Kendini gelistirmeyen tembel erkekten es olurmu?

Valla 26 yaşına gelmiş bir erkek okumuş da olsa okumamış da olsa eli ekmek tutmalı,babasının tükanıyla geçim mi olur ? Allah herkesin nasibini ayrı yaratmış.Sana kızanlar olmuş ama herkes Mevlana kesilmiş.:KK53: Gerçekten anlattığın tipte bir insanla bir ömür geçirmek çok çok zor,seçim senin ama bence kendini paralamana değmez.

Bu sekilde sonu yok gibi. Dedigin gibi insan ekmegini tastan cikarabilmeli.
Allah korusun babasina bisey olsa, o zaman ne yapacak?
Degermeni yanliz basina donderebilecekmi?
Okul borcu da varmis, taksite baglattigi. Tam olarak ne kadar bilmiyorum ama o borca girmemek icin bile insan bir bolum bitirirdi ya..
Ayrica hayatima kattigi birsey yok onu birak birde kisitlarda..
Ben istedigim zaman tatile gidemeyeceksem neden calisiyorumki dusuncesi aklimdan cikmaz oldu.
Sadece eglenmek icinde degil, vitamin eksikligi varmis, ciddi anlamda yogun bir sekilde gunes gormem sart,
ve bu yasadigim ulkede maalesef mumkun degil. Anlatmaya calistim anlmadi..

Takildigin seyler kucuk ufak tefek gibi gorunuyor ama ben de takilirdim ne yalan soyleyeyim.. Telaffuzlari yanlis olabilir, universite okumamis olabilir herkes okumak zorunda degil ama sizin derdiniz bence onun boyle mutlu olmasi, sizi de kendi hayatina dahil etme cabasi evlenecegiz sen de benim gibi olacaksin gibi :) Sizin frekansiniz tutmamis arkadas bile olamazsiniz birakin es olmayi..

Aynen, ben onun gibi olamam.
Olmakta istemem. Bir muslumana yakismazki yerinde saymak.
Kendini gelistirmek cok onemli.. O bunun farkinda bile degil.

Sakın sakın sakın.Değil yerine deyil,herkes yerine herkez yazanları görünce kafamı duvarlara vurasım geliyor.Bir insanın grameri kalitesini belirleyen şeylerden.Fanusta mı yaşadı ne? İsmail YK da dinliyordur bu

Aşk olsun valla ben de İsmail Yk'yı çok severdim 12-13 yaşlarımdayken ama değil yerine deyil, razı yerine ragzı hiç yazmadım.:KK52::KK52:

Aşk olsun valla ben de İsmail Yk'yı çok severdim 12-13 yaşlarımdayken ama değil yerine deyil, razı yerine ragzı hiç yazmadım.:KK52::KK52:
Kusura bakmayın,o kadar güzel şarkılar 0 satarken,İsmail YK bilmem kaç bin sattı diye ödül alıyorsa o ülkede sorun vardır.Hiçbir şey anlatmıyor. "Şapur şupur öp beni" ?! Kuru gürültü.

Kusura bakmayın,o kadar güzel şarkılar 0 satarken,İsmail YK bilmem kaç bin sattı diye ödül alıyorsa o ülkede sorun vardır.Hiçbir şey anlatmıyor. "Şapur şupur öp beni" ?! Kuru gürültü.

Dediklerinize katılıyorum ama küçücük bir çocukken dinliyordum yani.:KK53: Şimdi bende gülüyorum kendime.:KK1: Hem kusura bakılacak bir şey yok ki ben şaka yaptım.:KK1:

Onu kesinlikle asagilamak istemedim, sadece objectif bir sekilde karakterini analiz edince, cikan sonuc buymus.
Bende bu sonucta takili kalmak abartma anlamina gelip gelmedigini merak ettim, cunku cevremdekilere gore kimseyi begenmeyen biriyim.

O zaman bence çevrenizdeki erkek portföyünde bir sıkıntı var. Bakın ben Ankara'nın çok varoş bir şehrinde büyüdüm. Ordan bir tane bile erkek bana yaklaşmamıştır. Çünkü benim ne tarz bir insan olduğum ve ne tarz bir insanla ilgilendiğim konusunda çok net çizgilerim vardı. Ve de etrafımdaki herkes de bu çizgileri biliyor ve ona göre insanlar öneriyordu. Çok arabesk arkadaşlarım oldu büyürken, farklıydık ama çok eğlenirdik. Ama hayat arkadaşı olarak başka şeyler aradığımı bilirdi herkes. Eğer herkesi reddediyor görünüyorsanız bence size önerilen erkeklere de bir bakın. Ve size hep bu tarz erkekler öneriliyorsa ya çevrenizi ya kendinizin o çevredeki izdüşümünü bir değerlendirin.

Bir de aşağılamıyorum diyorsunuz ama okumadığı kitaplar, kelimeleri yazım şekilleri, taktığı takılar, dinlediği müzik hepsi burda değerlendirildi aşağılandı. O kadar da severiz ki ötekileştirmeyi. Yk dinleyenler bile aşağılandı. Siz yapmadınız belki ama yapan herkesin yorumu alıntılanıp tasdiklendi. YK bana dünyanın en anlamsız müziği gibi gelir ama burda dinleyebilecek insanlar olduğunu gözetmeden dan dun konuşmak çok anlamsız. Sanki herkes evde klasik müzik dinletileri eşliğinde akşam yemeği yiyor.

Yani siz belgesel izlerken, boş vakitlerinizde sürekli okurken, hayatınıza çizdiğiniz yön belliyken burda tarif ettiğiniz adamın size uygun olmadığını anlamak için kk'dan tasdik almanız gerekiyorsa durum vahim.

Bu yasa kadar kendiliginden ögrenmemisse , bu yastan sonra sen ögretemezsin..

Bence Uzak Dur...

X