kedi sahiplenmek

Aklım gitti cevap vermeyeceksiniz diye. Çünkü hayvanları sahiplendikten sonra bakamayanlar “alerjimiz var” bahanesine sığınıyor. Hayvan alıştıktan sonra kopması zor oluyor depresyona giriyorlar.

Durumlar sahiplendiğiniz kedinin karakterine göre şekillenir. Mesela bizimki koltukları tırmalamaz, çok cok nadir az. Çünkü evin çoğu yerine tırmalama ipi geçirdim stresi öyle atıyor. Perdeler zaten allaha emanet pert’e çıktılar. Bizim evde zaten kural yok, şunu yapma bunu yapma diye büyütmedik. Kapılar hep açık istediği yere girip çıkıyor, koşuyor. Tezgahın üstünede zıplıyor uzanıyor ailecek yemek yerken masaya çıkıyor yada ona ait ayrı sandalyesi oluyor oraya oturuyor bizden yiyor. Tekirogullarından benimki. Öyle kucak delisi, insan canlısı bir kedi değil canı istediğinde sevdirir kimsenin ayak ucuna yanına pek yatmaz nadirdir. Günde 10 tokadını yemeden duramam
cok haklisiniz karsiyim ben kesinlikle buna iyice oluruna bakmadan kabul etmem zaten. kediye yazik bi eve al bi disari at olur mu hic. yavru alacagim icin bazi seylere alistiririm diye dusunuyorum tirnaklarini kesmeye alistiricam mesela hemen o baya onemliymis anladim

Kedim öldükten sonra Bir daha kedi sahiplenmeyi düşünmedim açıkçası.
Eşyalara verdiği zarar değilde bir daha tüy problemi yaşamak istemiyorum . Hangi mamayı kullanırsa kullansın , istediğin kadar temizlik yap o tüyler etraftan çıkmıyor . Hala bazı kıyafetlerimde tüyleri var (4 sene oldu öleli) He yaşasaydı keşke de dökseydi yine tüylerini ☺️ Bu yüzden sokaktakileri besliyorum,seviyorum. Tekirdi bu arada kızım. Kendine özgü karakteri vardı , kendini asla sevdirmez , dediğim dedikti 😂

farklilari biraz acabilir misin rica etsem :)
Daha cilveli,duygusallar,kurnazlar ve zekiler . Politik hayvan.benim oğlum 2 yasindayken geldi kedimiz çocuğa hicbirsey yapmadı. Oğlum kizimin kuyruğunu falan çekip surukluyordu. Ne zaman oğlumun bebekligi bitti.simdi 11 inde evde kedi köpek gibiler Eşimin işten gelmesini kapıda bekliyor.1 haftayı aşkın süredir agresifim sinirliyim.evde body gibi geziyoruz. Akşamları sırtıma masaj yapıyor. (Yoğurma hareketi)Her nabza göre şerbet veriyor.

cok haklisiniz karsiyim ben kesinlikle buna iyice oluruna bakmadan kabul etmem zaten. kediye yazik bi eve al bi disari at olur mu hic. yavru alacagim icin bazi seylere alistiririm diye dusunuyorum tirnaklarini kesmeye alistiricam mesela hemen o baya onemliymis anladm
Hayvanların tırnakları düzenli olarak olmasada çok uzadığında kesilmeli. Çünkü şart. Uzun tırnak zararlı ve uzadığında kaza riskleri kanamaları artıyor. Mesela ayak patileri kesilmez cünkü avlanma güdüleri geldiğinde ayaklarından güç alarak oynarlar tırnakları kısaysa strese girip bağışıklığı düşer bu yüzden ayak patileri kesilmez. Sadece el patileri yeter cünkü ayak patileri cizip kanatmaz tırnaklar kalın olduğu icin.
Yavru alınırsa tabii yavruluktan her şeye alıştırabilirsiniz yasaklar koyabilirsiniz “hayır” konutunu öğrenebilir. Yetişkinde sahiplenebilirsiniz mesela benim oğlan bebekken yataklarımıza gelirdi, kucağımızdan inmezdi. Bir büyüdü psikopat kesildi başımıza. Karakteri buymuş dedik bağrımıza bastık. İnanın dayağı bile çok lezzetli.

Bu arada kediler köpekler gibi değiller. Köpekler gece gündüz gezmek isterler değişiklikleri severler lakin kediler rutinliklerine alışkın değişikliği sevmeyen hayvanlardır. Eve alışan kedi dışarıda yapamaz. Ama dışarıdaki kedi hem ev hemde evde yapabilir yalnız evde de durmaz. Zaten dışarıya çıkarsa binbir çeşit hastalık getirecek. Enfeksiyonu var, virüsü, araba çarpması var zor.

Suzionline, zikrettin, kedibakisi gibi instagram siteleri var cok yardımcı yazıları oluyor.

