Kaynana sorunları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Etinizi, halınızı ve arabanızı kendiniz alın, ortada bir olay yok belli ki kv paylaşmak istemiyor o zaman siz de ona göre bilincinde olup bir şey yapmak istiyorsanız kendi gücünüzün yettiğince yapın. Orda haksızlığa uğrayan bir elti olmuş yazık kadına 4 aile doyurmuş biri de gidip kasaptan et alamamış puuu sizin ailenin erkeklerine 🤷🏻‍♀️
Asıl sana pu. Eşum zaten bu muhabbet dönmeden önce eltime yenge et nasıl alalım mı üstüne dedi Eltim yeter dedi. Kaynamaya bunu deme nedeni onunda katmasıldı yalnız kaynana bu yeter lafını duymamıştı.

Asıl sana pu. Eşum zaten bu muhabbet dönmeden önce eltime yenge et nasıl alalım mı üstüne dedi Eltim yeter dedi. Kaynamaya bunu deme nedeni onunda katmasıldı yalnız kaynana bu yeter lafını duymamıştı.
Yahu 4 koca aileyi bir tek eltinizin etiyle sofraya oturtmuşsunuz. Teklif yapmayacaksınız, misafire gittiniz mangal yapılacak insan bi kasaptan üç beş bir şey alır da gelir çok ayıp ya koca koca çalışan insanlar bir iki kilo bir şey almadan gidip bide yaşlı insanların buzdolabındakine kafayı takıyorlar 😂

Sizin de et almanız gerekirdi. Çok kafaya takılacak şeyler görmedim bu konuda ama bilemiyorum.
Zaten et olayında eşim dedi sordu eltime. O yeter
Yani benim anlamadığım siz görüyorsunuz etlerin az olduğunu neden mesela eşin ya da eltinin kocası veya kayınbaban gidip kasaptan biraz daha et alıp gelmiyor biz nereye gitsek tatile de gitsek ailemize de gitsek Kimin neye ihtiyacı varsa o evde hep biz karşılarız elti neden 4-5 aileyi doyursun ki kaynana zaten cimri vasıfsız bir insanmış belli ki fazla görüşmeyin derim ama size tek önerim biraz da elinizi taşın altına siz sokun
Ya ben görmedim. Eşim eltime sormuş bu muhabbet dönmeden önce alalım mı et demiş Eltim de yeter demiş. Yani aslında kaynanada yapacaktı onunda katkı sağlamasını istemek. Zaten 4-5gün sonra tekrardan gittik. As bir şeyi kaynana kattı kalanına tavuk alındı. Ama kaynana bu muhabbeti bulmuyordu ve yazık kadının cidden eti az olabilirdi gaddarca 3-4 kere hayır dedi. Sonuçta ben eltime gelmedik kaynamaya misafirliğe geldik yatılı olarak

Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Eşimle 11 aydır evliyiz. Memleketlerine 4-5 kez gittik. Eşimin annesi küçükken ölmüş üvey analığı var. Oraya gittiğimizde benim hoşuma gitmeyen ama eşimin sorun edilecek bir şey yok dediği şeyler oluyor. Bir de size sorayım dedim. Eşimle normal muhabbet ederken lafa girip eşimden için mehmete kız çok gibi bir şey dedi. Ben evliyim biz orda normal muhabbet ederken dedi eşime bunu dediğimde büyütülecek bir şey olmadığını dedi. Daha sonra bizim için et mangal yakacaktı. Eltimde ondan habersiz önce çıktı yakarım dedi. Bizde zaten Ayşe(üvey analığı) da yakacaktı birlikte yaşarsınız dedik. Çünkü o gün olmadan ki bir de eşimin ablası ve eşi geldi yani misafir sayısı çoğaldı. Kadın da kurban kesmemiş yazık aslında bizim için yakacaktı ama extra kişi çıktı. Kaynanaya dedi etim az etleri birleştirek dedi bu yok dedi. Buzluktan çıkardığı etleri geri buzluğa koydu eltimin yakacağını duyunca. Eltim bi 2-3 sefer daha hepimiz ordayız ordayken etim az biraz katıver dedi. Kurban kesmişlerdi.Yok dedi hiç çekinmiyorda bunu söylerken. Neyse etler yakıldı. Eşimin babası en önden oturdu masaya halbuki eşi yok ben et katmam diye diretmişti ona rağmen oturdu neyse en son Eltim kaynanaya da sen otur dedi ya dedi ısrar etti bu yok muk dedi ama sonra yedi. Çok thafıma gitti. Sonuçta misafir gelmiş sana etleri çıkermışın geri buzluğa koydu eltil yakacak diye. Kadın o gün kurban kesmemesene rağmen 4 aileyi doyurdu. 4-5 gün sonra eşim deniz kenarında mangal yakacağını dedi bu az bir şey et çıkardı kalanında tavuk aldık. Sonra evlenmeden eşime halı vereceğini demiş. Sonra o halı için veremeyeceğini halısı olmadığını dedi. Eşimin km arabası fazlaydı biz tatile gidecektik aynı model aynı araba babasında da var babasıyla değiştirmek istedi. Babası kabul etti bu kaynana kabul etmedi. En sonda Eşimle biz kısık sesle kartışyorduk kaynanada sofra kuruyordu ben o an çok kızdım odaya gittim yalnız belli etmemek içinde laf demeden aniden gittim. Kaynana yoktu mutfaktaydı odada tartıştık ses gittiyse ikimizin sese gitmiştir ne kadar kısık yapmaya çalışsakta. Eşime demiş ki Nilgün sana çemkirirken gördüm noldu demiş ki ben çemkirmemek için odaya gittim zaten yani beni kötü göstermek istiyor. Bu anlattıklarım da büyütülecek bir şey yok mu bir de siz yazar msnz? (İsimleri değiştererk yazdm)

