kefir ile sağlıklı zayıflama

Uzun zaman olmuş kimse yazmamış. Ben de gecen hafta edindim kefir mayasini. Hazır hicbir şey tuketmemeye çalışan biri olarak hazır alıp sürekli tüketmeyi hic düşünmedim. Pazar hariç her gün sutcumuz geliyor. Aksam aldığım sütü kaynatıp sabah mayayi koyuyorum ertesi sabah suzuyorum. Sabah 1-2 bardak iciyorum bir de gece acikinca 1 bardak iciyorum. Bugün 4. Günüm. Kendimi gayet enerjik hissediyorum.
Sabahları genelde kahvaltı edemeden cikiyordum evden. Sonra da pogaca , börek , tost allah ne verdiyse derken epey kilo aldım. Kefir mayasini akrabamdan aldım. Araştırınca da kahvaltisiz cikacagima kefir içip çıkarım dedim. Çalışan ve evden kahvaltisiz çıkanlar için ideal Birsey bence . öğlene kadar çok rahat açlık hissi olmadan gezebiliyorum. 86.8 kg ile başladım, bakalım kefir bana neler yapacak...
Ekmek,tatli, hamurisi minimum düzeyde. Tatli krizini kuru meyve ve kuruyemislerle gecistiriyorum. Yaza 10 kilo vermiş girsem ne güzel olur. 3-4 ayda 10 kilo gider mi acaba..
eğer yediklerine de dikkat edersen vereceğini düşünüyorum, kolay gelsin Hoppa

eğer yediklerine de dikkat edersen vereceğini düşünüyorum, kolay gelsin Hoppa
Sağolasın :) Bugün evdeydim ama aynen devam ettim. Bir farkla ; bugün kahvaltı edeceğim için kahvaltıdan 30-40 dk önce bir bardak kefir içtim, sonrasında 1 yumurta peynir zeytin yeşillik ile kahvaltı mi ettim. Hem iki bardak kefir hem kahvaltı fazla olur diye düşündüm. Aksama kadar arada biraz ceviz fındık kuru incir yedim. Aksama da köfte salata patates püresi var. Elimden geldiğince bozmamaya calisiyorum. Sali günü tartilmisim, arada tartiliyorum ama merakla saliyi bekliyorum bir haftalık kaybimi görmek için.

Sağolasın :) Bugün evdeydim ama aynen devam ettim. Bir farkla ; bugün kahvaltı edeceğim için kahvaltıdan 30-40 dk önce bir bardak kefir içtim, sonrasında 1 yumurta peynir zeytin yeşillik ile kahvaltı mi ettim. Hem iki bardak kefir hem kahvaltı fazla olur diye düşündüm. Aksama kadar arada biraz ceviz fındık kuru incir yedim. Aksama da köfte salata patates püresi var. Elimden geldiğince bozmamaya calisiyorum. Sali günü tartilmisim, arada tartiliyorum ama merakla saliyi bekliyorum bir haftalık kaybimi görmek için.
kefirin kalorisi biraz fazla o yüzden mayalarken yarım yağlı süt de kullanabilirsin

1 bardak 200 ml yağlı kefir 132 kalori. Pastörize sut kullanmiyorum. Sütü sutcuden alıp kaynatiyorum, soguyunca kaymağını alıp kefir mayasini koyuyorum. Karatay diyetine ekledim kefiri. Kalori hesabi da yapıyorum bir yandan. Günlük 2000 kalori altında almam gerek. Her halükarda 2000 in altında kaliyor yediklerim. Ekmek ve seker olmayınca kefirin kalorisi sorun olmuyor. Caanim günlük süt varken pastörize yarim yagliya ne hacet :KK16:

1 bardak 200 ml yağlı kefir 132 kalori. Pastörize sut kullanmiyorum. Sütü sutcuden alıp kaynatiyorum, soguyunca kaymağını alıp kefir mayasini koyuyorum. Karatay diyetine ekledim kefiri. Kalori hesabi da yapıyorum bir yandan. Günlük 2000 kalori altında almam gerek. Her halükarda 2000 in altında kaliyor yediklerim. Ekmek ve seker olmayınca kefirin kalorisi sorun olmuyor. Caanim günlük süt varken pastörize yarim yagliya ne hacet :KK16:
tabi karar senin Hoppa

peki şuan kilo verdiniz mi devam ediyor musunuz acaba merak ettim ona göre bende başlıcam :)

Uzun zaman olmuş kimse yazmamış. Ben de gecen hafta edindim kefir mayasini. Hazır hicbir şey tuketmemeye çalışan biri olarak hazır alıp sürekli tüketmeyi hic düşünmedim. Pazar hariç her gün sutcumuz geliyor. Aksam aldığım sütü kaynatıp sabah mayayi koyuyorum ertesi sabah suzuyorum. Sabah 1-2 bardak iciyorum bir de gece acikinca 1 bardak iciyorum. Bugün 4. Günüm. Kendimi gayet enerjik hissediyorum.
Sabahları genelde kahvaltı edemeden cikiyordum evden. Sonra da pogaca , börek , tost allah ne verdiyse derken epey kilo aldım. Kefir mayasini akrabamdan aldım. Araştırınca da kahvaltisiz cikacagima kefir içip çıkarım dedim. Çalışan ve evden kahvaltisiz çıkanlar için ideal Birsey bence . öğlene kadar çok rahat açlık hissi olmadan gezebiliyorum. 86.8 kg ile başladım, bakalım kefir bana neler yapacak...
Ekmek,tatli, hamurisi minimum düzeyde. Tatli krizini kuru meyve ve kuruyemislerle gecistiriyorum. Yaza 10 kilo vermiş girsem ne güzel olur. 3-4 ayda 10 kilo gider mi acaba..

selam 1 yıldır kefir kullanıcısıyım hiç zayıflamak için kullanmadım. genelde sabah 1 bardak içiyorum kahvaltıdan 30dk önce ama bunu denicem kahvaltı yerine 3 bardak. zaten cuma zayıflama yarışmalarında kaptanlık yapıyorum yaklaşık 15 kilomu karatay sayesinde verdim ve hala karatay beslenmesi yapıyorum işallah faydasını görürüm. deneyimlerimi yazarım yarın başlıyorum :KK66: yaşasın kefir

buna yakın bir program uygulayacağım 1 hafta yarından itibaren :KK66:
alıntıdır:

Kefirle Zayıflamak
En sık sorulan sorulardan biri de kefir içerek kilo verilip verilemeyeceği. Elbette her besin için olduğu gibi kefir için de diyet programları mevcut.Üç günlük kefir diyeti ve yedi günlük kefir diyeti programları ile 2 ila 4 kilo arasında zayıflamak mümkün.

Kefirli diyet programı haftada 2 ila 4 kilo verdirmek için tasarlandı. Program vücut temizliği bazlı bir program olduğu için ayrıca sizin tutum ve duygularınızı da etkileyecek.

Yedi günlük diyet planının etkili olmasının nedeni, diyet süresince yediğiniz yiyeceklerin vücudunuza getirdiği kaloriden daha çok kalori yaktırmasına neden olmasından ileri geliyor. Bu diyet planı herhangi bir yan etkiye (dukan diyetinde olduğu gibi) de sahip değil. Diyet programı vücut sisteminizi temizleyecek ve kendinizi daha sağlıklı hissedeceğiniz bir his verecek. Sadece yedi gün sonra kendinizi daha hafif hissedeceksiniz çünkü diyet sonunda 2 ila 4 kilo vermiş olacaksınız.

