Kendimi hic iyi hissetmiyorum

cansuerdemir

Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2021
34
30
30
Merhaba kızlar 2 senelik evliyim 6 aylık bir bebeğimiz var. Eşimle ilk başlarda çok iyiydik. Bundan 6 ay önce eşim kendisine dükkan açtı sanayide, çalışma saatleri o kadar yoğun ki, ara sıra erken geldiği olsa da (erken dediğim 9 da falan) genel olarak sabah 8 de gidip gece 11-12 lere kadar çalışıyor. Cumartesi ve pazar günleri de dahil. Orda burda gezmiyor evet çalışıyor çok yorulduğunu da farkındayım ama her ne kadar eşime üzülsem de bir şekilde bir şey bulup illa üstüne gidiyorum. Oğlumuzun doğumuyla dükkan açması aynı döneme geldi ve ben çok yalnız kaldım gündüzleri bir şekilde geçiyor annemle falan görüşüyorum ama akşam saate bakıyorum mesela 7 oluyor eşimin gelmesine daha 4-5 var oluyor işte ordan sonrası geçmiyor bana. Eve gelmesini dört gözle bekliyorum geldiginde tvyi aciyor eline de telefonu alıyor yüzüme bile bakmıyor. Çalışıp geç geldiğine bisey demiyorum ama geldikten sonraki o ilgisizliği, aynı evin içinde 2 yabancı gibi o kadar ağrıma gidiyor ki. 2 günde bir kavga etmeye başladık artık kendimden bile bunaldım aynı şeyleri söylüyorum diye ama elimde değil bir soguklugunu hissediyorum bisey hissediyorum direk konuyu açıp tartışma çıkarıyorum. Eşim saçmalama ne diyosun ya sonra konuşuruz bağırma bu kelimelerden başka bisey söylemiyor ben istiyorum ki tartışçaksak tartışalım ama yok tartışmıyor bile benimle bazen ben söylenirken uyuyakaldığı bile oluyor sinirden ağlıyorum. Kavga bile edemiyorum adamla. Bende kendimi çekeyim diyorum ama yok huyum değil yani illa konuşcam içimdekini dökücem. Ona göre kendisi çok ilgili, ben anlayışsızım tamamen böyle düşünüyor. Sevdiğini söylemeyeli,içten sarılmayalı günler oluyor. Eksik hissediyorum. Allaha şükür ailem yanımda çocuğum yanımda ama eşimden yana eksik hissediyorum. Bağırması çağırması yok kötü bir huyu asla yok ama tarif edemediğim bi ilgisizligi soguklugu var inanın kavga etse daha iyi benimle biliyor musunuz bana kendimi o kadar önemsiz hissettiriyor ki. Tabi gelip görseniz hiç bisey yapmıyor ama göz göze bile gelmeyişimizle o kadar mesafeli hissettiriyor ki bana. Bu aksam mesela 9 da geldi çerez istedi koydum tamam elinde telefon göz göze bile gelmedik Oğlumuzla biraz ilgilendi hatta çıktık arabayla turladık ama yok o soguklugu hep hissettim az önce yatağa yattigimizda tatlı tatlı söyledim soğuk gibisin dedim bir derdin mi var bisey mi var dedim gene ne sacmaliyosun demeye başladı. 2 dkda uykuya dalmış bende başım ağrıyor dedim uyudugunu farketmemistim kalk doktora götüreyim diye bağırdı istemiyorum dedim istemiyosan ne diye uyandiriyosun gece gece gene ne yapmaya çalışıyorsun diye başladı çocuk bile uyandı sesinden. Şimdi salonda oğlumu sallıyorum kendisi orda mışıl mışıl uyuyor burda benim agladigimdan habersiz. Ne yapmalıyım kendimi cekmeli miyim çok mu üstüne düşüyorum fazla mı ilgi bekliyorum? Ne derler biraz da cool mu goruneyim ne bileyim ne yapacağımı şaşırdım. Ben istiyorum ki akşam gelince biraz sohbet edelim sarılalım koltukta öyle uzanalim aslında o kadar masum şeyler istiyorum ki ama hep bahanesi yorgunluk ve bu durum beni artık çok yormaya başladı lütfen bi akıl verin
Bu arada yaşımızı soranlar olur eşim 32 ben 26 yaşındayım edebiyat ogretmeniyim ama çalışmıyorum bu ara şiire sardım bu durumlardan daha da melankolik oldum artık

Çalışma saatlerine lafım yok, sonuçta iş güç. Ama geldikten sonraki ilgisizliği rahatsız edici olabilir sizin için. Hep mi böyleydi, sonradan mı böyle oldu? Bazı insanların kişilik yapısı böyle oluyor maalesef.

