yanına yemeye oteberi kumanya falan aldık sebze falan neyse eve geldik kayınvalidemde ne aldığımıza baktı bunları kim aldı dedi kayinbabamla eşim de benim aldığımı söylediler niye aldı ki dedi o kızın yediğini ettiğini söyledi dedi aldıklarını odaya saklasın dedi bende dedim şakasına söyledim dedim sen niye öyle söylüyorsun dedim benimle bir derdin var mı dedim varsa söyle dedim bana birşey söylemedi dünden beri konuşmuyoruz kendi de konuşmuyor bende konuşmuyorum sizce ne yapmalıyım bana akıl verin bundan öncekileri anlatmak istemiyorum bile kayinbabamda bazen kafası kızınca bana küfrediyor ne yapacam bilmiyorum bazen evlendiğime pişman oluyorum ne yapacam bilmiyorum bana akıl verin
Kayınpederinizin küfretme sebebi ne?
Her şeyden önce hamilesiniz stresten uzak olmalısınız.
Eşiniz ayrı eve çıkma durumuna ne diyor peki?

X