Kaynanam görümcem her geldiginde davet etmemi istiyor

2 ayda bir geliyorlarsa gelecekleri tarih aşağı yukarı bellidir. Arkadaşlarınızla diğer haftasonları plan yapabilirsiniz.

Ayrıca bir geldiklerinde siz kayınvalideye gidin, size davet etmeyin. Diğer geldiklerinde kayınvalidenize gitmeyin, direkt size çağırın kahvaltıya. Böylece 2 gün üst üste görüşmek zorunda kalmazsınız.

Ya da eşinize deyin ki, sen kardeşini özlemişsindir, sen git istersen, ben de arkadaşların planına katılayım, ne zaman önce çağırmışlardı. Eşiniz gitsin 2 gün üst üste.

Köyün delisi muamelesi yapıyorlar demişsiniz. Bırakın yapsınlar. Sizi böyle kabul etsinler. Delidir deyip bulaşmazlar, daha iyi değil mi?

Nasil müsade etmiyim? Nasil bir tonla söyliyim ki ? Bi kac kere söylemek istesemde köyün delisi durumuna düsürdü

Yani öncelikle komik ve yalan bahaneler üretmeyin. Zaten onun istediği ve sizin istemediğiniz bir iş var ortada. Çatışma kaçınılmaz. Önemli olan sizlerin ne kadar ileri gidebileceği.
Anladığım kadarıyla sizin üzerinizde coktan tahakküm kurulmuş. Siz hayır diyerek bunu yikacaksiniz. Siz daha ilk sınırı aştığında tepki verseydiniz büyük ihtimal ufak tepkiler ile bu işi halledecektiniz. Simdi daha zor işin.

Öncelikle kavgayı göze al. Kendi evime misafiri ben davet edeyim de.

Peki görümceniz sizi sevmiyorsa nasıl görüşüyorsunuz evinize niye geliyor ki sevmediğine gitmez insan
"Kocası ile geldiği için; kocasına gelinimiz ile aramız mükemmel, ben iyi bir görümceyim ,degerliyim" mesajları vermek için geliyor....kv de de bu nedenle davet ettiriyor...

Görumcem baska bi sehirde oturuyor ve 2 ayda bir annesine gelir esiyle cumadan pazara kadar kaynanam görumcem her geldiginde ya cumartesi aksam yemege yada pazar kahvaltiya cagir diyor ve cagirmasam bile kendi kendisinie davet edio...
üstüne bide cumartesi olmasa onlara gidiyorum pazarda Bu sefer onlar geliyor kaynanamgilde sanki ayni yastayizda hep dibimizde Böyle bi durumda napardiniz?
Eşin ne diyor, onunla konuştun mu hiç?

Valla 2 ay uzun bir süre değil hele ki çalışan bir insan için. Bende istemeden 2 ayda pespese 2 gün görüşmeyi. 1 hafta sonunu komple kapatıyorsun. Bütün hafta o günü bekliyorsun deşarj olmak için. Arada olsa neyse ama rutine binmiş. Kayinvalidenin demesi iyice ters teper cagircagim varsa da çağırmazdım. Bunlar benim düşüncelerim ama ilişkinizi sorunsuz devam ettirmek için biraz yumuşak başlı olmak birsey kaybettirmiyor aslında. Kv.den dediğinin yapıldığının verdiği hazla melek olur eşinin gözünde çok daha iyi niyetli konuma gelirsin vs vs. Tabi Kayinvalidenin istekleri bununla sinirliysa katlanilabilir. Ben buna da katlanamam o ayrı ama çok doğru da değil açıkçası

Görumcem baska bi sehirde oturuyor ve 2 ayda bir annesine gelir esiyle cumadan pazara kadar kaynanam görumcem her geldiginde ya cumartesi aksam yemege yada pazar kahvaltiya cagir diyor ve cagirmasam bile kendi kendisinie davet edio...
üstüne bide cumartesi olmasa onlara gidiyorum pazarda Bu sefer onlar geliyor kaynanamgilde sanki ayni yastayizda hep dibimizde Böyle bi durumda napardiniz?
aman zaten 2 ay da birmiş çağırın ne olcak ki yani her hafta olsa neyse

