Kaynana yüzünden ayrılmak üzereyiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yildizyildizyildizyildizz

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
61
26
33
3,5 yıldır evliyiz eşimin annesi beni istemıyor ayrılmamızı istiyor cünkü esimi baskasıyla evlendirmek istiyormus esim istememıs ama annesi hala vazgecmedi biz gittiğimizde bana cok kötü davrandı hakaret etti simdi görüsmüyorum esim gitmemi istiyor kabul etmiyorum yaptıklarını unutamıyorum biz 3yıldır beraber aglıyoruz onların keyfi yerinde esim gidip geliyor ozamanda kendimi ihanete ugramıs hissediyorum esimin onlara ceza vermesini istiyorum yapmıyor bende bedelini ödeyecekler yoksa önür boyu gitmem dedim sürekli kavga ediyoruz esim de boşanmak istiyor kişisel problemımız yok birbirimizi sevıyoruz ama gecmişi yapılan köyülükleri unutamıyorum bugünede devam edemiyorum başına gelen varmı

Nasıl bir ceza versin mesela?
Anne babasına tek ayak üzerinde durma cezası mı versin?

Siz görüşmeyebilirsiniz ama eşinizin anne ve babası. Buna karışma hakkınız yok.
DÜşünün eşinizi amca kızıyla evlendirmek istiyor yuvanızı sarsıyorlar yinede gitsin görüşsün dermiydiniz el insaf

3,5 yıldır neler cektiğimizi Allah biliyor biz bu kadar sıkıntı cekmişken ayrılacak duruma gelmişken onları takdirmi edelim annesi bana cok hakaret etti beni arayıp boşan oğlumu bırak sen hala o evdemisin diye ne laflar saydı bunlar size yapılsa karsılıgını istemezmiydiniz sevgi dolu bir ailede büyüdüm kötü sözlerine cevap verecek kadar kötü bilgim bile yoktu
Size takdir edin,yaptıkları doğru diyen mi var.Kocanıza ailesine ceza versin diyorsunuz,vermez efendim veremez annesi babası onlar.Bunu yapmasını beklemeye,istemeye devam edin o zaman.

Şimdi aslında tamamen sen haklısın bazısı öyle yorum yapmış ki Allah başa verdi mi öyle konuşabilirler mi acaba !!! o mal eşnden kaynaklı her şy adaletli davranamdğı,seni koruyamdğı ortada annesiyse Anneliğini bilsin Zalimliğin lüzmü yok.Snde bir annenin evladısın ve bu hakszlklrı sineye çekmekte çok zordur.Maalesf eşin gitmeye devm edeck ve sürkli dolduruşa gelecektir.Al karşına konuş sen başkalarının seni yönlndrmsyle mi yoksa kendi kararlrna göre mi yaşayacksın de...Eğer olmuyosa da cidden salıver gitsin

Şimdi aslında tamamen sen haklısın bazısı öyle yorum yapmış ki Allah başa verdi mi öyle konuşabilirler mi acaba !!! o mal eşnden kaynaklı her şy adaletli davranamdğı,seni koruyamdğı ortada annesiyse Anneliğini bilsin Zalimliğin lüzmü yok.Snde bir annenin evladısın ve bu hakszlklrı sineye çekmekte çok zordur.Maalesf eşin gitmeye devm edeck ve sürkli dolduruşa gelecektir.Al karşına konuş sen başkalarının seni yönlndrmsyle mi yoksa kendi kararlrna göre mi yaşayacksın de...Eğer olmuyosa da cidden salıv

DÜşünün eşinizi amca kızıyla evlendirmek istiyor yuvanızı sarsıyorlar yinede gitsin görüşsün dermiydiniz el insaf
Amcasının kızı da dört gözle eşinizi bekliyordu sanki.

Ben kayınvalidenizle yaşadığınız hiçbir şeye yorum yapmadım, size görüşün de demedim.

Fakat siz bunu güç mücadelesine çevirmişsiniz, eşinizin de sizin safınızda ailesiyle savaşmasını istiyorsunuz. Bu mümkün değil.

Benim insafıma sığınmak evliliğinizi kurtarmaz ki.
Eşinize ailesiyle ilişkisinde hareket alanı bırakın, güç mücadelenize taraf olmaya zorlamayın.

Amcasının kızı da dört gözle eşinizi bekliyordu sanki.

Ben kayınvalidenizle yaşadığınız hiçbir şeye yorum yapmadım, size görüşün de demedim.

Fakat siz bunu güç mücadelesine çevirmişsiniz, eşinizin de sizin safınızda ailesiyle savaşmasını istiyorsunuz. Bu mümkün değil.

Benim insafıma sığınmak evliliğinizi kurtarmaz ki.
Eşinize ailesiyle ilişkisinde hareket alanı bırakın, güç mücadelenize taraf olmaya zorlamayın.
Evet bekliyor cünkü o da ayrıldı

Ayrılmış olabilir de. Siz bu kanıya nasıl vardınız? Kadın size böyle bir niyeti olduğunu mu söyledi?
Ayrılan her kadın kuzeniyle evlenme planı mı yapmıyor çüannesi ağzıyla söyledi sen benim bütün planlarımı yıltın
Ayrılmış olabilir de. Siz bu kanıya nasıl vardınız? Kadın size böyle bir niyeti olduğunu mu söyledi?
Ayrılan her kadın kuzeniyle evlenme planı mı yapmıyor çünkü.

