kendini savunamayan varmı

seher yeli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2007
776
0
arkadaslar aranızda kendini savunamayan varmı ben kendimi hic savunamadım artık yeni yeni bu saatten sonra basladım :sm_confused:

valla kendimi bildim bileli savunabilirm kendimi
hiç öyle bi derdim olmadı ailemden gelen bişi galiba sengözlerimebaksanab

slm ben eşimin ailesine karşı kendimi savunamıyordum çünki yanlış anlaşılmaktan ve dışlanmaktan çok korkardım ama artık bu degişti eşimle ve ailesiyle ilgili sorunlarımı çözmek için psikiyatrise gitmeye başladım 4 seans oldu gidiyom şu an iyiyim daha rahatladım ve artık kendimi onlara karşı koruya biliyorum artık susmuyorum son olarak en son tartışma sırasında kendimi çok iyi savundum hakkımda herşeyin hayırlısı herkeze tavsiyem hakkınızı sonuna kadar savunun yoksa içimize atmaktan bizlere zarar geliyor içimizde patlıyor mutsuz huzursuz oluyor ve başkalarına patlıyor onları hiç olmayacak şeylerden üze biliyoruz kendinize iyi bakın görüşmek üzereee.

Kendimi müthiş savunurum çünkü yaşarken çevremde canlı varlıkların olduğunu bilerek onları incitmeden yaşarım.Kimseye yük olmam,kendimden öne başkalarının menfaatlerini düşünürüm.Sonuç olarak da yaşayan bir saygı çıkıyor ortaya, bunun sonucunda herhangi bir şekilde kendimi savunmam gereken bişey çıktığındada,suçsuz oluyorum sonuç olarak da kendimi savunuyorum hemde mükemmel.
SAdeceeeee;karşımdakinin mantığı yoksa,savunma mekanizmam işlemiyor.Karşımdakinide ameliyat edemeyeceğime göre savunamadığım an ve an işte o an oluyor kendimi arkadaşlar

eşimin ailesine karsı kendimi savunamıyorum bi,şey dedikleri zaman susup evimegidiyorum ağlıyorum sinirleniyorum içimi yiyorum nedeni bilmiyorum korkmuyorum asla ama huzursuzluk cıkmasın diye susuyorum onun dışında kendimi savunuyorum onda sorun yok ama evde ağzım dilim kitleniyor um bu durum beni rahatsız ediyor ama asamıyorum

ya arkadaşlar benim çok gıcık bi huyum var yani bu huyum etrafımdakileri (allah korusun ) kanser bile edebilir ne mi ??? söylim,,ben kendimi savunucağım zaman hiç konuşmam karşımdaki konuşur konuşur bide ben susuyorum diyede sinir olur,,eğer çok kızdıysam ve hakkım yeniliyorsa büyük küçük kalbi varmış yokmuş dinlemeden tak tak söyler çeker giderim,,,hıı düşünceleri bana saçma yada çok çocuksu geliyosa dinlemem bile he he derim sonra genelde bişe sorarlar bende dinlemedimki ne diyodun derim, ağzımı bile açmam, uğraşmam, konuşma gereği bile duymammmm,,,sizde deneyin zevkli oluyoooo :))) özellikle kojammmm gıcık oluyooo,,ama oda uyandı taklit ediyo kerata beni,,,

eşimin ailesine karsı kendimi savunamıyorum bi,şey dedikleri zaman susup evimegidiyorum ağlıyorum sinirleniyorum içimi yiyorum nedeni bilmiyorum korkmuyorum asla ama huzursuzluk cıkmasın diye susuyorum onun dışında kendimi savunuyorum onda sorun yok ama evde ağzım dilim kitleniyor um bu durum beni rahatsız ediyor ama asamıyorum

canım ben bunu yıllarca yasadım ben konustugum zaman dogruları söylüyorum karsımdaki insan haksızlıgı kabullenemiyo gürültü ckıyo ben sebep olmayım diye susuyosun ama artık hersey degisti zaman gecti herkes yerini bildi cok sükür rahatım :dance: :icecream:

kime karşı olursa olsun kendimi savunurum, hatta başkası savunmaya kalkarsa kızarım bile birazcık =)

insan kendini savunmali tabi ama benim kendi gorusum kendini savunurken saygi cercevesinde olmali ..bir daha karsindakiyle gorusmeyecekmis gibi herseyi bir bir soylemek bana hic hos gelmiyor ..kalp kirmak cok kolay .. benimde bir yegenim var kendini savunacak diye agzina geleni soyler ,karsisindaki ondan buyukmus kucukmus farketmez ..sonucta soyledin ne oldu kucuk altin mi taktilar sana dimi yani ..insan gerektigi yerde kendini mutlaka savunmali ama terbiyesizlik yapmadan...

mikicim senin taktiği deniycem. daha önce denedim ama sabredemedim, inşallah bu sefer muvaffak olucam:)
kızlar ben de eşimin ailesine karşı kendimi savunamıyorum. yıllardır biriktirdim içimde. şimdi görüşmüyorum. karşılaşırsak da çok kötü patlıycam! cevap vermiyorum diye kendini hep haklı sanıyo. umarım karşılaşmayız. çünkü kadının kalbine inebilir! bi de başım belaya girmesin:)

ben de kendimi savunurum ancak bazı insanlar haksızken bile zeytinyağı gibi üste çıkıyorlar cidden düşüne düşüne bi hal oluyorum sonra sinirlerim bozuluyo ya çünkü karşımdaki saldırgan ve ağzı iyi laf yapıyor

X