Kedilerden anlayan arkadaslar bakar misiniz lütfen 🙏

Thallosofili

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
3.333
5.969
Merhaba kedi sevenler ,bahce katinda kiralik bir evde oturuyoruz.Ev sahibimiz girerken sözlesmeye evcil hayvan istemedigini madde olarak ekletmisti.Bahceye gelen ve fip olan ve kötü durumda olan bir kediyi kapinin önünde besledik ,düzeldi ,tombik oldu masallah ve 1,5 yildir da günde ortalama 3 kere gelip kuru mamasini yiyip hemen gidiyor.Özgür bir kedi disarda dolasmayi seviyor eve zaten alisik degil.Sorum; biz bu evden tasinirken bu kediyi yanimizda götürsek bi sekilde kedi nasil hisseder? Yani eve aliskin olmayan 4_5 yaslarinda bir kedi ve gidecegimiz evi de bilemiyorum tabii.Belki ikinci kat olur,yine ev sahibi istemez vs.Kedilerin halinden anlayanlar bana yol gösterebilir mi? Eşim kedinin bu mahalleye ve bahceye alisik oldugunu,gidecegimiz yerde panik olup durmayacagini ,eski gezindigi yerleri arayacagini düşünúyor.Oturdugumuz yerde bizden baska hic kimse kedileri beslemiyor ve cok da kedi var.Digerleri alt mahalleye sokaklara dökülen mamalari yiyor.Bizim besledigimiz orayi bulur mu bilemiyorum.Görüslerinizle yardimci olursaniz cok sevinirim 🙏

Merhaba, kediyi eve hiç almadıysanız ve gideceğiniz yerde eve almayı düşünüyorsanız bu onun için zor olabilir. Ancak kedi bir süre sizin oradan yemeye alıştığı için siz gittiğiniz zaman onun için zor olabilir. Bence en azından eve olmasa dahi gideceğiniz yere götürebilirsiniz. Yine mamasını suyunu koyup besleyebilirsiniz. Yerine alışması mama bulmasından daha kolay olur diye düşünüyorum. Ayrıca size alışmış olması da götürmeniz için bir sebep bence.

Evinize almayacaksaniz hayvani bilmedigi yere goturup salmayin kesinlikle. Hatta 4-5 yaslarina gelmiş sokakta yaşayabilen saglikli hayvani da evinize almayin, bir şekilde adapte olamazsa veya birakmak zorunda kalirsaniz sikinti olur kalsin orada. Kediler yaşadiklari eve ve bölgeye çok bağlanirlar yer degisikleri panik yaratir her zaman. Kopek gibi degiller onlar.

Evinize almayacaksaniz hayvani bilmedigi yere goturup salmayin kesinlikle. Hatta 4-5 yaslarina gelmiş sokakta yaşayabilen saglikli hayvani da evinize almayin, bir şekilde adapte olamazsa veya birakmak zorunda kalirsaniz sikinti olur kalsin orada. Kediler yaşadiklari eve ve bölgeye çok bağlanirlar yer degisikleri panik yaratir her zaman. Kopek gibi degiller onlar.
Esim de öyle diyor.Kaldi ki kediyi bir sepete bile nasil sokacagimizi bile bilmiyoruz.. girecegini de sanmiyorum ,belki mama koysak girer ama gidecegimiz ev icin garanti veremedigimizden kalmasi daha uygun olucak galiba...Üzülüyorum ama insallahh bizden daha iyi birileri gelir ve bi yolunu bulur beslenir...

5 yıllıktı bizimkisi. Köpeğimizden dolayı bahçeli evde kaldık. Kendisini kaybedince baska bir binaya gecis yapmıstık kedi ile beraber. Ama maalesef olmadı durmadı çok miyavladı.
Anliyorum,biz tasininca sürekli gelip gidecek artik bir süre ,baska insanlari görünce ve mama verilmedigini anlayinca keser herhalde ayagini..Düzenli olarak günde 3 oğün geliyor ve mutlu bu sekilde hissediyorum.eve alisacak bi kedi degil.Sevdiriyor da kendini ama hep bir mesafesi vat,ev kedileri gibi rahat degil.Sanirim bölgesinde kalmasi uygun olucak .Alt mahalleye dökülen mamalari umarim bulur 🙏🙏

Esim de öyle diyor.Kaldi ki kediyi bir sepete bile nasil sokacagimizi bile bilmiyoruz.. girecegini de sanmiyorum ,belki mama koysak girer ama gidecegimiz ev icin garanti veremedigimizden kalmasi daha uygun olucak galiba...Üzülüyorum ama insallahh bizden daha iyi birileri gelir ve bi yolunu bulur beslenir...

