Kedimle başım dertte

Britishler diğer kedilere göre biraz daha zeki kediler. Çok kedim oldu, bu oğlan kesinlikle bambaşka. O yüzden yapmak ya da yaptırmak istediklerini kızacağın şeyi yaparak zorla yaptırmayı çok iyi beceriyorlar.

Benimki de istediğini yapmayınca ya tv arkasına giriyor ya cam açıksa tellere tırmanıyor. Sadece bu ikisine kızdığımı biliyor çünkü.
Bende gerçekten böyle birşey görmedim mutfak tezgahına çıkmasına izin vermiyorum ben bakınca kafasını başka yere çeviriyor gidiyormuş gibi yapıyor ben arkamı dönünce zıplıyor beni kandiriyormus 🤣 sinirlendiği mi de üzüldüğümü de çok iyi biliyor bazen çok uzgunsem gelir kendini sevdirir duyguları biliyorlar

Aynen ben de bebek biraz büyüsün de birlikte oynayıp beni azıcık rahat bıraksınlar diye sabırsızlıkla bekliyorum :KK53:

Bir de eşiniz gibi ben de alıştırmıştım kovalamaca oynamaya , şuan daha yavaşta olsak yine bebek kucağımda oynamaya çalışıyorum . Üçümüz koşturuyoruz evin içinde . İlgiyi sakın kesmeyin ondan bebek gelince , hastanede giydiği çorabı verin oynasın onun olsun , oyuncaklarını koklasın oynasın . Kıskanmasın bebeği , siz ilk günler ilgilenemezsiniz ama eşiniz ihmal etmesin .Yoksa zor olur hayat o evde .
Evet şimdi evin şımarık bebeği herkese lafını geçiriyor ilk zamanlar bana zor olur bilmiyorum kıskanır mi aslında pek öyle duygusal değil ama meraklı ilgi kesilince kiskanabilir eşim ounatacak artık

Bende gerçekten böyle birşey görmedim mutfak tezgahına çıkmasına izin vermiyorum ben bakınca kafasını başka yere çeviriyor gidiyormuş gibi yapıyor ben arkamı dönünce zıplıyor beni kandiriyormus 🤣 sinirlendiği mi de üzüldüğümü de çok iyi biliyor bazen çok uzgunsem gelir kendini sevdirir duyguları biliyorlar
Şu an o kadar acıklı miyavliyor ki ses kaydı atsam çocuğun çok büyük bir derdi var dersin. Ama tek derdi ilgi. Benimle ilgilen, niye telefona bakıyorsun bana bak, beni sev. Sabah dokuzdan beri kendisiyle ilgilenmem dışında bir sorun yok 😂

Kafa çevirme, havaya bakma bizde de var. 😂😂😂

Kır papatyası
Yanlış anlama ama ben bu kadar saldırgan kediyi bebeğimle aynı evde tutmazdım sanırım.
Bunu hem kedi besleyen hem de anne olan biri olarak söylüyorum
Bebeklerin cildi o kadar hassas ki
Gözüne yüzüne saldırsa Allah korusun
Oğlum yüzünü çizdi geçen oyuncakla
Günlerce takip ettim iz kalacak mı diye
Derin bir çizikti
İnsan çok üzülüyor cidden bebeğe bir şey olduğunda
Ya evden gönderme secenegini düşünemem çok değişik bir bağ oldu gerçekten evladım gibi seviyorum birde gerçekten kimse bakmaz çok zor bir kedi çok bağımsız oksanmayi sevmez nasıl diyeyim çok sıkılırsa hemen strese girer o yüzden odaları ayırırim beş altı ay devam ederse terapist bulmayı düşünüyorum veteriner çocuğa yapmaz korkma dedi bilmiyorum ki 😕

Şu an o kadar acıklı miyavliyor ki ses kaydı atsam çocuğun çok büyük bir derdi var dersin. Ama tek derdi ilgi. Benimle ilgilen, niye telefona bakıyorsun bana bak, beni sev. Sabah dokuzdan beri kendisiyle ilgilenmem dışında bir sorun yok 😂

Kafa çevirme, havaya bakma bizde de var. 😂😂😂
Benim ki de sinirlendiğinde acıklı miyavliyor sanırsın ki biri kuyruğunu sıktı çok numaracilar