E siz neden et almadınız

Niye siz almiyorsunuz eti.Hem almıyorsunuz, hem de kaynanayi şikayet ediyorsunuz...Size her şey bedava mi olacak...Niye? Herkes sizi mi doyuracak
İlk önce teklifi 2si sundu. Hatta kaynana buzluktan eti çıkardı. Yengede yapacak denilince buzluğa geri koydu eti. E şimdi ayıp olmuyor mu bu? Kadın etim az dedikte gaddarca veremez demek. Aslında hem eltime hem de gelen misafire ayıp.

Yahu 4 koca aileyi bir tek eltinizin etiyle sofraya oturtmuşsunuz. Teklif yapmayacaksınız, misafire gittiniz mangal yapılacak insan bi kasaptan üç beş bir şey alır da gelir çok ayıp ya koca koca çalışan insanlar bir iki kilo bir şey almadan gidip bide yaşlı insanların buzdolabındakine kafayı takıyorlar 😂
Mangala gitmedim kurbanda gittik. Hem kaynana hem elti kendileri dedi bizde eti birleştirirler birine fazla yük binmez diye düşündük. Ayrıca biz kurbandan 1 ay sonra falan gittik 10 saatlik yoldan aklımızda mangal yoktu onlar dedi ayrıca eşim eltime yenge az ise kalanını buz alalım demiş. O da yeter demiş. Zaten 4-5 gün sonra çoğunluk tavuk olan mangal yakıldı ondan yedik eltim,görümçe kaynana yani et yerine geçmez ama. O şekilde oldu. Aklımızda mangal yoktu ki 10 saatlik yoldan et taşıyak

Yani.... karı koca et mangal seviyorlar. Ama hep başkasından et bekliyorlar. Madem eşi mangal seviyor alsın etini dimi.
Biz demedim kendileri dedi mangal yapalım diye. Ayrıca 10 saatlik yoldan et te taşımamız normal çünkü aklğmızde yoktu 10 günlüğüne gittik mangal yakarız diye düwünmedik. Kendileri teklif etti

Konu sahibi et konusunda haksızsınız. Etler yetmiyordu madem niye gidip almadınız, yeterdi madem kayınvalideye niye bilendiniz etini katmadı diye? Bir farkınız yok bu durumda eleştirdiğiniz kaynanadan. Eltiniz 4 aileyi doyurmuş siz çekinmeden oturmuş yemişsiniz de aynı şeyi yapan kayınpederi niye suçluyorsunuz?

Biz demedim kendileri dedi mangal yapalım diye. Ayrıca 10 saatlik yoldan et te taşımamız normal çünkü aklğmızde yoktu 10 günlüğüne gittik mangal yakarız diye düwünmedik. Kendileri teklif etti
Yahu et taşımayacaksinuz zaten gidip kasaptan alacaksınız et satılan kasaptan hiç gücünüz yetmezse tavuk alınırdı hani

Iyi de ilk mangal içindi o. Sonra eşiniz mangal yapmak istemiş tekrardan. Eee... ikinci mangalı isteyen kocan olduğuna göre ve her yerde kasap olduğuna göre et de alabilirdi. Mangal yapmayı isteyen eti de alır.

