Kedisi olan var mı

selmaaa3450

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2022
4
1
25
Kedisi olan var mı?
Yavru Kedi aldım eve kendi isteğimle ama perdeleri bağladım çok kötü görüntüsü var tirmalamamasi için ne yapmam lazım yarın arkadaşım kedi tirmalama tahtasi vericek koltukları ve perdeleri tirmalamasina engel mi şimdiden koltuğu tırmalamaya başladı bide tuvaletini nereye koyacağım tuvalet kabı olmadığı için leğene koydum şimdilik alacağım ilerleyen zamanlarda malzemelerini

Tırmalama ağaçları var, kendim çok doğru bulmasam da, tırnaklarını da kesebilirsiniz. Hayvanın doğası bu. Umarım şikayet etmeden bakabilirsiniz ama biraz da kedinin cinsi ve karakteri ile ilgili. Kimisi taş üstünde taş bırakmaz, kimisi hiçbir şeye dokunmaz.
Kumunu da sürekli erişebileceği, kapısının açık durduğu bir yere koyun.
Ve aklınızdan şunu asla çıkarmayın.

Hiçbir zaman bir kediye sahip olamazsınız. Kedi itaat eden bir hayvan değildir. Bildiğini okur.
Benim de vardı kedim, kendim musluk suyu içerdim bazen, ona hazır su alırdım. Gene gider klozetten su içerdi vizyonsuz hayvan. Kaç kere böyle yakaladım. Bunun eğitimi yok. Öğrenmiş banyo kapısını da klozet kapağını da açmayı. Yani bazen çok zorluyorlar ama çok da tatlılar.

İnanın bir insan kadar sorumluluk aldınız. Dilerim birlikte çok mutlu olursunuz.

Cok teşekkür ederim sahiplendigim kedi çok sakin yavru olmasına rağmen fazla hareketli değil kucağımda duruyor 1 saattir sadece perde ve koltuğu tirmalamasini istemiyorum zamanla kedi ağacı falanda alırimda suanlik perdenin görüntüsü çok kötü duruyor kedi kovucu sprey varmış mobilyalar için onu alsam ise yarar mı acaba
Kumunu da sürekli erişebileceği, kapısının açık durduğu bir yere koyun.
Ve aklınızdan şunu asla çıkarmayın.

Hiçbir zaman bir kediye sahip olamazsınız. Kedi itaat eden bir hayvan değildir. Bildiğini okur.
Benim de vardı kedim, kendim musluk suyu içerdim bazen, ona hazır su alırdım. Gene gider klozetten su içerdi vizyonsuz hayvan. Kaç kere böyle yakaladım. Bunun eğitimi yok. Öğrenmiş banyo kapısını da klozet kapağını da açmayı. Yani bazen çok zorluyorlar ama çok da tatlılar.

İnanın bir insan kadar sorumluluk aldınız. Dilerim birlikte çok mutlu olursunuz.

Cok teşekkür ederim sahiplendigim kedi çok sakin yavru olmasına rağmen fazla hareketli değil kucağımda duruyor 1 saattir sadece perde ve koltuğu tirmalamasini istemiyorum zamanla kedi ağacı falanda alırimda suanlik perdenin görüntüsü çok kötü duruyor kedi kovucu sprey varmış mobilyalar için onu alsam ise yarar mı acaba
Sinek mi bu ayol kedi kovucu sprey nedir?
İnsan istemediği bir şeyi kovmak ister.
Önce bu kediyi gerçekten istiyor musunuz, ona karar verin.
O spreyler nasıl bir içeriğe sahip bilmiyorum. Yavruyken bütün canlılar çok masum oluyor:)
Perdeleri de indirin zaten niye topladınız. Yapacaksa her türlü yapar.

