kendi yalnızlığıma aşırı alıştım.

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.181
25.544
GÜNCELLEME:
Hanımlar kendisiyle buluştum.
Buluşmada negatif bir durum yok. Tabii ki his anlamında öyle uçuş uçuş olamıyorum o ilk görüşte etkilenmeler, aşırı beğenmeler, dibi düşmeler yok bende. Galiba artık o his benden geçti, geri gelmeyecek :KK70: 18 yaşımda falan kalmış olabilir bunlar. Neyse yedik, içtik, sohbet ettik, eğlenceli zaman geçirdim. Ben bununla ikinci kez buluşmam moduna girmedim. Kendisi de görüşmelerin devamı gelmesini istediğini söyledi. Evlere gittiğimizde de iletişimde kaldık, bugün de aynı şekilde. Eğer kendi konfor alanımda kalsaydım açıkçası kaybettiğime üzülürdüm. Aramızdaki ilişki nereye evrilir bilmiyorum ama en azından insan olarak tanımak keyifli oldu. Bundan sonrasını zaman gösterecek. Eğer bir şeyler çok hızlı gelişip tükenmezse (ki bu tamamen ona bağlı ben ağır biriyimdir o konularda) alıştıra alıştıra yalnızlık fikrimden uzaklaşabilirim. Tamam yalnızlık, kendine yetebilmek de güzel ama insan sevip sevilmek de istiyor doğal olarak. Göreceğiz bakalım, hepinize yorumlarınız için teşekkürler :)
--------

merhaba kk'nın güzel hanımları, bu bir iç dökme yazısıdır :) belki benimle aynı duyguları paylaşan insanlar da vardır diye konu açıyorum aslında. amacım evet evet sen haklısın cevabını duyup kendimi rahatlatmak falan değil. sadece objektif yorumlara ihtiyacım var.

şimdi ben 28 yaşında bekar bir kadınım ve çok uzun süredir hayatımda kimse yok. bayağı uzun bir süredir aşık da olmuyorum. aşık olmayı geçin, gerçekten sanırım 5 senedir falan tam anlamıyla kuvvetli duygular da hissetmiyorum kimseye karşı. evet şöyle bir beğendiklerim falan oluyor ama çok kısa sürüyor hislerim ve devamı gelmiyor. zaten yaklaşık 2 senedir pandemi yüzünden hiç sosyal hayat da yok, yeni insanlarla tanışacak ortam da yok biliyorsunuz. işte internetten birileri denk gelirse ve sohbet sararsa tek tük öyle kişiler oluyor. en son internet buluşmamı geçen sene temmuzda yaptım, fos çıktı devamı gelmedi. işte 1 sene aradan sonra yine biriyle kafalarımız falan uydu ve görüşelim bugün diye sözleştik.

tabii ki diğerlerinden daha farklı ve kendimce bi görmeye, bi kahve içmeye değer buldum bu nedenle kabul ettim kahve teklifini. ama kafamı kurcalayan şey başlı başına ''ben''. bu kişi çok hevesli, tanımayı çok istiyor. söylediğine göre onun da uzun zamandır hayatında kimse yokmuş. bu doğru da olabilir yalan da olabilir ama çok yoğun çalışan biri. sosyal hayata zamanı olmuyor. işi gücü olan birisi, tek başına yaşıyor ailesi başka bir ilçede.

ben de çalışıyorum ama benim işimin saatleri çok düzenli. mesela sırf onun iş çıkış saati sebebiyle bu akşam buluşmamız biraz geç olacak. ben ailemle yaşıyorum ailem geç saati sorun etmez ama ben öyle gece geç saatlere kadar ev dışında olan biri değilim en basit örnek. ben hafta sonları tatilim o harıl harıl çalışıyor. izin günleri bile belirsiz yani. aslında yönetici pozisyonunda ama her hafta salı atıyorum izin günümdür diyemiyor. işe göre ayarlıyormuş ve ani belli oluyormuş.

e şimdi ben düşünüyorum bu kişiyle birbirimizden etkilensek ve bir ilişkimiz olsa. tatillerimiz hiç denk gelmeyecek. ben bayramda 9 gün tatilim, o 2 kat çalışacak mesela. merak ediyorum biz ne ara buluşup birbirimizi görürüz? evlerimiz çok uzak değil otobüsle birkaç durak mesafe var. onda araba var geçe kalırsak ben seni eve bırakırım falan diyor. şimdi sakın bana dereyi görmeden paçayı sıvama demeyin :KK70: çünkü ben detayları düşünen ve hesaplayan bir insanımdır. plansız değilimdir. açıkçası uzun zaman sonra ilk kez bu kadar ayakları yere basan biri denk geldi, iş yoğunluğu yüzünden kestirip atmak istemiyorum. çok eskiden bir dönem ben de haftanın 7 günü çalıştım ve gerçekten yapabileceğim bişey yoktu, iş gerçekten zorunluluk, bişey de diyemiyorum.