Kefir diyetinin sıkı sıkıya uygulamanız gereken sadece üç tane kuralı var. Bunlar:

Yedi gün boyunca kesinlikle alkol almayacaksınız.
Her gün 10 bardak su içeceksiniz.
Her gün 500 ml kefir içeceksiniz.
Birinci gün:

Yaz aylarında kefir diyeti yaparken kavunu eksik etmeyin

Muz haricinde tüm meyveler yenebilir. Eğer yaz döneminde bu diyeti uygulayacaksanız mutlaka kavun yiyin. Yaz döneminde değilseniz diğer meyveleri tüketin ama muz hariç. Sabah aç karnına bir bardak ev yapımı kefir ve bir bardak da akşam yatmadan önce.

İkinci gün:

Kefir diyetinde ikinci gün istediğiniz kadar sebze sizi bekliyor!

Pişmiş ya da çiğ tüm sebzeleri yiyebilirsiniz. Üstelik hiç bir sınırlama olmadan. Doygunluk hissi gelene kadar sebze yiyebilirsiniz. Ne yiyeceğiniz de size kalmış bu konuda da bir sınırlama yok. Sabah iki adet fırınlanmış patates karbonhidrat almanız açısından iyi olacaktır. Hatta patatesinizi biraz tereyağı kullanarak tatlandırabilirsiniz. İkinci gün de yine sabah aç karnına bir bardak ev yapımı kefir ve bir bardak da akşam yatmadan önce kefir içeceksiniz.

Üçüncü gün:

Diyetimizin üçüncü gününde meyve ve sebze karışık ne istersek yiyebiliyoruz. Muz harici istediğimiz kadar meyve ve sebze serbest. Öğlen çorba içebiliriz. Bu gün patates yemek de yok. Sabah aç karnına bir bardak ev yapımı kefir ve yine yatmadan önce bir bardak kefir içerek üçüncü günü de tamamlıyoruz.

Dördüncü gün:

Ne mutlu ki bugün muz yiyebileceğiz. Evet diyetimizin dördüncü gününde istediğiniz kadar muz yiyebilirsiniz. Ayrıca bugün içeceğimiz kefir bardak sayısı sabah ve gece yatmadan önce olmak üzere iki bardak değil; sabah, öğlen ve gece yatmadan önce olmak üzere üçe çıktı. Öğle öğününde yine çorba içeceğiz. Sabah aç karnına bir bardak, öğlen ve yatmadan önce de bir bardak ev yapımı kefirimizi içmeyi unutmuyoruz.

Beşinci gün:

Bugün ziyafet var. Kırmızı et ve domates yiyeceğiz. İki porsiyon yağsız kırmızı et yiyeceğiz. İsterseniz hamburger köftesi de olabilir. Bu kırmızı eti altı tam domatesle birlikte yiyebilirsiniz. Beşinci gün içtiğiniz su miktarını bir bardak arttırın. Bu vücudunuzun üreteceği ürik asiti temizleyecektir. Sabah aç karnına bir bardak ve gece yatmadan önce de bir bardak olmak üzere toplam iki bardak kefirimizi içmeyi de unutmuyoruz.

Altıncı gün:

Kırmızı et ve sebze günü. Bugün istediğiniz kadar et ve sebze yiyebilirsiniz. Sebze çiğ ya da haşlanmış olabilir. Sabah aç karnına bir bardak ve gece yatmadan önce de kefir içerek günü tamamlıyoruz.

Yedinci gün:

Bugün kahverengi pirinç, meyve suyu ve yemek istediğiniz tüm sebzeleri yiyebilirsiniz. Sabah aç karnına bir bardak ve gece yatmadan önce de bir bardak olmak üzere toplam iki bardak ev yapımı kefiri içmeyi de unutmuyoruz. Yedi günlük kefir diyetinin sonuna geldik.