Ya evden gönderme secenegini düşünemem çok değişik bir bağ oldu gerçekten evladım gibi seviyorum birde gerçekten kimse bakmaz çok zor bir kedi çok bağımsız oksanmayi sevmez nasıl diyeyim çok sıkılırsa hemen strese girer o yüzden odaları ayırırim beş altı ay devam ederse terapist bulmayı düşünüyorum veteriner çocuğa yapmaz korkma dedi bilmiyorum ki 😕
Oda falan ayırmayın kesinlikle . Bebeğe ne kadar yakın olursa o kadar çabuk alışır ve onu sever . Yaklaştırmazsanız ters teper kıskanır . Sakın yapmayın onu . Bebeği koklatın , kucağınızdayken bir yandan da kedinizle konuşun . Onlar çok akıllı , onun bebek olduğunu biliyor . Zarar vermez , sadece tırnaklarını kesin . Bebek ayaklarını oynatınca oyun sanıyor kendi de patisiyle dokunuyor . Hastalık falan da geçmez kediden köpekten , eşim de korktu özellikle tek yolladım ikisini veterinere. Onların hastalığı sadece kendilerine demiste öyle rahatladı anca içi .

Lütfen sakın göndermeyin ya da odaya hapsetmeyi düşünmeyin , alışması için fırsat verin . Bebek az büyüyünce oyun arkadaşı olacaklar . Çok kedi baktım söylediklerim uydurma değil .

Oda falan ayırmayın kesinlikle . Bebeğe ne kadar yakın olursa o kadar çabuk alışır ve onu sever . Yaklaştırmazsanız ters teper kıskanır . Sakın yapmayın onu . Bebeği koklatın , kucağınızdayken bir yandan da kedinizle konuşun . Onlar çok akıllı , onun bebek olduğunu biliyor . Zarar vermez , sadece tırnaklarını kesin . Bebek ayaklarını oynatınca oyun sanıyor kendi de patisiyle dokunuyor . Hastalık falan da geçmez kediden köpekten , eşim de korktu özellikle tek yolladım ikisini veterinere. Onların hastalığı sadece kendilerine demiste öyle rahatladı anca içi .

Lütfen sakın göndermeyin ya da odaya hapsetmeyi düşünmeyin , alışması için fırsat verin . Bebek az büyüyünce oyun arkadaşı olacaklar . Çok kedi baktım söylediklerim uydurma değil .
Yok ilk başta düşünmüyorum zaten fırsat tanıyacagim zaten benim kedim tek odaya kapatılınca duracak bir kedi değil çok strese girer her yer açık olduğu için alışık öyle yaşamaya . Birde kamera almayı düşünüyorum takip etmek için tek korkum benim gibi onu da oynamk için saldırması malesef sadece bir çizik ile bırakmıyor kanatıyor ısırıyor o yüzden yanlız bırakamam büyüdükleeinde zaten kendi içlerinde anlaşırlar. Baktım saldırganlığa devam ediyor bebeği yanlız hiç birakmam

Hiç gerilmeyin tipik yavru ve enerjik kedi hareketi. Kardeşleriyle de böyle oynuyorlar. Gün içinde biraz daha fazla oynatmanız lazım. Bol bol koşturun iyice yorulsun, kendi vazgeçsin oyundan hatta 😂 Bir de daha 8 aylıkmış, özellikle 1 yaşını geçtikten sonra çok sakinliyorlar. İnsan bu hallerini özlüyor hatta 💕
Bu arada kedimden vazgeçmem demeniz de beni çok duygulandırdı. İnstagramda çok methedilden iki tane hayvan terapisti var isterseniz isimlerini de yazarım ama bence kediniz sadece yavru ve çok enerjik 😂🧿
İstemediğiniz hareketleri yapınca anında kesin oyunu. Şştt, hayır gibi şeyler de diyebilirsiniz. Ben bunun geçici olacağını düşünüyorum.
Bebeğiniz de sağlıkla gelsin 🧿🙏

Son cevapları şimdi gördüm. Bebek ile kediyi ne kadar uzak tutarsanız kedi o kadar zor alışır. Kediler koku ile tanışıp koku ile alışıyor. Doğumdan önce bebek eşyalarını tanısın, koklasın. Doğumdan yakın zaman önce bebek ağlaması sesi açın mesela sese alışsın. Portibonun bebek ve kedi alıştırma ile ilgili postu var bakabilirsiniz. İki küçük bebek var gibi düşünüp hem gözetim altında tutup hem de birbirleri ile iletişim kurmalarına izin vermek lazım.

