Kedimin minnoş tüyleri

Esenmine

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2014
1.466
2.365
29
Selamlarr
Scottish fold cinsi 1 yaşında kısır kedim var
İnanılmaz tüy döküyor ancak mevsimsel değil sürekli tüy bırakıyor
Tüy yapısı çokkk ince ve uzun
Veterinere götürdüm kan tahlilleri yaptırdım vitamin veriyorum mamasını vs bir kaç kere veteriner kontrolünde değiştik şuanki mamasını severek yiyorr
Tüylere çözüm bulamıyorum
Elbette dökecek ancak çok fazla döküyor 🥲🥲
Bir ara malt yeterli olması ve sürekli tüy kustuğundan veterinere traş önerdi traş ettik yavrumun beyaz tüyleri alacalı siyah a döndü çok üzüldüm stres yaptığı için

İnanın çok çok iyi bakıyorum
Çok tüy döktüğünden çok fazla da yutuyor hasta olsun istemiyorum
Siz çözüm buldunuz mu en azından biraz olsun azaldığı bir durum oldu mu
Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz

Teşekkür ederim

Merhaba,
Veterineriniz de tüy dökülmesinin çok olduğunu düşünüyor mu? Anladığım kadarıyla sağlıkla ilgili bir sorundan kaynaklı değil. Sanırım yapabileceğiniz en iyi şey düzenli taramak.

• Beğen
Reactions: The
Kedilerin tüy dökmesi normaldir ve her zaman dökerler; ancak bazı vitamin, mineral vb. eksikliği olduğunda, bizde bazen aşırı saç dökülmesi gibi, normalden fazla dökerler. Ben düzenli olarak GimCat Multivitamin ve Malt-soft macunlarını kullanıyorum, hem tüyleri hem de genel vücut sağlığı için çok iyi geldiğini düşünüyorum. BioFeline damlanın da iyi geldiğini duydum ama kullanmadım, bu konuda birşey diyemeyeceğim.

Selamlarr
Scottish fold cinsi 1 yaşında kısır kedim var
İnanılmaz tüy döküyor ancak mevsimsel değil sürekli tüy bırakıyor
Tüy yapısı çokkk ince ve uzun
Veterinere götürdüm kan tahlilleri yaptırdım vitamin veriyorum mamasını vs bir kaç kere veteriner kontrolünde değiştik şuanki mamasını severek yiyorr
Tüylere çözüm bulamıyorum
Elbette dökecek ancak çok fazla döküyor 🥲🥲
Bir ara malt yeterli olması ve sürekli tüy kustuğundan veterinere traş önerdi traş ettik yavrumun beyaz tüyleri alacalı siyah a döndü çok üzüldüm stres yaptığı için

İnanın çok çok iyi bakıyorum
Çok tüy döktüğünden çok fazla da yutuyor hasta olsun istemiyorum
Siz çözüm buldunuz mu en azından biraz olsun azaldığı bir durum oldu mu
Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz

Teşekkür ederim
Resmini paylaşır misiniz🥰🤗 oyy yirim onu ben🥳🤭

Merhaba,
Veterineriniz de tüy dökülmesinin çok olduğunu düşünüyor mu? Anladığım kadarıyla sağlıkla ilgili bir sorundan kaynaklı değil. Sanırım yapabileceğiniz en iyi şey düzenli taramak.

Evet veteriner de aynı düşüncede
Vitaminler verdi
Bağışıklık destekleyici ve tüy bakımı için
Kullanıyoruz bir aydır ancak herhangi bir fark göremedim maalesef
Tüy yapısı çok ince sanırım o da çok etkili 🥹

Eklentiler

• B2EE3068-120F-4560-B421-D4D0347F26C7.jpeg
    B2EE3068-120F-4560-B421-D4D0347F26C7.jpeg
    135,3 KB · Görüntüleme: 99
Kaliteli diye bilinen, satılan bir mama kullanıyorsunuz büyük ihtimalle.
Mamanızı yazar mısınız?

Kedilerin tüy dökmesi normaldir ve her zaman dökerler; ancak bazı vitamin, mineral vb. eksikliği olduğunda, bizde bazen aşırı saç dökülmesi gibi, normalden fazla dökerler. Ben düzenli olarak GimCat Multivitamin ve Malt-soft macunlarını kullanıyorum, hem tüyleri hem de genel vücut sağlığı için çok iyi geldiğini düşünüyorum. BioFeline damlanın da iyi geldiğini duydum ama kullanmadım, bu konuda birşey diyemeyeceğim.

Aşırı döküyor , tüy kusmaması için verdiğim vitaminler fayda etmiyor
Kusuyor sürekli kuzum :KK43: derdim evin kirlenmesi değil onun yalandıktan sonra kusuyor olması
Her gün tarıyorum dediğiniz vitaminleri de kullandık bilmiyorum hiç fayda etmedi
Diğer kedim de öyle değil onda çok yararlı ve dediğiniz gibi tüyleri aşırı sağlıklı görünüyor

Yanlış tahmin etmişim o zaman, Acana kalitelidir, ancak birçok evcile uymamaktadır.
Eğer aktif bir evcil değilse içindeki protein miktarı fazla gelir, zamanla problem çıkar.
Mamadan genel olarak memnunsanız kedinizi hareketlendirmelisiniz, olta oyuncakla koşturun evde ya da neyin peşinden koşarsa.
Salmon oil alın, mamasına birkaç damla ekleyin. Ömür boyu kullanabilirsiniz.

N&d verdim alerji yaptı
Proplan sevmediler 🥹
Advance vermiştim onu da sevmediler :KK43:(

Aa aynı konuda sıkıntı yaşamışız sanırım. N&D alt karın bölgesinde kızarıklık yarattı. ☹️ Bırakmak zoruna kaldık.

Yanlış tahmin etmişim o zaman, Acana kalitelidir, ancak birçok evcile uymamaktadır.
Eğer aktif bir evcil değilse içindeki protein miktarı fazla gelir, zamanla problem çıkar.
Mamadan genel olarak memnunsanız kedinizi hareketlendirmelisiniz, olta oyuncakla koşturun evde ya da neyin peşinden koşarsa.
Salmon oil alın, mamasına birkaç damla ekleyin. Ömür boyu kullanabilirsiniz.
Bundan bahsediyorsunuz değil mi ? Üzerinde köpek resmî var ancak veteriner önermişti kedilerim için
Doğrudan şırınga ile vermemi söylemişti
Çok yoğun kokusu var bir kaç kere verdim sonrasında saatlerce tiksindiklerini görünce kıyamaıdm
Mamalarına sularına katmayı da denedim ancak asla yemediler mamayı bir gün boyunca aç durdular 🥹🥹

Eklentiler

• 0B13717B-E626-4692-8693-82E0826FE0F0.jpeg
    0B13717B-E626-4692-8693-82E0826FE0F0.jpeg
    93,7 KB · Görüntüleme: 92
Bundan bahsediyorsunuz değil mi ? Üzerinde köpek resmî var ancak veteriner önermişti kedilerim için
Doğrudan şırınga ile vermemi söylemişti
Çok yoğun kokusu var bir kaç kere verdim sonrasında saatlerce tiksindiklerini görünce kıyamaıdm
Mamalarına sularına katmayı da denedim ancak asla yemediler mamayı bir gün boyunca aç durdular 🥹🥹
Marka kaynaklı mı acaba tiksinmeleri? Normalde somon yağı iştah açsın diye de kullanılan bir ürün.
En son çare Ecopure Bierhefe kedi deri tüy bakım tozunu deneyin bir.

X