Sekizinci gün:

Sekizinci gün 2 ila 4 kilo vermiş olacak ve kendinizi bir hafta öncesine göre çok daha hafif ve temizlenmiş hissedeceksiniz. Eğer kilo vermeye devam etmek istiyorsanız bu kefir diyetini uygulamaya devam edebilirsiniz. Diyetiniz sırasında alkol almak isterseniz alkolü sadece günde iki kadeh kırmızı ya da beyaz şarapla sınırlayın. Votka, tekilla, rom gibi alkollü içecekler yasak. Çok abartmadığınız sürece bira içebilirsiniz. Eğer şarap içecekseniz sadece şarap, bira içecekseniz o gün sadece bira için. Unutmayın alkollü içecekler bu diyet için bir seçenek değil.

Bu diyeti yapmak içinse gerekli olan tek şey sabır.

Öneri ve diğer eklemeler

Diyetiniz süresince sebzeleri salata şeklinde tüketebilirsiniz. Ayrıca diyet süresince aşağıdaki içecekleri de tüketebilirsiniz.

Su (limonlu olabilir)
Kahve (şeker, tatlandırıcı ve krema eklememelisiniz)
Siyah çay
Meyve suyu (sadece yedinci gün meyve suyu içebilirsiniz)
Uyarılar:

Kefir diyeti programına kesinlikle sadık kalmalısınız. Diyet sonrası kilo verenler diyette yazanları bire bir uygulayanlar oldu. Diyet sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte yedikleri sebze ve meyvelerin kalitesi ve miktarı da sonuçları etkiledi.
Bu diyet programını uygulamayı düşünüyorsanız diyete başmadan önce mutlaka bir doktor ve diyetisyene danışın.

merhaba dün bu başlığı okuduktan sonra marketten aoç kefirini alıp yemekten sonra içtim. Tok karınla içmeme rağmen dün akşamdan beri tuvaletten çıkamıyorum çok kötü bozdu bağırsaklarımı. Bu kadar kötü olan var mı bana mı böyle yaptı sadece merak ettim. Ben tok karınla böyle olduysam sabah kahvaltı yerine aç karna içilince öğlene kadar ne yapar bilemiyorum. İşe gelene kadar bir rezillik yaşanma olasılığı yüksek. Yapan arkadaşlar nasıl yaptı böyle şeyler yaşadınız mı merak ediyorum.

merhaba dün bu başlığı okuduktan sonra marketten aoç kefirini alıp yemekten sonra içtim. Tok karınla içmeme rağmen dün akşamdan beri tuvaletten çıkamıyorum çok kötü bozdu bağırsaklarımı. Bu kadar kötü olan var mı bana mı böyle yaptı sadece merak ettim. Ben tok karınla böyle olduysam sabah kahvaltı yerine aç karna içilince öğlene kadar ne yapar bilemiyorum. İşe gelene kadar bir rezillik yaşanma olasılığı yüksek. Yapan arkadaşlar nasıl yaptı böyle şeyler yaşadınız mı merak ediyorum.
Kefirden olduğuna emin misin. Şuan sıcaklardan mıdır nedir herkesin midesi bozuluyor. Bence miden düzelince tekrar dene kefiri

Canım kayısı ve kefir ikisi birden böyle yaptı hatam kayısıyla beraber tüketmek oldu sanırım günlerdir problemliydi çözeyim dedim ama biraz fazla oldu:) teşekkür ederim ilgin için kefire devam edeceğim zaten çok sağlıklı bir içecek umarım senin gibi iyi sonuçlar alabilirim.

