kaynana ve kocam

juanmartinezz132

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2019
10
7
28
merhbalar arkadaşlar ,
tek dert ortağım içimi dökebildiğim yer burası oldu . kendimi o kadar yapayalnız hissediyorum ki . yüzüm inadına gülmüyor. ne bir derdimi anlatabileceğim eşim var ne de aileme anlatabiliyorum içimdekileri . sanki bi boşlukta yüzüyorum . dünki olanları kısa ve özet ile size anlatmak istiyorum . kuzenimin düğünü olacak . dünde yemeği verilecekti . yemeğe gittik kendi ailemle herkesin eşi yanında diğer kuzenim yeni nişanlandı onun nişanlısı yanında benim kocam yanımda yok nerede ailesiyle evlerinin tadilatına yardım ediyor. aradım eşimi beni almaya gelir misin dedim . tamam dedi . herkes eşimi soruyo işte kalamıycağız gitmemiz lazım işimiz çıktı insanların o tavırları zoruma gitti. eşim geldi gel bir iki dakika hayırlı olsun de gidelim dedim ayağımda terlik var gelemem yarın geleceğiz zaten falan filan dedi . tamam teşekkür ederim beni herkesin içinde küçük düşürdüğün için dedim . babaannem annem babam arabaya ayağına kadar gittiler beyfendinin tuttu beni bir ağlama neye sinirlendin bana mı sinirlendin tamam bir daha yapmam dikkat ederim dedi ama gerisi yok . neyse görümcenin kızınında doğum günü maksat ona yetişmek . görümcemde şehir dışında yaşıyor. buraya bayram için gelmişti o da bende zaten 1 haftadır . gittik benim evde yemeklerini hazırladım pastasını kestik . ailesine yok diyemiyor annesine anne bugunde benim işim var diyemiyor . annesinin şu tadilat işi bitsin konuşmak istiyorum . adam da bana karşı bi ilgi alaka yok ama annem annem diye ölüyo artık çok zoruma gidiyor. şu şekilde de bir konuşma yapmak istyorum ben mutlu olmak için evlendim her günüm gözyaşları dökerek geçti senin hiçbir şekilde umrunda değil bana değer vermeyen bir adamla bu evliliği yürütmek istemiyorum ne sen benim ömrümden çal ne de ben senin ömründen çalayım. cesaretimi toplayabilir miyim bilmiyorum ne yapmam lazım bilmiyorum kafam allak bullak.

merhbalar arkadaşlar ,
tek dert ortağım içimi dökebildiğim yer burası oldu . kendimi o kadar yapayalnız hissediyorum ki . yüzüm inadına gülmüyor. ne bir derdimi anlatabileceğim eşim var ne de aileme anlatabiliyorum içimdekileri . sanki bi boşlukta yüzüyorum . dünki olanları kısa ve özet ile size anlatmak istiyorum . kuzenimin düğünü olacak . dünde yemeği verilecekti . yemeğe gittik kendi ailemle herkesin eşi yanında diğer kuzenim yeni nişanlandı onun nişanlısı yanında benim kocam yanımda yok nerede ailesiyle evlerinin tadilatına yardım ediyor. aradım eşimi beni almaya gelir misin dedim . tamam dedi . herkes eşimi soruyo işte kalamıycağız gitmemiz lazım işimiz çıktı insanların o tavırları zoruma gitti. eşim geldi gel bir iki dakika hayırlı olsun de gidelim dedim ayağımda terlik var gelemem yarın geleceğiz zaten falan filan dedi . tamam teşekkür ederim beni herkesin içinde küçük düşürdüğün için dedim . babaannem annem babam arabaya ayağına kadar gittiler beyfendinin tuttu beni bir ağlama neye sinirlendin bana mı sinirlendin tamam bir daha yapmam dikkat ederim dedi ama gerisi yok . neyse görümcenin kızınında doğum günü maksat ona yetişmek . görümcemde şehir dışında yaşıyor. buraya bayram için gelmişti o da bende zaten 1 haftadır . gittik benim evde yemeklerini hazırladım pastasını kestik . ailesine yok diyemiyor annesine anne bugunde benim işim var diyemiyor . annesinin şu tadilat işi bitsin konuşmak istiyorum . adam da bana karşı bi ilgi alaka yok ama annem annem diye ölüyo artık çok zoruma gidiyor. şu şekilde de bir konuşma yapmak istyorum ben mutlu olmak için evlendim her günüm gözyaşları dökerek geçti senin hiçbir şekilde umrunda değil bana değer vermeyen bir adamla bu evliliği yürütmek istemiyorum ne sen benim ömrümden çal ne de ben senin ömründen çalayım. cesaretimi toplayabilir miyim bilmiyorum ne yapmam lazım bilmiyorum kafam allak bullak.
ya canım çok üzüldüm..çok iyi anlıyorum seni ama eşin bunu düşünmemiş olabilir mi??sanki senin üzüldüğünü farketmişte birdahakine dikkat ederim demiş..senin için bunun önemli olduğunı ifade et .Özel günlerde,aile merasimlerinde yanımda olmanı istiyorum de..bu benim için önemli ailemden birileri sorunca mahçup oluyorum zor durumda kalıyorum de.bence bunları açık açık konuş bir süre bekle belki düzelir dikkat eder.

neden hemen vazgeçiyorsunuz ? mücadele edin derdinizi anlatmak için. kötü niyetli olsa arabada dile getirdiğinizde tersler, bağırırdı. aksine tamam demiş. belki de daha evlilik düzenine alışamadı.
sakince konuşun ev süre verin. bence aşılmayacak bir sorun değil.

