Kaynım Sözlendi Çağırılmadık Abartıyor muyuz?

Ben de isteme gibi ozel bir günümde haz etmedigim bir insani görmek istemezdim. Nisanda düğünde bir kaçış var. Görmezsin bile belki kalabalıkta. Ama söz öyle ki? Küçücük evde.
Neden gerginlik yaşansın ki? Ya da neden en güzel günümde sevmediğim suratlar göreyim??
Bence doğru olan gitmemeniz olmuş. Belli ki istenmiyorsunuz. Orada bulunsaniz size ne yarar var bulunmasaniz ne zarar var.
Düşünüp kendini üzme. Bu salginda böyle organizasyon yaptıklarına göre bencil, biraz da salak tipler sanırım zaten...
Benim derdim çağırılmamaktan ziyade bana erzak ve para göndermeleri ayrıca ben zaten bulunmak istediğim bir ortam olmadığını belirtiyorum ama insanın yinede zoruna gidiyor zaten gelin ile ilgili bir yorumum yok benim bozulduğum tek kişi abi kişisi

Eltiniz sizi istememiş abi de durumu kurtarmaya çalışmış. Aranızda ne oldu ki? Bu aralar kalabalık yerlere gitmemek gerek. Keşke kendi aralarında olsaydı. 22 kişiye ne gerek var. Kardeş bile gitmezken.
Vallahi et göndermek yerine bir kere evime uğrayıp bir çay içse hadi bunu da geçelim kardeşine durumu izah etse zaten Problem yok ben buna kurtarma çabası diyemiyorum kusura bakmayın keza sabahsı evime et gelmiş eşim bu et ne alaka abi noluyor dediğinde seni karın mi doldurdu da soruyon ağzın yok mu bana karının ağzıyla hesap mı soruyorsun et gönderdim et (ses gayet yüksek) karın çalışmıyor annemle halam fakirler ellerinde yok dedi diye gönderdim suç mu işledik ulan? Diyen bir adamın hiç de durum kurtarmalık bir yanını göremiyorum ve zaten benim konu açma sebebim beni üzen tek yer erzak ve sonrası yoksa gitmemek çağırılmamak bana değil eşime koyan kısmı

Ben kayinpedere üzüldüm cidden adam oğlunun güzel gününde diğer oğlunu göremiyor ve arkasından iş cevriliyo..
Yapacak bişey yok siz takmayın

bu kadar istememeleri için gerçekten bir sebep olması lazım.. yani mutlaka birşey geçmiştir aranızdaki bu durum var. tüm mesajları okuyamadım ondan soruyorum.

Sizin söylediklerinizden sadece birini dHi yapsalar ne eşim bu kadar incinir ne bu kadar ortada kalp ve gurur kırılırdı eşime birşey demiyorum zaten aramızda maşallah çok iyi lakin işte kendi içimde sinirleniyorum öyle acaba dedim biz mi Abartıyoruz bir akıl alayım arkadaş çevremiz ortak (aynı lise ve üni okuduğumuz için) yabancı kişilerin fikrini almak istedim ve konu açtım ama herkes sağolsun neredeyse benimle aynı düşüncede bu bile insanı rahatlatıyor

Anliyorum, sorun sadece yapilanlar degil. Sizi aptal yerine koymalari. Hani kizginligini çok iyi anliyorum.
Ancak iste bu kizginligini esine belirtirsen, onlarin istedikleri olur. Ve isin kötüsü eltin degil, sen kötü gelin olarak ilan edilirsin.

Yani zorda olsa, bos vereceksin. Ha esin tekrar onlar ile konusmak, aralarini düzeltmek isterse iste o zaman agzini açarsin. Tepkini gösterirsin. Simdilik bos yere esin ile arani bozma.

Yahu sizi istemeyen insana niye sürekli adım attınız ki??
Boşverin, yokmuş gibi davranın

Hiç yorum yapmayın ağzınızı açmayın.
O et para göndermek ne ya, ne ayıp bişey...
Düğünlerine çağırırlarsa da asla gitmeyin eşiniz gitmek isterse gitsin.
Eltinizin gelinlik nesi kalmış onu da anlamadım 9 yıl flört. Gitsin nikah kıyıp gelsinler ikisi...

