Kedim hasta mı? Acil bakar mısınız?

Sourlife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2016
2.796
6.658
Merhaba,
Öncelikle paran yoksa neden kedi sahiplendin demeyin lütfen. Sahiplenme gibi bir niyetim yoktu.
Pati' yi bulduğumuzda burnuna tekme yemişti ( hala tam koku alamıyor) ve ana caddede araba ezmek üzereyken arabayı durdurarak kurtardık onu. Bulduğumuz yere yakın yerde iki saat annesi gelir diye bekledik ama gelen giden olmadı, kısacası savunmanızdı bırakamadık ve çocuklarımla sahiplendik onu.
6 aydır bizimle yaşıyor. Aşırı korkak bir kedi, herşeyden korkuyor :KK43:
Geleyim asıl meseleye. Iki gündür iştahı azaldı, yemek yiyor ama az. Kendini sevdirmeyen kedi sürekli kucağıma gelmek istiyor, yüzüme bakıp miyavliyor ve göz bebekleri hep geniş. Kuru mamayla besleniyor, iç,dış parazit aşılarını düzenli yaptım, ishal degil, kızgınlık döneminde de değil. ( bir defa girdi ve cıktı)
Bir derdi var, hareketleri değişti çünkü ama ne olduğunu anlayamıyorum.
Veterinere götüremiyorum, çünkü maliyet olarak ne çıkaracaklarını bilmiyorum, şuan maddi imkanim yok. ( görmeden fiyat veremeyiz diyorlar) götürmeye kalksam taksiyle götürmem lazım, çünkü, çocuklarıda yanımda götürmem gerekir, minibüste üçüne birden bakamam.

Sonuç itibariyle aranızda veteriner hekim varsa bana yardımcı olmasını rica ediyorum.
Pati' ye ücretsiz bakar diyebileceginiz tanıdık bir veteriner de önerebilirsiniz, pati hasta mi diye ben ve çocuklarım endişe içindeyiz, veteriner konusunda yardımcı olun lütfen🙏
Not: Yanlış anlaşılmasın asla maddi yardım istemiyorum. Ücretsiz bakabilecek veteriner konusunda yardım istiyorum

Geçmiş olsun. Ama bu yazdığınız belirtilerle kimsenin teşhis koyabileceğini sanmıyorum. Veteriner hekim dahi olsa koyamaz.
Belediyeye bağlı birimler sahipli kedilere bakıyor mu bilmiyorum bir sorun yine de.

Veterinere götürürseniz de durumu söylerseniz yardımcı olurlar bence. En azından fiyatlandırmayı sahipli kedi gibi değil de sokak kedisi gibi yapabilirler.

Geçmiş olsun. Ama bu yazdığınız belirtilerle kimsenin teşhis koyabileceğini sanmıyorum. Veteriner hekim dahi olsa koyamaz.
Belediyeye bağlı birimler sahipli kedilere bakıyor mu bilmiyorum bir sorun yine de.

Veterinere götürürseniz de durumu söylerseniz yardımcı olurlar bence. En azından fiyatlandırmayı sahipli kedi gibi değil de sokak kedisi gibi yapabilirler.
Evet sorun şu ki net bir belirti yok. Belki de psikolojiktir. Ama ya hastaysa.

X