Kendimi sorgulamaya başladım ?

Bilemiyorum tabi . Keşke öyle olsa ..
Ya tabiki öyle sen çevrendeki milyonda bir örnekleri görüp kendini böyle sorgularsan yandın . Her çocuk birbirinden farklıdır bunu unutma . Mesela beni oğlum 4 yaşına geldi ama hala geceleri uyanıp beni çağırıyor milletin çocuğu 6 aylık deliksiz uyuyor ooo böyle düşünürsek ben ne yapayım o zaman

Ben son beslenmeyi mama olarak yapıyorum yani şöyle düşünün 8 de emzirdim yatırdım 10 da tekrar emzirdim gece 1de uyandı işte 1de mama veriyorum baya yedirdim .. (yani bizimle uyuduğundan 1de veriyordum 5te uyanıyordu ) ama hareketliydi baya keşke emzirmek yerine yan yatırıp pış pış yapsaydım ..
Niye mama tercih ediyorsunuz son emzirme icin?

Sütüm yetmiyor . 1 kereye mahsus veriyorum.. Sabaha dolmuş oluyor . Gün içerisinde bol su ve takviye alıyorum
Göğüsler depo değildir. Yanlış yapıyorsunuz emzirip öyle takviyenizi verin ozaman. Sutu arttıran sık sık emzirmek Süt işi talep ile artar her emzirmeden sonra sağim yapın 10 ar dk. Sütünüz bir kaç haftaya artar. Gece emzirmelerini atlamayın en besleyici ve sütü artıran gece emzirmeleridir. Süt dolsun diye beklettigin zaman aslında süt yeterli bebek emmiyor ozaman üretme diyorsun beynine. Ne kadar sık emzirursen okadar sütun olur. Şöyle düşün dolu bardak su alirmi sürekli akan bardak hep su ile duldurabilirsin daha fazla süt olur boşaltman lazım 😉

Göğüsler depo değildir. Yanlış yapıyorsunuz emzirip öyle takviyenizi verin ozaman. Sutu arttıran sık sık emzirmek Süt işi talep ile artar her emzirmeden sonra sağim yapın 10 ar dk. Sütünüz bir kaç haftaya artar. Gece emzirmelerini atlamayın en besleyici ve sütü artıran gece emzirmeleridir. Süt dolsun diye beklettigin zaman aslında süt yeterli bebek emmiyor ozaman üretme diyorsun beynine. Ne kadar sık emzirursen okadar sütun olur. Şöyle düşün dolu bardak su alirmi sürekli akan bardak hep su ile duldurabilirsin daha fazla süt olur boşaltman lazım 😉
Her emzirmeden sonra sağım yapıyorum . Oğlum her iki mememi de boşaltıyor. Eğer gece 1 kereye mahsus mama vermezsem hiç sütüm olmuyor maalesef .. akşama kadar eme eme anca geceye dayanıyor sonrası yok . Sağsamda çıkmıyor yani ..

Anladim, doktor tavsiyesi sanirim. Umarim cogalir bir an once sutunuz.
Siz uykulu uykulu altını değiştirirken uyanmıyor mu bebeğiniz ben dün akşam mama yedirdikten sonra deneyeyim dedim uyanır gibi oldu açtı gözlerini falan tekrar uyutmaya başladım

Siz uykulu uykulu altını değiştirirken uyanmıyor mu bebeğiniz ben dün akşam mama yedirdikten sonra deneyeyim dedim uyanır gibi oldu açtı gözlerini falan tekrar uyutmaya başladım
Altini gece 22.00, sabah 06.00 arasi eger kaka yoksa degistirmiyorum.

Altini gece 22.00, sabah 06.00 arasi eger kaka yoksa degistirmiyorum.
Ben sizin gece 02 de emzirip sabah 6 ya kadar uyanmıyor kısmını anlamadım. Bn bu gece 2 de uzun uzun emzirdim şuan 4 uyandık . Başta vermiyim dedim yan yatırıp pış pış yaptım olmadı emzik verdim attı mecbur meme verdim hareketli ağlamak fln .. siz nasıl yaptınız ? Mamayı akşam yatarken verdim uzun uyudu ..