esiniz ne güzel farkindaymis sizde sakin yorum yapmayin kotulemeyin esinize karsi cunku yarin obur gun onlar barisirlar siz bir seyler soylerseniz sizin basiniza kakar onlar boyle yapti ama sende boyle boyle soyledin diye yakin zamanda bizde boyle bir davete cagirilmadik hemde kardesi surekli hergun bizimleyken hic kimsede neden boyle oldu diye sormadi ustune bide davete katilmis olmalarina ragmen sosyal medyaya atilan fotolara sizsiz daha iyiyiz mesajlari yok altinda tekrar kutlamalar sanki o an orada degillermis gibi bide benim esim benim zoruma gitmiyomu sanki deyip hala daha gardasim o benim gardasim kafasinda bende artik takmiyorum banane banami yapildi sana yapildi sen hice sayildin sen yok sayildin sen yoksun diye kimsede karalar baglamadi

Beni çağırmayan olursa alınmam... Zaten işimede gelmez... Boş şeyleri takıyorsun...

Söz nişan gibi olaylarda kardeşlerin daveti söz konusu olamaz elbette gelirler ancak durumu ordan oraya çalkalayın kayınvalide elti gelin üçlemesi de Nirvanaya ulaşılmış. Sakın gitsin. Sizlik değil eşinizin kardeşleri ile çözmesi gereken sorun. Siz yeni sorun çıkaramamya bakın

bu kadar istememeleri için gerçekten bir sebep olması lazım.. yani mutlaka birşey geçmiştir aranızdaki bu durum var. tüm mesajları okuyamadım ondan soruyorum.
Aslında inanın baya uzun konular ama özetle söyliyeyim. Ben gelin hanım ile tanışalı 4 yıl oluyor ilk karşılaştığımız gün (biz resmiyette birşey değildik eşimle, annesi rahatsızdı ziyarete gitmiştik) tokalaştık beni baya bir süzdü abi ile birlikte odaya gittiler yani toplam 1dk falandı bana da tuhaf geldi kaynanam işte bunlarla baş edemiyorum odaya kapanıyolar falan falan dertlendi derken zamanla sürekli bana bu kızın mixer olduğu Vs söylendi laf taşıyor bilmem ne diye kaynanam da görümcem de söyledi durdu biz zaten muhabbette değildik derken bunlar ayrıldı 4 ay kadar o ara abisi dul bi kadınla evlenmeye kalktı aile coştu (kadın konsimatris çıktı) derken ayrıldılar tekrar bu kıza döndü aha işte bu dönüş sonrası gelin hanım herkese ballı lokma oluverdi bir iyiyiz böyle dersiniz ki bacıyız (dertleşmedim hiçbir zaman ve bana yaklaşan kendisi oldu hep) sonra diğer akrabalar yavaş yavaş bana şunu demişsin bunu demişsin gibi ithamları başladı meğer beni herkese kötülemiş halbuki konuları açılan insanlar bile değil tabi biz bu süreçlerde artık evlilik aşamalarına girmiştik herks işte kıskanmıştır şöyledir böyledir dedi kavga etmedik ama üstü kapalı sildim hayatımdan ben bunu birtek Size bu kadar detaylı yazdım zaten ayrıca inanın çağırılmamak değil sonrasında et ve kavgalar abisinin lafları falan rahatsız etti beni

Hic muhattap olmayin esinize de simdi birsey demeyin yarin oburgun dugun zamani geldiginde dugune giymeyeceğini ilettiginde buyuk ihtimal tepki alirsin o zmn tek tek yuzlerine vurursun yaptiklari saygısızlık terbiyesizli

Düğününe dahi gelmemişler belliki sizden hoşlanmiyorlar o yüzden isteme ya da söz herneyse sizi çağırmamaları ,istememeleri şaşiricak kirilicak bi durum değil hatta beklenen durum.
Yapılan hoş değil haklı haksız kardeşler birbirinin özel günlerinde istemeseler dahi usulen birbirinin yanında olmasi gerekir.
Olmuyorlarsa devamında şaşırmamak lazım ..
Sizin sucunuz iyi olsun olmasın mesafe kurmanız gereken kişiler vardır. Arkadaş anne baba değil sonuçta . Eşinin ailesi nekadar aile olsanız da ..Sorun olursa sonrasinda idare edilir yutulur durum olmuyo büyüyor olaylar. En başta mesafe olmalı. İlerde gelinim de bana olmalı ,benimde ona olmalı ki seviyeli güzel bir sohbetimiz anlaşmamiz olsun.
Öyle hersey anlatılmaz dünya iyisi de olsa %100 garantisi de olsa anlatılmaz. Kişi kötü diye değildir bu ...