Kedi kovucu sprey nedir ya kedi bu zaptedemezsini, kolay kolay şikayet etmeyeceksiniz sahiplenin Allah aşkına:KK43:

Kedisi olan var mı?
Yavru Kedi aldım eve kendi isteğimle ama perdeleri bağladım çok kötü görüntüsü var tirmalamamasi için ne yapmam lazım yarın arkadaşım kedi tirmalama tahtasi vericek koltukları ve perdeleri tirmalamasina engel mi şimdiden koltuğu tırmalamaya başladı bide tuvaletini nereye koyacağım tuvalet kabı olmadığı için leğene koydum şimdilik alacağım ilerleyen zamanlarda malzemelerini
İki kedim var biri çok uysal biri çok hareketli ikiside tırmalama tahtası dışında her şeyi tırmalıyor. Bunları bilerek sahiplendim eğer eşyalarınız zarar görecek düşünceniz varsa kedinizi sahiplendirin çünkü kedi bu evde ne perde bırakır ne çarşaf istediğiniz kadar tırmalama tahtası oyuncak alın evde mutlaka bir şeylere zarar verir. Benim perdelerim elek gibi oldu 😂 yapacak bir şey yok kedilermi eşyalardan daha çok seviyorum 😬

Kedisi olan var mı?
Öncelikle hayırlı olsun, dilerim sizinle birlikte tüyü kadar ömrü olsun. 🙏 Biz perdeyle ilgili hiç sorun yaşamadık. Tırmalama tahtasını hiç tercih etmedi, ama ben aldığımda 2 yaş civarıydı biz geç kaldığımızdan olabilir.
İstemediğiniz bir yeri tırmaladığını gördüğünüzde, net bir şekilde hayır deyip tırmalama tahtasına veya nereye izin veriyorsanız oraya götürebilirsiniz. Kediler akıllarına koyduklarını yapar, eğitime pek açık değillerdir, ama az sayıda kuralı öğretme ihtimaliniz var. :))
Kedi kovucu sprey hiç duymadım, ama ben olsam kullanmam. Adı kedi kullanımına uygun gibi dursa da, içinde neler vardır kim bilir. Durduk yere bir sağlık sorunu çıkmasın.
Kum kabına gelince, istediği zaman ulaşabileceği, uygun gördüğünüz bir yer olması yeterli bence.
Bunların dışında, en güzel zamanları bebeklikleri. Büyünce de çok seviyorsunuz tabii ama, bebeklikleri çok özleniyor. Her saniyenin tadını çıkarın. :))

Hayirli olsun kediniz bende de iki tane var biri tekir 7 senedir bizimle 2.ci de van kedisi 1 buçuk yaşında oyuncu 3 gün önce perdemi yırttı camda kuş gördü pati vurdu cama tırnağı takıldı perdeyi yırtıldı 1 karış yani hayvan bu huyları çeşit çeşit insanlar gibi.. benim ilk kedim tekir olan çok sakin uysal yaşlandı haliyle buda oyuncu olduğu için gece gündüz kavga ediyor lar bizim kedi kabullenemedi onu karnında stresten mantar egzama çıktı veteriner kabullenemiyor demekki sahiplendirin dedi sahiplendircez
Van kedisinide annemin halası 8 bin verdi ücretli aldı Avusturya ya götürecek ti son dakika kabul etmediğini öğrendi gümrükte Avusturya yabancı ırk kedi kabul etmiyor muş satın aldığı kadın çok yurtdisina yolladım dedi halamı kandırdı haliyle goturemeyince bize bırakmak zorunda kaldı bizim kedimiz olduğu için ücretli vermek istemedi günah bakabilir mi alan kişi diyip bizim kide anlaşamadığımız için vercez istemeyerek

İlk defa kedi sahipleniyorsaniz çok iyi düşünmeniz gerekiyor aynı evladınız gibi aldıktan sonra örnek göstereyim çocuğunuz duvarı koltukları çiziyor eşyalara zarar veriyor diye atamaz siniz canınız aynı bunuda böyle düşünmelisiniz 😊

