Kaynanam bebegime takilan altinlari istiyor

Kızınız büyüyene kadar kaynananın yaşayacağınin garantisi mi varmış?
Ben bi anne olarak üstünü tamamlar alırım kızıma set de. Babaannesine kalmamış. Vampir onları sömürecek üstüne yatacak. Senin kocan da anasına olmaz diyemiyor mantıksız olduğunu bile bile sana yükleniyor

arkadaslar 4 yillik evliyim Bebeğim 10 aylik ve simdiye kadar elime gecen bütün altinlari ceyrekmis yarimmis kaynanam Bana ver kizina bi tane güzel kalin bir set yapiyim diYor.
Kalin set icin o altinlarim yetmiyor Ama kendiside üstüne yarisindan Cok ekleyecek ve hanimefendi Hepsini kendi hesabinda tutacakmis kizim ilerde evlendiginde babaannesindwn bU SEti dugun hediyesi olarak takicakmis Ben kabul etmedim esimle suan küsüz kendisi anlamak istemiyor daha karlisin diyor annesi üzerine para ekleyecegi icin Ama Bence hic alakasi Yok kizimin tasiyla kusunu vuruyo resmen Kadin onun altiniyla ve kattigi parayla ona bi set yapcakmis Cok istiyorsa kendi parasiyla yapsin Onlar Benim hakkim Ben kendime bilezik yapmayi dusunuyorum zaten Benim Olan Neyse kizimindir VE BANA DEDIGI O ALTINLARI HANIMEFENDI TAKMIS KI MILLETE ONLARDA GETIRMISLER KIZIMA TAKMISLAR böyle bisey olamaz Ya esimle konusmuyoruz annesini tutuyor!
Arkadaslar Sizin Bu olaya bakis aciniz nedir? Esimin ve kaynanamin yaptigi dogrumu ? Sirf o altinlari Benden alipta degisik yolla hesabina koymak amac zaten dügün de taktiklarida hesabinda
Bence vermemekle iyi yapmışsın. 10 aylık çocuğun daha düğününde takacağı takıyı hesaplamak yanlış bence. Hem annesi babası varken o neden alıyor birikimse kendin koy kenara. Öyle dedikleri zaman emin ol şimdi hepsini kullanacaktır işine yaradığı zaman nasılsa ilerde yaparım diye. Şuanki altınla 20sene sonra emin ol 2 takı alırsın zaten.. sadece uyanıklık..

Altınlar kızınızın

Koyun kenara altın olarak akmaz kokmaz

Bilezik yapsan yine zarar edersin ayrıca bilezik olunca senin olur sıkışınca da bozdurmak gerekir kızının altını olarak kalınca harcanmaz
Ben durumumu biliyorum ve o yuzden satilmicagina eminim Benim tek amacim o kucuk altinlari toplu bi parcaya cevirmek Ama kizimin hesabina aktarmakta mantikli o hesap esimle ortak olunca babasi oldugu icin onunda yetkisi var o yuzden o kadar Cok oraya eklemek istemiyorum

Ne kaynananizin nede sizin hakkiniz. O altinlar kiziniza hediye gelmis. Kiziniza bir hesap acin oraya yatirin ilerisi icin yatirim yapmis olursunuz. Siz kendinize bilezik yapip lazim oldugunda onu bozdurursunuz hesapta olursa kimse dokunamaz.
Canım ben pek de böyle düşünmüyorum, şuan anneninde bir nebze hakkı olduğunu düşünüyorum. Düğün yapana, doğum yapana destek, yardım amaclidir bu gelen para, altin vs.
Anne ister bebeğin ihtiyacina kullanir, ister sizin dediginiz gibi hesabına yatırır. Bu ailenin maddi durumina göre değişir.
Babanneye de diyecek laf bulamadım :mapus:

Sakın verme ayrıca düğün altınlarınıda iste onlarda sizin niye istemiyorsunuzki? Hepsini birlikte toparlayıp yatırım yapcaz dersiniz..ayrıca kaç altını varki bu bebenin utanmadan onamı göz koydular ya..