Benim görümcem yurt dışında yaşıyor. 6 ayda bir gelir, 2 hafta kalır. Ben o iki hafta boyunca hiç bir plan yapmam ki ne zaman çağırırlarsa gidelim, ne zaman uygunlarsa görüşelim diye. Kadıncağız hem yeğenlerini hem de bizleri çok özlüyor ve kalabalık bir aile oldukları için programları çok yoğun oluyor. Sizin durumunuzda da kayınvalideniz tüm ailesini 2 ayda bir bir arada görmek istemiş. Bunda yanlış birşey pek göremedim ama geçmişinizi bilemem tabi.

Sende cumartesi evde otur pazar günü için de yap hazırlığını davet et böylelikle 2 gün dip dibe olmamış olursun.Kadın 2 ayda bir geliyormuş ne var davet etsen her geldiğinde kayınvalidene gidiyosan tabiki de sende davet et diyecek.Görümcenle anlaşamıyosanız sende gitme o zaman.

Evinize kimseyi davet etme hakkı yok orada hemfikiriz ama senede 6 hafta sonunu görümcenize ayırabilirsiniz. Çok değil. Bence kayınvalideye kalmadan siz davet etmelisiniz. O hafta yaptığınız plan varsa da bunu görümcenize açıklarsınız olur biter.

Kvniz sizi kızı gibi görüyor olabilir mi ondan hani al diye söylüyor vs cunku normal olan bencede cagırmanız gibi geliyor
Sonucta eşinizin kızkardesi yakınınızda olsaydı en azından iki haftada bir görüşürdünüz uzaktan geliyormus ve iki ayda bir geliyormus eşim icin görümcemi sevmesem bile katlanırdım ne olcak kardesler
Ama tabi arada kavga gürültü kötü seyler olduysa bilemem

2 ayda bir geliyorlarsa gelecekleri tarih aşağı yukarı bellidir. Arkadaşlarınızla diğer haftasonları plan yapabilirsiniz.

Ayrıca bir geldiklerinde siz kayınvalideye gidin, size davet etmeyin. Diğer geldiklerinde kayınvalidenize gitmeyin, direkt size çağırın kahvaltıya. Böylece 2 gün üst üste görüşmek zorunda kalmazsınız.

Ya da eşinize deyin ki, sen kardeşini özlemişsindir, sen git istersen, ben de arkadaşların planına katılayım, ne zaman önce çağırmışlardı. Eşiniz gitsin 2 gün üst üste.

Köyün delisi muamelesi yapıyorlar demişsiniz. Bırakın yapsınlar. Sizi böyle kabul etsinler. Delidir deyip bulaşmazlar, daha iyi değil mi?
p
Benim esim hayatta izin vermez yok arkadaslarimla görusiyim o ailesine gitsin maalesef öyle bi durum söz konusu olamaz Bizde... :KK43:

Sende cumartesi evde otur pazar günü için de yap hazırlığını davet et böylelikle 2 gün dip dibe olmamış olursun.Kadın 2 ayda bir geliyormuş ne var davet etsen her geldiğinde kayınvalidene gidiyosan tabiki de sende davet et diyecek.Görümcenle anlaşamıyosanız sende gitme o zaman.
Problem cumartesi bana illam geliceksin diyor kayinvalidem ve pazar gunu cumbur cemaat bendeler bunu anlamis degilim bana cok geliyor 🤷‍♀️

Valla 2 ay uzun bir süre değil hele ki çalışan bir insan için. Bende istemeden 2 ayda pespese 2 gün görüşmeyi. 1 hafta sonunu komple kapatıyorsun. Bütün hafta o günü bekliyorsun deşarj olmak için. Arada olsa neyse ama rutine binmiş. Kayinvalidenin demesi iyice ters teper cagircagim varsa da çağırmazdım. Bunlar benim düşüncelerim ama ilişkinizi sorunsuz devam ettirmek için biraz yumuşak başlı olmak birsey kaybettirmiyor aslında. Kv.den dediğinin yapıldığının verdiği hazla melek olur eşinin gözünde çok daha iyi niyetli konuma gelirsin vs vs. Tabi Kayinvalidenin istekleri bununla sinirliysa katlanilabilir. Ben buna da katlanamam o ayrı ama çok doğru da değil açıkçası
Ayni bende öyle dusunuyorum

