Aşılama Kemoterapi Sonrası Aşılama Hakkında Bilgi Sahibi Olanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Hiç bilmiyorum bildirim geldi konunuzu gördüm sadece dua etmek için geldim İlk olarak eşiniz tez zamanda sağlığına kavuşsun eskisinden çok daha iyi olsun inşallah sonra evinizden çocuklarınızın cıvıltısı eksik olmasın.Moralinizi yüksek tutun hepsi geçecek evladınızı kucağınıza alacaksınız sevgiler :KK200: :anne:

Hiç bilmiyorum bildirim geldi konunuzu gördüm sadece dua etmek için geldim İlk olarak eşiniz tez zamanda sağlığına kavuşsun eskisinden çok daha iyi olsun inşallah sonra evinizden çocuklarınızın cıvıltısı eksik olmasın.Moralinizi yüksek tutun hepsi geçecek evladınızı kucağınıza alacaksınız sevgiler :KK200: :anne:
😢 Çok duygulandım....
Âmîn inşallah tez vakitte.... Rabbim hepimiz için hayır kapılarını açsın, rahmetini ve merhametini eksik etmesin üzerimizden...
💚♥️

Ahh tam da yarama tuz basılan bir konu :KK43: Öncelikle çok geçmiş olsun! Benim eşim de kemoterapi kaynaklı azospermi, bu sebeptendir ki 10 yıldır çocuğumuz olmuyor. Ama tabi ki önce sağlık,eşim şimdi çok iyi çok şükür bitti gitti uzun yıllar oldu. Şimdi (10 yıldır evliyiz) bebek için uğraşıyoruz. Biz de problem şu,eşim kemoterapi tedavisi öncesi spermleri dondurulmamış ve hatta hiç bir doktoru bu konuda bilgi dahi vermemişler. :KK43:İşte şu an tam da bunun cenebesini çekiyoruz! Ama ben inanıyorum bir gün bende anne olacağım,çok emek verdik çok mücadele ettik ve en önemlisi gece gündüz çok dua ettik hâlâ da ediyoruz. Bütün bunların karşılığını Rabbim bize verecektir inanıyorum. Hiç bir şey sebepsiz değildir bu hayatta! Dilerim hepimizin kucağı dolsun,Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah 🙏

Ahh tam da yarama tuz basılan bir konu :KK43: Öncelikle çok geçmiş olsun! Benim eşim de kemoterapi kaynaklı azospermi, bu sebeptendir ki 10 yıldır çocuğumuz olmuyor. Ama tabi ki önce sağlık,eşim şimdi çok iyi çok şükür bitti gitti uzun yıllar oldu. Şimdi (10 yıldır evliyiz) bebek için uğraşıyoruz. Biz de problem şu,eşim kemoterapi tedavisi öncesi spermleri dondurulmamış ve hatta hiç bir doktoru bu konuda bilgi dahi vermemişler. :KK43:İşte şu an tam da bunun cenebesini çekiyoruz! Ama ben inanıyorum bir gün bende anne olacağım,çok emek verdik çok mücadele ettik ve en önemlisi gece gündüz çok dua ettik hâlâ da ediyoruz. Bütün bunların karşılığını Rabbim bize verecektir inanıyorum. Hiç bir şey sebepsiz değildir bu hayatta! Dilerim hepimizin kucağı dolsun,Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah 🙏
😢 İnşallah sağlıkla hayırla evlatlarımız olur... Her yönüyle imtihan olan bir hayatı yaşıyoruz... Rabbim hayır versin. Sizinde yuvanıza pırıl pırıl evlatlar nasib olsun, göz aydınlığı evlatlar... Sabır, sabır inşallah. Sabrınız şükre dönüşsün en yakın zamanda...

🍀

😢 İnşallah sağlıkla hayırla evlatlarımız olur... Her yönüyle imtihan olan bir hayatı yaşıyoruz... Rabbim hayır versin. Sizinde yuvanıza pırıl pırıl evlatlar nasib olsun, göz aydınlığı evlatlar... Sabır, sabır inşallah. Sabrınız şükre dönüşsün en yakın zamanda...

🍀
Amin Allah razı olsun.

Herkese selamlar hanımlar. Kasım 2019da yaşadığım düşükten sonra 3 ay korunma, sonrasında tsh yüksekliği için ilaç kullanma, ardına korona çıkması sebebiyle doktor tavsiyelerine uyarak temmuza kadar ertlemiştik çocuk mevzusunu. Temmuz ayında ise eşime lenfoma tanısı kondu ve spermleri ne olur ne olmaz denilerek donduruldu. Yani kemoterapiyle beraber kısırlık gelişebilme ihtimaline karşı böyle bir önlem alındı. Allah nasib ederse, her şey yolunda giderse eşimin tedavisi yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak (en az 4 kür kemo+radyoterapi veya 6 kür kemo şeklinde) şimdi tedavi bittikten sonda en az 6 ay korunmak gerekecek ki biz biraz pimpirikli olduğumuz için 1 yılı bulabilir bu süre. Biz de bu süreci değerlendirmek adına ocak şubat gibi aşılama yaptıralım diyoruz ancak hiç bilgim yok bu konuda. Sorularım şunlar, bilenler yanıtlarsa sevinirim
1) bu süreç öncesinde genetik testi yaptırmak istiyorum, bunun için ne yapmam gerekiyor ve kan verilerek mi yapılıyor?
2) aşılama için üniversite hastanesinde dondurulan spermleri özel hastaneye naklettirerek yaptırmak mümkün mü?
3) benim yumurtlama ile ilgili hiç bir sıkıntım yok elhamdülillah, bu süreçte herhangi bir hormon tedavisi vs uygulanır mı?
4) bir de eşleri bu süreçten geçip daha sonra evlat sahibi olanlar varsa onlarla da konuşmak isterim.
Şimdilik aklıma takılanlar bunlar, teşekkür ediyorum.
(yaşlarımız benim 30, eşimin 35)
Merhaba genetik test icin esiniz uroloji bolume gidip sperm örnegi vericek sismogram yaptiricak ordan ogrene bilirsiniz belki spermin dns falan belli oluyo ondan ozelde niye yaptiricaksiniz ki asilamayi devlet hastamesin de ya unuverstese hastanesinde ucretsiz yapiyolar hic bosa para vermeyin sizde yumurtlama da sikinti olmasa bile size klomen vericek doktor yumurtalarinizi olgunlastircak 5 gun kullanicaksiniz zaten sonrasinda siz icinde hormon bulunan bi igne vericek karninizdan vurucaksinz yumurtaniz catliycak bu islem den 36 saat sonra da asilamanizi yapicaklar ve size jel veya fitil vericekcekler icinde progestoron hormonu olucak bunun da sonrasin dabekliyceksiniz bildiklerim bunlar insallah yarar saglar

X