kaynana ile aynı ev

konu benim ama muhatabı arkadaşım olduğu için ben cevap veremedim yorumlara. hala düşünme aşamasında, konuyu açmaya çalışmış ancak karşı taraf e biz zaten prefabrik ev yapıp altlı üstlü oturmayacak mıyız konu benim için kapandı demiş. daha ciddi bir şekilde konuşmayı düşünüyor yalnızca.

Hala ciddi konuşmayı mı düşünüyor 🥲
Arkadaşınız çok toy.
Umarım bir an önce aklı başına gelir.

Türkiye’de bütün erkek çocuklarının anası çilekeştir garibandır da. Bu adam ileri boyut. Biz normalleriyle mücadele edemiyoruz. Ruh hastasıyla uğraşsın dursun.

Erkekler 4 ayda evlilik planı yapmaz. Yapıyorsa bu evlilik değil kalkınma planıdır. Kendine aşk evliliği yapabileceği bir eş değil, hem maaşından yararlanabileceği hem de kendisi ve annesine baktırabileceği bir kadın arıyor hepsi bu. Ben annenle yaşamak istemiyorum laflarını bırakıp derhal yolları ayırsın.Ayrılmszsa saf saf gider evlenir ve o eş o kayınvalideyi evine paşa paşa yerleştirir sonunda.
Bu benim kaynım ya 😂😂😂
Adam 1 ayın içinde arkadaşları vasıtasıyla tanıştırılan asla tarzı olmayan dediğiniz gibi maaşı var aynı apartmanda otururuz aileme de hizmet eder mantığıyla evlendi.
Bayramdan bayrama katlanamadğımın kadınla eltim aynı apartmanda oturuyor.
Ama bir dediği iki olmadı onunda azıcık katlanacak mecburen.

konu benim ama muhatabı arkadaşım olduğu için ben cevap veremedim yorumlara. hala düşünme aşamasında, konuyu açmaya çalışmış ancak karşı taraf e biz zaten prefabrik ev yapıp altlı üstlü oturmayacak mıyız konu benim için kapandı demiş. daha ciddi bir şekilde konuşmayı düşünüyor yalnızca.
Arkadaşınız çok mu zor durumda da böyle bir dayatmayı kabul ediyor? Kız ciddi konuşmasının kaale alınacağına nasıl emin ki? adam demiş ki benim için kapandı konu. Arkadaşınız hayatının mahvolmasını bekliyor resmen

merhabalar hanımlar, bu konuyu arkadaşım için açıyorum.
arkadaşım 23 yaşında çalışan biri. 1 yıl önce girdiği işyerinden iş arkadaşı ile 4 aydır güzel giden bir birliktelikleri var. ikisinin de mesleği aynı. sevgilisi 27 yaşında.
bu beyfendi ergenlik döneminde babasını kaybetmiş. annesi ve kız kardeşine kendisi bakmış.
aslında konu burada başlıyor. son bir aydır annesi ile yakın (belki de aynı evde) yaşamanın yolunu yapmaya çalışıyor gibi. önce annesinin bu zamana kadar rahat etmediğinden, artık rahat etmesini istediğinden dem vurmuş. önce aynı evde yaşama teklifi sunmuş arkadaşım kesinlikle kabul etmediği için şimdi de altlı üstlü yaşamayı teklif ediyormuş. ama mevcutta iki katlı bir ev yok. yani kiraya çıkmayalım bu ev yerine iki katlısını yaparız tarzında konuşmuş. arkadaşım aynı ev olmayacağını, kendi düzeni olması gerektiğini söylemiş ama bu şekilde konuşunca da ben annemi rahat ettirmeden onu kaybedersem kendimi bir ömür affetmem ona yakın olmamız gerekir hem ikimiz de çalışacağız eve geldiğimizde temiz bir ev buluruz çocuğumuzu anneme emanet ederim demiş. başlarda biz aynı mahalle gibi yakın olur diye düşünüyorduk. arkadaşım da altlı üstlü teklife ikna olmuş gibi. ama ailesinden de çekiniyor. böyle bir şeye izin vermeyeceğini, kızacağını düşünüyor.
tecrübeli hanımlardan, bu özel sorunu düşünerek akıl almak istiyor. yorumlarınızı okutacağım..