Canım kayısı ve kefir ikisi birden böyle yaptı hatam kayısıyla beraber tüketmek oldu sanırım günlerdir problemliydi çözeyim dedim ama biraz fazla oldu:) teşekkür ederim ilgin için kefire devam edeceğim zaten çok sağlıklı bir içecek umarım senin gibi iyi sonuçlar alabilirim.
Umarım alırsın canım kullan mutlaka

Merhaba kefir ile kilo verebildiniz mi acaba ?

bu arada kefir mayasını nasıl bulacağız diye soran çok olmuştu. Ben atatürk orman çiftliğinden alan bir arkadaşımdan temin ettim. Bazı aktarlarda da bulunuyormuş ama pahalı olduğunu duydum 3 tane için 50 lira. atatürk orman çiftliğinde bir tane 30 liraydı sanırım. Önceleri ücretsiz dağıtıyordum ama ciddi anlamda emek sarf ediyorum ve isteyen de çok olunca uygun fiyata vermeye karar verdim. isteyen olursa bana mesaj atabilir

kızıma süt yerine kefir içirmeye başlamıştım. bu yazıyı okuduktan sonra ben de içeceğim. sadece 3 bardak kefir beni tutar mı emin değilim, sabahları çok enerji harcıyorum. Fikir için teşekkürler..

Kefir Mayalama
Kefir mayası minik karnahabarcıklar gibi. Hiçbir şekilde metal değmediği taktirde mayaladıkça çoğalıyorlar. Bu minik taneleri belli miktar sütün içine atıp oda sıcaklığındaki bir dolapta 24 saat saklıyoruz. Daha sonra plastik bir süzgeç yardımıyla taneleri ve kefiri ayırıyoruz. Taneleri içme su ile ya da kaynamış su ile yıkayıp tekrar mayalanmaya hazır hale getiriyoruz. Kefir ise artık içilmeye hazır.
Peki bu mayayı nerden bulacağız? Ben atatürk orman çiftliğinden alan bir arkadaşımdan temin ettim. Bazı aktarlarda da bulunuyormuş ama pahalı olduğunu duydum 3 tane için 50 lira. atatürk orman çiftliğinde bir tane 30 liraydı sanırım. Önceleri ücretsiz dağıtıyordum ama ciddi anlamda emek sarf ediyorum ve isteyen de çok olunca uygun fiyata vermeye karar verdim. isteyen olursa bana mesaj atabilir

Zayıflama
Merhabalar hanımlar. Benim sindirim sistemim çok sorunlu. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile kefir mayalayıp içmeye başladım ve kefir sayesinde sindirimim düzeldi.
Kefirin faydalarını araştırırken öğrendim ki zayıflamaya da yardımcıymış. Kefir sabahları veya yatmadan hemen önce daha faydalıymış.
Ve ben de bu şekilde içmeye başladım. Önceden yemeklerden yarım saat önce, sabah ve akşam içiyordum. Ancak bu kilo aldırıyormuş. Yani kefirle hem kilo alınıyor hem veriliyor.
Şimdi sabah kalkınca 3 su bardağı kefir içiyorum. 4 saat sonra hafif şeyler yiyorum. Ekmek, hamurişi tüketmemeye çalışıyorum. Zaten kefirde bol miktarda protein var, enerji veriyor, bağışıklığı güçlendiriyor, sindirimi kolaylaştırıyor, hazımsızlık yok oluyor ve hafif hissediyorsunuz, karnınızdaki şişlik hissi yok oluyor ve en önemlisi tok tutuyor. Cilde de iyi geliyormuş.

Ayda 12 kilo bana abartı geliyordu ama 3 haftada 7 kilo verenler varmış, bir ayda 12 neden olmasın

Güncelleme : dün tartıldım ve 2 kilo vermişim. Sabahları kefir içtim ve aldığım kalorilere biraz dikkat ettim. Spor yapmaya vaktim yok zaten bu şekilde devam ederse çok iyi olacak. Azıcık fazlam var.

Güncelleme: toplamda 8 kilo verdim ve tatlı, çikolata da yedim. ayrıca kefir öyle faydalı ki bağışıklığı güçlendirip hasta olmayı engelliyor. mutlaka çocuklarınıza da içirin
Selam evde kefir mayaliyrm kefir ile zayıflamak için sabah kalkinca 3 bardak kefir icip4 saat sonra mi kahvaltı yapmaliyim

X