kedimi iyilestirme günlüğüm..

23. gunden merhaba.

kabuk bi etten ayrilir gibi oluyor bi ustune kapliyor. kabugun dusmesini beklemekteyim kabugu hafif kaldirip bakinca alti beyazlasmis normal derisi olmus . kabugu tutan kucuk bir nokta var.

beklemece..

IMG-20180804-WA0001.jpeg

boyunluğu cikartacagim gunu sabirsizlikla bekliyorum cok sıkıldı hayvancağız kendini yalayamiyor rahat su ve yemek yiyemiyor.

su kabuk dusseydi :KK43:

simdi cikartirsam isirip yalayip tekrar kanatma ihtimali var o yuzden beklemece :KK43:

kabuk veterinerin dedigi gibi bi buyuyor bi kuculuyor. oyle oyle kabugun alt tarafi iyilesecek dedi.

konuyu disardan goren olursa diye yaziyorum.

kabuk dun daha kucuktu mesela bugun ustunu kaplamis gene.. kaldirinca yara iyilesmis doku onarimi var beyaz cevresi..

ordan tuy cikmama riski var elbette onuda zamanla gozlemleyip yazacagim.

veteriner ile gorustuk.

boyunlugu cikartabilirsiniz artik sikinti olmaz dedi.

kendi kabugu isirir atar dedi.

tedavinin 26. gununde boyunlugu cikarmis olduk.

IMG-20180806-WA0017.jpeg
IMG-20180806-WA0014.jpeg

3 gun gecti boyunlugu cikartmamin uzerinden. cikarttigim gibi kabugu koparmis, yukaridaki resim gibi goruntu olusmustu.

3 gun gecmis yarasi beyaz et beni gibi kurumus minik bi nokta duruyor.. cok iyi atlattik bu hastaligi.

Allah birdaha yasatmasin insallah..

cumartesi gunu yikamaya goturecegiz. ilaclar tuylerini cok boyamis gecmiyor onlar..

asiri derecede sudan korktugu icin kucuk doz sakinlestirici ile tertemiz olacak.

canim kedim:*

tuylenme yok orada ama zamanla cikacagini soyledi veteriner..

disardan okuyan insanlara yardimci olur umarim bu konu..

iyilesince de resim atarim insallah demistim iyilesmis keyfi yerinde fotografini koyup kapanisi yapiyorum :))

IMG-20180807-WA0000.jpg

veterinere goturmedim.
kendim yikadim pamuk gibi oldu :))

korktugum gibi degildi. kolay oldu sadece kurutamadim havlu ile suyunu aldim kendi yalana yalana 1 saatte kurudu:))

IMG-20180812-WA0064.jpeg

X