Eşyalara verdiği zarar değilde bir daha tüy problemi yaşamak istemiyorum . Hangi mamayı kullanırsa kullansın , istediğin kadar temizlik yap o tüyler etraftan çıkmıyor . Hala bazı kıyafetlerimde tüyleri var (4 sene oldu öleli) He yaşasaydı keşke de dökseydi yine tüylerini ☺️ Bu yüzden sokaktakileri besliyorum,seviyorum. Tekirdi bu arada kızım. Kendine özgü karakteri vardı , kendini asla sevdirmez , dediğim dedikti 😂
Kedim 2 yasına girecek bebekliğinden beri mevsim geçişlerinde bile tüy dökmedi su ana kadar. Sadece hastalandığında stres ve korkudan döker. Mamalarda rotasyon sağlıyorum tek bir markadan devam etmiyorum. Hiçbir mamadada tüylerini dökmedi koltuklarda tüy yok. Kürk sağlığı için haftada 2-3 kez tarıyorum az geliyor. Yani kısaca tamamen kedinin yapısına, bünyesine göre değisir bu tüy dökümü.

Başınız sağ olsun.

basiniz sagolsun 🙏🏼 :KK43:

Hayvanların tırnakları düzenli olarak olmasada çok uzadığında kesilmeli. Çünkü şart. Uzun tırnak zararlı ve uzadığında kaza riskleri kanamaları artıyor. Mesela ayak patileri kesilmez cünkü avlanma güdüleri geldiğinde ayaklarından güç alarak oynarlar tırnakları kısaysa strese girip bağışıklığı düşer bu yüzden ayak patileri kesilmez. Sadece el patileri yeter cünkü ayak patileri cizip kanatmaz tırnaklar kalın olduğu icin.
Yavru alınırsa tabii yavruluktan her şeye alıştırabilirsiniz yasaklar koyabilirsiniz “hayır” konutunu öğrenebilir. Yetişkinde sahiplenebilirsiniz mesela benim oğlan bebekken yataklarımıza gelirdi, kucağımızdan inmezdi. Bir büyüdü psikopat kesildi başımıza. Karakteri buymuş dedik bağrımıza bastık. İnanın dayağı bile çok lezzetli.

Bu arada kediler köpekler gibi değiller. Köpekler gece gündüz gezmek isterler değişiklikleri severler lakin kediler rutinliklerine alışkın değişikliği sevmeyen hayvanlardır. Eve alışan kedi dışarıda yapamaz. Ama dışarıdaki kedi hem ev hemde evde yapabilir yalnız evde de durmaz. Zaten dışarıya çıkarsa binbir çeşit hastalık getirecek. Enfeksiyonu var, virüsü, araba çarpması var zor.

Suzionline, zikrettin, kedibakisi gibi instagram siteleri var cok yardımcı yazıları oluyor.
aa arka patilerinin kesildigini bilmiyodum umarım bu dediklerinizi yaparim bence zor olmayacak gibi . bu sitelerede bakayim hemen cok tesekkurler 🙏🏼

Bende istiyorum ama henüz cesaret edemedim çünkü hiç hayvan bakmadım daha önce eminim çok güzel bi histir

Daha cilveli,duygusallar,kurnazlar ve zekiler . Politik hayvan.benim oğlum 2 yasindayken geldi kedimiz çocuğa hicbirsey yapmadı. Oğlum kizimin kuyruğunu falan çekip surukluyordu. Ne zaman oğlumun bebekligi bitti.simdi 11 inde evde kedi köpek gibiler Eşimin işten gelmesini kapıda bekliyor.1 haftayı aşkın süredir agresifim sinirliyim.evde body gibi geziyoruz. Akşamları sırtıma masaj yapıyor. (Yoğurma hareketi)Her nabza göre şerbet veriyor.
of of harika ya😍 masaj hareketleri cok tatli oluyor bide banyoya girince pesinizden geliyomus koruma ic gudusuyle sizi korumak icin dogruysa eger...

of of harika ya😍 masaj hareketleri cok tatli oluyor bide banyoya girince pesinizden geliyomus koruma ic gudusuyle sizi korumak icin dogruysa eger...
Doğru doğru kapıda bekler içeri almazsanız bir de benimki kapıda miyav miyav bağırıyor ses verene kadar ben resmen iyi misin içeride diye bağırıyor bana 💖 Ne zaman alacaksınız kısmetse? Bir de isim düşündünüz mü cinsiyeti nedir?

cok cok sagolun ya dikkat edicem bunlarin tümüne. kum, tirmalama tahtasi vs bu tarz seyleride alırım. mama konusunda vet yonlendirir sanirim iyisi hangisiyse ben hic anlamam cunku. sahiplenincede geri verecegimi hic dusunmuyorum cok uzun suredir istiyorum ama evlilik hamilelik girdi hep araya ilgilenemem yazik olur diye ertelemistim
Veteriner de esnaf oldugu için kendi elindekini onerebilir. Bebek kedi ise royal canin mother&cat mamasi var. Kuru mama ama daha yumuşak oluyor digerlerine gore. Biraz büyükse ND yavru kedi mamasi alabilirsiniz. Şu an içerik olarak ve fiyat olarak en iyisi olabilir.

X