Kaka olsada değiştirdiğin de uyanmıyor yani .. ay iyi bnm uyku tulumunu çıkar altını aç tekrar giydir uyanıyor paşa
Uyku tulumunu tamamen cikarirsaniz olmaz tabi, üşür uyanir cocuk. Bacaklarını cikartin, tulumu cikarmadan kenara siyiriverin.
Ben sizin gece 02 de emzirip sabah 6 ya kadar uyanmıyor kısmını anlamadım. Bn bu gece 2 de uzun uzun emzirdim şuan 4 uyandık . Başta vermiyim dedim yan yatırıp pış pış yaptım olmadı emzik verdim attı mecbur meme verdim hareketli ağlamak fln .. siz nasıl yaptınız ? Mamayı akşam yatarken verdim uzun uyudu ..
Siz cocuk uyanana dek bekleyip oyle veriyorsunuz galiba memeyi, hayir, kendiniz uyanacaksiniz, çocuğu uyandirmadan meme vereceksiniz. Saatlerce de degil, 10 dk emse yeter ona.

Uyku tulumunu tamamen cikarirsaniz olmaz tabi, üşür uyanir cocuk. Bacaklarını cikartin, tulumu cikarmadan kenara siyiriverin.

Siz cocuk uyanana dek bekleyip oyle veriyorsunuz galiba memeyi, hayir, kendiniz uyanacaksiniz, çocuğu uyandirmadan meme vereceksiniz. Saatlerce de degil, 10 dk emse yeter ona.
Uyku tulumunu sıyırıp altını değiştiriyorum zafen uyanıyor komple çıkarmıyorum.
kapalı gözlerle alıyorum bebeğimi emziriyorum uyumaya devam ediyor 3 te kalktı gece sonra 4te sonra 5te .. verdim 8e kadar uyudu .. yani ben beceremiyorum herhalde .
Bizim uyku düzenimiz berbattı zaten hala berbat . Yenidoğanken de öyleydi uyumazdı . Sonra gaz çıktı yine aynı .gaz bitti yine aynı ..

Uyku tulumunu sıyırıp altını değiştiriyorum zafen uyanıyor komple çıkarmıyorum.
kapalı gözlerle alıyorum bebeğimi emziriyorum uyumaya devam ediyor 3 te kalktı gece sonra 4te sonra 5te .. verdim 8e kadar uyudu .. yani ben beceremiyorum herhalde .
Bizim uyku düzenimiz berbattı zaten hala berbat . Yenidoğanken de öyleydi uyumazdı . Sonra gaz çıktı yine aynı .gaz bitti yine aynı ..
Duzelecek sadece sabir :) cocuklar duzeni sever, illa ki ogrenecek, sizinki biraz daha uzun surecek belki ama ogrenecek.

Kume beslenmeyi ogrenin ve gun icinde kume beslenme uygulayin, boylece geceleri daha az acikir daha az uyanir.

Duzelecek sadece sabir :) cocuklar duzeni sever, illa ki ogrenecek, sizinki biraz daha uzun surecek belki ama ogrenecek.

Kume beslenmeyi ogrenin ve gun icinde kume beslenme uygulayin, boylece geceleri daha az acikir daha az uyanir.
Ay inş o kadar istiyorum ki gündüzleri geceleri uyusun güzelce illa ki şaşar bazen bebek bu sonuçta tek anlatabildiği ağlamak.. annem ilk doğduğunda yahu bebeksin sen su ve uyku ile büyüyeceksin dedi sonra gündüz uyutma gece uyusuna döndü olay ..
küme beslenmeyi bi araştırayım ben , nasıl oluyor bi bakayım

X