Hayirli olsun kediniz bende de iki tane var biri tekir 7 senedir bizimle 2.ci de van kedisi 1 buçuk yaşında oyuncu 3 gün önce perdemi yırttı camda kuş gördü pati vurdu cama tırnağı takıldı perdeyi yırtıldı 1 karış yani hayvan bu huyları çeşit çeşit insanlar gibi.. benim ilk kedim tekir olan çok sakin uysal yaşlandı haliyle buda oyuncu olduğu için gece gündüz kavga ediyor lar bizim kedi kabullenemedi onu karnında stresten mantar egzama çıktı veteriner kabullenemiyor demekki sahiplendirin dedi sahiplendircez
Van kedisinide annemin halası 8 bin verdi ücretli aldı Avusturya ya götürecek ti son dakika kabul etmediğini öğrendi gümrükte Avusturya yabancı ırk kedi kabul etmiyor muş satın aldığı kadın çok yurtdisina yolladım dedi halamı kandırdı haliyle goturemeyince bize bırakmak zorunda kaldı bizim kedimiz olduğu için ücretli vermek istemedi günah bakabilir mi alan kişi diyip bizim kide anlaşamadığımız için vercez istemeyerek

İlk defa kedi sahipleniyorsaniz çok iyi düşünmeniz gerekiyor aynı evladınız gibi aldıktan sonra örnek göstereyim çocuğunuz duvarı koltukları çiziyor eşyalara zarar veriyor diye atamaz siniz canınız aynı bunuda böyle düşünmelisiniz 😊
Merhaba konudan bağımsız bir iey sorabilir miyim benimde iki kedim var 3,5 yaşında ikiside. Kısmetse şubatta bebeğimiz olucak sizin çocuklsrınız kedilerle mi büyüdü 😊

Merhaba konudan bağımsız bir iey sorabilir miyim benimde iki kedim var 3,5 yaşında ikiside. Kısmetse şubatta bebeğimiz olucak sizin çocuklsrınız kedilerle mi büyüdü 😊
Maşallah hayırlı olsun sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin rabbim inşallah bebeğinizi 🥰 evet biz ilk evlendikten 2 ay sonra aldik 15 günlük tü gözü yeni açılmış dedi veteriner çalışıyor duk vardiyalı eşimle fabrikada orda bulduk düşünüyor duk zaten sahiplenmeyi kayinvaldemde biz nişanlıyken sahiplendi şuan iki kedisi var onunda

Bizimki küçük olduğu için anne sütü içmesi gerekiyor muş 1 ay kayinvaldemde kaldı biberon ile besledi kayinvaldem sagolsun

Sonra aldik eve mamaya başladı öğrendi herseyini

Evet iki çocuğum ile de iyi geçiniyor lar seviyor lar çocuklarım da kedileri tabi kuyruğu nu oynarken çekiyor benim küçük oğlum canı yanınca pati atıyor tırnak çıkartmadan kendini korumak için..

İkisinde de çocuklarımın beşiginde ayaka ucunda uyuyor du kedimiz ondan önce ilk evlendigimizde eşimle aramızda yatıyor du kafası eşimde ayakları bende bizi ayırıyor du eşime ayrı düşkün öyle işte korkmayın yanına gitsin koklamasina izin verin zarar vermez temkinli olun koklamak yanına gitmek isteyecek gelince izin verin buna 🥰

Maşallah hayırlı olsun sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin rabbim inşallah bebeğinizi 🥰 evet biz ilk evlendikten 2 ay sonra aldik 15 günlük tü gözü yeni açılmış dedi veteriner çalışıyor duk vardiyalı eşimle fabrikada orda bulduk düşünüyor duk zaten sahiplenmeyi kayinvaldemde biz nişanlıyken sahiplendi şuan iki kedisi var onunda

Bizimki küçük olduğu için anne sütü içmesi gerekiyor muş 1 ay kayinvaldemde kaldı biberon ile besledi kayinvaldem sagolsun

Sonra aldik eve mamaya başladı öğrendi herseyini

Evet iki çocuğum ile de iyi geçiniyor lar seviyor lar çocuklarım da kedileri tabi kuyruğu nu oynarken çekiyor benim küçük oğlum canı yanınca pati atıyor tırnak çıkartmadan kendini korumak için..

