Kaynanamla sorunlar

Varqat33

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Mart 2022
7
1
26
Merhaba kızlar hem içimi dökmek hem sizin de fikrinizi almak icin konu açmak istedim

1,5yildir sevdigim adamla evliyim. Esimin ailesi köyde biz ise yaklasik 40dakika uzaklıkta olan merkezde kirada oturuyoruz. Evlenmeden önce ayni evde yasamak istemedigimi soylemistim ki esimin ailesi de ayni evde olmak istemedi. Bu arada esim tek erkek iki de gorumce var biri beksr digeri sorunlu bi evliligi var kaynanam sorf altin ve ev icin kizini 2 cocukla istemedigi halde bosamaya kalkti benimde korkulu ruyam bizi de bosamaya calisir mi?

Neyse gelelim konuya. Evlenmeden once 6 ay icinde bize ev sozu verdiler ama hala ortada yok. Ev haric herseyi yapiyorlar kendilerine. Ben ses cikarmasam bile benim ailem hani soz vermislerdi diye soruyorlar onlarda ev derdinde dehil aslinda sadece sozlerini tutan insanlar olmadiklarina uzuluyorlsr. Evliligimizin ilk yılı ev olacak diye para hesaplarını ortak yaptik bizim evi bile kaynanam kayinbabam yonetiyordu eşim aldigini onlara gonderiyordu. Onlarda sanki lutufmus gibi esimin parasiyla bixe "kiranizi, faturalarini ,harcligini biz veriyoruz " demeye basladilar. Esimde bende istemiyorduk ama ev alacaklar diye ses etmedik

Evlenmeden once de altinlari hayvan yatirimi yapmam icin beni manipüle ediyorlardi. Karli cikacagimi bakimini onlarin ustlenecegini söylüyorlardı allah var ilk zamanlar gercekten cok severdim kendi ailem gibi gorur hurmet ederdim. Hic kotu soz konusmuslugum olmamisti. Ben bileziklerimi onlara uyup verdim

Olay esim askere gittiginde basladi 1 aylik askerlik yapacahi icin bende ailemin yanina gittim giderken yuzuklerimi kolyemi goturmek istedim kaynanam ta ilk gunden calinir diye benden almisti sonra bi kac kere düğün icin altinlarimi istedigimde kolyemi hep unuttuk diyordu meger kuyumcuya rehin diye vermisler kolyemi kayinbabam 4 bin ver git kuyumcudan al diye saka bile yapmisti bende bildigim icin kalan altinlarimi yanimda goturecem diye onceden haber verdim koye gittigimizde de altinlarimi aldim alirken evde de herkrs vardi

Kendi annemle beraber kuyumcuya gittik annem kaynanamin hediyelik diye taktiği alitinin sahte oldugunu dusunuyordu esimde insallh sahte cikarda ben gosteririm diyordu o da bikmisti ayri evde olmamiza rahmen karismalarina her haftasonu gelin diye israr etmelerine gittikten sonra beni on gun koyde yanlarina birakmalarina cocuk gibi 1tlnin hesabını vermeye kendi istedigim seyleri alamamiza bi nevi onlara gore yasiyorduk

Neyse altin sahte cikti ve olaylar ardı ardına patmaya basladi. Ne ben ne annem hicbi sekilde karsi tarafı arayip polemige girmedik cok kirilmistik maddi durumlari olmasa da en azindan kizim param yok ama elaleme karsi ayip olmasin su sahteyi tak deseydi takardim ama 1 yil boyunca aman satma onu hatira 10bine aldik falan deyip durdu altinlarda hep onlarda durdu esim arayip neden boyle yaptiklarini sordu once baskasini sucladi kaynanam sonra gercek altinin kuyumcuda oldugunu soylediler inanmadik buna zaten tabi bununla kalmadi beni suclamaya baslamis kaynanam eşime hicbisey yapmadigimi temizlik yapmadigimi yemek yapmadigimi yapmama ragmen yapmadi diyordu kv icin surekli calisan oturmayacn cocuklsri icinde otle isci istiyor bir nevi kendime kimse oturmayack annemin ceyiz yapmadigi hicbidru getirmedigimizi falan doylemis oysa bunlar konusuldugunda kaynanam brn bir igne bile istemiyorum demisti fsrkli sehirlerde nakliyeyle ugrasmak istemiyordu ona ragmen annrm ceyiz yapti kinadan donra arabaya sigmadi diye birakmak bile isyedi kaynanam neyse esime beni kotulemeye basladi bundan sonraki gunlerde bana karsi hicbir kelime konuşmuyordu arkamdan konusul yuzume guluyordu psikoljim bozulmuştu altinlarimi aldim diye neredeyse hirsiz yerine bile koydu o sebimli kadin gitmis yerine baska biri gelmisti

