Kedim

sevgdmr

💙👶🏼
Kayıtlı Üye
11 Mart 2023
1.096
1.259
Merhaba, 3 yaşında 2 tekir kedim var. Canımdan çok seviyorum onları, iyi ki varlar. :) Biri dişi biri erkek. Erkek olan kedim normalde yaş mamaya aşıktır. Sabahları benden önce koşa koşa mutfağın kapısına gider yaş mama için bekler. Bu arada fazla vermiyorum 1 tatlı kaşığı veriyorum her ikisine de. Geri kalan öğünlerini kuru mama ile tamamlıyorlar. Fakat 2 gündür erkek kedim yaş mama verdiğim halde asla ama asla yemiyor. Normalde asla hayır diyebileceği bir şey değildir. Kuru mama ile besleniyor, koyduğum mamasını yiyor, su içiyor. Kumunu ben değiştirmiyorum eşime sorduğumda dışkısında ya da idrarında herhangi bir değişiklik olmadığını söylüyor. Biraz evham yaptım, bu normal bir süreç mi anlayamadım.. hasta olduğunda kuru mama da yemiyor çünkü. Sıcaklardan mı bunaldı acaba, başına böyle bir şey gelen var mı ?

Benim bildiğim yaş mamanın avantajı sıvı alımını da sağlamasıdır. Kuruya göre başka da bir artısı yok (Veterinerin söyledikleri). Yeme ve içmede sıkıntı yoksa bir rahatsızlık olduğunu sanmıyorum. Gözlemlemeye devam edin isterseniz. Ömürleri uzun, sağlıklı olsun inşaallah.

Merhaba, 3 yaşında 2 tekir kedim var. Canımdan çok seviyorum onları, iyi ki varlar. :) Biri dişi biri erkek. Erkek olan kedim normalde yaş mamaya aşıktır. Sabahları benden önce koşa koşa mutfağın kapısına gider yaş mama için bekler. Bu arada fazla vermiyorum 1 tatlı kaşığı veriyorum her ikisine de. Geri kalan öğünlerini kuru mama ile tamamlıyorlar. Fakat 2 gündür erkek kedim yaş mama verdiğim halde asla ama asla yemiyor. Normalde asla hayır diyebileceği bir şey değildir. Kuru mama ile besleniyor, koyduğum mamasını yiyor, su içiyor. Kumunu ben değiştirmiyorum eşime sorduğumda dışkısında ya da idrarında herhangi bir değişiklik olmadığını söylüyor. Biraz evham yaptım, bu normal bir süreç mi anlayamadım.. hasta olduğunda kuru mama da yemiyor çünkü. Sıcaklardan mı bunaldı acaba, başına böyle bir şey gelen var mı ?
Benim dişi kedim de bir dönem bıraktı yaş mamayı şimdi geliyor kokluyor canı isterse yiyor istemezse bakıyor o bakıp karar verene kadar da erkek olan dişininkini de yiyor 😀 ama geçer. Merak etmeyin 😉

Benim bildiğim yaş mamanın avantajı sıvı alımını da sağlamasıdır. Kuruya göre başka da bir artısı yok (Veterinerin söyledikleri). Yeme ve içmede sıkıntı yoksa bir rahatsızlık olduğunu sanmıyorum. Gözlemlemeye devam edin isterseniz. Ömürleri uzun, sağlıklı olsun inşaallah.
Canım çok teşekkür ediyorum. Bu kadar sevip 2 gündür burun kıvırması korkuttu beni☺️ onun dışında bir sorunları yok ama takip edeceğim, çok sağolun🙏

Benim dişi kedim de bir dönem bıraktı yaş mamayı şimdi geliyor kokluyor canı isterse yiyor istemezse bakıyor o bakana kadar erkek olan dişininkini de yiyor 😀 ama geçer. Merak etmeyin 😉
İşte bizde de roller öyleydi. Erkek olan önce hızlı hızlı kendininkini sonra dişininkini yiyordu şimdi hiç burun indirmiyor 😄 yeter ki sağlıklı olsunlar da ❤️

Galiba öyle sıcaklar mahvetti oğlumu. İnşallah başka bir şey yoktur çok teşekkür ediyorum canım😍 hahah bir sorayım kendisine ☺️
Yoktur yoktur annesi 🐈🐾🐱
Bizimki de banyodan çıkmaz oldu depresyona mı girdi acaba dedik ama uyanık tabi en serin yeri biliyor ondan 😍🐈

Genel olarak keyfi yerindeyse, kuru mamayı ihtiyacını karşılıyorsa, "kedidir, vardır bir bildiği" 😅😂 bence tedirgin olmanıza gerek yok. Davranış değişiklikleri olabiliyor bazen.

X