Ebeveyn kaybı yaşamış olan kişilerin diğer kişiler üzerinde bunun acitasyonunu yaptığını düşünüyorum ben ya. Çünkü babayı kaybettim diye kurduğun hayatı anneninkinin üstüne kuramazsin. Bir şeye ihtiyacı var mı yok mu iyi ki sürekli kontrol etme ihtiyacı duyuyor insan en azından ben öyleyim. Babamı kaybettigim için anneme daha düşkünüm bence, çok seviyorum hep iyi olsun yalnız hissetmesin istiyorum ama eşime annem bizimle yaşayacak demiyorum. Evine kamera koydum telefonu duymayınca kameradan bakıp sesleniyorum, market alışverişini internetten gönderiyorum. Bir şey isteyince internette hallediyorum, ne var ne yoksa başka bir ülkeden koşup yetiştisiyorum. Sık sık kameradan arıyorum, uyumadan yüzümü kremlerken iki dk yokluyorum.

Bence kaçsın kurtarsın kendini arkadaşınız . O eşinin kocası olmak değil annesinin kocası olmak bununla övgü almak istiyor ve bellki ki aklı absinda bir annesi yok, o da bunu engellemiyoe

Bence kabul etsin 😀
Bu konuyu bile acaba etsem mi diye düşünen biri kabul etmeli ki adam bundan ayrılıp başka kişilerin başını yakmasın

merhabalar hanımlar, bu konuyu arkadaşım için açıyorum.
arkadaşım 23 yaşında çalışan biri. 1 yıl önce girdiği işyerinden iş arkadaşı ile 4 aydır güzel giden bir birliktelikleri var. ikisinin de mesleği aynı. sevgilisi 27 yaşında.
bu beyfendi ergenlik döneminde babasını kaybetmiş. annesi ve kız kardeşine kendisi bakmış.
aslında konu burada başlıyor. son bir aydır annesi ile yakın (belki de aynı evde) yaşamanın yolunu yapmaya çalışıyor gibi. önce annesinin bu zamana kadar rahat etmediğinden, artık rahat etmesini istediğinden dem vurmuş. önce aynı evde yaşama teklifi sunmuş arkadaşım kesinlikle kabul etmediği için şimdi de altlı üstlü yaşamayı teklif ediyormuş. ama mevcutta iki katlı bir ev yok. yani kiraya çıkmayalım bu ev yerine iki katlısını yaparız tarzında konuşmuş. arkadaşım aynı ev olmayacağını, kendi düzeni olması gerektiğini söylemiş ama bu şekilde konuşunca da ben annemi rahat ettirmeden onu kaybedersem kendimi bir ömür affetmem ona yakın olmamız gerekir hem ikimiz de çalışacağız eve geldiğimizde temiz bir ev buluruz çocuğumuzu anneme emanet ederim demiş. başlarda biz aynı mahalle gibi yakın olur diye düşünüyorduk. arkadaşım da altlı üstlü teklife ikna olmuş gibi. ama ailesinden de çekiniyor. böyle bir şeye izin vermeyeceğini, kızacağını düşünüyor.
tecrübeli hanımlardan, bu özel sorunu düşünerek akıl almak istiyor. yorumlarınızı okutacağım..
Konunun üzerinden çok geçmiş ama ben yine de yazayım, altlı üstlü demek aslında aynı evde yaşamak demek. Şanslıysa yatak odasına çelik kapı ve koridor geçerek girecek, kv onun evde yaşamayı ve uyumaya diğer kata geçmeyi tercih de edebilir. Arkadaşın o nikahı kıydığı anda kv kontrolünde bir hayatı olacak, adı 'evi ayrı' olacak. Kendi bilir. Bilerek Ateşe yürüyene dur denmez. Yaşasın görsün

Değil sevgili kocam olsa boşarım. Ne demek kapandı. Bu tavır bile ayrılmak için yeterli, beyimiz kendini padişah ilan etmiş. Arkadaşınız bu saatten sonra bu adamla evlenirse hiç ağlamasın, kendi düşen ağlamaz

Son düzenleme:
X