Ben yine de ses etmedm esim askerden geldikten sonra onlarla konusup yatirim yaptigim hayvani satmayi istediğimizi soyleyecektik ama kavga cikmasin ileriki zamanlari bekleyim yatirim daha da cogalsin diye dusunduk esimle askerden sonra gittik köye hicbiseu yok gibi davraniyorlardi yuzume guluyordu kaynanam bi kusura bakmayin bile demediler onun yerine beni suclamaya calistilar hep koyden gitmeden once bana sahte yaptiklari altinin gerçeğini alip verdiler sozde gercegi hep vardi ama kayinbabamin telefonunda dugun videomdan cekilmis altin fotograflarimi gorunce tamamrn emin olduk esimle. Gidip yenisini almışlardı

Onfan sonra kayinbabam ben tır alacam demeye durdu tir alip yola gidecekmis kaynanam kcuu k gorumcem calismaya başlamıştı o ara. Bize ya inekleri satip yola gidecegini ya da bizim koye gelmemiz gerektigini soylediler olaylardan sonra ben zaten iyice sogumustum onlardan misafir gibi gider saygimi bozmazdim ama ayni evde yasamak bambaska biseyfi ben esimle evlilik hayati yasayamayacaktim hesapları yeni ayırmıştık tektsr bir olacakti onlarin eline bakacaktik ben istemedim kayinbabamda tamm altinlarini verevem dedi ama cok sinirlenmistiler koye gelmeyi kabul etmedik diye simdi ne tir var ne de benm altinlar daha hala vereckler.

Gel zaman git zaman nr ben onlarj aradim ne de onlar beni ne olsa hep beni suclu gorduler allahtan esim hep arkamda duruyorfu zaten buna sinir oluyordu kaynanam eşime karı sözü dinliyon diyordu ama kendisi de kayinbabami tum ailesinden koparmış ti kayinbabam ailesinden kimseyle gorusmuyorfu kaynanam yüzünden simdi tekrar tir meselesi ortaya cikti bu sefer esimde istiyor el isi olmaz kendi isimixi yapalım diyor zaten hayali oldugu icin bisry demiyorum kayinbabam beraber yola gidelim köye gelin diyor tekrardan ama beni arayip soran yok esim araciligiyla halletmeye calisiyorlar ilce de yasarim ama koyde onlarla beraber yasamam ve bizim su an bir tup bebek sürecimiz var kimsenin haberi yok esim yola gitse ben koyde onlarla kaldam cikiots gidemem tedaviye esim bazen gidelim koye diyor soylerim kirmazlar seni diyor bazende dedigime gelio ilce diyor o da cok kararsız ama bn hic istemiyorum zaten onlardan saklı tuo bebek tedavisi de goremeyiz

ne yapmam gerekiyor ? Abartiyor muyum acaba diyorum ama icim sogudu onlara karşı eskisi gibi yapamiyorum cok kirildim ben anne babam gibi gorurken bi anda herseye beni suclar oldular yaptıklarım yapmsdi oldu bazen cok uzuluyorum cok agladim

Merhaba, çok uzun ve noktalama kullanmadığınız için bazı kısımları anlayamadım kusura bakmayın. Ardı ardına hatalar yapmışsınız altınlarınızı vermek vs gibi. Eğer siz bir şeylere zorlamadıysanız kendileri içlerinden gelerek söz verdilerse tamamen haklı olduğunuzu düşünüyorum okuduğum kısımda. Eşiniz de size destekse zaten görüşmeyin konuşmayın. Eşiniz giderse veya ararsa da evlatlık görevi namına görüşsün ama size laf taşımasın. Kim olursa olsun beni yıpratanla sohbeti keserim.

