Kaynanam

Zaten o nedenle ayrilmiyor dugun olsum eve yerlessin sonra bosanıp eşyaların uzerine yatacak. Konu sahibinin boyle bir fikri var bence hep bi hesap peşinde nafaka da almak istiyordu. Yani hele bir ayni eve geçeyim herseyi aliam diyor

Doğrudur beklerim ama boşa uğraşır o aile zırnık koklatmaz ki. Kirayı, faturaları kv ödüyor. Belki kontratı bile kendi üstüne yapmıştır.

Zaten o nedenle ayrilmiyor dugun olsum eve yerlessin sonra bosanıp eşyaların uzerine yatacak. Konu sahibinin boyle bir fikri var bence hep bi hesap peşinde nafaka da almak istiyordu. Yani hele bir ayni eve geçeyim herseyi aliam diyor
Üstelik işyerinden aldığı tazminatı kendine saklıyor. Bunlar hep soru işareti

Eşime ya boşanalim ya devam edelim ben bazı şeyleri annenden duymak istemiyorum dedim.Esim düğünden sonra oturacağımız eve taşındı.Ve taşındığından beri bana cemkirmiyor.Oglen 12 de kv beni aradı.Baya baya hakaret etti.Sen buraya gelin geleceksin tek dedi.Sana cehennemi yasatirim dedi.Babama anlattım.Esime anlattım.Babamla güzelce konuştu kv.Esimle de anlaştık.Artik maddi noktada kimse bize yardim etmicek.Kendimiz çalışıp alicaz.Anlastiktan sonra kv bana mesaj atmış.Sen benim için bittin.Gelinim değilsin.Ne evine gelirim ne kabul ederim.Dugun ve kinaya gelmicem dedi.Gelmemesi eşim adına üzülürüm.Esimde artık takmıyor.Kadin bezdirdi.Ama ben şuan seviniyorum beni hergun arayıp psikolojimi bozdu.Esimle aramı bozdu.Bosanma seviyesine geldik.Duymadigim laf kalmadı.En son babama laf etti.Artik dedim benim sabrım taştı.Esimle konusucam ya bosanicam ya devam dedim.Esim ben devam etmek istiyorum.Anneme bakma dedi.Her diyen her dediğini yapmaz.Esip gurleme noktasında.Blof yaptığını düşünüyorum.Gelip gelmeme noktasında.
sizin evlilik yürümez...

Doğrudur beklerim ama boşa uğraşır o aile zırnık koklatmaz ki. Kirayı, faturaları kv ödüyor. Belki kontratı bile kendi üstüne yapmıştır.
O kaynana faturaları da kendi üstüne almıştır. Ay tek çöpü yok karı kocanın, sanki adamın genç odasına gelin gidiyor gibi.

Sonra da diyorlar bizim evimiz. Evimizde sigara içmesin. Eşyayı kv almış kirayı kv ödüyor faturalar onun ama ev nasıl konu sahibinin anlamadım.
Şöyle durum var.Esimi pohpohluyor.Kv evlen yaşınız geçiyor diye.Ama eşim 3 sene ertelemek istedi.Maddi durumum yok diye bende hevesliydim.Sonrasinda bana adetlerinde bahsetmediler nisan sürecinde ki.Basta ben onlara söylerdim.Benim ailem buna karşı çıkar diye.Birikim yapmamislar.Kv evde birşey istesin anında aldirirmis.Hani şöyle yapısı yok para tutuyum oğlumu evlendiricem dememiş.Oglu 29 yaşında nisanlandigimizda 28 yaşında.Benim fedakar eşimde ki ben saf görmüyorum.Babasi bakmamış 11 yaşından itibaren ailesine bakmış.Kazandigini ailesine vermiş.50 bin lirası vardı.Nisanlandigimiz da oda eilmizde birikim yok.Diye kredi çekmişler.Bize düğüne neredeyse 1 sene varken herşeyi alalım dediler.Erkenden nikaha karsiydim.İsyerim sorumluydu.Esim destek oldu.Nikah olduktan sonra kv delirdi.Yok sizde masraf yapın.Esim ne aldıysa eşimin aldığı da nisan kıyafetim ayakkabım kuaför salon takımı yemek odası takımı.Tum maaşıyla kredi ödüyor.Bana Nisan'da bir kolye getirdi.Teyzen bizde bilezik takılmaz dedi Nisan'da dedi.Teyzem neden öyle desin.Ben takicaktim dedi bana aldığı kolye var.Alyanslarim var.Dogum günümde kolye yaptırdı.Vermedi.Dugunde takicam dedi.Ama kendisi doğum günü hediyesi bekledi.Zor birisi eşim bunalttilar.Dava açacaktı.Pisman oldu.Esim şuan tuttuğumuz evde kalıyor.Burada kaldığı sürece bana iyi davranıyor.Ailesinden ayrıldığından beri.Dun annesiyle tartıştı.Annesi küstü dugune gelmicem dedi.Annesi bana dolandırıcı dedi.Bagirdi.Hakaret etti.Suan dava açsam haklı çıkarım.

