Kaynanamın lafları

mamasugi

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2016
41
10
kızlar merhaba, daha öncede söylediğim gibi ben kaynanamı seviyorum ama bazen lafını bilmediğini düşünüyorum. Size bir kaç örnek anlatıcım.

biz farklı şehirde oturuyoruz fakat ikimizin annesi aynı şehirde oturuyor iki günlük gidiyorsak bir gün bi anne de bir gün bi annede kalıyoruz. Ama hep kendi anneme giderken tavır yapıyor. Bana o huzursuzluğu hissettiriyor. Annemle işim olsun biraz geç gideyim surat yapıyor.

Geçen gün eşim benim aldığım kazağı giymiş. Ne öyle o kazak nerden buldun onu dedi benim annemin yanında.
Bende ne var ben aldım dedim. Şakayla karışık oğluma böyle şeyler alma, boğazlı al dedi. Buna ne gerek vardı?.?

Mesela böyle küçük bi olay olduğunda bile kendince trio yapıyo, iki günde bir ararken günlerce aramıyor. Komik değilmiş sizce bu çocuksu tavırlar

takılacak bir durum yok
takmayın ve memleketinize gittiğinizde bildiğinizi okuyun
ayy zaten 2 günde birde aramasın!

kafaya taktığın laf çok ufak bi laf. anlamadım yani. trip atıp aramıyosa aramasın çok mu meraklısınız iki günde bi konuşmaya.

annenize giderken eşinizin sizi huzursuz etmesi de ikinizin arasında bi problem. halledin.

Olur öyle arada ya hep güllük gülistanlık olacak değiliz ya, kendi annemizle bile bazen küsüşebiliyoruz canım.

kızlar merhaba, daha öncede söylediğim gibi ben kaynanamı seviyorum ama bazen lafını bilmediğini düşünüyorum. Size bir kaç örnek anlatıcım.

biz farklı şehirde oturuyoruz fakat ikimizin annesi aynı şehirde oturuyor iki günlük gidiyorsak bir gün bi anne de bir gün bi annede kalıyoruz. Ama hep kendi anneme giderken tavır yapıyor. Bana o huzursuzluğu hissettiriyor. Annemle işim olsun biraz geç gideyim surat yapıyor.

Geçen gün eşim benim aldığım kazağı giymiş. Ne öyle o kazak nerden buldun onu dedi benim annemin yanında.
Bende ne var ben aldım dedim. Şakayla karışık oğluma böyle şeyler alma, boğazlı al dedi. Buna ne gerek vardı?.?

Mesela böyle küçük bi olay olduğunda bile kendince trio yapıyo, iki günde bir ararken günlerce aramıyor. Komik değilmiş sizce bu çocuksu tavırlar
Yaparsa yapsın takılacak mevzu değil

Ay neden takıyorsun arayıp aramamasını, tribini falan?
Böyle kazak alma boğazlı kazak al deyince de yok boynuna ben dolanıyorum gerek kalmıyor de.
Nickindeki gibi bazen de uslu gelin olmamak gerek.

Bazı sözleri annemiz dese kızmayız ama kv dyince olay oluyor hiç takılma kocama benm aldığım yakışıyor de geç bazen de biz gelinlere kv batıyor inan ki kendimden biliyorum:KK66:

bak kaynanan ne derse dinleme bence hehe de geç..
yoksa sen sinir olursan ohoo çok üstüne laf söler..
ben öle yapıyom eşime diyo oda ben bilmem anne diyo:KK70:
off hep dinlemek mi zorundayim.

Ben evleneli 12 sene oldu en fazla 10 kere aramistir kv beni ayni sekilde bende onu hic gerek yok fazla samimiyete

Uslu gelin ol şirin anneyi gör, yoksa gargamel babayı görürsün :KK66:

Şaka bi yana takma. He de geç.

X