kendimi tekrar ediyorum:(((

ashabi_lady

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
65
0
39
BİLİYORUM UZUN OLDU AMA NOOOOLUR OKUYUNa.s.

ben 2 yıllık muh mezunuyum.4 yıldırda firmalrda ön muhasebeye bakıyorum. Artık bu meslekde içerik değiştiriyor. Ön büro+sekreterya işlemlerini kapsayan YÖNETİCİ ASİTANLIĞI popüler oldu.

benim sorunum şu ki; 4 yılda 3 firma değiştirdim. Her firmanın kendine göre farklı çalışma stili olsada, genelde ön muhasebe aynı işliyo. Ve artık kendimi tekrar ediyormuşum gibi hissediyorum:KK43: Bazen sırf piyasa şartlarından haberdar olmak için eleman ilanlarına bakıyorumda, en basit bir görev için bile yabancı dil, tecrübe, ehliyet vs. bunun yanı sıra -arşivleme yapabilcek -toplantı ve seyahat organize edebilcek -sunum hazırlayabilcek buna benzer özellikler aranıyor:bbo: Kendime olan güvenimi kaybediyorum.

Aranızda benzer meslekleri yapan arkadaşlarımızdan ricam çalışmalarının kapsamını(dosyalama sistemleri+ stok takip+ cari hesap mutabakatı) gibi neleri kapsadığı ne şekilde yürütüldüğüyle ilgili örnekler vermesi.
DEMEK İSTEDİĞİM!
Örneğin; bazı kitaplar var Birol VURAL'ın "İş Hayatından Örneklerle Yönetici Asistanlığı" yada bir çok yazarın ortak çalışması olan"Sekreterlik El Kitabı Temel Sekreterlik ve Yönetici Asistanlığı" henüz alamadım. belki burdan tecrübeli arkadaşlar yada büyüklerimiz yardım ile bu kitabın işlevini karşılıcak, en azından yol gösterebilcek bir platform oluşturabiliriz
.

ben 2 yıllık muh mezunuyum.4 yıldırda firmalrda ön muhasebeye bakıyorum. Artık bu meslekde içerik değiştiriyor. Ön büro+sekreterya işlemlerini kapsayan YÖNETİCİ ASİTANLIĞI popüler oldu.

benim sorunum şu ki; 4 yılda 3 firma değiştirdim. Her firmanın kendine göre farklı çalışma stili olsada, genelde ön muhasebe aynı işliyo. Ve artık kendimi tekrar ediyormuşum gibi hissediyorum:KK43: Bazen sırf piyasa şartlarından haberdar olmak için eleman ilanlarına bakıyorumda, en basit bir görev için bile yabancı dil, tecrübe, ehliyet vs. bunun yanı sıra -arşivleme yapabilcek -toplantı ve seyahat organize edebilcek -sunum hazırlayabilcek buna benzer özellikler aranıyor:bbo: Kendime olan güvenimi kaybediyorum.

Elbette insanın kendini yenilemesi, değişimlere ve gelişmelere
açık olması gerekir. Rakiplerine fark atacak özelliklerin olması gerekir.
Ama şunu da söylemeden geçemicem. İlanlara bakınca moralinin bozulduğunu
yazmışsın. Hiiiç canını sıkma. Artık çaycı ilanlarında bile
"en az lise tercihen üniversitelerin halkla ilişkiler bölümlerinden mezun,
(Üniversiteli işizler ordusunun büyümesinden kaynaklı sanırsam)
prezentabl, (aaaa tabi iş kıyafeti yerine dekolte giyecek sanki)
seyahat engeli olmayan (çaycının ehliyetle ne işi olur demeyin, gün olur lazım olur mantığı),
tercihen ingilizce bilen (Would you like cup of tea?:1shok:)
30 yaşını aşmamış ama 15 yıl deneyimli :roflol::roflol:
vs.vs.vs.
Sanki yazdıkları gibi birini bulacaklar.
Hem bulsalar o adam niye çaycılık yapsın.
Boşver o kadar kafana takma.
Ama tabi mümkün olduğunca geliştirmeye çalış.a.s.

