Kedim susmuyor! Artık kafayı yiyeceğim.

Yattığınız odanın kapısı kapalı mı acaba bazen gece de olsa evde gezmek istiyorlar bizim minnoş sürekli oda değiştiriyor 😂bi annemlerin yanına bi kardeşimin yanına bazen de mutfakta masanın altında uyumuş
Zaten kardeşimle ben salonda yatıyoruz, bir onun yanına bir benim yanıma geliyor. Bazen mutfakta yerde yatıyor. :KK70: Bir tek yatak odasının kapısı kapalı, ama oraya girmiyor.

Ah yavrum... Benim miniğim de böyle. Bence agliyorlar kapılar kapalı olunca... Normalde kediler 5 aylık olana hatta 6 aylık olana kadar emebiliyorlar anne sağlıklıysa. Onun annesi yanında yok belli ki sizin ilginizi istiyor. Alın yatağınıza sarılın.. bir iki yaramazlık oyun yapar sonra uyur. Bağırınca onu daha da strese sokuyorsunuz bence. Sakin ses tonuyla usul usul konuşun sevin. Düzelir elbet..

Ah yavrum... Benim miniğim de böyle. Bence agliyorlar kapılar kapalı olunca... Normalde kediler 5 aylık olana hatta 6 aylık olana kadar emebiliyorlar anne sağlıklıysa. Onun annesi yanında yok belli ki sizin ilginizi istiyor. Alın yatağınıza sarılın.. bir iki yaramazlık oyun yapar sonra uyur. Bağırınca onu daha da strese sokuyorsunuz bence. Sakin ses tonuyla usul usul konuşun sevin. Düzelir elbet..
Umarım. Buradaki çoğu üye durumu kızgınlık dönemine bağlamış, erkenden kısırlaştırmamı söylediler. Bugün Fatih hayvan hastanesini aradım, bana dedikleri "kedinizin en az 7-8 aylık olması gerekiyor, sizin kediniz kısırlaştırma işlemi için çok küçük, bir de kızgınlık dönemini yaşayıp atlatması lazım"... 😶 Benle kardeşim salonda uyuduğumuz için bir bana, bir ona rahatlıkla gidiyor. İstediği zaman yanımıza kıvrılıp uyur yani.
Annesi onu sanırım çok küçükken terk etmiş, araba çarptığında bir kadın alıp beslemiş onu. Sonra annemlere vermişler. Kediyi en son ben gördüm evde, ama en çok benim yanıma gelir. Başkasına o kadar miyavlamaz da gelir bana nazlanır. Çocuğum gibi oldu adeta. İşte o gece üstüne fazla gittim istemeden, bugünlerde eskisine göre daha sabırlı davranıyorum.

dişiler 6.ayda kızgınlığa girebiliyor erkekler 8 diye biliyorum
ya kızgınlığa girdi ya da cidden stresli bi pisicik
sürekli oynatma imkanınız yok ama ben zillitop atıyrum önüne kendi kendine deliriyor oynarken:KK70: deneyeblirsin
kedi evi önermem kedi bir hastalık kapıyor mesela yıkayamıyorsun direk atmak zorunda kalıyorsun
ben her kedi malzemesini yıkayabilecğeim türde alıyorum artık o yüzden

dişiler 6.ayda kızgınlığa girebiliyor erkekler 8 diye biliyorum
ya kızgınlığa girdi ya da cidden stresli bi pisicik
sürekli oynatma imkanınız yok ama ben zillitop atıyrum önüne kendi kendine deliriyor oynarken:KK70: deneyeblirsin
kedi evi önermem kedi bir hastalık kapıyor mesela yıkayamıyorsun direk atmak zorunda kalıyorsun
ben her kedi malzemesini yıkayabilecğeim türde alıyorum artık o yüzden
Oyuncak fare seti aldım, onların yüzüne bakmadı. Ben de genellikle ya top atıyorum onun peşinden gidiyor, ya da onunla saklambaç oynuyorum. Ama sürekli hareket halinde olmam gerekiyor. :KK43: Zilli topa nasıl tepki verir, onu hiç bilmiyorum.