Merhaba kaç yaşındasınız ve ne kadar suredir evlisiniz sanırım yeni evlisiniz. Evlenince herkes kızlara annelerinden kopmalari zor diyor ama asil erkekler bir anne sevdasina düşüyor durduk yere. Boşanmak böyle kolay olmasın ama konuşun tabiki uygun bir dille ve sakin olun lütfen
23 yaşındayım 1 yıl oldu evleneli

Evliliğiniz çok yeni sakin bit dille konuşun ve kendinizi öyle bir ortamda yalnız hissettiğinizi bildirin bazı şeyleri düşünemeyebilir bunu dile getirin ben dedim diye yaptın düşüncesi sizi yıpratır. Ailesi ile her geçirdiğiniz zamanı da buyutmeyin normaldir bunlar kendizi sikmayin

merhbalar arkadaşlar ,
Eğer gerçekten bitiremeyecekseniz blöf yapmayın. Sadece size hissettirdiklerinden bahsedin.

Bence biraz alışma sürecinde gibisiniz

Adamın kıyafeti düğün ortamına uygun değilmiş girmeyeyim demiş annenüz babanız babaanneniz onu görmese olurdu ille de neden geliyorlar

Zaten düğüne geleceğiz demiş

Bir de görümce neden annesinde değil sizin evde

Evde onlar varken siz neden yemeğe ailenizle gittiniz

Sizin yemeğe gittiğinizi bilmiyorlar mıydı neden gelip yemek hazırladınız

Eşinize bu yemeğe katılmak gerektiğini sizin işin önemli olduğunu tadilatı o günlük ertelemesini söylediniz mi

Yani kuzenin düğünü yarın ise bir önceki gün olacak yemeğe katılmak gerekeceğini bilmiyor olabilir

Ben öyle bir adet bilmiyorum mesela sizin yörede olabilir ama eşiniz de bilmiyor olabilir

Sakin olun düğün geçsin tadilatlar bitsin misafirler gitsin ben dili ile hislerinizi eşiniz ile paylaşın

Asiri alingansiniz
Dugun yemegine gelmemis adam,issiz gucsuz emekli ve bos birisi degil ki,annesinin isleriyle ilgileniyormus. Ayaginda terlikle geldigi icin iceri de girmek istememis. Ve hakli
Nasil olsa yarin dugune gelinecek, ne gerek var her allahin gunu bir organizasyona katilmak zorunda degil ki
Ayrica gorumceniz sizin evde neden kaliyor anasi yok mu? Hadi kaldi diyelim,esiniz icin gayet normal bir sey dogum gunune katilmak istemesi. Her gun sizin ailenizin dugunu olamaz ki canim,biraz anlayis. Cok kapris yapmaniza ragmen yine adam alttan almis valla yazik. Acidim adama

Yok hemen alevlenmeyin. Konuşun önce, ben doğum gününe pijamayla gelsem hoş olur muyud deyin. Empati yapmasini sağlayın. Böyle bir konuşma için erken

Hemen vazgecmenız mantıklı.
50yasinda vazgecınce omrunuz hıc ugruna ziyan olup bitmiş oluyor. Bırkere ciddi sekilde konusun. Baktınız aynı, bu genc yasınızı buna heba etmeyimn

Abartmayin ya. Daha 1 yillik evlilikte boyle bir konudan dolayi yok ayrilalim ömrümüzden calmayalim filan nedir yani.
Konusarak couzlebilcek sorunlarda bosanmayi agziniza alip durursaniz bu ilerde elinizde patlar ona göre.

Beklentiniz anormal gelmedi bana. Herkesin eşleriyle katildigi ortama elbette ben de esimle katilmak isterim. İsteginiz cok normal. Tadilat bikac saat bekleyemez miydi yani? Ama bunlari boşanmayi dile getirmeden anlatmaya calisin. Adam zaten farkinda ve dikkat edecegini soylemiş, siz de tamamen negatif olmayin.

Gercekten bitirmek istiyorsan boşanalimli konuş yoksa adamın kafasına bunu sokma sen tehdit eder gibi bunu söylesen de adam günün birinde boşanmayla karşına çıkıyor.Hem yaşin küçük hem yeni evlisin biraz mücadeleci ol hemen pes etme eşinin elini sıkı sıkı tutmanın bir yolunu bul.Senden beter durumdaydim şimdi eşim yanımda ama onu yanına almak 2.5 yıldan fazla zamanımı aldı erkekler evlendiklerinde suçluluk psikolojisine giriyorlar anne diye inlemeleri onlar için bir şey yapma çabası bundan zamanla gececek ama sen kararlı ol pusma susma

X