ama en basidinden bugün sordum mesela akşam işten kaçta çıkacaksın dedim, bilmiyorum dedi. ben de bunun üzerine istersen izin gününün akşamında görüşelim daha rahat olur dedim. başladı bu e senin saatle ilgili problemin mi var, fikir değiştiriyorsun, benim izin günüm vs aniden belli olur önceden belirsizdir falan dedi. sonra hep böyle mi olacak dedi. bunları ses kaydı şeklinde iletmişti ve ben ses tonundan hoşlanmadım çünkü biraz sinirli gibiydi sesi ve kendisine söyledim. kaydı tekrar dinle, ses tonun sinirli gibiydi dedim. sonra güldü, evet dinledim sen yanlış anladın, işe yeni geldim dışarıdan, hava da sıcak nabzım yüksekti yanlış anladın falan dedi. bilemem tabii öyle midir sahiden. şu an yazıp duruyor ama cevapsız bırakıyorum zira ne diyeceğimi bilmiyorum, işim var sana yazıcam dedim geçtim.

bilmiyorum hanımlar ya, yalnız olmaya öyle çok alıştım ki sanki birisi bana fazlalık olacak gibi geliyor. ne bileyim böyle nerde olduğunu, nereye gittiğini, ne yaptığını falan söylüyor. benim de mi söylemem lazım? her adımımdan haberi mi olmalı insanın? kafamda oturtamadım. bende oturmayan başka şeyler de var ama artık onu zaman gösterir çünkü ikimiz de birbirimizi daha tanımıyoruz sayılır.

normalde içimin kıpır kıpır olması gerekmez miydi bu akşam buluşacağım için? ama bende hiç öyle bişey yok. aksine, gerginim. bu da mı fos çıkacak diye. kimseden bir his, elektrik alamıyorum. kendi sakin ve yalnız dünyama gömülmüş durumdayım. sebebi sanırım düzgün birinin çıkmaması. bu kişiye de şans vermek, en azından bir kahvelik bari zaman ayırmak istiyorum. nedense o sonrası için çok umutlu. ben neden umutlu olamıyorum? içimdeki hisleri kim, hangi şeyler öldürdüyse alacağım olsun artık ne diyeyim yani :KK70:

bunlar size de oluyor mu acaba? yeni birini tanımak niye zor?

Son düzenleme:
ben de çalışıyorum ama benim işimin saatleri çok düzenli. mesela sırf onun iş çıkış saati sebebiyle bu akşam buluşmamız biraz geç olacak. ben ailemle yaşıyorum ailem geç saati sorun etmez ama ben öyle gece geç saatlere kadar ev dışında olan biri değilim en basit örnek. ben hafta sonları tatilim o harıl harıl çalışıyor. izin günleri bile belirsiz yani. aslında yönetici pozisyonunda ama her hafta salı atıyorum izin günümdür diyemiyor. işe göre ayarlıyormuş ve ani belli oluyormuş.
Aynı şeyleri yaşıyoruz şuan, yalnızlık sonrası bu şeyleri planlamaya bile üşeniyor insan,
Konuya gelecek olursak ilk görüşmeden sonra belki de her şeyi hevesle sana göre ayarlamaya çalışacaktır karşıdaki kişi.

Bu kişinin isini merak ettim. Çok yıpratıcı olmalı
yeme içme sektöründe.
yakın zamanda kendi işini kurmak istiyor farklı bir alanda zira kendisi de memnun değil. hiç sosyal hayatı kalmadığından o da şikayetçi. ve çok yıprandığını söylüyor.

Belki de karşı taraf fazla yeşil ışıklı bu sizi etkilemiyor olabilirmi?
olabilir tabii
pozitif bakmaya bağlıyor kendisi bu durumu
ama dur bi tanışalım öyle değil mi, belki de o beni beğenmeyecek.
her konuda çok olumlu ve iyi niyetli bakıyor bir şeylere. açıkçası sırf bu yönü ile yargılamak istemiyorum daha yakından tanırsam anlarım ne ayak.