Merhaba, çok uzun ve noktalama kullanmadığınız için bazı kısımları anlayamadım kusura bakmayın. Ardı ardına hatalar yapmışsınız altınlarınızı vermek vs gibi. Eğer siz bir şeylere zorlamadıysanız kendileri içlerinden gelerek söz verdilerse tamamen haklı olduğunuzu düşünüyorum okuduğum kısımda. Eşiniz de size destekse zaten görüşmeyin konuşmayın. Eşiniz giderse veya ararsa da evlatlık görevi namına görüşsün ama size laf taşımasın. Kim olursa olsun beni yıpratanla sohbeti keserim.
Hizli yazdığım icin oldu kusura bakmayin 🤗 evli gorumcem babasinin korkusundan abisine iftira attı eşimi de koparan son nokta o oldu kendisi eskisi gibi aramaz kayinbabam arar o da para meselesi icin mobil uygulamalarını pek bilmez. ben hiç ailesiyle ilskisine karışmadm ama kaynanam koye gelmedigimiz icin esim beni dinledigi icin acik acik anneni goremezsin demişti ben sohbeti kestim sadece esimle yuvama bakıyorum ama onlar bi sekilde bizi yanlarina cekmeye çalışıyorlar ev meselesi de tek erkek olduğu için yapacağız dediler

Üstteki arkadaşın söylediği gibi ben de zor okudum. KESİNLİKLE KÖYE GİTMEYİN! Köy sizin korkulu rüyanız olsun. Siz ilçede otururken ortak iş yapmazken bu kadar "değişik" insanlarla yapamamışsınız. Aynı evde nasıl tahammül edeceksiniz gerçekten cesaretiniz var mı? Eşinizin ailesi gerçekten normal değil. Adımlarınızı dikkatlice düşünerek atın ve saf olmayın.

Üstteki arkadaşın söylediği gibi ben de zor okudum. KESİNLİKLE KÖYE GİTMEYİN! Köy sizin korkulu rüyanız olsun. Siz ilçede otururken ortak iş yapmazken bu kadar "değişik" insanlarla yapamamışsınız. Aynı evde nasıl tahammül edeceksiniz gerçekten cesaretiniz var mı? Eşinizin ailesi gerçekten normal değil. Adımlarınızı dikkatlice düşünerek atın ve saf olmayın.
Yazım hatalarımı düzelttim daha anlaşılır oldu. Eşim çok yüz verdin yumuşak davrandın diyor sanırım suç bende.

Merhaba kızlar. Hem içimi dökmek hem sizin de fikrinizi almak icin konu açmak istedim.

1,5yildir sevdiğim adamla evliyim. Eşimin ailesi köyde, biz ise yaklaşık 40dakika uzaklıkta olan merkezde, kirada oturuyoruz. Evlenmeden önce aynı evde yasamak istemediğimi söylemiştim. Eşimin ailesi de aynı evde olmak istemedi. Bu arada eşim tek erkek, iki de görümce var. Biri bekar diğeri sorunlu bi evliliği var. Kaynanam sırf altın ve ev için kızını 2 çocukla, kızı istemediği halde boşamaya kalktı. Benimde korkulu rüyam bizi de boşamaya çalışır mı?

Evlenmeden önce 6 ay içinde bize ev sözü verdiler ama hala ortada yok. Ev hariç herşeyi yapıyorlar kendilerine. Ben ses çıkarmasam bile, benim ailem "hani söz vermişlerdi" diye soruyorlar. Onlarda ev derdinde değil aslında. Sadece sözlerini tutan insanlar olmadıklarına üzülüyorlar. Evliliğimizin ilk yılı ev olacak diye para hesaplarını ortak yaptık. Bizim evi bile kaynanam kayinbabam yönetiyordu. Eşim aldığını onlara gönderiyordu. Onlarda sanki lütufmuş gibi eşimin parasıyla bize "kiranızı, faturalarınızı , harçlığınızı biz veriyoruz " demeye başladılar. Eşimde, bende istemiyorduk ama ev alacaklar diye ses etmedik.

