Kedi anneleri bakabilir mi 🐾

Nurov

Less is more🪐
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
4.537
12.066
32
Nisan ayında kısırlaştırdığımız 2 yaşında dişi bir pofidiğimiz var, bi konuda beni çok zorluyor sebebini de bulamadım, sanırım ilgiye çok alıştırdım bilemiyorum, biraz ilgilenmesem dış kapının önünde miyavlamaya başlıyor yada evden çıktığımda bunu yapıyor, he bide eve geri geldiğimde sanki neden beni bırakıp gittin dercesine bana küfür eder gibi miyavlıyo, sürekli evdeyim öyle uzun süre yalnız kaldığı da olmuyor ama markete bile çıksam bunu yapıyor. Apartmanda hayvan beslemek de yasak duyarlar diye korkuyorum ki karşı daire kesin duyuyordur, bir de şu olayı var kendi kendine oyun oyniyim vakit geçiriyim yok ben oynatırsam oynar haricinde uyur yada sıkıldığından gidip yine miyavlamaca, evin her köşesinde oyuncakları var sıkılmasın diye ama yüzlerine bakmaz, yanlış mı yaptım fazlaca ilgilenerek biraz uzak dursam kendi kendine yetmeyi öğrenebilir mi dersiniz? Yakın zamanda veterinere götürcez bakımları için, bu konuyu da soracağım yine burdan da bilgi almak istedim, teşekkürler♥️

Benimki de aynı. Bir suru oyalanacak oyuncak var ama yeni aldigimizda bir defa oynuyor sonra yuzune bakmiyor. Miyavvv miyav miyavvv illa birlikte koşmak, oynamak istiyor.
Ayni şekilde evden cikinca bir araba bagiriyor.

Cozum bulamadim ben. 5 yaşina geldi artik eskiye gore daha az koşturmak istiyor sadece.
Alabiliyorsaniz yanina kardeş olabilir belki

Benimki de aynı. Bir suru oyalanacak oyuncak var ama yeni aldigimizda bir defa oynuyor sonra yuzune bakmiyor. Miyavvv miyav miyavvv illa birlikte koşmak, oynamak istiyor.
Ayni şekilde evden cikinca bir araba bagiriyor.

Cozum bulamadim ben. 5 yaşina geldi artik eskiye gore daha az koşturmak istiyor sadece.
Alabiliyorsaniz yanina kardeş olabilir belki
Yalnız değilmişim demek, yanına kardeş alamayız hamileyim tüy problemi oluyo çok fazla ikinci bi kedi daha zor olur ama çözüm bulmam gerek bu duruma yoksa sorun olucak apartmanda ona üzülüyorum ama bakalım vet ne dicek😕 Teşekkür ederim yanıt için

Ben de ayni dertten muzdarip durumdayim. Martta kısırlaştırdık, kızgınlık değil ama sanki öyle gibi miyavlamasi cok, resmen evden gitmek istiyor, ben sürekli evdeyim, ağlıyor gibi nedense, oyun oynatiyorum ama bitince yine aynı, bazen oyunu da istemiyor. Hele geceleri :110: yatmadan biraz yoralim akşam üzeri uyumasina izin vermeyelim de bizle ayni saatlerde uyusun diyorum ama her zaman olmuyo.. bi çözüm bulan varsa dinlemek isterim.

Ben de ayni dertten muzdarip durumdayim. Martta kısırlaştırdık, kızgınlık değil ama sanki öyle gibi miyavlamasi cok, resmen evden gitmek istiyor, ben sürekli evdeyim, ağlıyor gibi nedense, oyun oynatiyorum ama bitince yine aynı, bazen oyunu da istemiyor. Hele geceleri :110: yatmadan biraz yoralim akşam üzeri uyumasina izin vermeyelim de bizle ayni saatlerde uyusun diyorum ama her zaman olmuyo.. bi çözüm bulan varsa dinlemek isterim.
Sizinki hala kızgınlık izlerini taşıyo olabilir sanki, bazı kediler belli bi süre tekrarlıyormuş o dönemdeymiş gibi sonra geçiyomuş, valla çocuk gibiler napcağını şaşırıyo insan

Cinsi nedir? Bazı cinsler daha bir miyavgaç oluyor 😅siyamlar mesela.

Benim kedimde de aynı durumlar var.kediler kendi karakterleri çok sağlam varlıklar.dışarı gidip geldiğinizde onu tamamen bırakıo gittiğinizi sanıyorlar ve geldiğinizdeki o miyavlama mutluluktan oluyor.size çok düşkün olduğu için tüm aktivitelerini sizinle yapmak istiyor 😊oyuncaklar hareketli nesneler olmadığı için pek dikkatlerini çekmiyor.günün bir kısmında full aktif bir kısmında ise tamamen pasif varlıklar.evde miyavlayarak dolaşması sıkılmasından kaynaklanıyor bizde de aynı durumlar söz konusu😊 henüz bir yaşında kedim erkek.bende bu miyavlamalarını anş koşturmalarını falan kızgınlığa bağlıyordum fakat uzun zaman oldu kısırlaştıralı asla değişmedi huyu hala aynı hareketlere devam.bazı kediler bütün gün yatar bazılarıda bütün gün böyle aranır aktivite arar sizinki de biraz heyecanlı olan bebeklerimizden herhalde bu durumda 😊

Benim kedimde de aynı durumlar var.kediler kendi karakterleri çok sağlam varlıklar.dışarı gidip geldiğinizde onu tamamen bırakıo gittiğinizi sanıyorlar ve geldiğinizdeki o miyavlama mutluluktan oluyor.size çok düşkün olduğu için tüm aktivitelerini sizinle yapmak istiyor 😊oyuncaklar hareketli nesneler olmadığı için pek dikkatlerini çekmiyor.günün bir kısmında full aktif bir kısmında ise tamamen pasif varlıklar.evde miyavlayarak dolaşması sıkılmasından kaynaklanıyor bizde de aynı durumlar söz konusu😊 henüz bir yaşında kedim erkek.bende bu miyavlamalarını anş koşturmalarını falan kızgınlığa bağlıyordum fakat uzun zaman oldu kısırlaştıralı asla değişmedi huyu hala aynı hareketlere devam.bazı kediler bütün gün yatar bazılarıda bütün gün böyle aranır aktivite arar sizinki de biraz heyecanlı olan bebeklerimizden herhalde bu durumda 😊
Üzülüyorum bende bu duruma kendi kendine oyunlar oynasın diye yerler hep oyuncak ama yüzüne bile bakmıyo ya ben sürekli oynayamam ki işte daha önce de kedi hatta kediler besledim böyle bir sorunu ilk defa yaşıyorum maalesef

Bence o bir davranış alışkanlığı. Bizimki de kisirlastiktan sonra 2-3 ay o kızgınlık dönemindeki davranışları tekrarladı. Miyavlamak dışarı çıkmak istemek evde koşturmak biraz da depresif tavırlar devam etti. Sonra normale döndü. Bizim bir de normale dönmeyi kolaylaştıran bir olayımız oldu o da yanına arabanın içine sıkışan bir yavruyu sahiplenmemizdi. Ona annelik yapıyor. Ama sizin böyle bir durumunuz Yokmuş, biraz sabredin sakinleşir. O sadece kızgınlık dönemi davranışlarının alışkanlık haline gelmesi, yakında unutur.

X