Aynı şeyleri yaşıyoruz şuan, yalnızlık sonrası bu şeyleri planlamaya bile üşeniyor insan,
Konuya gelecek olursak ilk görüşmeden sonra belki de her şeyi hevesle sana göre ayarlamaya çalışacaktır karşıdaki kişi.
o da olabilir.
gerçi bu konuda ben kendisine söyledim ben akşamları boşum, sen yoğunsun sana göre ayarlarız diye ama şu an pişmanım yani keşke öyle demeseydim.
şu şu günler boşum, uygunsan görüşürüz tabii deyip geçmem lazımdı sanırım.

Belli bi yaştan ve ilişkilere ilk olarak mantıkla yaklaşmaya başladığımız andan sonrası hep böyle. Aynı yaştayız ben de sizin gibiyim. Tanıştığım her kişiyi didikliyorum ayrıntılı o nasıl olur bu nasıl olur diye. E bu durumun sonucunda o eski heyecanlanma durumu olmuyor. Tabi insan her mesaj geldiğinde heyecanlanmayı sabahları mutlu uyanmayı falan istemeye devam ediyor ama bunun için fazla mantıklı yaklaşıyoruz galiba 🙃

Bu durumda ilişkinin başında karşı tarafa çok iş düşüyor. İlişki için çabasını gördükçe siz de mantık bariyerlerini yıkıyorsunuz bi tık daha. Ve o heyecan başta gelmese de sonradan geliyor, ben de geldi en azından :)

O anlamda bu adam beni irrite etti çünkü yönetici pozisyonunda bi adamın çıkış saatine bilmiyorum demesi çok absürt. Bugün şu saatte çıkıcam demesi yeterli olur normalde. En azından sizle buluşacağı gün bunu yapabilmesi lazım. Bence bi tanışın, tanıyın çabasını görün ona göre devam edersiniz. Koskoca bayram tatilinde iki gün ayarlayıp görüşemeyen adamı paketleyin ama bence yogunluk çekmeye gelmedik herhalde dünyaya 😏

Adamla bir buluş sonra düşünürsün ya
Amma kasmışsın
Tanımıyorsun etmiyorsun adamı daha
Belki beğenmiceksin belki o seni beğenmeyecek
Ne bilim böyle nikahına alıcan sanki hemen adamı
Bu kadar detay detay
İsteyen zaman bulur görüşür zaten
İsteyen adam 1 saat bulur gelir yanına
Adam dünyayı kurtarmıyor sonuçta

Belli bi yaştan ve ilişkilere ilk olarak mantıkla yaklaşmaya başladığımız andan sonrası hep böyle. Aynı yaştayız ben de sizin gibiyim. Tanıştığım her kişiyi didikliyorum ayrıntılı o nasıl olur bu nasıl olur diye. E bu durumun sonucunda o eski heyecanlanma durumu olmuyor. Tabi insan her mesaj geldiğinde heyecanlanmayı sabahları mutlu uyanmayı falan istemeye devam ediyor ama bunun için fazla mantıklı yaklaşıyoruz galiba 🙃

Bu durumda ilişkinin başında karşı tarafa çok iş düşüyor. İlişki için çabasını gördükçe siz de mantık bariyerlerini yıkıyorsunuz bi tık daha. Ve o heyecan başta gelmese de sonradan geliyor, ben de geldi en azından :)

O anlamda bu adam beni irrite etti çünkü yönetici pozisyonunda bi adamın çıkış saatine bilmiyorum demesi çok absürt. Bugün şu saatte çıkıcam demesi yeterli olur normalde. En azından sizle buluşacağı gün bunu yapabilmesi lazım. Bence bi tanışın, tanıyın çabasını görün ona göre devam edersiniz. Koskoca bayram tatilinde iki gün ayarlayıp görüşemeyen adamı paketleyin ama bence yogunluk çekmeye gelmedik herhalde dünyaya 😏
çok haklısınız :)
yani ne kadar çabalar ne yapar bilmiyorum ama bence o çabalamalı çünkü bana göre hava hoş, ben yalnız da gayet mutluyum. tabii ki düşünülmek güzel ama sanırım 18 yaşında olsam daha çok keyif alırdım bundan :)

bayramı bilemiyorum çok yakın bir tarih, henüz aramda bişey olmayan birinden bayramda bana 2 gün ayır gibi bir şey ister miyim, herhalde çok etkilenirsem isterim. ama hadi bu bayram neyse de her bayramda ya da her hafta sonu böyle mi olacak diye düşünüyorum. bugünkü görüşmede belli olacak bişeyler. eğer etkilenirsem bayram için bi olta atarım bakalım ne diyecek :) ama ben konu iş olduğunda fazla anlayışlıyım sanırım, zamanında ben de çok yoğun çalışmanın ne demek olduğunu bildiğimden... hani ben de o dönemler biri bana şu hafta sonunu bana ayır dese kesinlikle işten izin alamazdım. ha ben yönetici falan değilim o ayrı konu. merak ediyorum işinde ne kadar söz dinletebiliyor. öğrenmek lazım. eğer sözü geçen biriyse dediğiniz gibi zaman ayırması lazım.