Merhaba hanımlar ;
Benim bir yaşında bir kedim var küçüklüğünden beri benimle. Gerçekten evladım gibi çok seviyorum onu. Açıkçası eşimin peşinde bu kadar dolasmamisimdir şarkılar söylerim ,konuşurum dertlesirim oğlumla ama bir sıkıntımız var ki asla çözemiyoruz.

Sorun şu ki aklına estiğinde saldırması . Gerçekten saldırıyor ve kanatıyor kollarımı . Gün içerisinde önceden çalışıyordum akşam saldırırdi şimdi evdeyim aklına estiğinde yapıyor iki kolum facali gibi ve gerçekten artık dişleri de büyüdüğü için bıçak gibi keskin. Denedigim yöntemler

Saldırma anında oyuncağıyla oynatmak kesinlikle işe yaramıyor dikkatini dağıtamiyorum avcı gibi kulaklarını dikiyor göz bebekleri büyüyor .

Kendimi odaya kapatiyorum normalde asla miyavlamayan kedim hırsını alamadığı için kapıya vuruyor ve miyavliyor .

Onu odaya kapatiyorum bir süre sakinlessin diye yok ondan da anlamıyor çıkınca saldırmaya devam ediyor.

Sakince sevmeye ve konuşmaya çalışıyorum bildiğiniz kendini üzerime atıyor beş kiloyu geçti artık acıdan ağlamak üzereyim çıldırmamak elde değil . Oyun oynarken canı sıkılır saldırır ,telefona bakiyorken saldırır gece uyuyacağımizi biliyor mesela sinirleniyor ayağıma atlıyor bu seferde. Sorun tek bana yapması . Eşimi sanırım büyük kedi olarak görüyor ve o hayır dediğinde veya ismini sert bir şekilde söylediğinde onun komutlarını dinliyor. Hastalandı ilacı iki veteriner iciremedi eşim baya antibiyotiği öylece verdi oturdu sessizce içti 😅
Kendisi özgür evin içinde her yere girer çıkar sevdirmekten hoşlanmaz ne zaman isterse o zaman severiz .

Şimdide bebek bekliyorum çok korkuyorum açıkçası birbirlerine nasıl alistiracagim çünkü asla beni dinlemiyor bazen gerçekten parçalamak istiyor ve benim böyle canım yaniyorsa bebeğe ne yapar diye. Odasını ayırirsam bu sefer oğlum tek odada mutsuz olur. Asla ondan ayrılmak gibi ne eşimin ne benim düşüncemiz var . Ankara da bildiğiniz kedi eğitmeni ya da terapist var mı ?
Yaaa çok tatlı geldi konu. Evet kedi terapisti gibi bişey lazım. Herkese yapsa tamam ama. Eşinin sözünü dinliyor. Eşini büyük kedi gibi görmesi olayı🤣🤣. Bence eşine danış. Bizden daha iyi fikir verebilir.

Yaaa çok tatlı geldi konu. Evet kedi terapisti gibi bişey lazım. Herkese yapsa tamam ama. Eşinin sözünü dinliyor. Eşini büyük kedi gibi görmesi olayı🤣🤣. Bence eşine danış. Bizden daha iyi fikir verebilir.
Bana diyor ki sen çok merhametli ve yumuşak davranıyorsun benim hatam vae kızınca geri dayanamıyorum hemen yanına gidiyorum bundan sonra yapmıyacagim 😅

Hiç gerilmeyin tipik yavru ve enerjik kedi hareketi. Kardeşleriyle de böyle oynuyorlar. Gün içinde biraz daha fazla oynatmanız lazım. Bol bol koşturun iyice yorulsun, kendi vazgeçsin oyundan hatta 😂 Bir de daha 8 aylıkmış, özellikle 1 yaşını geçtikten sonra çok sakinliyorlar. İnsan bu hallerini özlüyor hatta 💕
Bu arada kedimden vazgeçmem demeniz de beni çok duygulandırdı. İnstagramda çok methedilden iki tane hayvan terapisti var isterseniz isimlerini de yazarım ama bence kediniz sadece yavru ve çok enerjik 😂🧿
İstemediğiniz hareketleri yapınca anında kesin oyunu. Şştt, hayır gibi şeyler de diyebilirsiniz. Ben bunun geçici olacağını düşünüyorum.
Aynen, enteresan şekilde yetişkin olduklarında huy değiştiriyorlar, bebeklikte yaptıklarını davranışları unutuyorlar.
Benimki kakasıyla oynardı mesela onu büyüyünce kendiliğinden bıraktı.

