Kemerli burun ne demek?

BlackHoney

Guru
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
171
2
Merhaba arkadaslar,

bazi mesajlarinizda kemerli burunu cok okuyorum fakat tam olarak kemerli burunun analamini anlamadim..

hmm, bu kiz delimi diye sormayin :-) yurtdisindan katildigim icin türkcemize tabii sizler gibi konusamiyorum..

bana ne demek oldugun anlatirmisiniz? Acaba benim burnum kemerlimi?

Kemer lazlarin burnundaki kemik cikintisimi oluyor? Yoksa burunun genis gösteren kalin kemikmi? Mesela benim burnumun kemigi kalin ozaman benim kemerli burnum mu var?

henüze amaliyat olmadim albümde resimlerim var.. neden bu kelimenin israrla ögrenmek istedigimi sorarsaniz bazi lar kendi eski burunlarindan bahs edince ve doktor önerince acaba o doktor benim burnumdan daha iyi anlar mi diye düsünüyorum..bilmem anlata bildimmi :-)

Canım kemerli burun, hani ameliyattan sonra olmasını istediğimiz kavisli burun var ya, içe doğru kavisli işte içe doğru değil dışa doğru kavis demek. Senin burnunda da bu dışa doğru kavisden var. Bazı insan larda bu kavisin üstünde başka şekilsiz kavislerde oluşuyor. Çıkıntılar işte sanırım senin laz burnu diye tabir ettiğin de o. ıkiside kemerli yani. BEn böyle biliyorum.

Canım keme
rli burun, hani ameliyattan sonra olmasını istediğimiz kavisli burun var ya, içe doğru kavisli işte içe doğru değil dışa doğru kavis demek. Senin burnunda da bu dışa doğru kavisden var. Bazı insan larda bu kavisin üstünde başka şekilsiz kavislerde oluşuyor. Çıkıntılar işte sanırım senin laz burnu diye tabir ettiğin de o. İkiside kemerli yani. BEn böyle biliyorum.

canim benim yine hayirli sen ciktin bak bana su kemeri analata bildin! sana tesekkür ediyorum

unutmadan sorayim, noldu simdi karar vere bildinmi doktora?

opuyorumnanaktan Emre Bey olacak canım. Başka alternatif bulamadım..Bakalım görünce ne diyecek yazarım. Sen kime karar verdin?

kemer burnun tam üzerindeki kemiğin çıkık olmasıdır,bazılarında büyük bazılarında daha küçük olabilir

fcic7b.jpg

kemer burun sırtını oluşturan kemiğin dışa doğru çıkıntı halinde olmasıdır.
bazı insanların kemiği geniş olur o sadece kemiğin büyük olması durumudur yani kemerli burun değildir :)

X