Kaynana ile yasamak

Neden zordu ayri eve cikmak maddi acidan mi ?
Herkesin annesi kendine özeldir ve önemlidir yani denge malesef ki kurulamamis ve iki ayri aile ayni evin icinde oldugu sürecede zor iyi gecinmek illa bir yerden patlak verir
Maddi acidan evet annesi gil evlerinin satilmasini beklediklerini soyluyolar ama evin satilma durumu su an icin yuzde 1 bile deyil yani annesi hic cebinde para kalsin istemiyo hemen bitsin istiyo ve bu konu yuzunden kayinbabamda karisiyla surekli tartisiyo kadin yiyici gibi ya kafayi yiycem of

Dondurma bahane, kavga şahane olmuş. Bence;

1- Evet dondurmayı yemeden önce sorman gerekirdi
2-Evet eşin dondurma alırken sorman gerekirdi,kimse adına karar veremezsin (ayrıca eşinde 2 tane değilde 4 tane alsın aynı evdesiniz)
3-keşke baştan yaranma çabalarına girmeseydin,olduğun gibi görünseydin
4-masraflar ortak maalesef,kullanım alanınız gibi..

Merhaba bayanlar ben esimi 3 senedir taniyorum ve 1 senedir evliyim basta esimin annesi bana iyiydi sevgiliyken bende ona gore cok yumusak davranirdim evinin isini gorordum gozune girmek icin ben evlenmeden once 2 gelini vardi birinin evi 3 4 bina yanda kocasi calisiyo evine cok cagirmaz ama buraya gelir arada bi aksam yemegini felan burda yer ben esimle sevgiliyken onu hic dillerinden dusurmezdiler bende basta anlamazdim simdi anladim kaynanam aslinda iyi birisi ama hic geleni gideni bitmiyo ve cok fazla masraflari var kayin babam emekli masi krediye kesiliyo arti simdide calisiyo ona ragemn onun getirdigi parayla yetinemiyo mutfak esyalarai cok olmasina ragmen hic birseyinin kalmadigini soyluyo ve surekli oglundan yani benim esimden para istiyo veyada baska seyler istiyo istekleri hic bitmiyo bu benim gicigima gitmeye basladi cunki ben onlardan birsey isteyince yapmiyolar mesela gecen gun marketi onlar yapti ben dove sabun istedim 3 50 tl hadi 5 tl olsun almamuskar ama biz gittigimizde her dedikletini yapiuoruz birde gecen canim dondurma cekti 2 tane aldirdik birini annesine dedik sana aldik diye bogazinin agridigini ve bi sure daha yemiyecegini soyledi birsey demedim kendi hakkimi yedim onunki dolapdaydi sabah kalkincada onu yedim ne tatli yedin dedi sabah sabah Ben de sana söyledik O senin hakkında Ama sen yemedin Sen ye dedin dedim güldü bir şey demedi ndan sonra akşam eşim gelirken beni aradın Bir şey istiyor musun diye Yok istemiyorum dedim dondurma alacağım dedi Kendimi alayım o zaman dedi Ben de İyi tamam al dedim sana da alayım dedi bir tane de bana da aldı annemgile sor dedi yer mi dedi baban çay içiyor baban zaten yemez dedim Annen de benim boğazım ağrıyor dedi dünkü hakkını yemek dedim Sonra eve geldi dondurmaları görünce kadın kim aldım bunları diye sordu bize aldım demiş ben lavaboda idim Bu sırada Bunları benden için söylüyor Dün Kendi hakkını yemiş o Ben bugün yiyeceğim o yemesin demis esimde bana sinirlemis kadina sormadin simdi ben yiycem diyo benim hakkimida sen ye dedi bnde bna yemiycem bi sure daha dedi dedim gittim dedim Anne sen bana böyle demedin mi diye şaka ile karışık gülerek demedim dedi Hadi demedin yani öyle mi dedim He demedim dedi gene gülerek bende He anne he dedim acaba bazen düşünüyorum Beni mi kıskanıyorsun benle inatlasiyonmu diye dedim Ben seninle niye inatlasiyim felan dedi esimde bana bagirdi kadina niye oyle dedin diye benmi abartiyorum acaba bilmiyorum cok bunaldim ondanmi acaba
Aynı evde yaşamak hayatının hatası. Benimkini gördükçe hepsinin öyle olduğunu düşünüyorum.

üzüldüm sana senin de biraz hatan var ama kayınvaliden cok gıcıklasmaya baslamıs belli ve eşinin tutumuda iyi degil

Cimri, her halta burnunu sokmaya çalışan, benim dediğim olsun isteyen biri. Evde herkese sözünü geçirir eşim hariç cok şükür yoksa yapamazdım ben. Hayatımın hatası aynı apartmanda oturmak oldu. Ama en kısa zamanda çıkmayı düşünüyorum inşallah. Nefret ediyorum kadından. Zaten konuşmuyorum uzun zamandır da.

Tek oda evin olsun ama ayrı kapın olsun. Ev ev üstüne kurulmaz. Yıllardır herkes aynı şeyi söylüyor hiç mi akıllanmaz gelin tarafı anlamam. 🤔

Cimri, her halta burnunu sokmaya çalışan, benim dediğim olsun isteyen biri. Evde herkese sözünü geçirir eşim hariç cok şükür yoksa yapamazdım ben. Hayatımın hatası aynı apartmanda oturmak oldu. Ama en kısa zamanda çıkmayı düşünüyorum inşallah. Nefret ediyorum kadından. Zaten konuşmuyorum uzun zamandır da.
Dogru konusuyon dogru konusuyonda gel bunu esime anlat

Ay vallaha bende nefret efiyom basta bir iyiydi anlatamam

üzüldüm sana senin de biraz hatan var ama kayınvaliden cok gıcıklasmaya baslamıs belli ve eşinin tutumuda iyi degil
Evet asiri onceden o boyle deyilken bnde ona boyle deyildim o boyle olunca ister istemez bnde boyle oldum esimle konustum tatli dille ev ustune ev olmaz bak ayri eve vikarsak cok daha mutlu olucaz felan dedim ikna oldu olmayada illa bi yerden bi sknti cikacak ya alacagimiz esyalarin bircunu odeyene kadar burda kalacakmisiz yani hemen hemen bi 30 bin tl yeniden ev kursak onuda 48 ay taksitlendirsek 4 sene daha burda kalcakmisiz kafayi yiycem

Ne zor ya kendi evinde yiyip içememek. Bir kuru ekmeği bölüşün ama kendi eviniz olsun yediğiniz lokma kimsenin gözüne batmasın. Bence tüm şartlarınızı zorlayın ve ayrı eve çıkın. Allah ev kurana yardım eder.

Ay vallaha bende nefret efiyom basta bir iyiydi anlatamam
Valla sesini duyduğumda bile deli oluyorum o derece nefret az bile kalır ona karşı hissettiklerimde. Ben aynı apartmanda görüşmediğim halde çıkmak istiyorum sen aynı evin içinde Allah yardımcın olsun. Ama eşini ikna edip çıkmaya bak.

Ne zor ya kendi evinde yiyip içememek. Bir kuru ekmeği bölüşün ama kendi eviniz olsun yediğiniz lokma kimsenin gözüne batmasın. Bence tüm şartlarınızı zorlayın ve ayrı eve çıkın. Allah ev kurana yardım eder.
Evet Allahdan umit kesilmez insaallah biran oncecikarimda rahatlarim

X