Beslenir merak etmeyin. Cidden çok kedi baktik disarda kendi bolgelerinde kalmak istiyorlar. Ev kedileri sahibiyle birlikte ev degistirdiklerinde dahi stresse giriyorlar alişma surecleri oluyor. Evde de kedim var biliyorum.

Hayvan biraz mama yiyecek diye tanimadigi bir yerde ne yapacak butun gun kapinizin önünde oturup bekleyemez ki. Başka kediler kopekler olacak onlarin da belli bolgeleri var onlar da sikinti. Sizi hic bilmediginiz ve etrafta size saldirabilecek başkalarinin oldugu bir alana goturup biraktiklarini farz edin ayni şey.
Her tasindiginizda hayvani da oraya alamazsiniz bu kotuluk olur.

Anliyorum,biz tasininca sürekli gelip gidecek artik bir süre ,baska insanlari görünce ve mama verilmedigini anlayinca keser herhalde ayagini..Düzenli olarak günde 3 oğün geliyor ve mutlu bu sekilde hissediyorum.eve alisacak bi kedi degil.Sevdiriyor da kendini ama hep bir mesafesi vat,ev kedileri gibi rahat degil.Sanirim bölgesinde kalmasi uygun olucak .Alt mahalleye dökülen mamalari umarim bulur 🙏🙏
Şöyle yapın Twitter’da görmüştüm. Umarım sizde öyle yapabilirsiniz. Bir öğrenci durduğu evde kedi beslemiş yani kedi gelip gidermis mamasını yiyip. Taşınınca bir not bırakmış. “Bir adet kedi gelip gitmekte lütfen mamasını suyunu eksik etmeyin koyun. O yiyip gider gelir yer gider” yazmış notu bırakmış. Eve taşınan kişi çekip paylaşmıştı duygulanıp.

Sizde ufak bi not bırakabilirsiniz taşınan kişi için.

Beslenir merak etmeyin. Cidden çok kedi baktik disarda kendi bolgelerinde kalmak istiyorlar. Ev kedileri sahibiyle birlikte ev degistirdiklerinde dahi stresse giriyorlar alişma surecleri oluyor. Evde de kedim var biliyorum.

Hayvan biraz mama yiyecek diye tanimadigi bir yerde ne yapacak butun gun kapinizin önünde oturup bekleyemez ki. Başka kediler kopekler olacak onlarin da belli bolgeleri var onlar da sikinti. Sizi hic bilmediginiz ve etrafta size saldirabilecek başkalarinin oldugu bir alana goturup biraktiklarini farz edin ayni şey.
Her tasindiginizda hayvani da oraya alamazsiniz bu kotuluk olur.
Icime su serptiniz cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin ,iyi ki konuyu acmisim.

Şöyle yapın Twitter’da görmüştüm. Umarım sizde öyle yapabilirsiniz. Bir öğrenci durduğu evde kedi beslemiş yani kedi gelip gidermis mamasını yiyip. Taşınınca bir not bırakmış. “Bir adet kedi gelip gitmekte lütfen mamasını suyunu eksik etmeyin koyun. O yiyip gider gelir yer gider” yazmış notu bırakmış. Eve taşınan kişi çekip paylaşmıştı duygulanıp.

Sizde ufak bi not bırakabilirsiniz taşınan kişi için.
Mutlaka yaparim bunu cok tesekkur ederim 🙏 Umarim ev sahibimiz sökup almasin yaziyi 🙏

Kediler aşırı mekana düşkün hayvanlar, bulundukları yeri sahipleniyorlar ve oradan ayrılmak zorunda kalırsa ciddi strese giriyorlar. Benim düşüncem eve almak gibi bir planınız yoksa bulunduğu yerden ayırman. Mama bulamaz dersen yeni eviniz oraya yakınsa gidip mamasını yine oraya koyabilirsiniz, alıştığı yere

Yeni evinize götürdüğünüzde, kaçıp eski yerine gitmeye çalışabilir, hatta yüksek olasılık. Orada zaten dışarıda yaşamaya alışıksa bir şekilde yine mama bulur. Eğer illa ki yanınızda götürmek istiyorsanız onu ev kedisi yapacaksınız, Aşılarını ve kısırlaşmasını mutlaka yaptırın. Sokağa salmayın. Bir süre bocalayabilir ama yanında siz olduğunuz için bir süre sonra alışır.

Evinizde yaşayabilir , bir sıkıntı olmaz . Çok fazla kedi bakmış biri olarak söylüyorum bunu . Kısırlaştırırsanız daha sakin olur . Bazıları kızgınlık dönemlerinde çok sapıtıyor . Sadece öyleyse sorun çıkabilir . Fakat ev ortamına alışıp gerçekten sevildiğini hisseden kediler kaçmaya çalışmıyorlar . Aksine evi hemen benimseyip gelen misafiri yada gelen yeni kedileri istemiyorlar evlerinde .

X