Sonrasında madem sizi istemiyorlar neden çabaliyorsunuz? Saygılı olursunuz uslubunuzu bozmassiniz bitti gitti. DugununuZe gelmemişler evinize çağırıyorsunuz ne gerek var?
Evinize gelse surat asmaz güzel ağirlarsiniz o ayrı bu adaptir insanlıktir. Ama sizi istemeyen birini ne diye davet ediyorsunuz? Böyle yaparsanız kimse sizi ciddiye almaz saygı duymaz amman zaten o öyle sorun etmez derler ..
İnstagramdan Like atsa ne atmasa ne. Düğüne dahi gelmeyen birinin ordan Like atmamasi sorununu dahi düşünmem . Aklıma gelmez onun yanında bu sorun dahi değil. Ki zaten sorun bile olmamalı normalde de basit bişey .

Düğününe dahi gelmemişler belliki sizden hoşlanmiyorlar o yüzden isteme ya da söz herneyse sizi çağırmamaları ,istememeleri şaşiricak kirilicak bi durum değil hatta beklenen durum.
Yapılan hoş değil haklı haksız kardeşler birbirinin özel günlerinde istemeseler dahi usulen birbirinin yanında olmasi gerekir.
Olmuyorlarsa devamında şaşırmamak lazım ..
Sizin sucunuz iyi olsun olmasın mesafe kurmanız gereken kişiler vardır. Arkadaş anne baba değil sonuçta . Eşinin ailesi nekadar aile olsanız da ..Sorun olursa sonrasinda idare edilir yutulur durum olmuyo büyüyor olaylar. En başta mesafe olmalı. İlerde gelinim de bana olmalı ,benimde ona olmalı ki seviyeli güzel bir sohbetimiz anlaşmamiz olsun.
Öyle hersey anlatılmaz dünya iyisi de olsa %100 garantisi de olsa anlatılmaz. Kişi kötü diye değildir bu ...

Sonrasında madem sizi istemiyorlar neden çabaliyorsunuz? Saygılı olursunuz uslubunuzu bozmassiniz bitti gitti. DugununuZe gelmemişler evinize çağırıyorsunuz ne gerek var?
Evinize gelse surat asmaz güzel ağirlarsiniz o ayrı bu adaptir insanlıktir. Ama sizi istemeyen birini ne diye davet ediyorsunuz? Böyle yaparsanız kimse sizi ciddiye almaz saygı duymaz amman zaten o öyle sorun etmez derler ..
İnstagramdan Like atsa ne atmasa ne. Düğüne dahi gelmeyen birinin ordan Like atmamasi sorununu dahi düşünmem . Aklıma gelmez onun yanında bu sorun dahi değil. Ki zaten sorun bile olmamalı normalde de basit bişey .
Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Benim çağırılmamak kısmından ziyade et göndermek ve sonrasındaki laflar canımı sıktı çağrılmamak eşimi huzursuz eden kısım beni çok ilgilendirmiyor aslında konuyu anlamanız için hepsini yazdım gelelim düğnüme bile gelmeyen adamı sürekli davet etmeme bugüne kadar ailede kime azıcık mesafe koysam eşimle aram kötü oldu evlilik öncesi hele ki görümce kavgası elti tartışması Vs ne olduysa eşim hep onların yanında oldu biz kopma noktalarına geldik defalarca en Son bir karar aldık saygı çerçevesinde sen beni ezdirmezsen ben gerekeni yaparım lakin sen herşeyi bana yüklersen ne sana ne ailene kendimi ezdirmem ve çok daha tatsız şeyler olur dedim o günden sonra eşim birşey olduğunda beni de dinledi onları da gerek haksız yerimi söyledi gerek onlara haksızsınız dedi bir de benim eşim çok naif ailenin en küçüğü gerçekten ne bana ne onlara kötülük düşünmez bu olayda eşimin bu tepkisi varya hayatımda ilkkez yaşadığım bir durum şok olmadım değil neyse bundan sebep ben eşim üzülüyor diye davet ettim sonradan neşe bizi davet etmedi ki gidelim diyememeleri beni suçlu çıkarmamaları için