Su sıkma yöntemini de deneyecekseniz hayvanın üşütmemesine dikkat edin. Ben biraz fazla kaçırmıştım suyu hemen sümükleri almaya başlamıştı 😅.

Bide bu eşşek sıpaları evdekilerin karakterine göre herkese ayrı ayrı davranıyorlar. Muhtemelen sizi oynayabileceği biri olarak görüyor😅😅

Benim ki British normalde o kadar sakin olurlarmis ki veterinerler şaşırıyor
Bir sprey şişesinine su doldurup her saldırdığıda siksaniz, bir de sert ses tonu ile hayır deseniz bence bırakır.
Yine de bebek konusunda çok dikkatli olmalısınız, benim daha önce kimseyi tırmalamayan ve aşırı minnoş kedim 5 aylık bebeği hastanelik etmişti. 3 koca insan zor tutmuştuk.

Bir sprey şişesinine su doldurup her saldırdığıda siksaniz, bir de sert ses tonu ile hayır deseniz bence bırakır.
Yine de bebek konusunda çok dikkatli olmalısınız, benim daha önce kimseyi tırmalamayan ve aşırı minnoş kedim 5 aylık bebeği hastanelik etmişti. 3 koca insan zor tutmuştuk.
Ayy Allahım korusun . İnşallah öyle birşey olmaz . Evet su şişesi çok işe yaradı açıkçası . İnşallah zamanla unutur . Yanlız birakmayacagim zaten kamera da alacağım

Son cevapları şimdi gördüm. Bebek ile kediyi ne kadar uzak tutarsanız kedi o kadar zor alışır. Kediler koku ile tanışıp koku ile alışıyor. Doğumdan önce bebek eşyalarını tanısın, koklasın. Doğumdan yakın zaman önce bebek ağlaması sesi açın mesela sese alışsın. Portibonun bebek ve kedi alıştırma ile ilgili postu var bakabilirsiniz. İki küçük bebek var gibi düşünüp hem gözetim altında tutup hem de birbirleri ile iletişim kurmalarına izin vermek lazım.
Onerilerinizde bence dikkatli olmalısınız. Yukarıda konu sahibine yazdığımı görmüşseniz eğer o olay olduğunda kedim bebeği daha yeni görmüştü. Ortamda kiskanabilecegi hic birşey olmamıştı. Kimse henüz bebeği sevmemişti zaten eve girdiler daha koltuğa oturmadan oldu. Önce koklamaya çalıştı biz de çok minnoş olduğu için tanımaya çalışıyor deyip güldük ve aynı anda bebeğin kafasını patilemeye başladı, annesi arkasını dönüp bebeği sarmasa belki de çok daha büyük olay olacaktı. Bebeğe 3 tane dikiş atıldı, çocuğun kafası kan içinde kaldı.
Kedim o güne kadar elimize bile atlamazdı, azıcık bir yerini fazla siksak minnoş minnoş miyavlardi ve 3 yaşında uzun zamandır bizimle yaşayan uyumlu bir hayvandı. Çok naif bir kedi olduğu halde ben bu olayı tecrübe ettim. Kesinlikle aynı ortama çok çok kontrollü sokulmalı.
Bebeği direk koklamasina izin vermektense önce annenin goguslerini yani sütü ve bebeğin kıyafetlerini koklatarak baslasalar daha iyi olur.
Saldırdıklarında çok güçlü oluyorlar, biz 3 yetişkin + bebeğin annesi zor durdurduk tabii geçirdiğimiz şoktan müdahale etmekte de gecikmiş olabiliriz.