Evlenmeden önce de altınları hayvan yatırımı yapmam için beni manipüle ediyorlardı. Kârlı çıkacağımı, bakımını onların üstleneceğini söylüyorlardı. Allah var, ilk zamanlar gerçekten çok severdim. Kendi ailem gibi görür hürmet ederdim. Hiç kötü söz konuşmuşluğum olmamıştı. Ben bileziklerimi onlara uyup verdim.

Olay eşim askere gittiğinde başladı. 1 aylık askerlik yapacağı için bende ailemin yanina gittim. Giderken yüzüklerimi, kolyemi götürmek istedim. Kaynanam ta ilk günden çalınır diye benden almıştı. Sonra bi kac kere düğün için altınlarımı istediğimde kolyemi hep unuttuk diyordu. Meğer kuyumcuya rehin diye vermişlerdi kolyemi. Kayinbabam "4 bin ver git kuyumcudan al' diye şaka bile yapmıştı. Bende bildiğim için kalan altınlarımı yanımda götürecem diye önceden haber verdim. Köye gittigimizde de altınlarımı aldım. Alırken evde de herkes vardı.

Kendi annemle beraber kuyumcuya gittik. Annem kaynanamın hediyelik diye taktiği altının sahte olduğunu düşünüyordu. Eşimde "İnşallah sahte çıkarda ben gösteririm" diyordu. O da bıkmıştı; ayrı evde olmamıza rağmen karışmalarına, her hafta sonu gelin diye ısrar etmelerine, gittikten sonra beni on gün köyde yanlarına istemelerine, çocuk gibi 1tlnin hesabını vermeye, kendi istediğimiz şeyleri alamamıza. Bi nevi onlara göre yaşıyorduk

Neyse altin sahte çıktı ve olaylar ardı ardına patmaya başladı. Ne ben ne annem hiçbir şekilde karşı tarafı arayıp polemiğe girmedik. Çok kırılmıştık. Maddi durumları olmasa da en azından "kızım param yok, ama elaleme karşı ayıp olmasın şu sahteyi tak" deseydi takardım ama 1 yıl boyunca "aman satma onu, hatıra. 10bine aldık" falan deyip durdu. Altınlar da hep onlarda durdu. Eşim arayıp neden böyle yaptıklarını sordu. Önce başkasını suçladı kaynanam. Sonra gerçek altının kuyumcuda olduğunu söylediler. İnanmadık buna zaten. Tabi bununla kalmadı. Beni suçlamaya başlamış kaynanam .Eşime hiç bişey yapmadığımı, temizlik yapmadığımı, yemek yapmadığımı, yapmama rağmen yapmadı diyordu. Kaynanam icin sürekli çalışacan oturmayacan. Çocukları içinde öyle! İşçi istiyor bir nevi kendine.
Kimse oturmayacak. Annemin çeyiz yapmadığını, hiç bişey getirmediğimizi falan söylemiş. Oysa bunlar konuşuldugunda kaynanam "ben bir iğne bile istemiyorum" demişti. Farklı şehirlerde nakliyeyle uğraşmak istemiyordu. Ona rağmen annem çeyiz yaptı. Kınadan sonra arabaya sığmadı diye bırakmak bile istedi kaynanam. Neyse Eşime beni kötülemeye başladı bundan sonraki günlerde. Bana karşı hiçbir kelime konuşmuyordu. Arkamdan konuşup yüzüme gülüyordu. Psikoljim bozulmuştu. Altınlarımı aldım diye neredeyse hırsız yerine bile koydu. O sevimli kadın gitmiş yerine başka biri gelmişti.

Ben yine de ses etmedim. Esim askerden geldikten sonra onlarla konuşup yatırım yaptığım hayvanı satmayı istediğimizi söyleyecektik ama kavga çıkmasın ileriki zamanları bekleyelim. Yatırım daha da çoğalsın diye düşündük eşimle. Askerden sonra gittik köye. Hiçbir şey yok gibi davranıyorlar, yüzüme gülüyordu kaynanam. Bi kusura bakmayın bile demediler. Onun yerine beni suçlamaya çalıştılar hep. Köyden gitmeden önce bana sahte yaptıkları altının gerçeğini alıp verdiler. Sözde gerçeği hep vardı ama kayınbabamin telefonunda düğün videomdan çekilmiş altın fotoğraflarımı görünce tamamen emin olduk eşimle. Gidip yenisini almışlardı.