Benim kedimde öyleydi huy bence bu
Hala öyle sürekli ayagimin dibinde rahat 1 adım dahi atamam is yaptırmaz kapıyı kapatırım bu sefer miyavlar durur kapı acilana kadar .
Artık miyavlasa da acmiyorum bazı odalara alıştı acilmayinca miyavlamiyor bazen gelip deniyor ama acmiyorum geceleri.
Maalesef bende son 3 aydır kedi yüzünden stresli bir insan oldum ilgilenmeyince bacagimi isiriyor 1.5 yaşında sürekli oyun istiyor .
Size tavsiyem miyavlasa da açmayın kediler egitilir gündüz uyumasin uyusa da kaldırın ki gece uyusun bizim ilk 6 ayimiz çok zordu oturup agladigimi biliyorum. :KK43:

Benim kedimde öyleydi huy bence bu
Hala öyle sürekli ayagimin dibinde rahat 1 adım dahi atamam is yaptırmaz kapıyı kapatırım bu sefer miyavlar durur kapı acilana kadar .
Artık miyavlasa da acmiyorum bazı odalara alıştı acilmayinca miyavlamiyor bazen gelip deniyor ama acmiyorum geceleri.
Maalesef bende son 3 aydır kedi yüzünden stresli bir insan oldum ilgilenmeyince bacagimi isiriyor 1.5 yaşında sürekli oyun istiyor .
Size tavsiyem miyavlasa da açmayın kediler egitilir gündüz uyumasin uyusa da kaldırın ki gece uyusun bizim ilk 6 ayimiz çok zordu oturup agladigimi biliyorum. :KK43:
Birkaç yorum öncesinde başka bir üyeye "kedim artık hobi olarak miyavlıyor" yazmıştım. Gerçekten ağzı durmuyor. Ben bir şey yapmasam annem ya da babam rahatsız oluyorlar, benim kadar sabırlı değiller yani...
Bizimki şu an uyuyor mesela, ama birazdan uyandıracağım mecburen. Akşam onu koşturuyorum evin içinde ki yorulsun, bizimle aynı zamanda uyusun diye. Oyuncakların yüzüne zaten bakmıyor. İnanın ki buradaki "oyuncak alın" önerileri bizimkine sökmüyor. Yeni oyuncak aldım mesela, onunla ilgilenmedi bile. Bilmiyorum ya, komşumuzun kızı da "sizin kedi çok çaçaron" diyor. Haklı.

Birkaç yorum öncesinde başka bir üyeye "kedim artık hobi olarak miyavlıyor" yazmıştım. Gerçekten ağzı durmuyor. Ben bir şey yapmasam annem ya da babam rahatsız oluyorlar, benim kadar sabırlı değiller yani...
Bizimki şu an uyuyor mesela, ama birazdan uyandıracağım mecburen. Akşam onu koşturuyorum evin içinde ki yorulsun, bizimle aynı zamanda uyusun diye. Oyuncakların yüzüne zaten bakmıyor. İnanın ki buradaki "oyuncak alın" önerileri bizimkine sökmüyor. Yeni oyuncak aldım mesela, onunla ilgilenmedi bile. Bilmiyorum ya, komşumuzun kızı da "sizin kedi çok çaçaron" diyor. Haklı.
Kesinlikle huy meselesi inşallah çok zorlamaz sizi ama öğrenene kadar işiniz zor kolaylik diliyorum :) ben kedimden hala çektiğim için bir kedi ne kadar fena olabilir kısmına deginmeyecegim 😄

Umarım. Buradaki çoğu üye durumu kızgınlık dönemine bağlamış, erkenden kısırlaştırmamı söylediler. Bugün Fatih hayvan hastanesini aradım, bana dedikleri "kedinizin en az 7-8 aylık olması gerekiyor, sizin kediniz kısırlaştırma işlemi için çok küçük, bir de kızgınlık dönemini yaşayıp atlatması lazım"... 😶 Benle kardeşim salonda uyuduğumuz için bir bana, bir ona rahatlıkla gidiyor. İstediği zaman yanımıza kıvrılıp uyur yani.
Annesi onu sanırım çok küçükken terk etmiş, araba çarptığında bir kadın alıp beslemiş onu. Sonra annemlere vermişler. Kediyi en son ben gördüm evde, ama en çok benim yanıma gelir. Başkasına o kadar miyavlamaz da gelir bana nazlanır. Çocuğum gibi oldu adeta. İşte o gece üstüne fazla gittim istemeden, bugünlerde eskisine göre daha sabırlı davranıyorum.