Konu sahibi et konusunda haksızsınız. Etler yetmiyordu madem niye gidip almadınız, yeterdi madem kayınvalideye niye bilendiniz etini katmadı diye? Bir farkınız yok bu durumda eleştirdiğiniz kaynanadan. Eltiniz 4 aileyi doyurmuş siz çekinmeden oturmuş yemişsiniz de aynı şeyi yapan kayınpederi niye suçluyorsunuz?
Etler için esim sordu hepinize teker teker yazacak mıyım onu bilmiyorum ama. Yenge et yeter mi biz gidelim alalım dedi. O da yeter dedi. Tabi bunu kaynana duymadı. Yani mantıken aslında diğer kişinin de katmasını istiyordu. Eti az da olabilirdi. Asıl çekinmeden oturan diğerleri bence. Hadi mangal.yakalım demedik ki biz kendileri dedi.

Iyi de ilk mangal içindi o. Sonra eşiniz mangal yapmak istemiş tekrardan. Eee... ikinci mangalı isteyen kocan olduğuna göre ve her yerde kasap olduğuna göre et de alabilirdi. Mangal yapmayı isteyen eti de alır.
Zaten çoğunluğu tavuk olan mangal yakıldı yani alındı manğallık malzeme. Sadece tek farkı et değil tavuk çoğunlukta oldu. Siz ne sandınız 2.mangala yine elti mi yaptı sandınız

Zaten çoğunluğu tavuk olan mangal yakıldı yani alındı manğallık malzeme. Sadece tek farkı et değil tavuk çoğunlukta oldu. Siz ne sandınız 2.mangala yine elti mi yaptı sandınız
Yooo öyle sanmadim. Karı koca mangal, boğaz derdinde olduğunuzu sandım. Velev ki öyle zaten. Öyle olmasa iki kilo et için kvdeyle ilgili konu açmazdın.

Kocan da akıllı kurnazlardan, aynı araba ama km artmasın diye babasınınkini istiyor.

Sen de halı istiyorsun....

Eeee.... başka!

Etler için esim sordu hepinize teker teker yazacak mıyım onu bilmiyorum ama. Yenge et yeter mi biz gidelim alalım dedi. O da yeter dedi. Tabi bunu kaynana duymadı. Yani mantıken aslında diğer kişinin de katmasını istiyordu. Eti az da olabilirdi. Asıl çekinmeden oturan diğerleri bence. Hadi mangal.yakalım demedik ki biz kendileri dedi.

100 kere de yazsanız sonuç değişmiyor. Kadın yeter demiş madem neyin lafını yapıyorsunuz bu kadar? Yetişmiş işte hepinize afiyet olsun. Mantıken katmasını istediğiniz kişilerin içinde niye kendinizi görmüyorsunuz anlamak istemediğiniz nokta burası. Misafir umduğunu değil bulduğunu yer eğer size yeterli gelmediyse veya etlinize ayıp olduğunu düşünüyorsanız bir zahmet başkalarının ne yaptığına bakmadan siz gidip kasaba et alıp geleceksiniz

Kadın misafirsiniz diye ince davranmış ama sonuçta siz duydunuz kardeşim et az 4 aile diyorsunuz ayıptır yahu şu devirde mangal yakmak 4 aile doyurmak kolay mı gönderecektin eşini aldıracaktın et.

100 kere de yazsanız sonuç değişmiyor. Kadın yeter demiş madem neyin lafını yapıyorsunuz bu kadar? Yetişmiş işte hepinize afiyet olsun. Mantıken katmasını istediğiniz kişilerin içinde niye kendinizi görmüyorsunuz anlamak istemediğiniz nokta burası. Misafir umduğunu değil bulduğunu yer eğer size yeterli gelmediyse veya etlinize ayıp olduğunu düşünüyorsanız bir zahmet başkalarının ne yaptığına bakmadan siz gidip kasaba et alıp geleceksiniz
Eltisi başta etim az demiş zaten ama kaynanasını suçlu görüyor buzluktan cikarmadi diye kendini hiç hesaba katmiyor gidip alabileceğini 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X