Kaynanayı istememe şansınız yok ki,kadın evliliğinizin finansmanı. Eşiniz kira bile ödeyemiyor anası olmadan,iyi geçinmeye bakın kaynanayla :KK66:
O beni istemiyor zaten.Biraz birikmisim var çalıştığım dönemlerden.Calismak istiyorum eşime yardım ederim.Bunu kendisine dedim artık kimseden birşey talep etme dedim.Kimseden yardım ettik denilmesini duymak istemiyorum dedim.

15 yasindaki cocugun yetim ayligini isteyecek kadar gozunuz dönmüş sizin. Eminim 1 kurus bile birakmazsiniz kayinvalideye. Ölürsünüz yine birakmazsiniz
Ben almadım.İstemiyorumda çocuk çalışıyor.Dedimki eşime not al ileride borcun bitince ver dedim.Annesi de vermek istemediğini söyledi.Esimle kardeşinin sorunu o.

Nafaka almak istememin sebebi bir anlık öfkedendi istemiyorum.
Boşanmak için evlenmedim.Esim dava açmadi.Acicam dedi çok ciddiydi. Daha sonra açmadı.Yine kendi eniştesi dayısı yengesi aramızı yaptı.Ben kendisine bile nafaka alicam demedim.O anlık sinirle söyledim.
Barıştık.Kv den baskı görmeye başladım.Ne masraflara karıştırdı.Nede biz ödemedik diye kavga etmeye.Yatak odasını biz aldık.Mutfak masası aldılar.Begenmedim.Bana sorulmadan iade ettiler.Ben yenisini alicam.Perdeyi halıyı aldılar biz mutfak ile yatak odası perde ve halısını alicaz dedik.İlla ben alicam sizden para istmeiyorum yaptı.Ben oduyorsam sormak zorunda değilim dedi.Evime halı alındı.Gormedim.Esime tavır yaptım.Ben kimseden birşey istemiyorum.Aldirma diye kızdım.Tamam istemicem dedi.Paramiz olunca istediğimiz alicaz yaptı.Hatta ben elime para geçsin ilk fırsatta degistiricem deyince kızdı.

Ben almadım.İstemiyorumda çocuk çalışıyor.Dedimki eşime not al ileride borcun bitince ver dedim.Annesi de vermek istemediğini söyledi.Esimle kardeşinin sorunu o.
Aslında ödemiyor herkes eleştirmis eşim yıllarca ailesine bakmış babaları ilgilenmediği için birazda kaynananın gururundan kaynaklı bu durum şimdide eşime yaparız dedikleri halde ilk başta destek olmamislar tek başına eşim borca girdi.Simdi de babaları vefat etti.Kardeslerine maaş bağlandı.15 yaşında erkek çocuğu.Kiz kardeşi annesi çalışıyor eşime de kardeşlerinin maaşını veriyorlar ben dedimki bir süre al o parayı sonra not et borcun bitince öde kimseyi konuşturma dedim.Bana dediği kardeşim laf etmez laf edecekleri ben not ediyorum dedi.

Kendiniz yazmissiniz diger konuda "bir sure al sonra odersin" demissiniz. Saka gibisiniz. Sizin adiniza ben utandim. 30 yasina gelip 15 yasindaki kardesinin 3 kuruşluk yetim maasina goz koyan adami koca diye yanimda dolastirmam.

Kendiniz yazmissiniz diger konuda "bir sure al sonra odersin" demissiniz. Saka gibisiniz. Sizin adiniza ben utandim. 30 yasina gelip 15 yasindaki kardesinin 3 kuruşluk yetim maasina goz koyan adami koca diye yanimda dolastirmam.
Ee oda kardeşine bakmış babalık yapmış sürekli almicak seneye Aralık'ta borç bitecek çocuğun ayrı maaşı var.Aldigimiz para 5 bin lira

Ee oda kardeşine bakmış babalık yapmış sürekli almicak seneye Aralık'ta borç bitecek çocuğun ayrı maaşı var.Aldigimiz para 5 bin lira

Saka misiniz siz? Boyle bir mantik olabilir mi? Devlet o cocuga bagliyor parayi. Abisi babalik yapmis, abisine verelim derlerdi o zaman degil mi? Para karsiliginda babalik yapiyorsa yapmasin o zaman. 5 bin az para sanki. Calisinda kendi kendinizi gecindirin, sirtinizi baskalarina yaslamayin. Tuyu bitmemis yetimin parasiyla ev kuruyorsunuz. Valla dahada yazmayacagim size sinirlerimi hoplattiniz gece gece. Insan biraz olsun utanir.

X