Ondan sonra kayinbabam "ben tır alacam" demeye durdu. Tir alip yola gidecekmiş. Kaynanam, küçük görümcem çalışmaya başlamıştı o ara. Bize ya inekleri satıp yola gideceğini ya da bizim köye gelmemiz gerektiğini söylediler. Olaylardan sonra ben zaten iyice soğumuştum onlardan. Misafir gibi gider saygımı bozmadım ama aynı evde yaşamak bambaşka birşeydi. Ben eşimle evlilik hayatı yaşayamayacaktım. Hesapları yeni ayırmıştık, tekrar bir olacaktı. Onların eline bakacaktık. Ben istemedim. Kayinbabamda "tamam, altınlarını verecem" dedi ama çok sinirlenmiştiler köye gelmeyi kabul etmedik diye. Şimdi ne tır var ne de benim altınlar. Daha hala verecekler.

Gel zaman git zaman ne ben onları aradım ne de onlar beni. Ne olsa hep beni suçlu gördüler. Allah'tan eşim hep arkamda duruyordu. Zaten buna sinir oluyordu kaynanam. Eşime "karı sözü dinliyon" diyordu ama kendisi de kayinbabami tüm ailesinden koparmışti. Kayinbabam ailesinden kimseyle görüşmüyordu kaynanam yüzünden. Şimdi tekrar tır meselesi ortaya çıktı. Bu sefer eşimde istiyor. "El isi olmaz, kendi işimizi yapalım" diyor. Zaten hayali olduğu için bişey demiyorum. Kayinbabam "beraber yola gidelim, köye gelin" diyor tekrardan ama beni arayıp soran yok. Eşim aracılığıyla halletmeye çalışıyorlar. İlçe de yaşarım ama köyde onlarla beraber yaşamam ve bizim şu an bir tüp bebek sürecimiz var. Kimsenin haberi yok. Eşim yola gitse, ben köyde onlarla kalsam çıkıpta gidemem tedaviye. Eşim bazen gidelim köye diyor. Söylerim kırmazlar seni diyor. Bazende dediğime gelip ilçe olsun diyor. O da çok kararsız ama ben hiç istemiyorum. Zaten onlardan saklı tüp bebek tedavisi de göremeyiz.

Ne yapmam gerekiyor ? Abartıyor muyum acaba diyorum ama içim soğudu onlara karşı. Eskisi gibi yapamıyorum. Çok kırıldım. Ben anne babam gibi görürken bi anda herşeye beni suçlar oldular, yaptıklarım yapmadı oldu. Güvenim cok sarsıldı. Hiçbir şekilde güvenmediğimi eşim onlara söyledi ama gerçeğini verdik niye güvenmiyor diyo kaynanam. Bir kere o güveni kırdılar trilyonlar getirseler düzelmez ama bazen çok üzülüyorum çok ağladığım oldu.

Henüz 24 yaşındasınız ve sadece 1, 5 yıllık evlisiniz. Bugüne kadar kayınpederiniz size ev alma sözü vermiş diye ; eşiniz maaşını bile babasına göndermiş , ev idarenizi kayınpederinizin yapmasına müsaade etmişsiniz.

Size alınacak evi beklemeyin bence. Aileniz de sormayı bıraksın artık.

24 yaşında çok taze bir evlilikte tüp bebek tedavisine başlamak yerine , önce evliliğinize odaklanın.

Köye 40 dakika mesafede kiradasınız zaten. Eşinizle gerekirse daha uzağa da taşınabilirsiniz. Siz de çalışmıyorsanız bir işe girin , eşinizle evliliğinizin biraz tadını çıkarın.

Henüz 24 yaşındasınız ve sadece 1, 5 yıllık evlisiniz. Bugüne kadar kayınpederiniz size ev alma sözü vermiş diye ; eşiniz maaşını bile babasına göndermiş , ev idarenizi kayınpederinizin yapmasına müsaade etmişsiniz.

Size alınacak evi beklemeyin bence. Aileniz de sormayı bıraksın artık.