Ben zaten pazar gunu bana gelin diyorum cumartesi gunu kayinvalidemgil yakamdan dusmuyor on kere ariyorlar ve küsüyorlar özellikle kayinbabam

Genelde hep gelinleri tutarım ama bu konuda olaya şöyle bakıyorum
Bende bu konuda fırsatı siz veriyorsunuz.. yani 2 ayda bir gelen görümceyi insan bir akşam yemeğe ya da bir sabah kahvaltıya zaten almalı..
Sonuçta eşinizin kardeşi.. kendi kardeşiniz olsa almaz mısınız?
Ya da siz abinize gitmek istemez miydiniz?
Bu durumu kayınvalidenin düşünmesine fırsat vermeden sizin teklif etmeniz gerekir.
Eğer siz teklif ederseniz hem kayınvaliden senin evine misafir çağırma ( o konuda haksız) haddine ulaşamaz hemde evinin ağırlığı sende olur.

Ben mesela birinden hic hoslanmiyor muyum.. ama eşim icin diyelim mecburum gorusmeye. Ben teklif ederim isterse gelsin benim için sorun yok.
Bu cumle ne demek biliyor musun? Bu eve gelip gelmemesi benim elimde istemezsen gelemez demek

Ben zaten pazar gunu bana gelin diyorum cumartesi gunu kayinvalidemgil yakamdan dusmuyor on kere ariyorlar ve küsüyorlar özellikle kayinbabam
Küssün.
Daha iyi değil mi? Bir kaç ay rahat edersiniz.

İnternete “sınır çizme” yazın. Çıkanları bir okuyun.

Siz ne eşinize ne eşinizin ailesine sınır çizebilmişsiniz. “Eşim izin vermez arkadaşlarımla olmama” demek ne demek biliyor musunuz? Ben eşimin kölesiyim demek. Ben kendi kararlarımı alamam demek. Kendi kararlarımı, isteklerimi karşımdakine kabul ettiremem demek. Çünkü bana saygı duyan yok demek.

Ne diyeyim, üzüldüm sizin için.
Bir kadın böyle olmamalı. Birey olduğunu önce kendisi kabullenmeli. Kendi kabullenmezse karşısındakiler hiç kabullenmez.

O yüzden siz duruma alışmaya kendini ikna edin. Siz her 2 ayda bir hafta sonunuzu eşinizin ailesine ayıracağınızı bilin.

her seferde illa davet edin diye zorunlu tutması çok kötü sizde 1 2 saat hoşgeldin deyip gitseniz yeterli esiniz kardeşine çok duskunse o akşama kadar dursun orda vıcık vıcık dip dibe değildir insalah kvdeniz bende hiçbirşey yokmuş gibi davranamam sizin gibi

Ben ne yapayım görümce de kayınvalide de bende aynı şehirde oturuyoruz evlendiğimden beri her haftasonu görüşme durumumuz oluyor kayınvalide ye gideriz arkamızdan görümce gelir hep birlikte kayınvalidenin evinde kalırız görümce hiç bir işe bulaşmaz işler de bana kalır sofra kur topla bulaşıkları hallet görümce hanım dinlendirir kendini beterin beteri var diye teselli ediyorum kendimi ya aynı evde ya aynı binada otursaydım diye teselli ediyorum

çok zor Allah yardımcınız olsun yavaş yavaş seyreltmeye calisin

Bende görümceyim, 2 3 ayda bir gidiyorum anneme. Gelinimizden özel bir davet beklemedim, ya da illa her gittiğimde görüşcez diye bir beklentim olmadı. 3 yıllık evliler bu arada. Önemli olan sevdikleri ve özledikleri için görüşmek, görev haline gelirse asıl ona üzülürüm ben.

Biri bana böyle emrivaki yapsa davet edeceğim varsa bile etmezdim.İrite olurdum.
O gün müsait değilim deseniz işe yarar mı acaba?

X