Kemal Kılıçdaroğlu istifa etti

kılıçdaroğlu muhalefet liderliğinde iğreti duruyor. türkiyenin muhalefetine daha kodum mu oturtan biri lazım. ama bu sarıgül değil. halkı dövmekten, kendini övmekten muhalefet yapmaya sıra gelmez ki:)

evet valla şöyle güçlü sert bi adam lazım onlara
kılıçdaroğlu çok yumuşak görünüyo o yüzden lider olarak göremiyo halk

yalnız sarıgül gibi antipatik olmamalı
onda öfke kontrolü sıfır

sarıgül yerine baykal dönse daha iyi bence

Erdogan da ne elestieiyorsam Sarıgül de o var. Aynilar aslında da birini sevip ötekini eleştirmek de iyiymis. :KK53:

onda öfke kontrolü sıfır

Sarıgül bir kere yüz hatlarından kaybediyor. Bana güven veren bir tipi yok o adamın. Bir de üslubu kendi+oğlu sırf ego+öz güven+ aşağılayıcı

istifa etmiş mi etmemiş mi

Niye istifa etsin ki...kaliteli,dürüst adam ! ✌

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gitmeyeceğine çok eminim.
Seçim öncesi gereksiz yere, gereksiz konuşmalar yaptı, çok hırpaladı kendini ama yine de gitmeyeceğine eminim.

Anlamadık asparagas mı yoksa gerçek mi ?
Yalanlandı yazdım ya.

Sarıgül bir kere yüz hatlarından kaybediyor. Bana güven veren bir tipi yok o adamın. Bir de üslubu kendi+oğlu sırf ego+öz güven+ aşağılayıcı

canım zaten istanbulda kendi kendine kaybetti resmen :KK1:
herkes adamı düzgün biri biliyodu ilk etapta tanımıyolardı
sonra bi araştırdık ne olduğunu gördük
kendisi de beli etti canlı yayınlarda
çok antipatik bi yüzü var
hareketleri vs çok kendini beğenmiş ve güven vermiyo
en son bi okulda öğretmenlere de sizi görevden alırım demiş seçim döneminde
topbaş daha samimi geliyo halka mesela

durum böyleyken bi de parti başına getirirlerse çok büyük hata ederler
hiç mi bir adam yok bunlara başkanlık edecek cidden anlamadım
mhpde de aynı durum var
orada da bahçeliyi seviyolar ama liderlik vasfı olmayınca oy vermiyo işte halk

Son düzenleme:
kendisi yalanladı
ama bir gerçek varki
sarıgül genle başkanlığa gelicek bugün yarın
eli kulağında

Kemal beye üzüldüm
Çalıştı fakat eksikleri vardı malesef. Pasifti... İnsanımız daha sert mizaç seviyor malesef. Bu apaçık ortada... İstafa edeceğini eğer kazanamazlarsa seçim öncesi söz verdi.... fakat daha 2. Ve 3. Oylama var ve büyük şehirlerde fark az.
Bu ilk ranti....
Chp düşünmeli nerde hata ettim diye... Ve eğerki başkanı değişirse umarım hayırlı olacak biri olur...

onda öfke kontrolü sıfır

yok yaa baykaldan geçti artık. genç, güçlü dinamikler lazım chpye:)

