Kaynanazede :)

1okaliptus

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
464
467
30
Gün geçmiyorki kaynana belasıyla ilgili karşınıza gelmeyeyim :)

bakın şimdi ne oldu; (benim konularımı okuyanlarınız vardır muhakkak kayınanne bizden borç para istemişti ben reddetmiştim,yüzümüze bakmıyordu,para harici bizi arayıp sormuyordu son 3 haftadır vs)
Neyse az önce aradı, kız kardeşi yazlıktan gelmiş kendilerinde kalıyor. Evi var bu arada ama ablasında kalmayı tercih ediyor,ki bu beni bağlamaz her neyse açtım telefonu 3. Arayışında efendim dedim anne falan demedim elbette aramızdaki o olmayan anne kız ilişkisi hepten bitti zaten.
E kız kardeşim geldi bi evinize davet etmeyecek misiniz?
Halimizi hatrımızıda sormuyorsunuz?
Benim cinler yine ışık hızıyla tepeme çıktı tabi ;
(Belki biraz fevri oldu ama yaşanmışlıklar tahammül sınırımı baya zorladığı için artık kırılır mı diye düşünüp kendimi ezdirmek istemiyorum açıkcası)
Hoşgelmiş kızkardeşin,zaten 3 hafta olmadı mı geleli?
A pardon biz en son senin bizi rahatsız edişlerine isyan edip bide üstüne senden hakaret yiyince konuşmayı kesmiştik,en son bi para istediğinde aramıştın geçen o zamanda hal hatır sormadan konu paraya gelince konuşamadık tabi. Ee hoşgelmiş ne güzel birlikte vakit geçiriyorsunuzdur ama biz müsait değiliz. Olursak haber veririm zaten şuandada müsait değilim kapatmam lazım dedim ve kapattım.
Yani şu kadının emr-i vakiliklerinden o kadar yıldımki.
Eşimde yanımdaydı o önce yaptıkları için özür dileyecek sonra bu kapından içeri girebilir ancak. Dedi öyle kapattık konuyu. Ama ben içten içe sinirlenmiyor değilim:)

Öyle ölmez füze at
Kadın dumur olmuştur duyduğu laflar karşısında

İyi demişsin ama takmamaya calıs desemde elde degil. Bu mesafeyi koru derim. Kesin kız kardeşi gelinin gelmıyor, bızı çagırmıyor demiştir.O da aramız iyi demıstır. Kötü olsa da söyleyeceğini sanmam

Ne güzel eşiniz sizden yana çok imrendim. Genelde erkek kişisi hep bi annesinin tarafında olur kaynana kişisi haksız dahi olsa. Söyleyeceğinizi söylemişsiniz sinirlenmenize gerekli bir durum yok. Arada böyle tadınızı kaçırıyor sizde altta kalmıyorsunuz ne güzel

Önceki konularınızı bilmiyorum ama bu konuyu böyle okuyunca oldukça hızlı bir çıkış yapmışsınız gibi geldi bana.

Azıcık sakin olun. Aradığına pişman olmuştur kesin. Misafiri davet etmenizi rica etmis. Bu kadar öfkelenecek bi şey yok bence.

Buna emrivaki denmez.

Emri-vaki olmasi icin misafiri koluna takip cat kapi gelmiş olmasi lazim.

Sanırım geçinmekte gözünüz yok. Eğer öyleyse görüşmeleri tamamen kesin.

Bir şey diyeceği zaman oğlunu arar konuşur.

Eşiniz teyzesini görmedi gitmedi mi mesela annesine ? Bu size normal mi geliyor bilmiyorum ama.. bu da normal değil.

Sevgili günlük, bugün kayınvalidem aradı.
Ben de kayınvalide istiyorum ya, hiç konu açabilecek olayım yok benim. Devamlı milletin konularını okuyup yorum yazıyorum.
Birde böyle annesinin ağzına lafları tıkayan eşe aferin diye sırtını sıvazlayan koca bulman lazım ama, o kadin özür dilemeden bu eve giremez diyecek falan, konunun en eğlenceli kısmı orası çünkü.

Eşe takılmadım ben Helva hanımcım. Eş olması gerektiği gibi, biz ana kuzularını göre göre alıştık malum.
Ama bu sefer sinirlenecek bir şey göremedim. Geçenki altın konusu tam yeriydi mesela. Bu sert lafları hatta daha kallavisini kaldırırdı. Ama bu defa saldıracak kadar büyük bir mevzu yok ki. Gelmeyin, müsait değiliz demek bile yeterdi yani.
Bana kalırsa önceki hareketlerinden dolayı artık kayınvalidenin her hareketi batıyor konu sahibine. E o zaman komple görüşmesin madem. Zaten sevmiyor kadını, kocası da bu konuda destekçisi. Sinir harbi yaşamak hoşuna gitmiyorsa görüşmesin madem. Ona da niyeti yok. O zaman ne diyeyim, sinirlenmeye devam, daha çok konu okuruz böyle.

O kadın, ifadesi mesela... anne olsam beni çok kırardı.

Ama erkekler daha realist. Biz duygusal bakıyoruz.

Konu sahibinin eski konularını bilmiyorim gerci bazi ruh hastası anneler de var hani

Bu konuşmanın illa bi rövanşı olacaktır. Asıl o merak edilesi bence. Neyse onun için de ayrı konu açarsınız artık

Eş olması gerektiği gibi değil.

Ana kuzusu olmak ne kadar kötüyse eşiyle annesini bu kadar yüzgöz eden, arkasından o kadın diye konuşan erkek de o kadar kötü ve beceriksizdir benim gözümde.

Annenin daha önce ne yaptığını tam bilmiyorum. Hiç görüşmemek şu konuşmalardan çok daha seviyeli bir tavır olur.

Son düzenleme:
O kadın, ifadesi mesela... anne olsam beni çok kırardı.

Ama erkekler daha realist. Biz duygusal bakıyoruz.

Konu sahibinin eski konularını bilmiyorim gerci bazi ruh hastası anneler de var hani
Birkaç konusunu gördüm ama tam okumadım.

Anne cok kötüyse eşini görüştürmezsin duruma göre evlat olarak kendin de mesafe koyarsın.

Böyle birbirlerine hakaret edip, ağızlarına laf tikmalarina bir şekilde seyirci kalıp, annenin ardından o kadın demezsin. Olay mahalle kavgasına dönmüş artık.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…