Sanayide gece 11 12 ye kadar ne yapıyor? Emin misinizz bu saatlere kadar gerçekten çalıştığına?

Adamin eve gelesi yok bence. Eve gelmek için çabalamıyor . Hatta ekstra iş yaratıyor gibi geldi bana eve gec gelmek için.

Eşiniz sizi sevmiyor bence. Çok üzgünüm ama.

Gerçekten 16 saat çalıştıktan sonra bir tek uyumaya vakit kalıyor sadece uyumaya...Onun dışında sizin istekleriniz çok normal yani anlattiklarinizla iki yabancı canlandı sadece aklımda ayrıca sorularınıza tersleme cevap verme şekli çok fazla yani sizin elinizde olan bir durum değil ki fazla çalışması.Bilmiyorum böyle hayat geçer mi ki umarım en yakın zamanda güzel şeyler olur sizin için

Ya evet çalışıyor dükkanı yeni açtı ve biraz borçla açtık her işi kabul ediyor çalışıyor sürpriz bahanesiyle gece 10 da babama kendimi dükkana götürttüm harıl harıl çalışıyordu

Üzgünüm ama kocanız size aşık değil. Sürekli telefonla ilgileniyor. Bir erkek isterse 100 saat çalışsın, eğer aşıksa mutlaka seni özledim vb gibi ilgilerle döner. Cinsellik okey, evine bakıyor geçimini sağlıyor. Ama Hepsi bu gibi duruyor. Hayatınıza biraz heyecan katarak adamı kendinize aşık etmeniz lazım bence. Çocuğun peşine takılmaktan kendinize bakamıyorsanız öncelikle kendinize bakmakla başlayın. Sonra sosyalleşin, gezin dolaşın, eşinizin iş yerine de uğrayın. Sonra ne bileyim, flörtleşin, gizemli ve heyecanlı olun, kavga etmeyin, ilk kez tanışıyormuşsunuz gibi davranın. Yorgunum derse, anlıyorum çok haklısın ama seni özlüyorum ve bende (benim yanımda benim göğsümde) dinlenmeni istiyorum deyin. Yorgunluğunu atması için romantik masajlar yapın...

Son düzenleme:
Çocukta olsa her gün makyajımı saçımı falan yaparım tabiki evde çok çok güzel giyinemiyorum ama pijama değilde en azından bir Tayt bir askılı bodyle falan dolaşıyorum olabildiğince işte. Aynaya baktığımda yanlış anlamayın kesinlikle kendimi beğenmişlik değil ama güzel görüyorum kendimi yani ama eşimde o farkındalık olmayınca üzülüyorum. Yani sokağa çıksam bakarlar evde adam bakmıyor gibi ara sıra iltifat falanda bekliyorum tabiki doğal olarak ama yok. Sosyalleşmek gezmek tozmak istiyorum ama cocukla bunu minimum düzeyde yapabiliyorum bir avmye gittiysem yada bir arkadaşımla kahvaltıya çıktıysam bu yani. Evet cinsellik okey 2 günde bir ,maddiyat okey çok güzel özetlemişsiniz ama o eksik olan biseyler var işte. Kendinize aşık edin yeni tanışıyormuş gibi davranın demişsiniz açabilir misiniz biraz bunları nasıl yapayım? Yani ve eşimin benden yana ici o kadar rahat ki cocukla yapabileceğim şeyler kısıtlı genelde evdeyim zaten belli saatte eve dönmek zorundayım hele ki zaten eve geç geldigi için o geldiğinde her halükarda evdeyim yani adamın merak ettiği aklı kalan bir durum yok yada kiskancagi falan. Kavga ettikçe ve sürekli ilgisizsin diye söylenince artık suyu çıkıyor hic ciddiye almamaya başlıyor ve ben kendimi sorguluyorum madem ilgisiz bu kadar sikayetcisin niye duruyosun o zaman diye. Adamın gözünde memnunuyetsiz şikayetçi dırdırcı bir kadın oldum çıktım ve bu kadar sikayete rağmen gitmeyen o yüzden de çokta ciddiye alınmasına gerek olmayan bir kadın gibi oldum.