[h=2]CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerden çıkan sonucu başarısızlık olarak değerlendirmediğini belirterek, istifa edeceğe yolundaki söylentileri, "Saçma,asparagas" diye karşıladı.[/h]Kılıçdaroğlu, yanlışlarını doğrularını değerlendireceklerini de ifade ederek, AK Partiseçmenine hitap etmeye çalıştıklarını; ama bunun bir günde kucaklaşmaya dönüşemeyeceğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, seçim sonuçları ile ilgili ilk değerlendirmesini yaptı: "Tabiki gereken değerlendirmelerimizi yapacağız, yanlışlar doğrular neler ortaya çıkaracağız. Ancak çıkan sonucu bir başarısızlık olarak görmemek gerekli.
"BİRBİRİMİZİ DİNLEMEKTEN UZAKLAŞTIK"
Temel sorun birbirimizi dinlemekten uzaklaştık. AK Partililer bize kulak tıkadı, ne söylediğimizi dahi dinlemiyorlar. Bu anlamda ortada bir demokrasi kriz var. Birbirimizi dinlememek üzerine kurulan bir algı var. O kitleler bizi nasıl dinler, üzerinde değerlendirme yapmamız gerekir. Biz ise onları dinlediğimizi düşünüyoruz. Başbakan'ı sabahtan akşama kadar dinliyoruz.
"BİRDENBİRE İKNA OLMUYOR"
Seçmen bazında ise gerçekten kulak kabartıyor ve dinliyoruz. Biz de anladıklarımız ışığında onlara hitap etmeye çalışıyoruz. Dilimizi o kitlelerin yadırgamayacağı bir şekle dönüştürmeye çalışıyoruz; ama tabi anlaşılan onları birden bire ikna etmek olmuyor. Yani, biz birşey yaptık ertesi günü kucaklaştık olmuyor. Bunun bir süreç alacağını düşünüyorum; bunu değerlendirmemiz gerek, sosyologların, ilglili tüm uzmanların yeniden bir bakış getirmesi gerekiyor.
"KIRSALDAN İLK KEZ OY"
İstanbul, Ankara ve İzmir'de oylarımız cidid oranda artırdık. Büyük metropellerde oylarımız artırdık. Çoğu büyükşehirde ise ilk kez kırsalın da oy kullandığı bir seçim oldu. Biz hep kırsaldan dolayı seçimleri kaybediyorduk; ilk kez oralarda da varlığımızı hissettirdik, o nedenle. Sonuçta biz her türlü yanlışı doğruyu doğrumuz tabi ki değerlendireceğiz ve daha iyi olması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."
ASPARAGAS
Kılıçdaroğlu, "İstifa edeceğiniz yönünde söylentiler var" sorusuna ise, "Saçma ve tamamen asparagas. Konuşmaya dahi değer değil" yanıtı verdi.
Kaynak: Hürriyet

yok yaa baykaldan geçti artık. genç, güçlü dinamikler lazım chpye:)

kim varki erdoğana rakip olabilecek onlarda bilmiyorum hiç
ama bulamazlarsa genel seçim sonuçları da böyle olacak

ben muharrem inceyi düşündüm ama ona şans vereceklerini sanmam
zaten kılıçdaroğlu da istifa etmemiş
aynen devam edeceklermiş sanırım

Son düzenleme:

bence de inceye hakettiği değeri vermiyorlar. en sağlam muhalefeti o yapıyor.
evet kılıçdaroğlu açıklama yapmış. bunca teori de boşa gitti:)

Son düzenleme:

istifa etmemişmi :26:
istifa etsin ya... muharrem ince yada emine ülker tarhan gelse başa:KK14:

Bence de Muharrem İnce iyi olur kesinlikle. Çok sempatisi var halkın ona karşı ama yapmazlar tabii o ayrı nedense. İyi iktidar yoktur, kötü muhalefet vardır sözünü söylücem maalesef insanların çoğu kime oy vericez ki diyorlar, bu dengeyi bozmak yeniyi denemek ürkütüyor ve en önemlisi muhalefete güvenmiyorlar.

Bence de Muharrem İnce iyi olur kesinlikle. Çok sempatisi var halkın ona karşı ama yapmazlar tabii o ayrı nedense. İyi iktidar yoktur, kötü muhalefet vardır sözünü söylücem maalesef insanların çoğu kime oy vericez ki diyorlar, bu dengeyi bozmak yeniyi denemek ürkütüyor ve en önemlisi muhalefete güvenmiyorlar.

sonuca bakmak lazım
halk güvenmiyosa oy vermiyosa değiştirsinler
kılıçdaroğlunu herkes eleştiriyo yani liderlik özelliği yok diyolar
halk zaten oy vermeye korkuyo muhalefete bi de böyle liderler olunca hepten eliyolar sadece akpyi görüyolar

yerine hem halkın sevdiği hem de her kesimin güvenip lider olarak kabul edebileceği birini bulmazlarsa işleri zor
halk akpye değil erdoğana oy veriyo çünkü
lider çok önemli bi parti için
yok biz memnunuz yavş yavaş artırıp hep muhalefet kalalım diyolarsa kendileri bilir

Konu sahibesinin topiğin kapatılmasını istemesi ve haberin yalanlanması sebebiyle kapatılmıştır.

X