Kızgınlık döneminde olduğunu ben de düşünmüyorum, size miyavlıyor korkuyor yalnız kalmaktan. Zaten kilo olarak da çok minikse kısırlaştırmayı hiç tavsiye etmem, bazen vet. hekimler anesteziyi ayarlamakta zorluk çekiyorlar...

Kızgınlık döneminde olduğunu ben de düşünmüyorum, size miyavlıyor korkuyor yalnız kalmaktan. Zaten kilo olarak da çok minikse kısırlaştırmayı hiç tavsiye etmem, bazen vet. hekimler anesteziyi ayarlamakta zorluk çekiyorlar...
Çok zayıf değil, ama iki kilo olmadı daha. Gerçi yaşına göre kaç kilo olması gerekiyor ben de bilmiyorum.
Sesle ilgili şunu söyleyeyim, şimdi banyodan çıktım. Çıkana kadar kedi bir miyavladı, sanki ciğerimi alıyorlar. Hani sokaktaki yavru kedilerin yalnız kaldıkları için miyavlamasına benziyordu sesi.

İyi geceler herkese. Bu saatte konu açmamın nedeni, uyuyamamam. Uyuyamamın nedeni, kedimin durmadan miyavlaması. Bir hastalığı yok, aç veya susuz da bırakmıyoruz. Yalnız da bırakmıyoruz kendisini. Abartmıyorum, sürekli oyun ve ilgi istiyor, özellikle kapalı kapı gördüğünde durmadan miyavlıyor, gece bile yapıyor bunu. Biraz önce susmadı mesela, en sonunda bağırdım çağırdım kendisine de sesi kesildi. Ama bu kez uyuyamıyorum. Bu kedi yaklaşık 4 aydır bizimle ve son 2 aydır böyle davranıyor. Normalde hayvan dediğin insana huzur verir, ben onun durmayan sesi yüzünden geceleri veya sabahın köründe uykusuzluk problemiyle boğuşuyorum. Rica ederim aynı sorundan muzdarip arkadaşlar bana çözüm önerisi sunabilir mi? Teşekkürler şimdiden.

Kapalı kapı sevmez kediler. Sahibini görmek güven hissetmek isterler. 16 yıl kedi baktım ilk yatağıma çıkardı karanlıkta benden emin olurdu sonra yere yatardım sabaha kadar. Güven duymak istiyor canım. Lütfen bağırıp çağırma.

Kapalı kapı sevmez kediler. Sahibini görmek güven hissetmek isterler. 16 yıl kedi baktım ilk yatağıma çıkardı karanlıkta benden emin olurdu sonra yere yatardım sabaha kadar. Güven duymak istiyor canım. Lütfen bağırıp çağırma.
Teşekkür ederim yorumunuz için.

Kızgınlık ıcın erken sadece mıyavlaması bunu belırlemesede 6aylıktannsonrakı dönemlerde gözlene bılır ama benm bıldıgım genelde onlarda erkek kedilerde erken dönem olabılır.Gün içinde enerjısını atmasını saglayın küçük oldukları için uyku düzeni pek olmaz kapayı kapattığınızda gelmek ıster gece uykusu uyumuyorsa sızı arıyordur ama benım kedım mıyavlayıp susardı uzun sürmezdi sonra düzene girdi gece uykusuna alıstı kapınızı kapattığınızda mıyavlarsa tekrar gerı donmeyın sabırlı olun bıraz tekrarlar daha sonra düzene girer sansını denıyor gece yanınızda olmak ıcın
Aslında tam tersi erkekler ortalama 1 yaşında başlar bu isler disiler 4 ayliktan sonra maalesef 🤦🏼‍♀️

Dişiler 4 aydan sonra giriyor maalesef kızgınliğa bu kızımız da girmiş kıyamam çok zor onlar için
Veterineri aradığımda da kısırlaştırma için henüz çok küçük olduğunu ve kızgınlık geçirdikten sonra götürmem gerektiğini söylediler.

Veterineri aradığımda da kısırlaştırma için henüz çok küçük olduğunu ve kızgınlık geçirdikten sonra götürmem gerektiğini söylediler.
Her veteriner yapmıyor kızginlikta bizim veterinerimiz yaptı ameliyatı biraz daha zor oluyor o yüzden tercih etmiyorlar demisti 1 ay olacak kızım çok sağlıklı masallah şimdi sadece şimarıklıgından bağıriyor :KK53:

X