Aİkesini ziyaret edebikir ama bize yaptıklarını unutmasına kızıyorum hala bizi ayırmak istiyorlar bile bile oraya gidiyor esim amca kızı ile evlendirmek istiyorlar tüm bunları bile bile siz esinizi gönderir miydiniz
Eşiniz ne diyor bu evlilik konusuna. Nasıl kendileri karar verebiliyorlar boşansanız kızın kendisi ailesi dünden mi razı

Aİkesini ziyaret edebikir ama bize yaptıklarını unutmasına kızıyorum hala bizi ayırmak istiyorlar bile bile oraya gidiyor esim amca kızı ile evlendirmek istiyorlar tüm bunları bile bile siz esinizi gönderir miydiniz
Ben gitmesine ses etmedim diye amca kızıyla evlenecek adamla zaten işim olmaz

11 yıldır evliyim.
Daha ilk tanıştığımız zamanlarda eşimin ailesi beni istemedi.nedenleri açık ve netti.esimi eski eşiyle takrar evlendirmek.

Biz evlendik.bir kaç kez yüzyüze geldik ailesiyle ama sonuç değişmedi.
Daha sonra görüşmem kararı aldık ama mesela bir hastalık durumunda beni ararlar konuşurduk.daha sonra bu iletişimi de kestik.

11 yıl oldu.belki 2 yılda bir sadece ablasıyla konuşurum.
Eşime ailenle görüşme demedim demem de.sonucta ailesi.
Ben gorusmuyorum.esim de görüş demedi.
Ayrılmadık.cok şükür huzurumuz yerinde.mutluyuz.
Eşim ailesi ile ilgili bişey olursa anlatır,bana sorar,haber verir,beraber karar veririz.
Ben bunu hiç sorun etmedim.

Bence hırs yapmayın.bunun için boşanmaya gerek yok.gorusmek zorunda değilsiniz.belki böylesi daha iyidir.

3,5 yıldır evliyiz eşimin annesi beni istemıyor ayrılmamızı istiyor cünkü esimi baskasıyla evlendirmek istiyormus esim istememıs ama annesi hala vazgecmedi biz gittiğimizde bana cok kötü davrandı hakaret etti simdi görüsmüyorum esim gitmemi istiyor kabul etmiyorum yaptıklarını unutamıyorum biz 3yıldır beraber aglıyoruz onların keyfi yerinde esim gidip geliyor ozamanda kendimi ihanete ugramıs hissediyorum esimin onlara ceza vermesini istiyorum yapmıyor bende bedelini ödeyecekler yoksa önür boyu gitmem dedim sürekli kavga ediyoruz esim de boşanmak istiyor kişisel problemımız yok birbirimizi sevıyoruz ama gecmişi yapılan köyülükleri unutamıyorum bugünede devam edemiyorum başına gelen varmı
Sebep her ne olursa olsun sizden boşanmak isteyen eşinize dur demeyin.Birakin annesine...Seviyorsa zaten duramaz.Ayrıca haklısınız ama ailesine istediğinizi yapmayacak kendizi yıpratmayin.

11 yıldır evliyim.
Daha ilk tanıştığımız zamanlarda eşimin ailesi beni istemedi.nedenleri açık ve netti.esimi eski eşiyle takrar evlendirmek.

Biz evlendik.bir kaç kez yüzyüze geldik ailesiyle ama sonuç değişmedi.
Daha sonra görüşmem kararı aldık ama mesela bir hastalık durumunda beni ararlar konuşurduk.daha sonra bu iletişimi de kestik.

11 yıl oldu.belki 2 yılda bir sadece ablasıyla konuşurum.
Eşime ailenle görüşme demedim demem de.sonucta ailesi.
Ben gorusmuyorum.esim de görüş demedi.
Ayrılmadık.cok şükür huzurumuz yerinde.mutluyuz.
Eşim ailesi ile ilgili bişey olursa anlatır,bana sorar,haber verir,beraber karar veririz.
Ben bunu hiç sorun etmedim.

Bence hırs yapmayın.bunun için boşanmaya gerek yok.gorusmek zorunda değilsiniz.belki böylesi daha iyidir.
Eşim herseyi saklıyor benden gizli onlarla bulusuyor birseyler alıp satıyorlar abladına felan ama ben herseyi baskalarından duyarım

Sizi sevmiyor ve görmek istemiyorlar siz de gitmiyorsunuz görünüyorsunuz. Ceza değil ödül veriyorsunuz. Aksine daha çok gitmeniz görünmeniz, eşinizle çok iyi anlaştığınızi mutlu olduğunuzu göstermeniz lazim ki, eşinizin istedigi kisiyle asla olmayacagini anlasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X