Arkadaşlar çok uzun süredir konu açmıyorum ülkemizin bu zor zamanlarında herhangi birşeyi dert olarak nitelendirip buralara gelmek ne derece doğru bilmiyorum ama üç dört gündür düşünmekten sıkıldım. 1,5 yıllık evliyiz eşimle 4,5 yıllık bir beraberlik sonrası aileden sıfır destek ile evlendik eşimin 2 abisi 1 ablası var konular çok fazla hepsini anlatmak tabiki mümkün değil ama özetle şöyle erkekler arasında bir tek eşim evlendi diğer ikisi bekar. Büyük abisinin 9 yıldır görüştüğü bir sevgilisi var kız benden zerre hazetmiyor bir dönem çok iyidik sonra anlattığım herşeyin şekil değiştire değiştire sağa sola saçılması ile araya mesafeler ve hoş olmayan durumlar oldu. Neyse 2 senedir gram muhabbet kurmuyoruz ancak ben bayramlarda Vs kaç defa adım attım. Lakin ne düğünüme geldi ne başka birşey üstelik abisi de gelmedi düğüne. El gibi havale ile takı gönderdi onu geçtim 1,5 senedir evime bile gelmedi defalarca davet ettik benimle arası çok iyi ayıp olmasın diye sevgilinle gel istersen de dedik eşim üzülmesin diye hep.. Neyse geçen haftasonu kız isteme ve söz olayı oldu bakın ilk baştan söyleyeyim DERDİM GİTMEMEK DEĞİL. Kaynanam eşimi arıyor ctesi gidiyoruz ama abin sizin için gelmesinler nişana gelirler dedi diyor ertesi gün abisi arıyor kız istemeye gidiyoruz bana dua et diyor sizi götüremem kalabalığız diyor eşim kırılmış ama belli etmemiş bende aman boşver takma ne gerek var dedim biz konuyu kapadık derken ertesi sabah kaynanam arıyor kp ile tartışmış Kp bizim gitmememize takılmış kaynanama neden gelmediler Vs Vs diye sormuş kaynanamın dediği KÜSLER SEN KARIŞMA ne küslüğü? Sırf babası ile oğlu kavga etmesin diye bizi boklamış. Eşim de babasını aradı baba bizi çağırmadılar ondan gelmedik dedi adam şok oldu kavga yok küsme yok dedi. Neyse market alışverişi için dışarı çıkmıştık görümcem aradı evde misin dedi yok dedim annene bişe bırakıyorum abim gönderdi dedi eve bi geldik (9aydır işsizim bir kere bile bir eksiğinz var mı dememiş evime gelmemiş adam bu) bize 2 kg kıyma 4 paket Tavuk parçaları 100 TL para koymuş 100 TL de görümcem bırakmış arkadaşlar bu insana sus payı vermek değil mi? Eşim de sinirlendi aldı etleri götürdü parayı da verdi annesine eti de abisini aradı ne eti bu diye noluyor diye neymiş annesi halası demiş çocukların durumu yok kötülük mü ettik sana et gönderdim et diyor basbas bağırmalar bilmem ne. Bana karının ağzıyla konuşma diyor ya kızlar ben ağzımı açmadım öyle deyince eşimde sinirlendi saydılar birbirlerine. Normalde ne hal sorarlar ne hatır hemen sabahsı et gelmesi ne kadar doğal allah aşkına? Ayrıca az evvel abisinin bizi instagramdan engelleyip açtığını farkettim yani biz takipten hiç çıkmadık ama şuan takip etmiyoruz bariz engelleyip açmış belkide kız yapmıştır bilemem burada o bize yer olmayan söz törenine erkek tarafı olarak 22 kişi gitmişler ve ne alaka ise görümcemin 2 eltisi bile gitmiş ama bize yer yok
Eşime yüklenmek istemiyorum ama zamanında bu abisi için beni çok üzmüştü yediremiyorum kendime eşim diyor ki benim ağzım yok mu ben kırılamam üzülemem mi adam değil miyim ben de karımın ağzını karıştırıyorsun diyor adam dinlemiyor bile üstelik ben karısıyım ulan sen daha sevgilinken onun ağzı ile hareket ediyorsun be adam. Ya adam instagramdan 2 yıldır resimlerimize Like bile atmıyor korkudan Allahım sabır versin bana ya.
oooo daha gelin gelmeden katip karıştırmış aileyi işin zor

Düğünüme gelmediler kısmına kadar okudum. Düğününe gelmeyen kaynımı eltimi ne davet ederim ne herhangi bir organizasyonlarına katılırım. Bi ömür de affedip samimi olmam net.

Bir kadın olarak kadınların bu yaptıklarına öyle sinirlenip üzülüyorum ki şimdi yani ne gerek vardı iki kardeşin arasının açılmasına bu insanlar neden böyle yaparlar yaparlar sonra da yok karının ağzıyla konusma yok hanımköylü olmussun diye laf ederler benimde kv ve görümce ben sessizliğimi korudukça üstüme geldiker en son yine kendileri kavga çıkardılar ama oğullarını abilerini kardeşlerini onlardan ayıran benmişim bu mübarek günde Allah hidayet versin ne denir ki

X