Çok teşekkür ederim . Kedim bir yaşına girdi ama kendini hala yavru halinde sanıyor dişleri ve cenesi çok güçlendi sipanin 😅 belki de dediğiniz gibi enerjini atamıyor kuzum bugün daha çok kosturdum fakat hala isirmalar devam ediyor kanatma olmadı spreyin faydasını gördüm elimde olsa bile saldırmaktan vazgeçiyor . Birde enerjisini atamıyor ama garip bir şekilde oyun oynarken de sıkılıp uzanmaya başlıyor tembel çocuğum 🤣 yani aslında şunu fark ettim ben iş yapıyorsam çok mutlu gelip beni izliyor etrafta dolaşıyor tembel insan sevmiyor . Bu arada çok teşekkür ederim inşallah sağlıkla gelir 😍

Aynen, enteresan şekilde yetişkin olduklarında huy değiştiriyorlar, bebeklikte yaptıklarını davranışları unutuyorlar.
Benimki kakasıyla oynardı mesela onu büyüyünce kendiliğinden bıraktı.

Su sıkma yöntemini de deneyecekseniz hayvanın üşütmemesine dikkat edin. Ben biraz fazla kaçırmıştım suyu hemen sümükleri almaya başlamıştı 😅.

Bide bu eşşek sıpaları evdekilerin karakterine göre herkese ayrı ayrı davranıyorlar. Muhtemelen sizi oynayabileceği biri olarak görüyor😅😅
Ayy evet beni daha çok hizmetlisi olarak görüyor canım sıkıldı bı isirik alayım da bnei keyiflendirsin gibi 🤣 ay ben yüzüne sıkmadim havaya sıkıyorum kaçıyor şişeden huylandi o olunca duruyor unutmuyor ama şişe yokken yine atlıyor

Onerilerinizde bence dikkatli olmalısınız. Yukarıda konu sahibine yazdığımı görmüşseniz eğer o olay olduğunda kedim bebeği daha yeni görmüştü. Ortamda kiskanabilecegi hic birşey olmamıştı. Kimse henüz bebeği sevmemişti zaten eve girdiler daha koltuğa oturmadan oldu. Önce koklamaya çalıştı biz de çok minnoş olduğu için tanımaya çalışıyor deyip güldük ve aynı anda bebeğin kafasını patilemeye başladı, annesi arkasını dönüp bebeği sarmasa belki de çok daha büyük olay olacaktı. Bebeğe 3 tane dikiş atıldı, çocuğun kafası kan içinde kaldı.
Kedim o güne kadar elimize bile atlamazdı, azıcık bir yerini fazla siksak minnoş minnoş miyavlardi ve 3 yaşında uzun zamandır bizimle yaşayan uyumlu bir hayvandı. Çok naif bir kedi olduğu halde ben bu olayı tecrübe ettim. Kesinlikle aynı ortama çok çok kontrollü sokulmalı.
Bebeği direk koklamasina izin vermektense önce annenin goguslerini yani sütü ve bebeğin kıyafetlerini koklatarak baslasalar daha iyi olur.
Saldırdıklarında çok güçlü oluyorlar, biz 3 yetişkin + bebeğin annesi zor durdurduk tabii geçirdiğimiz şoktan müdahale etmekte de gecikmiş olabiliriz.
Siz de benim yazdığımı gördüyseniz iki tane bebek var gibi kontrollü olmalısınız, gözetim altında tutmalısınız dedim. Kedi ile bebeği yalnız bırakın demedim ki ben. Kaldı ki yukarıdaki öneriler benim değil, bebeğini üç kedili evde büyüten bir eğitimcinin söyledikleri. Üstelik üç kedi ve bir bebekten sonra yetişkin sokak köpeği de sahiplendiler. Hepsi bir arada büyüyor. Ben zaten o hesaba atıfta bulunup inceleyebilirsiniz hesabı dedim.
En nihayetinde iki evlatta konu sahibinin. İkisine de kalbini açtıktan sonra nasıl yetiştereceği onun bileceği şey tabii ki.
Benim söylediklerim bebek doğmadan önce bebek eşyalarının kokusu ile ön hazırlık ve bebek sesine alışması için de bebek ağlama sesi açmalarıydı. Bunu da yine o eğitimci önermişti. Yani anlamadım bana böyle dediniz ama bebek ile kediyi yalnız bırakın demedim ben. Başkası ile mi karıştırdınız bilmiyorum..

X