Adamla bir buluş sonra düşünürsün ya
Amma kasmışsın
Tanımıyorsun etmiyorsun adamı daha
Belki beğenmiceksin belki o seni beğenmeyecek
Ne bilim böyle nikahına alıcan sanki hemen adamı
Bu kadar detay detay
İsteyen zaman bulur görüşür zaten
İsteyen adam 1 saat bulur gelir yanına
Adam dünyayı kurtarmıyor sonuçta
evet bu detaycı huyumu sevmiyorum.
bazen diyorum benden iyi polis olurmuş :KK70:
fazla kasmak insanı geriyor ama bu sanırım elimde değil.
ben de ondan diyorum işte bi görüşelim bakalım ne olacak, kendi kendime diyorum şimdi kafayı meşgul ettiğine değmez.
yani şöyle söyleyeyim gayet olumlu bişeyin bile detaylarını düşünüp kendi kendimi vazgeçirebilme gibi bir yeteneğim vardır.
gerçekten bunu bırakmanın bir yolu varsa söyleyin.

önce buluş sonra düşünürsün

adam pavyonda çalışmıyorsa iş çıkışı git oturun orada

yani ben biraz fazla irdeleyici buldum seni ses kaydını tekrar dinle falan tavrın bana hoş gelmedi

adamı tart, hoşlanmazsan tabii ki bırak ama daha görüşmediğin adama ses kaydın sinirli gibi bir daha dinle diye bir hizaya sokma çabası bana fazla geldi

daha adamla görüşmeden bayram tatili olmaz onun benim var vs de

eşimle meslektaşız, hatta şu an kendi işimiz var ama ben dün akşam yatarken benim sabah çok işim var sen yatarsın diyordum

iş saatleri vs aynı olan birisini bulmak çok da kolay olmasa gerek

evet bu detaycı huyumu sevmiyorum.
bazen diyorum benden iyi polis olurmuş :KK70:
fazla kasmak insanı geriyor ama bu sanırım elimde değil.
ben de ondan diyorum işte bi görüşelim bakalım ne olacak, kendi kendime diyorum şimdi kafayı meşgul ettiğine değmez.
yani şöyle söyleyeyim gayet olumlu bişeyin bile detaylarını düşünüp kendi kendimi vazgeçirebilme gibi bir yeteneğim vardır.
gerçekten bunu bırakmanın bir yolu varsa söyleyin.
İyide bu normal değil
Adam netten konuştuğun biri
Söyledikleri doğru mu bakalım
Yani senin kafanı bu kadar yoran şeyler gerçek bile olmayabilir
Bu kadar detaycı plancı yaklaşırsan bu sevgililik olaylarına hayal kırıklığı yaşarsın
Biraz spontane olmak gerek
Şu an da bu kişi hayatında yok ki
Olursa düşünürsün
Net tanışmalarına asla karşı değilim bu arada sosyal hayat olmayınca insanlar buna yöneldi farkındayım
Benimde görüştüğüm insanlae oldu ama dikkatli olmak gerek tabi ki

W Wurstria hayatında illa biri olması gerekmiyor Wurst. Ne zaman hayatında birinin eksikliğini duyarsan o zaman ilişkiye başla. Bir ilişki inanılmaz efor ve istek gerektiriyor. Sende şu an bunlar yok, ilk tümsekte vazgeçersin.
Ben yeni birilerini tanımaktan zorsunmazdım. Bekar olduğum 4 senede görüştüğüm erkek sayısının haddi hesabı yok. ilk görüşte elektrik almaya inandığım için çoğuyla 2. Kez görüşmedim. Sen fazla hesap kitap yapıyorsun ama karşına öyle biri çıkıyor ki senin matematiğini alt-üst ediyor. Ben namazında niyazında, oruç tutan son derece rutin yaşayan bir kadınımdır, eşim gece clublerinde şeflik yapan, alkol seven, caminin yolunu bilmeyen bir adam. Ama ikimizinde ortak noktası çok zorluklar çekmemiz ve yuva kurma isteğimizdi. Bu bizi ortak paydada birleştirdi.
“Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardandır.” Ne zaman birini bulmak istersen, o zaman aramalarını yap. Şu an için sana keyif vermeyeceği kesin. Hem belki bakarsın hiç ummadığın anda karşına biri çıkar. Kalbini titretmeyen birine vakit kaybetme. O koltuk boş olmalı ki, biri gelirse otursun.