Yuhhh diyorum başkada bişey demiyorum.Böyle bir saflık yapmazsın umarım.Niyet çok başka.Seti zamanı gelince yapıcam der alır altınları bi güzel koyar kenarına.Bidaha da onları unut zaten.O zamana kim öle kim kala.Hem bu kadar saçma bi yatırım şekli olurmu ya.Madem niyetin öyle yap hemen bir bilezik koy kasana.Ben gereken yatırımı yaptım zaten der kaparsın konuyu.

Yarin bu bebegin egitim icin paraya ihtiyaci olur para bulunamaz egitime gitmez. Ama ne de olsa kalin set hayatin anlami mutlaka set yaptirin.

Bu ne bicim dusunce ya bebek dogunca akla kalin set geldigini ilk kez goruyorum. Kalini veya incesi olmadan da cok guzel evlenilebiliyor. Acikcasi set kadar sacma bir sey omrumde gormedim. Sonra 120 bin liralik bir set alindi bana. 50 bine satamiyor insan ki bir araba alsin.

Yuhhh diyorum başkada bişey demiyorum.Böyle bir saflık yapmazsın umarım.Niyet çok başka.Seti zamanı gelince yapıcam der alır altınları bi güzel koyar kenarına.Bidaha da onları unut zaten.O zamana kim öle kim kala.Hem bu kadar saçma bi yatırım şekli olurmu ya.Madem niyetin öyle yap hemen bir bilezik koy kasana.Ben gereken yatırımı yaptım zaten der kaparsın konuyu.
Kasam mi var Hepsi kadinin kendi kasasinda

Satılmayacağını biliyorum demişsin durum iyi diyorsun

O zaman kendine ayrı bilezik al

Altını bozup bilezik alırken zarar olacak

Aç bir kasa hesabı kendi adına koy tüm altını kıvrı zıvırı oldu bitti

Canım ben pek de böyle düşünmüyorum, şuan anneninde bir nebze hakkı olduğunu düşünüyorum. Düğün yapana, doğum yapana destek, yardım amaclidir bu gelen para, altin vs.
Anne ister bebeğin ihtiyacina kullanir, ister sizin dediginiz gibi hesabına yatırır. Bu ailenin maddi durumina göre değişir.
Babanneye de diyecek laf bulamadım :mapus:
Tebrik ediyorum

Satılmayacağını biliyorum demişsin durum iyi diyorsun

O zaman kendine ayrı bilezik al

Altını bozup bilezik alırken zarar olacak

Aç bir kasa hesabı kendi adına koy tüm altını kıvrı zıvırı oldu bitti
Canim yanlis anliyorsun dururum Allaha sukur iyi Ama Benim dügün altinlarim Hepsi kaynanamin kasasinda kasa acmak icin yuklu bir altin miktari olmasi gerek 10-15 ceyrek Yada yarim icin kasayi Ben neden aciYimki kasam olsaydi zaten gider koyardim sonucta kasa acmakta parayla ve parasina degecek bi miktar Yoksa sacma

Yarin bu bebegin egitim icin paraya ihtiyaci olur para bulunamaz egitime gitmez. Ama ne de olsa kalin set hayatin anlami mutlaka set yaptirin.

Bu ne bicim dusunce ya bebek dogunca akla kalin set geldigini ilk kez goruyorum. Kalini veya incesi olmadan da cok guzel evlenilebiliyor. Acikcasi set kadar sacma bir sey omrumde gormedim. Sonra 120 bin liralik bir set alindi bana. 50 bine satamiyor insan ki bir araba alsin.
Aynen öyle onun maksadi o altinlari elimden alip kendi kasasina koymak vermiyorum Ya Bu sahtekarliga basvurdu

Canim yanlis anliyorsun dururum Allaha sukur iyi Ama Benim dügün altinlarim Hepsi kaynanamin kasasinda kasa acmak icin yuklu bir altin miktari olmasi gerek 10-15 ceyrek Yada yarim icin kasayi Ben neden aciYimki kasam olsaydi zaten gider koyardim sonucta kasa acmakta parayla ve parasina degecek bi miktar Yoksa sacma

Tamam da işte sorun şurada

Sen kendi altınını kaynanandan isteyemeyip bebeğin altınını bilezik yapayım diyorsun

Net ol Kv ye ver altınımı de bebeğin bir bilezik eder etmez altınından daha önemli sıkıntınız var

Ben bebeğin altınını harcamamak gerektiği kanaatindeyim

X