Kaynanam

Merhaba hanımlar
Bugün ve bikac gün once canım fena halde sıkıldı. Benim babam bundan 17 gün once vefat etti bende 2 kızım ve eşimle memlekete geldik. Ben eşimle aynı memleketiyiz. Ikimizde aynı ilcedeniz köylerimiz farklı. Neyse Yolumuzun üzeriydi görümcemi de aldık( yaklaşık 1 yıl once evlendi ve ailesini hiç gormedi). Neyse koye geldik cenaze işi vs derken aynı gün kaynanam büyük kızıma hadi bize gidelim dedi o da gitmek istemedi bende kızım git onlarda seni özlemişler babanla orada kalırsınız dedi o da ikna oldu gitti. Bu arada bizde cenaze işleriyle vs uğraştık babam için yemek verdik. kaynanama kızımı dedesinin yemeğine getir dedim getirmedi neyse aynı gün beni aradı işte darılma gelemedim dedi bende önemli değil dedim. Kızının ne zaman gideceğini sordum bu hafta gidecek dedi. Neyse bende kzimi Allah biliyor kaynanama emanet edemem gerçekten ilgilenemiyor. Halası gidecek diye görümceme mesaj attım eğer çarşıya gelirseniz kızımı ve eşyalarını getirirsiniz dedim. Benim girumcem bu lafı al kaynanama de o da hemen alınmış sonra eşime anlatmış. Şimdi sizce burada ben yanlış bisey yapmişmıyım kizimi istemem sucmu 10 gun kaldi onlarla benim anneminde morali yerine gelsin diye istedim bi kaç güne de kaymakamlara geçecektim ben şimdi ne yapayım biraz uzun oldu kusura bakmayın

alınsın, sizin neden huzurunuz kaçıyor?
çocuğunuzu yanınızda istemeniz için sebep belirtmenize bile gerek yok, söz sahibi sizsiniz. Karar size ait.
Annesi olmanız yeterince geçerli sebep.

ayrıca acınızın üstüne 'alındım' demek ne kendini bilmezlik. insan kendi evladının gözüne bakınca unutuyor derdi sıkıntıyı.. evladınızın yanında olması gerekmez mi?
siz bir de ' onların tribini nasıl çekerim! ' diye konu açmışsınız.
Onlar 'nasıl destek olalım ' diye düşünmeleri gerekirken.
Rica ediyorum Allah sabırlar versin. ezilip büzülmeyin kv ise herkes yerini bilsin.

Galiba haklisiniz gerek yokmuş onu anladım isterdimki güzel bir ilişkimiz olsun ve bana bugün Allah senin yanına düşürmesin diyor. Yaklaşık bir yıl once kızı benim yanımdan cıktı gelin oldu 1 ay yanımda kaldı elimden geleni yaptım demekki sallamamak gerekiyormus
Yorumların birazını okudum ama buna cevap vermem gerekir. Benim de kv iyi biridir. Beni sever bende onu severim .1 yıldır evliyim çocuğum yok ama iyi ki de yok biraz sıkıntılı geçti ilk yılımız. O yüzden çocuk konusunda pek fikrim yok ama 4 yaşındaki çocuğumu 10 gün bırakabilir mıyım bilmiyorum ( bence bırakamam) . İkinci mevzu Bend e eltimde çok iyiyiz haftada 1 evini siler süpürürüz. Çok yaşlı değil ama yapamıyor dizlerinden dolayı neyse. Bir gün hep birlikte piknikteyiz. Kp çok asi bir adam . Canımı sıktı bende eşime dedim ki kalkalım tartıştık falan. Benim sevdiğim kv bana demesin mi " Ooo ben oğlumu kimlere emanet etmişim, sen böyleyse benim oğlum yandı diye." O gün bitti . Artık sadece eşimle gidiyorum . 1 Bardak çay içer kalkarım . Demem o ki siz "el kızısınız". Kvye göre. 10 parmağını mum et 1 tek hatada herşwyi silerler. Valla bemde onları sildim. Her zaman aradım şimdi bazen ararım hatta onlar arar. Hatta ve hatta aramam diye küserler. Çok da tınnnnnn . Herkes işine baksın. Eşinle kavgaya gerek yok ama herkesin bir sınırı var. Benim babam ölmüş (bu arada başınızsağ olsun) yelloların derdine bak . Milletin işi gücü laf çıkarmak olmuş (Allah bizleri korusun ).

Ben 10 günü bırak bir gün bile yollamam.Cocugum bensiz hiçbir yerde yatıya kalamaz .Hastalık ,Ameliyat ,ölüm vs olmadığı sürece .Göndermeyin bir daha .

Eee babmain cenaze yemeğine gelmedin diye fırsat bu fırsat sen darilmazsan kaynanna kendi cocugunu istedin diye darılır :KK70:
Ne dedin ağzını açıp anlatta içimiz soğusun .4 yasindkai cocuk için 10 gün ayrı kalmak çok bile

Zaten babanız vefat etmiş birde bu triplerle mi uğraşacaksınız?hiçbirşey olmaz kötü birşeyde yok 10 gün kalmış işte çok bile.

Merhaba hanımlar
Bugün ve bikac gün once canım fena halde sıkıldı. Benim babam bundan 17 gün once vefat etti bende 2 kızım ve eşimle memlekete geldik. Ben eşimle aynı memleketiyiz. Ikimizde aynı ilcedeniz köylerimiz farklı. Neyse Yolumuzun üzeriydi görümcemi de aldık( yaklaşık 1 yıl once evlendi ve ailesini hiç gormedi). Neyse koye geldik cenaze işi vs derken aynı gün kaynanam büyük kızıma hadi bize gidelim dedi o da gitmek istemedi bende kızım git onlarda seni özlemişler babanla orada kalırsınız dedi o da ikna oldu gitti. Bu arada bizde cenaze işleriyle vs uğraştık babam için yemek verdik. kaynanama kızımı dedesinin yemeğine getir dedim getirmedi neyse aynı gün beni aradı işte darılma gelemedim dedi bende önemli değil dedim. Kızının ne zaman gideceğini sordum bu hafta gidecek dedi. Neyse bende kzimi Allah biliyor kaynanama emanet edemem gerçekten ilgilenemiyor. Halası gidecek diye görümceme mesaj attım eğer çarşıya gelirseniz kızımı ve eşyalarını getirirsiniz dedim. Benim girumcem bu lafı al kaynanama de o da hemen alınmış sonra eşime anlatmış. Şimdi sizce burada ben yanlış bisey yapmişmıyım kizimi istemem sucmu 10 gun kaldi onlarla benim anneminde morali yerine gelsin diye istedim bi kaç güne de kaymakamlara geçecektim ben şimdi ne yapayım biraz uzun oldu kusura bakmayın
10 gun kizimi kimseye gonderemem

X