yani ne kadar çabalar ne yapar bilmiyorum ama bence o çabalamalı çünkü bana göre hava hoş, ben yalnız da gayet mutluyum. tabii ki düşünülmek güzel ama sanırım 18 yaşında olsam daha çok keyif alırdım bundan :)

bayramı bilemiyorum çok yakın bir tarih, henüz aramda bişey olmayan birinden bayramda bana 2 gün ayır gibi bir şey ister miyim, herhalde çok etkilenirsem isterim. ama hadi bu bayram neyse de her bayramda ya da her hafta sonu böyle mi olacak diye düşünüyorum. bugünkü görüşmede belli olacak bişeyler. eğer etkilenirsem bayram için bi olta atarım bakalım ne diyecek :) ama ben konu iş olduğunda fazla anlayışlıyım sanırım, zamanında ben de çok yoğun çalışmanın ne demek olduğunu bildiğimden... hani ben de o dönemler biri bana şu hafta sonunu bana ayır dese kesinlikle işten izin alamazdım. ha ben yönetici falan değilim o ayrı konu. merak ediyorum işinde ne kadar söz dinletebiliyor. öğrenmek lazım. eğer sözü geçen biriyse dediğiniz gibi zaman ayırması lazım.
Yok sizin istemenize gerek yok zaten istiyorsa o ayarlar demek istedim :) Bu yaşta öğrendiğim en temel şey ilgi, ince fikirlilik talep edilmemesi gereken şeyler. Yani aslında sizin bunları düşünmenize gerek yok karşı taraf ilgiliyse bu ilişkiyi istiyorsa çözümü kendi bulacak. E bu gidişatta size fikir verir ilişkinin selametiyle alakalı. Yoksa bi gördüm aşık oldum devirleri bence bitti çaba kazanır her zaman :) Kalbinize göre olur umarım her şey

merak ediyorum işinde ne kadar söz dinletebiliyor. öğrenmek lazım. eğer sözü geçen biriyse dediğiniz gibi zaman ayırması lazım.

ama o işe göre değişir ki

işimde patronum ama X günü önemli işim varsa kralı gelse onu değiştiremeyebilirim

şöyle düşün senin düğünün var

X bey oradan sorumlu kişi

hep onunla organizasyonu hazırladın

X bey yok, neden sevgilisi ile gezmeye gitmiş

senin düğünün güzel geçse dahi kimseyi oraya göndermezsin

adamı tanımak için imkan ver

yeme içme sektöründe.
yakın zamanda kendi işini kurmak istiyor farklı bir alanda zira kendisi de memnun değil. hiç sosyal hayatı kalmadığından o da şikayetçi. ve çok yıprandığını söylüyor.
Yeme içme sektörü ...
Hiç kendini boşuna yorma benden sana tavsiye.
Asla saatleri belli olmaz, haftalık izni yok , yıllık izni yok .Her şey iyi gidip evlensen bile eve en erken geliş saati 10-11.
Tek başına yenilen yemekler
Tek başına gidilen/gidilemeyen tatiller
Özel günler yok olsa da ayak üstü
Bayramdan bayrama plan yapma
Net olmayan gelir bazen süper ,bazen sinek avlama ,
Yorma kendini kuzum ...
Hep yorgunlar,hep yorgunlar ,hep kafaları meşgul

Bu kadar detaycı olmak yormuyor mu ya?
Tamam tabi ki ölçüp tart durumu ama daha yanyana oturup 2 cift laf etmemişsin ki. Belki yüzyüze gelince çok hoslanacaksın ve durumu tolere edebileceksin. Adam başka bir sektöre geçecek belki,belki kendi işini kuracak sana adapte edecek izinlerini vs. Yada tam tersi,kafa yorduğuna pişman olacak kadar hoşlanmayacaksın,2.buluşma planlamayacaksın bile.
Hemen nikah masasına oturmayacaksan bu kadar irdeleme bence,biraz akışta kalmakta güzeldir😉

Yoneticiligin de seviyeleri var biliyorsunuz. Yonetici diye herkese söz dinletemez istese bile. Onun ustunde de yonetici/ mudur vardir.
Eşim de yonetici ama eşimin ustunde de yonetici var mesela. Yonetici diye hersey kafasina gore olmuyor.

Bu kadar yogun calisma, duzensizlik bana çok fazla geldi o ayri. 🙄
Yerinizde olsam yine de sirf bu nedenle bitirmezdim, biraz da ona uymaya calisirdim sanirim.
Hemen evlenme niyeti vs yoksa tabi...

Son düzenleme:
X