kefirin gaz yapması normal mi ?

nesrinerturk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2018
1.252
465
42
hanımlar kefirin gaz yapması normal mi, eşimde olmuyor birakaç arkadaşıma sordum kefir içen kişi sayısı az, benim bağırsaklarımda mı wsorun var anlayabilmek adına soruyorum

hanımlar kefirin gaz yapması normal mi, eşimde olmuyor birakaç arkadaşıma sordum kefir içen kişi sayısı az, benim bağırsaklarımda mı wsorun var anlayabilmek adına soruyorum
Meyveli olanlar beni çok kötü şişiriyor.

Sade kefir pek rahatsız etmez. Bir de keçi kefir var, o süper geliyordu ama. Deneyin.

Laktoz intoleransı varsı tüm süt ürünleri gaz yapabilir.

Ben de candida olduğundan şüpheleniyorum o yüzden içemiyorum fena gaz yapıyor.
Zaten candidası olanlara önerilmiyor.

nasıl şüphelendiniz bundan, göstergeleri neler belki bende de vardır öyle bir srun
Zamanında dengesiz antibiyotik kullanımıyla başlamış bir genital mantar sorunum var geçti gibi çok az var ama tam geçmedi.Candidanın bir çok belirtisi var bende aşırı bir belirtisi yok ama kefir içtiğimde emin olmuştum aşırı gaz yapmıştı

Zamanında dengesiz antibiyotik kullanımıyla başlamış bir genital mantar sorunum var geçti gibi çok az var ama tam geçmedi.Candidanın bir çok belirtisi var bende aşırı bir belirtisi yok ama kefir içtiğimde emin olmuştum aşırı gaz yapmıştı
peki çok teşekkürler. ben biraqz araştırayım çünkü laktozsuz da içsem süt ve kefitr gaz yapıyor hatta yoğurt da aynı şekilde

Her konuda bir fikrim var :KK70: şekerli gıdalar tüketince kaşınıyorsan, özellikle kulaklarının içi kaşınıyorsa, bir de sabahları ayılmakda çok zorlanıyorsan candida olabilir.
ay kimileri var kimileri yok valla. şeker kullanammaya çalışıyorum ama kullanınca kaşınmıyorum. kulaklarım kaşınıyor o doğru. sabah kolay ayılıyorum. ben biraz daha araştırayım. çok teşekkür ederim :)

X