Esiniz dukkan acmadan once dusunmeniz gerekiyordu
Sonucta elin dukkani degil kendi dukkani, 16 saat degil orda yatip kalksa yeridir.

Esim haftada 45 saat calisiyor ama hafta sonlari evde. Patronu aldigi maasin nerdeyse 2katindan fazlasini teklif etti. Soyle soyleyim 1700 euro aliyorken 4500 euro maas... Evet kulaga hos geliyor demi. Altimda seat arabam varken belki audi veya mercedes olacak vs vs... Ama kabul etmesini istemedim.. Cunku saatleri cok kotu yani evde sadece resmiyette yasayan ve otel gibi kullanan biri olacakti.

Sizin Suan yapacaginiz, bu saatleri kabul etmelisiniz. Ve kendinize baska alternatif seyler bulmalisiniz.
Yoruluyomusunuz, yardimci alin. Bebeginizi 1 2 saatligine annenize birakin

Kardesim öncelikle saglikla bebegini büyüt insallah. Allah hayirli ömürler versin.
Esinizle kavga cikartmak yerine gercek duygularinizi konusun. Ufak tefek seylerden kavga cikartsaniz asıl sorun cözülmüyor cünkü. Esinizin is saatleri bu kadar yogunsa aksamlari hali yoktur bir seye. Isi yeni kurdugu icin bu gecici bir sürec icin kabul edilir ama uzun bir süre degil. Bunu kavga etmeden konusmaniz lazim

Eşinizin üslubu hoşuma gitmedi ama iş yeri açana kadar herşey çok iyiydise biraz zaman tanıyın kendisine. İşleri rayına oturtmak, para kazanıp sizlere iyi bir hayat sunabilmek için geç saatlere kadar çalışıyor sonuçta. Eve yorgun argın gelen adama da her gün aynı şeyleri söyleyip hatta sorguya çekip darlamayın. Halden anlayın. Eve gelip koltuğa oturduğunda hiç bir şey söylemeden yanına sırnaşın, yavaş yavaş kafasının arkasını ve ensesini okşayıp eşinizin arkasına geçin, rahatlatıcı bir masaj yapın ve tatlı sözler fısıldayın kulağına :) Neye uğradığını şaşırsın. Hatta noluyor diye korksun haha ..Bazen sorunları çözmebilmek için ilk önce bi üstündeki gerginliği gidermek lazım :)

Aaa sanayidemi dukkan acmis. Ben market tarzi bise sandim

Konu sahibi seni uzmek istemem ama simdiden hazirlikli ol.
Sanayicilerin isi cok yogun olur hele borcu varsa helede ticaretten anlamayan biriyse. Ay buseferlik kenara yazim sonra oder ay gece bilmem ne bozulmus oraya gidim. Kaynimdan biliyorum adamin 450bin tl alacagi var ama kimse vermiyo.

Kendi kuzenim var. Babadan kalma dukkan kucuklukden gelen meslek. Adam sabah gider aksam gelir. Sanki ofiste calisiyo. 40kusur yasinda belki 15yasindan beri orayi calistiriyo.