teşekkür ederim avikapa.s. ama inan bu aralar tek yaptığım sanki bu ilanları gezmek, gezdikçe stres yapmak.
bende geliştirmeyi çok istiyorum, ama bazen sadece istemek yetmiyo içinde bulunduğum çevre--maddi olanak- zaman gibi faktörler pek elverişli değil.
tabi yinede elimden geleni yapmaya çalışıyorum:sm_confused:

Aranızda benzer meslekleri yapan arkadaşlarımızdan ricam çalışmalarının kapsamını(dosyalama sistemleri+ stok takip+ cari hesap mutabakatı) gibi neleri kapsadığı ne şekilde yürütüldüğüyle ilgili örnekler vermesi.
DEMEK İSTEDİĞİM!
Örneğin; bazı kitaplar var Birol VURAL'ın "İş Hayatından Örneklerle Yönetici Asistanlığı" yada bir çok yazarın ortak çalışması olan"Sekreterlik El Kitabı Temel Sekreterlik ve Yönetici Asistanlığı" henüz alamadım. belki burdan tecrübeli arkadaşlar yada büyüklerimiz yardım ile bu kitabın işlevini karşılıcak, en azından yol gösterebilcek bir platform oluşturabiliriz
.

slm öncelikle
cnm ben bi inşaat şirketinde genel muhasebe sorumlusuyum
muhasebe zor fakat sakin kafayla yaparsan çok basit gelir sana
benim tavsiyem tek düzen muhasebe sistemi uygulaması kitabını edinebilirsen bi göz at derim
bnm işleri özetleyecek olursam tek düzen hesap sistemine göre ft işliyorum ssk işlerini yapıyorum yaklaşık 40 işçi falan var e-bildirgesi bodrosu puantajı derken en sevdiğim iş ssk :)
cari hesabıda zaten muhasebe programından çıkartabiliyosun.
beyanname ise kdv muhtasar geçici vergi bunlar internetten gönderiliyor tabi ki e-bildirge de.
başka sormak istediğin bişey varsa ben burdayım ama sakın karamsarlığa düşme kendine güven.

slm öncelikle
cnm ben bi inşaat şirketinde genel muhasebe sorumlusuyum
muhasebe zor fakat sakin kafayla yaparsan çok basit gelir sana
benim tavsiyem tek düzen muhasebe sistemi uygulaması kitabını edinebilirsen bi göz at derim
bnm işleri özetleyecek olursam tek düzen hesap sistemine göre ft işliyorum ssk işlerini yapıyorum yaklaşık 40 işçi falan var e-bildirgesi bodrosu puantajı derken en sevdiğim iş ssk :)
cari hesabıda zaten muhasebe programından çıkartabiliyosun.
beyanname ise kdv muhtasar geçici vergi bunlar internetten gönderiliyor tabi ki e-bildirge de.
başka sormak istediğin bişey varsa ben burdayım ama sakın karamsarlığa düşme kendine güven.

çok teşekkür ederim sewilla, keşke diyorum ilk iş tecrübelerimi bir serbest muhasebeci yanında yapsaymışım mesleğimi daha iyi öğrenebilmek açısından:KK43: çünkü ben beyanname, bilanço bunalrdan bir haberim, insan yaptıkça öğreniyor çünkü okullardaki eğitim teorik ağırlıklı.
Benim bilgimse çok bariz olanlar dışında sıfır. Banka, çek, alıcı, satıcı tamam.
Mesela yapılan bir gider YÖNETİM GİDERLERİ/ ÜRETİM GİDERLERİ/ GENEL GİDERLER hangisine işlenicek iyi bilmek gerekir değilmi?a.s.
ZAMAN AYIRIP CEVAPLADIĞIN İÇİN TEŞEKKÜRLER:1hug:

X