24 yaşında cok taze bir evlilikte tüp bebek tedavisine başlamak yerine , önce evliliğinize odaklanın.

Köye 40 dakika mesafede kiradasınız zaten. Eşinizle gerekirse daha uzağa da taşınabilirsiniz. Siz de çalışmıyorsanız bir işe girin , eşinizle evliliğinizin biraz tadını çıkarın.
4 yıllık ilişkimiz vardı öncesinden. İlk yıl pek umursamadık ama sağlık olarak durum kötüydü iler ki yaşlarda daha kötü olma olasılığı yüksekti son çare erken yaşta tüp bebekti maalesef. İlk yıl bir süre çalıştım.

Arkadaşım sen kendine düşman mısın ? Bu yaşta psikolojik sorunlar yaşamak mi istiyorsun? Sakın ha gitme dertsiz başına iş açma. Bu kadın yuva yıkar üstüne seni suçlu çıkarır. Eşin de bunca yıllık anasını tanımamış mi? Ne diye gitmek istiyor köye? Evliliğin bu durumdayken tüp bebek fln yapma bebek işini ertele. Hem sana hem bebeğe yazık

4 yıllık ilişkimiz vardı öncesinden. İlk yıl pek umursamadık ama sağlık olarak durum kötüydü iler ki yaşlarda daha kötü olma olasılığı yüksekti son çare erken yaşta tüp bebekti maalesef. İlk yıl bir süre çalıştım.

Yumurta dondurma yapabilirsiniz. Evliliğinizi bir düzene oturttuktan , karı koca biraz çalışıp birikim yaptıktan sonra da tüp bebek tedavinizi olabilirsiniz , bu da bir seçenek.

Eşinizin ailesiyle ev , altın konularındaki tartışmalarınız devam ederse sağlıklı bir evlilik hayatınızın olabileceğini düşünüyor musunuz ?

Eşiniz bazen " köye gidelim " diyormuş mesela. Gezmeye gitmek mi kastı , yoksa birkaç ay sonra köyde mi alacaksınız soluğu ?

Yaşınız çok genç , evlilik hayatınız oturmamış , kendi geleceğiniz için bir işe girmeye çalışın. Su anda bu ortamda bir bebeğiniz olursa , daha çok sıkıntı yaşanacak gibi görünüyor.

Arkadaşım sen kendine düşman mısın ? Bu yaşta psikolojik sorunlar yaşamak mi istiyorsun? Sakın ha gitme dertsiz başına iş açma. Bu kadın yuva yıkar üstüne seni suçlu çıkarır. Eşin de bunca yıllık anasını tanımamış mi?
Kaynanam çocukları oyle bir ezmiş ki kimse ses çıkartamaz olmuş. Eşim benden sonra karşılık vermeye başladı. Beni korumak için

Yumurta dondurma yapabilirsiniz. Evliliğinizi bir düzene oturttuktan , karı koca biraz çalışıp birikim yaptıktan sonra da tüp bebek tedavinizi olabilirsiniz , bu da bir seçenek.

Eşinizin ailesiyle ev , altın konularındaki tartışmalarınız devam ederse sağlıklı bir evlilik hayatınızın olabileceğini düşünüyor musunuz ?

Eşiniz bazen " köye gidelim " diyormuş mesela. Gezmeye gitmek mi kastı , yoksa birkaç ay sonra köyde mi alacaksınız soluğu ?

Yaşınız çok genç , evlilik hayatınız oturmamış , kendi geleceğiniz için bir işe girmeye çalışın. Su anda bu ortamda bir bebeğiniz olursa , daha çok sıkıntı yaşanacak gibi görünüyor.
Memurluk icin kpss çalışıyorum çalışırken zorlandim mecbur birakip kpss yoğunlaştım. Sıkıntı bende değil eşimde sağlıklı sperm çalıştığı ortamdan dolayi pek kalmamış

Üf be fena kaynana listesi yapılsa top 10 listesinde yer alır :skandal:
Elbette gitme mümkün mertebe az görüş, az konuş ve hemen evine dön. Seni bunlar çiğ çiğ yerler :KK70:
Uzun zamandir gitmedim yanlarına konuşmuyorum da

X