Yani dukkan isleri falan sabir gerektirir onceden oturup konusmadinizmi. Getirisi goturusu artisi eksisi ne olur diye

Sizi çok iyi anladım.. Çocukla zor tabi, ama yine de mümkün olduğunca çok uzaklaşmadan da olsa çıkmaya çalışın arkadaşlarınızla ev oturması bile olsa gidin bence. Eşiniz eve çok geç geldiği için sizin ondan sonra gelme ihtimaliniz zaten yok, ama gün içinde mesajlaşın, napıyorsun canım ben de falanca yere geldim işte arkadaşlarla çay içiyoruz vs gibisinden. Ama sırf kıskansın diye değil, abartırsak sonucu daha kötü olabilir. En doğal tavrınızla ama sevecen şekilde arkadaşlarınızla oturduğunuzu söyleyebilirsiniz. Eğer evdeyseniz de yine mesaj atın onu özlediğinizi yazabilirsiniz. Mesela ben ve eşim de çalışıyoruz, gün içinde mesaj atarak flörtleşiyoruz. Günde 10 dk sadece :) yani gün boyu da değil, suyunu da çıkartmadan tabi :) bu gibi adımlar ilişkiyi sıcak tutuyor bence. Akşam eve gelmek için heyecanlanmasını sağlıyor. Yeni tanışmış gibi derken, mesela sevgili olduğunuz ya da nişanlı olduğunuz ilk zamanları hatırlayın. İnsan o zamanlar çok kibar ve düşünceli oluyor. Aynı zamanda daha gizemli. O günlerinizi sık sık hatırlayın. Evlilikte hele ki çocuktan sonra aslında farketmesek de iletişim anlamında baya köreliyoruz. İlgilenmiyorsun diye kavga etmektense, onun ilgisizliğini farketmiyormuş gibi siz ilgilenin. Eğer gün içinde çok yoğun çalışıyorsa evde de kavga olursa kavganın nedenine odaklanacak enerjisi olmayacaktır. Sadece hep kavga ediyor diye düşünür.

Çalışma saatleri aşırı uzunmuş. Ama emin olun siz ona bana ilgi göster, soğuksun dedikçe sizi daha da horlayacak. Bir de üst üste çok söylemişsiniz isteğinizi bağırmayan adam bağırmalara da başlamış. Bu saatten sonra tamamen kendinizi çekin, normal şekilde günlük konuşmanızı yapın küs gibi tavırlı değil, tatlı tatlı geri çekilin, tavır yapıyormuş gibi olmasın ama dediğim gibi. O geldiğinde siz onun gözünün içine bakmak yerine, kendi halinizde takıldığınızı bir şeylerle uğraşabildinizi bir hayatınızın olduğunu hobinizin olduğunu görsün. O yaklaşmaya çalışacaktır. Sizi sevmediğini de düşünmüyorum ben.

Yahu tabiki beni elestirebilirsiniz ama bunun bencillikle ne ilgisi var Allah aşkına? Yani ben adam o kadar çalışıp yorgun argın eve gelmişken hadi dışarı çıkalım desem ev işlerinde bana yardımcı ol diye söylensem haklısınız evet ama insanın kocasından 2 güzel söz beklemesi onu geçtim bir yüzüne baksın istemesi nasıl bencillik olabilir gerçekten anlamıyorum. Yani bana bunları yapması onu daha çok yormaz, örneğin işten geldiğinde elinde sigara diğer elinde telefon yarım saat mutfakta sandalye tepesinde oturacagina gelip benimle sarılarak koltukta uzanabilir. Bir kadın için olabildiğince masum ve doğal bence beklentilerim. Merhamet dediğimiz duygu bu kadar basit değil bence lütfen bu anlattiklarimla bağdaştırmayın bunu.

Anlıyorum. Bir de böyle deniyim, yarın akşam eve geldiğinde hiç bisey yokmuş gibi davranayım. Onun ilgisizliğini farkinda değilmiş gibi yapıp ben ilgi göstereyim dediğiniz gibi. Bende aslında mesajlaşarak flörtleşme olayını seviyorum ama ben eşime gün içinde bir mesaj atsam yada fotoğraf genel olarak görmüyor yani attıktan 4 5 saat sonra cevap geldiğinde de o his geçmiş oluyor yani kapalı bir kutu gibi ne yapsam ulaşamıyormuşum gibi ve en kötüsü de ona göre evliligimizde hiçbir sorun yok hep benim abartmam yani . Dediklerinizi deniycem inşallah düzelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…