İkisinde de çocuklarımın beşiginde ayaka ucunda uyuyor du kedimiz ondan önce ilk evlendigimizde eşimle aramızda yatıyor du kafası eşimde ayakları bende bizi ayırıyor du eşime ayrı düşkün öyle işte korkmayın yanına gitsin koklamasina izin verin zarar vermez temkinli olun koklamak yanına gitmek isteyecek gelince izin verin buna 🥰
Bizimkilerin de biri bana biri eşime çok düşkün. Çocuk olunca iletişimleri nasıl olucak merk ediyorum kedileri ihmal eder miyiz bu da bebeği kabullenmemelerine sebep olur mu diye düşünüyoruz. Biliyorum onlar bebeğe zarar vermez ama onlarında psikolojisini etkilemeden birlikte büyüsünler istiyorum inş öyle olur 😍

bende 2 aylıkken sahiplendiğim kedim var şuan 5 aylık oldu sıpa :) benimki tül perde pek oynamaz.tırmalama tahtası aldığım günden beri onu kullanıyor. arada koltuğu tırmaladığını gördüğümde hayır deyip tahtasına yönlendiriyorum.
kedi kovucu sprey almayın sakın size olan güvenini sarsar. sakin bir şekilde uyarın istemediğiniz şeyleri yaptığında daha yavru alışır illaki.
kedi bakımı ile ilgili öğrenmek istedikleriniz varsa youtube de kedilolayla kanalı var ben çoğu şeyi ordan öğrendim. işinize yarayabilir tüyü kadar ömrü olsun. veterinere götürmeyi unutmayın aşıları filan var yapılacak.biraz masraflı oluyor ilk zamanlar. sonra düzene girer :)

Bizimkilerin de biri bana biri eşime çok düşkün. Çocuk olunca iletişimleri nasıl olucak merk ediyorum kedileri ihmal eder miyiz bu da bebeği kabullenmemelerine sebep olur mu diye düşünüyoruz. Biliyorum onlar bebeğe zarar vermez ama onlarında psikolojisini etkilemeden birlikte büyüsünler istiyorum inş öyle olur 😍
Bebegi kabulleniyorlar o konuda içiniz rahat etsin bebek olduktan sonra önce bebegim diyeceksiniz tabiki 🥰🥰 anne olduktan sonra hersey çok farklı oluyor annelerimizin kıymetini daha iyi anlıyoruz 😍😍 kendi adıma söylüyorum ⚘

Kedisi olan var mı?
Keşke biraz kedi nasıl bakılır neler lazımdır öğrendikten sonra bu işe kalkışsaydınız. Maddi hazırlık kısmını geçtim diğer kısımlara da hazır değilsiniz (koltuk tül parçalama vs) ve kedinin sonu başka sahip/sokak gibi geldi bana bu konudan

benim kedim var. sokak kedisi yani cins falan değil. daha önce de kedi beslemiştim bela bir turuncuydu. perdelere tırmanırdı tavana kadar. yemek getirirken bütün tepsiyi devirip her yeri yoğurt yapmıştı.

şu an ki kızım çok uslu. kudurma saatleri var ama asla zarar vermez oraya buraya yani özel bir eğitim vermedim.
sadece havlu kağıt bırakmamak lazım ortada parça pincik ediyor :KK70:

koltuk vs tırmalamaz. sadece kilim gördü mü tırnak geçirip gerilir o kadar.

yani tamamen karakterle alakalı..

Benim sarman oğlum var 2,5 yaşında, ellerinizden öper -azıcık da kırtlatır tabi- öyle keyfiyen perde yırtmaz ama sinek yakalama uğruna tüm tüller delik deşik. Koltukları keyfiyen tırmalıyor, kızsamda yapıyor, tahtasını da tırmalıyor arada göz boyamak için. Halıyı da bazen tırmalıyor. Atacağımız kanepeler var, aman bi görseniz dötünü kıvıra kıvıra bir tırmalıyor ki yarınlar yokmuşçasına çünkü zaten atılacak koltuklar diye kızmıyoruz. Aslında tırmalama tahtalarına ip yerine koltuk kumaşı sarmak lazım. Eşya mı kedi mi, tabiki kedimiz, evimizin neşesi sarı manyağımız :)

X