Kaynın düğünden önce yeni gelin evinde kalması ?

Moonse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2023
633
2.208
Kızlar düğünden iki hafta önce farklı bı şehire ev sermeye gidicez anne babalarla. Biz evi serip döndükten sonra büyük kaynım gidip nişanlımın yanında kalacakmış biraz. Bana mı abes geldi durum? Evi sermişim, iki hafta sonra düğün olacak, kaynım gidip benden önce sırf gezmek için evde kalacak.

Kardeşimin evleneceği evin boya badana yapılırken içinde hiç eşya yoktu ailem karton ve yataktan bozma eşyaların üstünde uyudu..mesafe uzaktı..600 km falan boya badana yapıp geleceklerdi yani .kız tarafı onu bile sorun etti :işsiz: sıfır esyasiz evde kalinmasinmis 😵‍💫

Bu yüzden bir arkadaşım düğün öncesi büyük tartışma yaşadı nişanlısıyla. Ayrılma noktasına geldiler. Bence de büyük problem. Ne işi varmış kaynın gün teyzeleri gibi gelin evi görmesinde 🤦🏻‍♀️ çok merak ediyorsa baksın dönsün ya da bir ay sonra gelsin

Kardeşimin evleneceği evin boya badana yapılırken içinde hiç eşya yoktu ailem karton ve yataktan bozma eşyaların üstünde uyudu..mesafe uzaktı..600 km falan boya badana yapıp geleceklerdi yani .kız tarafı onu bile sorun etti :işsiz: sıfır esyasiz evde kalinmasinmis 😵‍💫
Kendileri yapsaymış o zaman. Nedir bu ya kutsal mekan mı?

Ben evlenmeden önce kalmaya başladım, kardeşim geldi iki hafta kaldı. Yani ne sakıncası olabilir ki?

Yeni gelin evi ayni zamanda yeni damat evi olmuyor mu?
Tam tersi olup sizin kiz kardeşiniz gelse nisanliniz "yeni damat evinde baldiz kalmasi" diye bir dert edinir miydi veya siz rahatsiz olur muydunuz kardesinizin sizinle kalmasından?

Ev bos olsa tamam da iki hafta zaten icinde yasaniyor olacak.

Böyle şeylerin neden sorun edildiğini ömrüm boyunca anlayamayacağım sanırım. O koltuğa ilk yeni gelinin totosu değmezse büyüsü mü bozuluyor?
Böyle şeyler belli bir sınıfa ait davranışlar gibi geliyor bana. Evliliğin başarı görüldüğü, kendisine ait bir eşyanın ilk defa alındığı vs vs.
Gerisi de bunun gazına gelen diğer kadınlar oluyor. Aslında oturup düşünseler belki kendileri de mantıklı bir sebep bulamayacak.

Kızlar düğünden iki hafta önce farklı bı şehire ev sermeye gidicez anne babalarla. Biz evi serip döndükten sonra büyük kaynım gidip nişanlımın yanında kalacakmış biraz. Bana mı abes geldi durum? Evi sermişim, iki hafta sonra düğün olacak, kaynım gidip benden önce sırf gezmek için evde kalacak.
Aman ne olacak. Eşimin sülalesi düğüne gelince evimde kaldılar yatak odamı kilitledim sadece. Aile olacaksınız takılmayın.

Abes bir şey yok bence. Gelinden önce evde kalınmaz tavrını saçma buluyorum. Kaynınız kalınca ne oluyor mesela eşyalar mı kirleniyor?
Nişanlım çalışıyor, kendisi de dışarı çıkıp gezecek bir insan değil. Oturup nişanlımın gelmesini bekleyecek. Ben de yatak odası dahil her şeyi dizmiş olacağım. Çamaşırlardan tutun bilimum eşyalara kadar. Bilemiyorum ifrit oldum. Elbette eşyalar kirlenmiyor ya da kirlenede bilir garanti veremem 😂

X